Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: efektywność poszczególnych metod głoszenia  (Przeczytany 1073 razy)

Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień, 2023, 15:08 »
Moim skromnym zdaniem stanie przy wózka, to zwykła sztuka dla sztuki...
Jest to swego rodzaju reklama mobilna jw.org
Raczej nikt się nie interesuje tymi co wystają w ten sposób, ale jak zauważyłem że są oni głównie zainteresowani sobą!
Ja tam wolę żeby stali przy stojakach niż pukali mi do drzwi i zagadywali tymi swoimi sztucznymi i nienaturalnymi pytaniami typu:
"Czy uważa pan, że współczesny świat wkrótce się skończy"?


To jedno pytanie zapamiętałem bo to był mój pierwszy z nimi kontakt. Ale wielokrotnie mnie zagadywali i zawsze miałem problem, żeby załapać o co chodzi w tym pytaniu.
Moim zdaniem te pytania to taka sama sztuka dla sztuki.

Wolałbym, żeby np. zapukali i zapytali:
Jak się panu żyje?
Co u pana słychać?
Mam pan z kim porozmawiać?
Radzi pan sobie jakoś w życiu?
Czy potrzebuje pan może jakiejś pomocy?

Teraz rzuciłem okiem na schematy rozmów i widzę kolejne zajebiste pytanie:
"Skąd możemy mieć pewność, że cierpienie to nie kara od Boga?"
Już widzę siebie w drzwiach jak tego słucham i walczę ze sobą, czy się odezwać? trzasnąć drzwiami? Czy sąsiedzi podglądają co się wyprawia?
Czy oni kiedykolwiek cierpieli że tak lekko im na ten temat się mówi?

Irytuje mnie wszelka sztuczność a ich kontent jest mega sztuczny.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień, 2023, 15:26 »
W innym wątki pisałem, że me odwiedzali i przestali, konkretniej mężczyzna, chyba przed 40-stką, może być na "przywileju".
Nie dawno zapukały młode dziewczyny, obie panny. Dłuższą rozmowę zakończyłem warunkiem, jeśli chcą mnie jeszcze odwiedzić to niech
przygotują się z takim wyjaśnieniem księgi Objawieni, które mnie przekona, co do boskiego jej pochodzenia.
Na razie ich nie widać.


Offline Reskator

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień, 2023, 15:52 »
przygotują się z takim wyjaśnieniem księgi Objawieni, które mnie przekona, co do boskiego jej pochodzenia.
Na razie ich nie widać.
O tam jest wiele dowodów co do boskiego jej pochodzenia.
Mnie to przekonuje choćby o Babilonie Wielkim wspaniała księga o czasach końca.
Ale wielu ma inne zdanie i nic ich nie przekona,widać że mają bardziej wiarygodną wiedzę.
Może jakieś dowody ?!


Offline Turbulent_Business

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sierpień, 2023, 16:42 »
Mnie to przekonuje choćby o Babilonie Wielkim wspaniała księga o czasach końca.

Czy to jest juz dowod czy tylko informacja o tym, ze Ty taki dowod posiadasz? Bo jesli chcesz sie bawic w odbijanie pileczki i myslisz, ze pilka jest po twojej stronie, to sie mocno mylisz przyjacielu:)

Szymon,

Nie tylko ty tego nie rozumiesz. Ja bedac aktywnym glosicielem, tez nie rozumialem o co ja sie tak na prawde pytam i modlilem sie zeby mi ktos zamknal drzwi przes nosem zeby tylko bylo latwiej. Tak to jesr jak sie mowi nie z serca o tym, co jest dla nas ciekawe, tylko wali narzucone wyuczone denne tematy...
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2023, 17:02 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Reskator

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sierpień, 2023, 17:49 »
Czy to jest juz dowod czy tylko informacja o tym, ze Ty taki dowod posiadasz? Bo jesli chcesz sie bawic w odbijanie pileczki i myslisz, ze pilka jest po twojej stronie, to sie mocno mylisz przyjaciel
Przyjacielu mam w ... po której stronie jest piłka w Twojej optyce.
Dla mnie to jest dowód a dla Ciebie może być tylko informacja.
Mam do tego prawo jak i Ty masz do swoich racji prawo-ja to szanuję
I nie wmawiam Ci przyjacielu jak Ty mi że się mylę
Jeśli masz dowody bramy moich uszów są otwarte.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2023, 18:14 wysłana przez Reskator »


Online donadams

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień, 2023, 20:14 »
O, na forum kwitną nowe przyjaźnie  :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gremczak

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sierpień, 2023, 21:24 »
Przyjacielu mam w ... po której stronie jest piłka w Twojej optyce.
Dla mnie to jest dowód a dla Ciebie może być tylko informacja.
Mam do tego prawo jak i Ty masz do swoich racji prawo-ja to szanuję
I nie wmawiam Ci przyjacielu jak Ty mi że się mylę
Jeśli masz dowody bramy moich uszów są otwarte.
To ,że ty uważasz  za dowód,to nie znaczy ,że jest prawdą.
To takie świadkowskie.
Oni też widzą dowody ,że niewolnik jest od boga.Zgadzasz się z tym?
Może stworzyłeś sobie taką narrację i uważasz to za prawdę.
Może ktoś wcześniej konfabulował a ty to łyknąłeś.


