Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)  (Przeczytany 1821 razy)

Offline cichybob

OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« dnia: 03 Sierpień, 2023, 09:20 »
Mam nadzieję, że Światus lub inna znamienita osoba z dostępem do "obfitości prawdziwej wiedzy" wstawi niedługo ogłoszenia z Sierpnia po polsku. Póki co wrzucam link do angielskich:
https://www.reddit.com/r/exjw/comments/15fstmx/august_announcements/
Tu same zdjęcia:
https://preview.redd.it/9mlwhbd36lfb1.jpg?width=2478&format=pjpg&auto=webp&s=1affcfa4d52e0372360a96f7aeade503575e9d13
https://preview.redd.it/hhbf5bd36lfb1.jpg?width=2478&format=pjpg&auto=webp&s=017e5ef7954e003ccdad2e232171c6d3c421e850
https://preview.redd.it/awoh4dd36lfb1.jpg?width=2478&format=pjpg&auto=webp&s=e7d406d435551735f291c07907a8b7d280219c8e

W skrócie:
- Kampania we wrześniu 2023 - stara Strażnica (nr 2 z 2020, można postukać znowu po 15h)
- Kiedy Pamiątka w 2024, 2025 i 2026
- Wykład specjalny 132 ma nową wersję (ten przed Pamiątką)
- Informacja dla kobiet w ciąży i osób wymagających chemioterapii: nowy dokument w JW Hub
- Rezolucja odnośnie miesięcznych datków na Ogólnoświatową Działalność

Odnośnie tej rezolucji: info, że pieniążki idą na same dobre rzeczy (nic o ugodach, departamencie PR czy obrocie nieruchomościami).

Nieco wyszedłem przed szereg nie czekając na wersję PL, ale jestem BARDZO ciekaw ile przypadało datków na głosiciela do tej pory na Ogólnoświatową Działalność, a ile teraz oczekują...


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień, 2023, 15:15 »
- Informacja dla kobiet w ciąży i osób wymagających chemioterapii: nowy dokument w JW Hub
To mnie zaciekawiło. Co ŚJ mają szczególnego do powiedzenia swoim wyznawcom w tym temacie? Chodzi o jakieś kwestie związane z krwią czy coś innego?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień, 2023, 17:17 »
Dla mnie w tym liście najbardziej wkurzająca jest ich typowa manipulacja. Bo to jest tak napisane żeby sj myśleli że ich cudowna organizacja daje im wybór. Rezolucja - czy zbór może przekazywać co miesiąc podaną kwotę czy większą... Halo? Nie powinno być - podaną kwotę czy mniejszą albo większą? Nope... Nic z tego. Bandziory z Warwick zaplanowali Ile chcą kasy co miesiąc i nie może wpłynąć mniej.

I druga sprawa - to jest kwota na głosiciela. Czyli Zosia, Piotruś i ich rodzice muszą odpalić sępom co miesiąc prawie 44$, to jest prawie 530$ na rok. I nikt nie pyta czy taką rodzinę na to stać...

Jeszcze chciałabym wiedzieć czy to są ogólne całoroczne datki czy jeszcze dojdą do tego te na potrzeby zboru? Ktoś wie? Bo jeszcze 3 zgromadzenia dojdą...

Hieny...


Offline Gremczak

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień, 2023, 21:01 »
U mnie w zborze jak jakaś kwota przeszła rezolucję to i tak kwota do Nadarzyna podawana była przynajmniej o 30%.
Wierchuszka zboru nie chciała pokrywać kosztów aby wywiązać się z obietnicy wobec Nadarzyna.


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień, 2023, 21:05 »
Nie powinno być - podaną kwotę czy mniejszą albo większą?

Cieszę się, że ktoś też to zauważył. Rozpisałem się o tym w wątku z polskim ogłoszeniem, więc tu już nie będę się powtarzać.

I druga sprawa - to jest kwota na głosiciela. Czyli Zosia, Piotruś i ich rodzice muszą odpalić sępom co miesiąc prawie 44$, to jest prawie 530$ na rok. I nikt nie pyta czy taką rodzinę na to stać...

Jeszcze chciałabym wiedzieć czy to są ogólne całoroczne datki czy jeszcze dojdą do tego te na potrzeby zboru? Ktoś wie? Bo jeszcze 3 zgromadzenia dojdą...

