Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: efektywność poszczególnych metod głoszenia  (Przeczytany 1072 razy)

Offline Sebastian

efektywność poszczególnych metod głoszenia
« dnia: 26 Sierpień, 2023, 22:11 »
Od kilkudziesięciu lat świadkowie Jehowy:1) głosili od domu do domu2) głosili "nieoficjalnie", zagadując np. współpasażera w autobusie lub pociągu3) werbowali bliższą i dalszą rodzinęOd kilku lat świadkowie Jehowy:4) stoja przy stojakach
o metodach 1 do 3 napisano już wszystko dlatego spytam tylko o metodę czwartą

Mam pytanie: czy znacie kogokolwiek kogo świadkowie Jehowy zwerbowali podczas służby przy stojaku?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień, 2023, 22:51 »
(mtg): proszę nie zaciemniać tematu głoszenia - nadal głoszą jak w punkcie 1,2,3
Uważam co zostało przedstawione w tych punktach, to nowe światło ''edstepcze''  >:D


Offline Sebastian

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień, 2023, 23:02 »
nie neguję że nadal głoszą jak w pkt 1 do 3i wiemy że co prawda nie pozyskują w ten sposób tłumów, ale kogoś jednak zwerbują
interesuje mnie czy metoda 4 jest zupełnie bezowocna czy jednak ktoś do nich przyłącza się
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień, 2023, 23:04 »
Mam pytanie: czy znacie kogokolwiek kogo świadkowie Jehowy zwerbowali podczas służby przy stojaku?
A jakie ma to dla nich znaczenie? Gdy zwerbowali, cieszą się z błogosławieństwa niebios. Gdy nie zwerbowali, też się cieszą ci z dołu ze swego zbawienia, ponieważ wciska się im "kit", z głoszenia na świadectwo tym, którzy mają zginąć podczas Armagedonu. To czwarte działanie potwierdza jedynie przedłużanie swej agonii, oraz daje czas do zastanowienia złodziejom najwyższego szczebla, co zrobić z zgromadzonym bogactwem?
. . . . .  Metody 1-3 na wygaśnięciu. O ośrodkach pionierskich w wakacje nie słyszałem, ani w mieście w którym mieszkałem przez ostatnie dwa lata nie spotkałem. Pytając w rodzinnej wsi, też nie spotkali od trzech lat. Jeśli gdzieś jeszcze to, tylko tlące się resztki.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień, 2023, 23:11 »

Metoda numer 4 różni się zasadniczo od metod 1,2 i 3.
Tamte metody wymagały aktywności werbalnej ze strony głosicieli.
Metodę 4 nazwał bym metodą niemą. Czy ktoś z tu obecnych kojarzy sytuację kiedy "wózkowi" zagaili do niego?
Mam wrażenie, że oni nawet nie chcą być niepokojeni podczas warty przy "wózku nieznanego głosiciela".



Offline Turbulent_Business

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień, 2023, 02:01 »
Jak to ma byc skuteczne, jak oni z glosicieli zrobili bezmozgie zombie, zdolne jedynie do odsylania na strone jw.borg. Na tym polega gloszenie  w 2023... Gdy ktos zada pytani trudniejsze niz "Jak sie nazywacie" jest odsylany do strony jw. Polecam film Aron ra vs swiadkowie na stojakach...

https://youtu.be/mzQV7qpq4vQ?feature=shared

Dodatkowo grafiki na tych wozkach sa tak tandetne i zenujace, ze nie da sie tym przyciagnac uwagi..

Max skutecznosci o której slyszalem, to to, ze ktos odszedl I z ciekawości porozmawial...
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2023, 02:04 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Profesor Tutka

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień, 2023, 04:58 »
Co do tego,czy metoda głoszenia przy wózku(nie wiem czy to można tak nazwać)jest skuteczna i czy przynosi efekty ,to oswiadczam że i owszem.,
Osobiście znam brata ,który słyszał na własne uszy rozmowę dwóch sióstr ,z których jedna opowiadała ,jak będąc przy wózku zachęciła 11 letniego syna naszej siostry ,by nie zwlekał z przyjęciem chrztu  i się ochrzcił.I rzeczywiście się ochrzcił.To pewna wiadomość.


Offline donadams

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień, 2023, 09:20 »
Jak to ma byc skuteczne, jak oni z glosicieli zrobili bezmozgie zombie, zdolne jedynie do odsylania na strone jw.borg. Na tym polega gloszenie  w 2023... Gdy ktos zada pytani trudniejsze niz "Jak sie nazywacie" jest odsylany do strony jw.

Wiesz co, wydaje mi się, że po prostu zmienili nieco target. Co prawda poziom głoszenia spadł, ale myślę też, że spadkowe tendencje w wielu miejscach na świecie są wyraźne widoczne w społeczeństwach, które się rozwarstwiaja. W Polsce takie tendencje też są widoczne, wykorzystuje je aktualna władza do skutecznego dzielenia.

