Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zgromadzenie Statutowe 2023  (Przeczytany 3609 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Październik, 2023, 08:40 »
Możesz wrzucić wykres albo link?


Offline Gostek

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Październik, 2023, 09:34 »
Mieli w zborach bardzo wielu nieczynnych, a że ich nie wlicza się do ogólnej liczby Świadków, to, żeby podreperować statystyki, zdobyli się na ten radykalny ruch. Ot taki taktyczny wybieg, żeby pokazać, że wszystko jest jak najbardziej w porządku i że rydwan Jehowy zasuwa dalej.

Myślę, że następnym radykalnym ich posunięciem, będzie to, że zaprzestaną przesłuchiwać na komitetach sądowniczych osoby, które mają odstępcze poglądy.
Powód - przesłuchujący ich starsi na takich komitetach za dużo się dowiadują o rzeczach, o których nie powinni nigdy słyszeć...
Wprowadzą zapewne jakąś uproszczoną formę wywalenia ze zboru, bez długich rozmów i bez komitetów sądowniczych.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2023, 09:36 wysłana przez Gostek »


Offline Światus

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik, 2023, 10:36 »
To jest po prostu usuniecie ze statystyki kompromitujacej liczby godzin spedzonych w sluzbie, potrzebnej na jednego nowoochrzczonego. Ta statystyka byla dostępna od lat i wykres pial sie w gore nieliniowo. W tym roku byl pewnie calkiem do dooopy, wiec dla ratowania PR postanowiono go wyrzucic. Beda podawac tylko ile jest swiadkow w danym roku i ile nowochrzczonych i beda uprawiac do tego mentalna masturbacje.

Trafiony, zatopiony.
Trzy najważniejsze rzeczy w orgu to 1. pieniądze, 2. statystyka, 3. ilość głosicieli.
Tego trzeba się trzymać przy rozpatrywaniu wszystkich zmian.

Dla chętnych strasznie długi artykuł o zgromadzeniu statutowym po angielsku.
https://avoidjw.org/watchtower-examiner/annual-meeting-watchtower-examiner-jehovahs-witness-news/
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Storczyk

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik, 2023, 10:51 »
Samo zdjęcie obowiązku raportowania niewiele musi zmienić, chociaż może zmienić wiele. Zobaczymy.


Raczej może zmienić wiele.
To ciśnienie na godziny to był koszmar, wciąż im było mało i mało .
Tłumaczenie się z mniejszej efektywności, naginanie się kosztem odpoczynku .
Niektóre osoby co prawda  dzięki temu się wybudziły.
Ale co wrażliwsze to z  depresją walczą .

Może coś ich zmusiło  do tych posunięć dość radykalnych .
Ta sekta na głoszeniu zbudowana!


Offline Sinéad

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Październik, 2023, 10:57 »
Oj, nie zauważyłam i wrzuciłam zdjęcie tego ogłoszenia w nowym wątku 🫢
2018 - p.i.m.o.


Offline cichybob

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Październik, 2023, 11:10 »
A mi jeszcze dziś zaświtał pomysł, że jakiś urząd albo RODO czy jemu podobne zmusiło ich by nikt nie musiał podawać tego, bo nie wyraził na to zgody... ugrupowaniu religijnemu potrzebna jest liczba wiernych i tyle. Pionierzy, nadzorcy itp będą raportować jak dalej, ale ich wnioski będą stanowiły na to zgodę. Jeśli mam rację, te niedługo wnioski będą zawierały info, że "zgadzam się na sprawozdanie" i tak dalej.