Wiesz, 530 USD na rok to nie są jakieś porażające koszta. Weź pod uwagę, że kwota jest sugerowana po to, żeby wywierać wpływ na głosicieli, ale prawda jest taka, że nie każdy tyle da i nie każdy będzie mieć z tego powodu wyrzuty sumienia. Najniższa stawka godzinowa w USA waha się aktualnie pomiędzy 7 a 16 USD za godzinę w zależności od stanu. Gdybyśmy przyjęli jakąś średnią, to wychodzi na to, że taki głosiciel tylko godzinę w miesiącu pracuje na datek dla orga, więc tak obiektywnie mówiąc, to nie są duże pieniądze.

W ogóle biorąc pod uwagę liczbę głosicieli w USA, daje im to roczny wpływ rzędu około 160 milionów USD. Czy to naprawdę tak dużo? Zwolnione z podatku, wiadomo, ale koszty generalnie też mają, także nie wiem czy kwota robi wrażenie.

A odpowiadając na twoje pytanie, to oczywiście to nie są wszystkie datki. To są datki, które zbór przekazuje ze swojej kasy. Więc jeśli głosiciel wrzuca do skrzynki zborowej jakieś pesos, to z tego idzie na utrzymanie sali, jakieś inne fundusze plus co miesiąc pieniądze z tej rezolucji do biura oddziału. DODATKOWO ponad to, masz jeszcze drugą skrzynkę tylko na ogólnoświatową działalność, więc jeśli ktoś wrzuci tu i tu, a wrzucają prawie wszyscy, to w gruncie rzeczy dublują swoje datki na ogólnoświatową działalność.

To w ogóle ciekawy zabieg, który wydaje mi się został wprowadzony po to, żeby trochę zamydlić oczy głosicielom, bo przynajmniej w zborach w których ja byłem był taki czas, że głosiciele chętniej dawali na potrzeby zboru, czując się bardziej związani i odpowiedzialni za swoją lokalną społeczność, a mniej chętnie na ogólnoświatową działalność. Jakiś czas poźniej wprowadzono dwie istotne zmiany - pierwsza, to właśnie ta o której rozmawiamy, a druga, to że wprost powiedziano gronom starszych, że zbory nie będą gromadzić nadwyżek środków na kontach zborowych, dlatego starsi regularnie mają analizować, czy nie przelewać nadwyżki (znów z datków na potrzeby zboru) na ogólnoświatową działalność.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline gerontas

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień, 2023, 05:43 »
A to było tak...
Przed tymi zmianami były dwie skrzynki: 1 - na potrzeby zboru, 2 - na ogólnoświatową działalność.
Do skrzynki zbiorowej wrzucano 2 tyś zł, na działalność 1 tyś. Oczywiście w kasie zbiorowej powstawały nadwyżki, które wydawano na różne mniej lub bardziej potrzebne rzeczy związane z salą królestwa. Niewolnik wierny i roztropny zarządzający mieniem Pana zauważył to i powiedział tak: hola, hola, sprzedamy starą salę, wybudujemy nową, narzucimy wam zasady konserwacji, jakie ma być wyposażenie i o wszystkim związanym z salą będziemy My decydowali. W związku z powyższym po co wam nadwyżki? Na co je wydacie? Nadwyżki przekażecie nam, a my zrobimy z nich najlepszy użytek bo to my jesteśmy najlepszymi szafarzami. W ten sposób CK zawładnęło całą kasą zboru oczywiście poza tą na wydatki konieczne jak prąd, woda itp.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień, 2023, 09:56 »
Skoro o pieniądzach, to powiedzcie mi ile miesięcznie daje przeciętny Kowalski ŚJ na organizację (w różnych formach)?
Czy jest na niego wywierana jakas presja, że daje za mało? W jakiej formie jest ta presja?


Czy na starszych zboru jest wywierana presja (w jakiej formie?), że mają zbyt mało w kasie?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Profesor Tutka

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień, 2023, 12:48 »
Rozwiazanie jest zadziwiająco proste.Jako facet pochodzący z lumpenproletariatu popierający proste rozwiązania widzę to tak:
Wystarczy tylko jedna skrzynka na datki.Wszystko jest wrzucane do jednej przegródki(innej nie ma).Zbór nie ma nic do gadania w kwestii finansów(bo i po co).
Skoro Sala należy do Niewolnika, to On pokrywa wszystkie koszty.Cała kasa idzie do Biura Głównego.Jak Zbór ma jakieś fanaberie(chce kogoś wesprzeć albo komuś pomóc organizuje wtedy dodatkową zbiórkę  na pomoc potrzebującym na dwóch kolejnych zebraniach.Po co utrzymywać jakąś iluzję decyzyjności, skoro Starsi nie mają nic do gadania,skoro przychodzi Nadzorca Obwodu i zaleca przekazanie nadmiaru datków na Ogólnośiatową Działalność? Mój autorski pomysł powoduje że wszystko jest jasne,proste ,zrozumiałe i do dupy.Chciałbym ten pomysł przesłać gdzieś"wyżej" ale nie wiem jak.