Myślę więc, że ta metoda może być skuteczna względem niektórych ludzi. Inna sprawa, że nisza z ludźmi jw podatnymi zdaję się być już dawno wyczerpana, ale gdyby mieli teraz jeszcze kogoś pozyskać, to do kogo mieliby celować: do wykształconych, krytycznie myślących ludzi, którzy szukają wysokiej jakości informacji, czy może raczej do osób, które patrzą powierzchownie, z jakiegoś powodu wystarczają im emocje i uczucia, a merytoryka odchodzi na dalszy plan? U tych pierwszych nie mają szans, pozostało im więc próbować u drugich, a że z mizernym skutkiem, to też jest jasne, bo to jednak sekta. W skali całego świata mają ten swój ~1 promil rynku i niech się cieszą, że chociaż tyle.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gostek

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień, 2023, 09:59 »
Oprócz metod 1,2,3 i 4 była jeszcze metoda pisania listów i głoszenia przez telefon.
Słyszałem o jednym studium zapoczątkowanym w ten sposób, przez telefon.


Offline spawarka noego

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpień, 2023, 10:25 »
To wielce zmyślne sidła i uświęcona, podstępna metoda polowania.
Niczego nieświadomy człowiek ze świata (NNCZS) podchodzi do wózka i chwyta gazetkę, sądząc, że to zwykła gazetka. A to nie jest zwykła gazetka. Widzi tam: Jehowa, Jehowa Jehowa… Wystrychnięty na dudka, NNCZS dyskretnie odkłada gazetkę, pragnąc się oddalić, kiedy nagle orientuje się, że został osaczony. Jest wszak sam jeden podczas kiedy oni pozostają w dwukrotnie większej przewadze liczebnej, zaś drogę ucieczki na wprost tarasuje wózek…
Wówczas przystępują do szturmu wtykając mu wizytówkę zainfekowaną adresem jw.org.
NNCZS wchodzi potem na stronę, poznaje prawdę i szlus. Koniec! Musi żyć wiecznie!
Makao i po makale.

Czy wiecie co to znaczy?
NNCZS bezpowrotnie traci swoją naturalną, ochronna powłokę nieświadomości. Podstępnie zbawiony, nie może już przejść sobie na wcześniejszą rentę z powodu stanu zdrowia, czy pójść na zasłużoną emeryturę, ani nawet cieszyć się wiecznym odpoczynkiem.

Jak piszą w książce „Będziesz musiał żyć wiecznie w raju na ziemi” - po armagedonie przez tysiąc lat trzeba będzie tyrać, żeby ten raj wyszykować. Czyli braciszkowie ni mniej, ni więcej tylko proponują przedłużenie wieku emerytalnego o tysiąc lat każdemu, bez względu na płeć.
Na okoliczność cytują tamże Apok. 21:3 „Nie będzie już śmierci, ani krzyku ani bólu, albowiem pierwsze rzeczy przeminęły”

Skoro nie będzie śmierci, nie będzie tyrania do śmierci. Będzie wieczne tyranie.
Co więcej. Skoro „nie będzie ani krzyku, ni bólu” - znaczy, że nie będzie również możliwości protestowania, tudzież wniesienia skargi choćby do rzecznika praw obywatelskich, która zostanie zlikwidowana…

A co najważniejsze: im mniej ludzi braciszkowie złowią, tym więcej roboty przypadnie na jednostkę.
Noż prawdziwa Apokalipsa!
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2023, 10:28 wysłana przez spawarka noego »


Offline urgent

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpień, 2023, 15:13 »
A co najważniejsze: im mniej ludzi braciszkowie złowią, tym więcej roboty przypadnie na jednostkę.
Noż prawdziwa Apokalipsa!
Toż to śok!


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień, 2023, 12:32 »
Jak to ma byc skuteczne, jak oni z glosicieli zrobili bezmozgie zombie, zdolne jedynie do odsylania na strone jw.borg. Na tym polega gloszenie  w 2023... Gdy ktos zada pytani trudniejsze niz "Jak sie nazywacie" jest odsylany do strony jw. Polecam film Aron ra vs swiadkowie na stojakach...

https://youtu.be/mzQV7qpq4vQ?feature=shared

Dodatkowo grafiki na tych wozkach sa tak tandetne i zenujace, ze nie da sie tym przyciagnac uwagi..

Max skutecznosci o której slyszalem, to to, ze ktos odszedl I z ciekawości porozmawial...

W tym filmie pada dokładnie to co powiedziałem: “We don’t want to debate”,


Offline Reskator

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Sierpień, 2023, 12:46 »
W dobie obecnej najbardziej optymalne są stojaki-bez narzucania się!
Obecnie narzucają nam się media,ulotki,wspólnoty,szkoły,reklamy,ecologia,co2,korporacje farmaceutyczne motoryzacyjne,energetyczne(tylko szczepienia tylko elektryki tylko fotovoltanika pompy) G5
Mamy dość tych ludzi co chcą nas uszczęśliwiać na siłę
A w sobotę 26 VIII jeszcze do mnie zapukali ŚJ bo mieli tydzień służby-sama radość. ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2023, 12:51 wysłana przez Reskator »


Offline BetMan

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpień, 2023, 14:48 »
Moim skromnym zdaniem stanie przy wózka, to zwykła sztuka dla sztuki...
Jest to swego rodzaju reklama mobilna jw.org
Raczej nikt się nie interesuje tymi co wystają w ten sposób, ale jak zauważyłem że są oni głównie zainteresowani sobą!
Rozmowy przy stojakach dwóch głosicieli idą pełną parą ;D


Offline Reskator

Odp: efektywność poszczególnych metod głoszenia
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpień, 2023, 14:58 »
Nie musisz się poniżać w swej skromności w tym temacie (choć to jest plusem)
Ale tak jest jak piszesz są głównie zainteresowani sobą.
A z drugiej strony byłbym zniesmaczony jakby machali mi strażnicami przed biedronką czy lidlem.