Offline janeczek

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Październik, 2023, 11:45 »
Zmienia i to wiele to cios dla CK i zarządu mniej kasy zwlekali z tym po pandemii nietoperzej, utrzymali co wprowadzili wtedy na stałe.
Dlaczego moim zdaniem to wymuszony cios, bo jehowi łażą i zapisują ile ameryka ma im zapłacić, no wiadome zapisują bo im płacą.
Ja wiem jak jest ale plotka mocniejsza, nawet jednemu drukowałem sprawozdanie bo chciał pokazać, jak przyjdą do niego, prostowałem to krzyk taki sam ty jehowiec dasz czy nie.
To zwycięstwo brak nękania kłamaniem jak odpływasz spokój duszy miłe, oby teraz Norwegia zadziałała i ostracyzm znikł bo to poza krwią to wielkie zadry jehowizmu.
Nacisk ma sens obecnie nie prostuje plotek, nie potwierdzam ale one szkodzą a z draniem uczciwie nie wygrasz.
       
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Światus

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Październik, 2023, 12:39 »
    W pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi o pieniądze. Ale chyba nie wszyscy, którzy nadal muszą składać, otrzymują jakieś wynagrodzenie?
"Misjonarze, nadzorcy obwodów i ich żony, pionierzy specjalni, pionierzy stali i pionierzy pomocniczy"

Czyżby zmieniło się prawo podatkowe i pracę na rzecz organizacji religijnych zaczęto traktować jak normalną pracę? Może trzeba będzie płacić ubezpieczenie, a co gorsza stawkę godzinową. Wtedy dopiero by wzrosła liczba godzin w sprawozdaniach...  ;D

Ten powód uważam za mało prawdopodobny, ale być może okazało się, ze wśród ŚJ jest za dużo osób chorych na depresję. Ostatnio było na ten temat bardzo dużo filmików i artykułów.

Ciekawe, czy z powodu nieliczenia godzin, CK nie będzie już nawoływać do wysilania się w służbie i robienia więcej?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline spawarka noego

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Październik, 2023, 13:11 »
Jest jeszcze jeden możliwy skutek. Istotne obniżenie progu wejścia do organizacji.
Narracja o ekscytującej wiadomości wskazuje oczekiwany emocjonalny sposób odbioru przekazu: cieszymy się.
P.S.
Było już cudowne rozmrożenie pokarmu z mystery boxa?

~~
Jadwinia jakoś nie czuła ekscytacji po ogłoszeniu „łamiących wiadomości” z CK. To był raczej zawód i rozczarowanie.
A co z braćmi, którzy sprzedali swoje domy i przeprowadzili się do przyczep, aby więcej ofiarować Jehowie? - analizowała.
Zaraportowanie w sprawozdaniu wnioskowanych osiągnięć bywało przecież nie lada wyzwaniem dającym satysfakcję i namacalne poczucie błogosławieństwa Jehowy. I co? Nagle „puf” i cała ofiarność w odchłań szeolu? A to wszystko jeszcze w babiloński Dzień Zmarłych. Dziwne...

Czułą się tak, jakby ktoś bez uprzedzenia pozbawił ją jakiegoś bardzo osobistego drobiazgu, malutkiego fragmentu ciała.

Ostatecznie zwierzyła się Stefanowi ze swoich rozterek.

Stefan przewertował leksykony, konkordancje i bibliotekę jw.ogr szukając fraz „drobny ubytek ciała”, „ból i cierpienie” oraz pochodnych. Zebrawszy wyniki, przestudiował je, podumał i odparł:
- Wiem! Ty masz Jadwinia duchowy syndrom Sychemowy!
- Co mam?
- No ten Sychem od Diny, jak i wszyscy z jego ludu zostali obrzezani w wieku dojrzałym. I mieli kryzys zupełnie jak ty teraz …no, w duchowym sensie. Nie turbuj się. Poboli, poboli i przejdzie Ci najdalej po tygodniu, dwóch.
- Myślisz? Podniosła na niego wilgotne oczy.
- Wiadomo. Tak przecież mówi Biblia. Nie jestem co prawda obrzezany, ale wiem jak bym się czuł, gdybym był. Poza tym Sychem stracił napletek, ale zyskał przecież Dinę! - pokrzepiał teokratyczne Stefan, bez specjalnego baczenia na źródłowy kontekst.
- Masz wydmuchaj nos. Inna sprawa, że z tym owocem to same problemy były… - odparł i podał jej chusteczkę z pudełka z halloween’owymim motywami w dynie.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Październik, 2023, 16:26 »
A podesłał mi kumpel adnotację z rozprawy sądowej jego ojca i kilku innych osób w czasach zakazu. Zauważyć warto, że to co przy nich znaleziono to sprawozdania że służby. Czyli wtedy ryzykowali wolność, aby dostarczyć te dane, dziś CK mówi że chooj z nimi...