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień, 2023, 16:44 »
Ups... Już ktoś o tym pomyślał. Wiosną hiszpańskojęzyczne zbory zostały objęte programem pilotażowym "jedna skrzynka". Tylko czekać aż pójdzie do dalej...


Offline Sebastian

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień, 2023, 16:45 »
Po co utrzymywać jakąś iluzję decyzyjności, skoro Starsi nie mają nic do gadania
samo sedno działalności religijnej to podtrzymywanie przeróżnych iluzji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień, 2023, 17:06 »
Jak ja jeszcze uczęszczałem na zebrania, a było to przed trzema laty, to datki kształtowały się następująco.
Na zbór - około 300-500 Euro miesięcznie. Na Worwick - około 120-180Euro miesięcznie. Zbór polskojęzyczny w Niemczech, około 100 osobowy.
Z tego wynikało, że średno niemiecki Kowalski obciążony był kwotą 5-6 Euro miesięcznie.
Być może były też osoby w zborze, które przekazywały datki w formie elektronicznej. Jednak z uwagii na to, że w zborze tym większość członków to seniorzy, to też przypuszczam, że osoby stanowiły mały procent ogółu.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2023, 17:12 wysłana przez Gostek »


Offline Do

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpień, 2023, 18:21 »
Jak ja jeszcze uczęszczałem na zebrania, a było to przed trzema laty, to datki kształtowały się następująco.
Na zbór - około 300-500 Euro miesięcznie. Na Worwick - około 120-180Euro miesięcznie. Zbór polskojęzyczny w Niemczech, około 100 osobowy.
Z tego wynikało, że średno niemiecki Kowalski obciążony był kwotą 5-6 Euro miesięcznie.
Być może były też osoby w zborze, które przekazywały datki w formie elektronicznej. Jednak z uwagii na to, że w zborze tym większość członków to seniorzy, to też przypuszczam, że osoby stanowiły mały procent ogółu.

Ja mam też ten zaszczyt że co jakiś czas jestem na niemieckim zebraniu (w polskojęzycznym zborze) i dwa razy był już punkt że wpływy są liche. Tam było dokładnie 5 EUR na głośiciela.

Może to ten sam zbór.

Pozdrawiam
Do


Offline Gostek

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpień, 2023, 22:51 »
Ja mam też ten zaszczyt że co jakiś czas jestem na niemieckim zebraniu (w polskojęzycznym zborze) i dwa razy był już punkt że wpływy są liche. Tam było dokładnie 5 EUR na głośiciela.

Może to ten sam zbór.

Pozdrawiam
Do

Witaj Do, myślę, że jednak to są inne zbory. Bo w moim byłym nigdy nie słyszałem komunikatów z biadoleniem, że wpływy są za małe. Sytuacja się nawet bardzo na korzyść poprawiła, po tych wszystkich rezolucjach o wsparciu finansowym różnych przedsięwzięć finansowych. Kiedyś, przed 6-7 laty to wpływy były o około połowę mniejsze. Raz pamiętam, że na ogólnoświatową działalność dostali 47 Euro. Byłem wtedy bardzo poruszony, bo prawie 40 procent tej kwoty, to były pieniądze wpłacone przeze mnie. Od około 5 lat przestałem osobiście finansować wszystko, co wiąże się z organizacją. Powodem tego był szok, jak się dowiedziałem od starszych, że pewne książki są już nieaktualne i należy je zniszczyć.😑


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień, 2023, 07:18 »
O ile wiem, w czasie pandemii sporo osób w starszym wieku zostało odwiedzonych przez "życzliwych" młodych braci, którzy zajęli się ustawieniem stałego zlecenia, aby pieniądze były co miesiąc automatycznie przelewane na konto dziadów z Warwick...


Nie wiem czy to jest liczone i podawane w comiesięcznych ogłoszeniach...


Offline Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Sierpień, 2023, 08:10 »
Datki na działalność to temat rzeka. Ze zborów w których byłem, odniosłem wrażenie, że wpłaca kilka osób. Jeśli wpływ jest 2000 pln, to nie oznacza, że każdy dał po 20 pln, tylko 10 osób po 200 pln. Ogólnie ludzie nie poczuwają się do datkowania, jak moglibyśmy się po tej organizacji spodziewać. Krecią robotę zrobiły szeptane podania o odszkodowaniach płaconych przez jw. Czasami jestem zdziwiony, gdy kolejna osoba której bym nie podejrzewał mowi, że nie daje po tym jak usłyszała na co te pieniądze idą...