Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY  (Przeczytany 23688 razy)

Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Sierpień, 2023, 09:29 »
    Trochę wytchnienia w środku tygodnia. Niewielka kompromitacja, za to przestroga, żeby ostrożnie używać słów "nikt", "nigdy", "wszyscy", "każdy" i "zawsze"  ;)
    Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości: tom 1.

    "15 Zwróćmy uwagę, jaką czułość i współczucie Jehowa okaże ludności Jerozolimy: „Jak ptaki latające — tak właśnie Jehowa Zastępów będzie bronił Jerozolimy. Broniąc jej, na pewno ją wyzwoli. Oszczędzając ją, zapewni jej ocalenie” (Izajasza 31:5). Ptasia samiczka zawsze czujnie pilnuje swych młodych. Unosi się na skrzydłach nad gniazdem i bacznie wypatruje wszelkich oznak niebezpieczeństwa. W razie zbliżania się drapieżnika szybko zniża lot i broni piskląt. Równie serdecznie Jehowa będzie się opiekował mieszkańcami Jerozolimy w czasie inwazji asyryjskiej."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102000044?q="ptasia+samiczka+zawsze"&p=par
******
    Wszystko ładnie, pięknie. Niestety prawdziwość twierdzenia psuje słowo "zawsze".
To na pewno nie jest opis kukułki:D
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2023, 09:31 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lidia

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Sierpień, 2023, 12:53 »
:D

Wiem jak to skomentować, ale 80% tego komentarza trzeba by ocenzurować, wobec czego nie ma to sensu! XD

       Walnęłam w stół a nożyczki fik ......

       I co panowie donadams i Reskator, kobiet nie lubicie ? czy prawdy ? I już się nie wkurzam bo zrozumiałam że są na świecie osoby nienaprawialne, to nie do Was, zrozumiałam też że są ludzie którzy mają problemy mentalne.

      Dlaczego donadams zaśmiecasz mój ulubiony wątek ?, Twój wpis jest nie w temacie. Cenzure to robią Twoi mocodawcy w Nadarzynie. Nie odpowiadaj na pytania to są pytania wiesz jakie ... mnie nie wolno pytać na forum bo mam dwa kneble na ustach.

       Wniosek. Na administratora forum donadams dopiero wtedy będzie porządek i super cenzura jak w korporacji JW.

       A my się znamy, miałam kiedyś tą nieprzyjemnosć przywitac się z Tobą. I tak masz do dzisiaj, wypowiadasz się zawsze w sposób skończony, żadnego przecinka. Na przywódce do Warwick to się nadajesz. A może warto zastanowić się nad sobą i pomysleć o tych osobach które skrzywdziłeś z modlitwą do Jehowy oczywiście. Prawdę masz napisaną pod swoim zdjęciem Wilk w owczej skórze

       Adres tego wątku rozsyłam do braterstwa i otrzymuje od nich zapytania, nie chcę by były tutaj jakieś śmieci, tymbardziej moje, watek ma być czysty. Jeśli tego nie rozumiecie zombi to mogę jeszcze Wam to narysowac  :)

       Moderatora bardzo uprzejmie prosze by po kilku dniach gdy już wszyscy przeczytają, mój wpis wysłać na cmentarz i głęboko zakopać, dziękuje  :)
       
Wasza najmilsza na świecie siostra Lidia  :)

       
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2023, 13:00 wysłana przez Lidia »


Online donadams

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Sierpień, 2023, 13:14 »
Nie sądzę, żebyśmy się znali. Szczerze mówiąc, nie mam nawet jak dyskutować z falą tych bezpodstawnych oskarżeń, ale jak je czytam, to wydaje mi się, że mogą nie być brane za poważne przez większość tu obecnych, włącznie z osobami, które tak tutaj cenisz, a z którymi znam się także poza tym forum, z imienia i nazwiska :)

Poniżej link do wątku, który zaczął Światus i w którym wziąłem udział, nie krytykując go, co w moim odczuciu dowodzi tego, że nie ma dla mnie znaczenia, kto zakłada wątek, tylko to, czy wnioski za nim idące są - moim zdaniem - właściwe, czy też nie :)

https://sjwp.pl/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/straznica-do-studium-listopad-2023/

Zachęcam także do sprawdzenia, ile razy polubiłem odpowiedzi Światusa i ile razy cytowałem je w pozytywnym tonie, w pełnej zgodzie do jego opinii.

Dziękuję również za nominację na administratora tego forum, niestety z komputera u nas w Warwick nie mogę pełnić tej funkcji (aj, zapomniałem się!)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Sierpień, 2023, 09:50 »
    Dosyć długi cytat, ale porusza aż dwie sprawy: ustanowienie "kanału łączności" i komitet sądowniczy. Kto bogatemu zabroni naśladować "Babilon"?  ;)
    Art. Czy musisz spowiadać się księdzu ze swoich grzechów (Przebudźcie się! 1970 nr 6).