Offline cichybob

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Sierpień, 2023, 08:47 »
Wracając do tematu,
Z tego co sam stałem przy wózku, to jest to zdecydowanie najlepszy sposób na tłuczenie godzinek :) Przecież praktycznie nikt nie podchodzi - zwłaszcza, gdy widzi jak sobie głosiciele w najlepsze gadają


Offline Turbulent_Business

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Sierpień, 2023, 09:30 »
Przyjacielu mam w ... po której stronie jest piłka w Twojej optyce.
Dla mnie to jest dowód a dla Ciebie może być tylko informacja.
Mam do tego prawo jak i Ty masz do swoich racji prawo-ja to szanuję
I nie wmawiam Ci przyjacielu jak Ty mi że się mylę
Jeśli masz dowody bramy moich uszów są otwarte.

Ja Ci nie zarzuciłem, że się mylisz, zaznaczyłem tylko, że ogolnikowe
pół zdania to może być za mało jako "argument". Ja z Tobą pileczki odbijać nie będę, bo już się nauczyłem, że szkoda na takie dyskusje czasu:) Mojego i Twojego. Zostańmy w temacie i życzę dobrego dnia przyjacielu!
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Online Siedemtwarzy

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień, 2023, 12:55 »
Jakaś efektywność poszczególnych metod jest. Raczej to są śladowe ilości. Zdecydowana większość nowych to dzieci SJ.

Głoszenie od domu do domu. To jest strata czasu, bo nawet najbardziej dzikie firmy akwizytorskie już z tego zrezygnowały. Szansa że ktoś się złapie na pytanie w schematach rozmów jest nikła. Tylko osoba z jakąś formą ułomnosci umysłowej albo podczas przeżywania wielkiej tragedii jest w stanie nie dostrzec tego gwałtu na intelekcie.

Wózki. W pierwszej fazie ok. Miały ten nowy flow który przyciągał. Teraz to tylko pajacowanie przy rydwaniku. Plus pory tych postojów zaczynają być je*n. 8 rano w sobotę i niedzielę na pustej stacji kolejowej... tylko godzinki

Nieoficjalne czyli szeptany marketing. Tutaj najwieksza sprawność. Sąsiedzi koledzy, znający ciebie są bardziej chętni do rozmowy. Dwa, że znajomymi nie pierdzielisz wstępu ze schematów, raczej temat wypływa mimowolnie, bez spinki. Tutaj widzę ostatnimi czasy, jeżeli jest już ktoś nowy to właśnie tę metodą.
Głoszenie przez telefon i pisanie listów pozostawiam bez komentarza...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sierpień, 2023, 13:56 »
(mtg): Gdybym obecnie podjął się pioniera stałego, to popadłbym w poważną chorobę psychiczną.
W latach dziewięćdziesiątych/ dwudziestych ubiegłego wieku, powiem szczerze owa służba sprawiała wielką przyjemność dla samego siebie.
Zauważyłem też, (Ww) zmierza po pochylni w dół, oczywiście nastało nowe pokolenie młodych inaczej spostrzegają życie, które jest kontrowersyjne do osób w znaczącym wieku będących nadal w organizacji SJ.
Jak czytam ST, jest mowa o ''siedmiu latach, tłustych i chudych''.
Ci, którzy w (Ww) przebywają kilkanaście lat i tych co opuścili (Ww) nie zauważają tej znacznej zmiany.
Choć wiele osób wypowiada się krytycznie o tym ugrupowaniu religijnym na pewno jakieś dobra z niej wynieśli aby uczciwie, spokojnie obecnie egzystować.
   


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Sierpień, 2023, 14:12 »
Zastanawiam się czy są ŚJ, którzy przymykają oczy na ten cały zewnętrzny "broadcastingowy" i sztywny nakazowo-rozdzielczy dryl?
I po prostu żyją szczerym wrażliwym sercem i mówią innym o ideałach, w które wierzą?
Nie przejmując się godzinami, datkami, schematami do rozmów, nowymi światłami itd?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Online Siedemtwarzy

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Sierpień, 2023, 18:26 »
Szymonbudny. Są. Np moja mama. Ona robi to z dobrego serca i nigdy nie patrzyła na godziny... dlatego nie lubię z nią dyskutować, bo wiem że ona wierzy szczerze, robi z serca i zawsze jest podłamana jak okazuje się że SJ nie są wspaniali jak o sobie piszą...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpień, 2023, 20:01 »
O tam jest wiele dowodów co do boskiego jej pochodzenia.
Mnie to przekonuje choćby o Babilonie Wielkim wspaniała księga o czasach końca.
Ale wielu ma inne zdanie i nic ich nie przekona,widać że mają bardziej wiarygodną wiedzę.
Może jakieś dowody ?!

Zapraszam https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/boskie-pochodzenie-ksiegi-objawienia/


Offline DreamM@ster

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 12:05 »
Dla mnie osobiście głoszenie przy stojakach to jedna wielka porażka. Dwie siostry plotkary klepią cały dzień o dupie maryny nikomu nie głosząc  a godzinki lecą! ;0