Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)  (Przeczytany 1820 razy)

Offline uberapostate

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień, 2023, 21:07 »
Miesięcznie polski oddział dostaje z datków średnio 5 000 000 zł, z czego około 10% jest transferowane poza granice kraju - do UK i Niemiec.


Offline BetMan

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień, 2023, 10:08 »
Miesięcznie polski oddział dostaje z datków średnio 5 000 000 zł, z czego około 10% jest transferowane poza granice kraju - do UK i Niemiec.
Chyba trochę za dużo zer Ci się wpisało...przy dzisiejszym poziomie inflacji, takie dochody organizacji religijnej miesięcznie są po prostu nie realne!


Offline Gostek

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień, 2023, 11:39 »
Realnie na to patrząc, to wpływy do Nadarzyna od polskich wyznawców Jehowy są poziomie co najmniej 1.5mln złotych.
Otóż, nie licząc ochrzczone dzieci i młodzież, można przyjąć liczbę 70/80 tysięcy tych co poczuwają się do finansowania i zakładając, że średnio każdy z tych wpłacających wpłaca 20 zł,to suma oscyluje w granicach 1500 000 złotych (około1, 5mln).


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpień, 2023, 14:08 »
Dobrze, że nie mają dziesięciny jak np. Adwentyści ;)
Szeregi organizacji by się przerzedziły.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpień, 2023, 14:29 »
5 mln złotych miesięcznie nie byłoby jakąś wygórowaną sumą moim zdaniem. Dałoby to średnio około 40 zł na aktywnego głosiciela. Niektórzy nie dają nic, ale są tacy, którzy dają 100 czy 200 zł, a nawet więcej, ale to już raczej jednostki.

Natomiast dodałbym do tego wszystkiego, że nikt z nas tu obecnych NIE WIE, ile wynoszą wpływy z datków, a kwoty które padły to luźne szacunki lub po prostu zgadywanki.

Jeśli ktoś natomiast twierdzi, że wie ile wpływa, proponuję żeby ta osoba wrzuciła stosowne dokumenty, które będą to potwierdzać, chyba że to wiedza "z pewnego źródła".

A takie dokumenty oczywiście istnieją. Miałem kiedyś w ręku na przykład sprawozdanie finansowe zgromadzenia obwodowego i żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia. Bez tego mogę sobie tylko tam powiedzieć, że wpływy wynosiły około 17 tysięcy złotych, co by dawało raptem niecałe 20 złotych na głosiciela na takim zgromadzeniu. Ja wtedy nie dałem nic, ale ludzie że starannie ukrytą stówką, która nie była jednak zbyt starannie ukryta, chadzali do skrzynki. Nadal jednak średnia wyniosła 20 zł. Gdybyśmy oszacowali, że ja nie dałem nic, ale X osób dało 100, woec przyjmijmy średnia 50 na osobę, to grubo byśmy się pomylili. Morał z tego taki, że szacowanie takich danych to czary z mleka.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Estera

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sierpień, 2023, 15:10 »
Natomiast dodałbym do tego wszystkiego, że nikt z nas tu obecnych NIE WIE, ile wynoszą wpływy z datków,
a kwoty które padły to luźne szacunki lub po prostu zgadywanki (...)
Morał z tego taki, że szacowanie takich danych to czary z mleka.
   Podam dla pewnego przykładu, jak bardzo te dane mogą być rozbieżne.
   Mój zbór jak jeszcze w nim byłam, wpłacał do Nadarzyna daninę w granicach 400 zł miesięcznie.
   Natomiast, miej więcej takiej samej wielkości zbór mojej przyjaciółki wpłacał 2 500 zł.
   Więc jest dokładnie tak jak napisał donadams, nikt tego dokładnie nie wie, jakie są tam wpływy.
   A oni sami niestety się tym nie pochwalą :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline cichybob

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Sierpień, 2023, 08:40 »
Jeśli jakiś "starszy" ma dostęp do info jaka jest obecnie kwota na głosiciela w naszym kraju to proszę niech poda. U nas w zborze miesięczny haracz wzrósł o 20% :)


Offline donadams

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Sierpień, 2023, 09:11 »
20% to nawet nie załatwia inflacji z ostatnich kilku lat, także w sumie dość łaskawi są.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline X

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Sierpień, 2023, 11:36 »
Jeśli jakiś "starszy" ma dostęp do info jaka jest obecnie kwota na głosiciela w naszym kraju to proszę niech poda. U nas w zborze miesięczny haracz wzrósł o 20% :)

Zalecana kwota to 10 PLN.


Offline NNN

Odp: OGŁOSZENIE - Sierpień 2023 (ANG)
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Sierpień, 2023, 20:37 »
Załącznik w temacie. To nie ja, to robota Światusa.

« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2023, 20:39 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.