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Październik, 2023, 18:06 »
Idziemy w stronę ułatwiania bycia świadkiem. Odstępstwo tez dopóki nie głoszone w zborze nie jest tak mocno piętnowane jak kiedyś. Może być już nijakim i nikomu to nie przeszkadza. Może to krok w stronę bycia jak kościół. Wierni którzy chodza i duchowni którzy głoszą.

Zgadzam się ze łatwiej będzie teraz pozyskać wiernych którym głoszenie przeszkadzało. W sumie to zmiana w dobra stronę i o ile zbor będzie tworzył jakas wspólnotę ludzi kierującą się wspólnymi zasadami to moim zdaniem dobry kierunek i co lepsze moze pomóc przetrwać orgowi. Tylko pionierów jeszcze skasować. Myślę że to kwestia maks kilku lat.


Offline karyma

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Październik, 2023, 18:22 »
Mam w pamięci wspomnienia Gedeona w którym pisał jak to go cisnęli żeby robił więcej godzinek.
Teraz to zmierza w kierunku żeby było miło i przyjemnie.. Żeby przynajmniej obecni zostali.


Offline donadams

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Październik, 2023, 06:34 »
Nie jestem pewien czy zrobiono to wyłącznie ze względu na słabe statystyki. Jeśli statystyki dotyczące głoszenia rzeczywiście były słabe, to można było zrzucić to na COVID i problem z głowy. To nawet nie byłoby kłamstwo bo w zasadzie to decyzje COVIDOWE przyczyniły się do istotnych spadków.

Na pewno od lat kraje rozwinięte albo mocno zwolniły tempo przyrostu w liczbie głosicieli albo zaliczają spadki. Globalnie liczby rosną, ale nie tak szybko jak w latach 80 czy 90. Ta zmiana liczenia godzin wpływa na to, że jakaś liczba głosicieli wróci do statystyki, ponieważ będzie łatwo zaznaczyć "GŁOSIŁEM" bez liczby godzin. Wydaje mi się jednak, że to nie będzie spektakularna liczba. Jeśli ktoś jest już poza organizacją, nie chodzi na zebrania, nie interesują go kongresy, może pojawia się tylko na Pamiątce dla świętego spokoju, to raczej nie zostanie skuszony czymś takimi, żeby po roku czy dwóch złożyć sprawozdanie. Natomiast w zborach jest jakiś odsetek, może kilku procent, dla których to coś zmieni i oni znów zaczną składać sprawozdania. To może oznaczać, że za rok będziemy mieli zniekształconą statystykę liczby świadków Jehowy na świecie, której główny wzrost wyniknie na gruncie sztucznie aktywizowanych głosicieli, z których większość prawdopodobnie nie zmieni realnie swoich nawyków.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Turbulent_Business

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Październik, 2023, 07:45 »
Możesz wrzucić wykres albo link?

Prosze bardzo:

https://www.jwfacts.com/watchtower/statistics.php#L6

Przyznam sie do bledu - wykres jest liniowy, ale pnie (a raczej pial sie) w zla dla borg strone.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Zgromadzenie Statutowe 2023
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Październik, 2023, 10:10 »
Pięknie dziękuję. Wcześniej nie widziałem tego.