    "3 Czy Biblia tego naucza? Jezus nie ustanowił klasy kapłańskiej, która by utrzymywała swoistą „łączność telefoniczną między ziemią a niebem”, tylko nauczał: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mat. 23:8). W Biblii jest też powiedziane, że Jezus Chrystus żyje na zawsze i że grzesznicy, którzy wierzą w złożoną przez niego ofiarę okupu, mogą w imieniu Jezusa zwracać się bezpośrednio do Boga i wyznawać Mu swoje grzechy (Hebr. 7:23-25; Jana 14:6, 14). A zatem żaden ksiądz nie stanowi swego rodzaju telefonicznej łączności między człowiekiem na ziemi a Bogiem w niebie."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101969090?q="utrzymywała+swoistą+łączność"&p=par
******
    Jezus może i nie ustanowił kanału łączności, ale Jehowa już tak!
    Art. Wargi prawdy zostaną utwierdzone na zawsze (Strażnica 15 marca 2003).

    "Kiedy Jehowa — „Ten, który ludzi uczy poznania” — poucza nas poprzez ustanowiony przez siebie kanał łączności, powinniśmy być ‛prędcy do słuchania’ (Jakuba 1:19; Psalm 94:10)."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2003206?q="kanał+łączności"&p=par
******
    Z tego jasno wynika, że łączność, o której mówi i pisze niewolnik, to jego własny wymysł, niebiblijna nauka.
Również komitety sądownicze wydają sie zbędne, jeśli można wyznawać swoje grzechy bezpośrednio Jehowie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 10:59 »
    Czy Biblia wskazuje, kiedy urodził się Jezus? Niewolnik twierdzi, że TAK / NIE. Odpowiedź zależy od Strażnicy, którą akurat otworzymy. :)
    Art. Fakt czy mit? Prawda o Jezusie (Strażnica 1 kwietnia 2010).

    "Biblia nie podaje dnia ani nawet miesiąca narodzin Jezusa."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2010247?q="biblia+nie+podaje+dnia+ani+nawet+miesiąca"&p=par
******
    15 lat wcześniej...
    Art. Strugi światła — wielkie i małe (część pierwsza) (Strażnica 15 maja 1995).

    "Biblia wskazuje, że Jezus przyszedł na świat około 1 października."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1995364?q="jezus+przyszedł+na+świat+około"&p=par
******
    Uważam, że celem Strażnicy nie jest głoszenie nauk biblijnych, ale mącenie ludziom w głowach. Dlatego z 90% pewnością można założyć, że w 2 publikacjach znajdziemy dwie sprzeczne wersje tej samej nauki.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Wrzesień, 2023, 09:29 »
    Czy zdarzyło wam się kiedyś zamyślić? Tłumaczom PNŚ zapewne tak. Nie zapomnijcie też pójść pobiegać, póki jest ładna pogoda.  :)
    Art. List od Ciała Kierowniczego (Rocznik Świadków Jehowy — 2017).

    "Miniony rok służbowy wyraźnie pokazał, że Jehowa kieruje również swoim zorganizowanym ludem na ziemi, który podąża naprzód z oszałamiającą prędkością! (...)
    A wszyscy wierni chrześcijanie, w tym osoby starsze i schorowane, lojalnie biegną w wyścigu po życie — wciąż są aktywni w służbie dla Jehowy i pomagają demaskować, jakim kłamcą jest Szatan (1 Kor. 9:24)."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/302017029?q="schorowane+lojalnie+biegną"&p=par
******
    Nic dziwnego, że tłumacze są anonimowi. Werset z PNŚ 1997.

    Jr 29:11  „‚Bo dobrze znam zamysły, które zamyślam wobec was — brzmi wypowiedź Jehowy — zamysły co do pokoju, a nie co do nieszczęścia, by wam zapewnić przyszłość i nadzieję.
******
    Jak widać na przykładzie cytatu, czasem warto pozostać na większym poziomie ogólności. Tym razem niewolnikowi średnio wyszła "zachęta". Biegające staruszki mogą źle skończyć np. wpaść pod samochód znanego dziennikarza... ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Online donadams

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Wrzesień, 2023, 18:01 »
Nie rozumiem tej kwestii z tłumaczeniem Jeremiasza 29:11. Teksty hebrajskie wskazują na to, że wszystkie te trzy wyrazy, a szczególnie dwa pierwsze, mają nie tylko ten sam rdzeń, ale w zasadzie tą samą konstrukcje. Z tego samego powodu wiele przekładów angielskich oddaje wszystkie te trzy wyrazy przez odmianę "think", co w zasadzie daje ten sam efekt, co w przytoczonym tłumaczeniu.

Oczywiście język polski daje większe możliwości przełożenia tekstu żeby był zarówno wierny jak i łatwy w odbiorze,ale warto też pamiętać, że PNŚ z 1997 z zamysłu miał być przekładem dość dosłownym. Oczywiście jak to oni zrezygnowali z dosłownego tłumaczenia, gdy nie było im to na rękę, ale w tym miejscu jednak się na takie zdecydowali.

Na pewno można było przetłumaczyć to lepiej, ale w kompromitację bym tego nie wrzucał.

W sumie tej kwestii z biegającymi staruszkami też nie rozumiem, przecież to oczywista metafora...

Wiele postów w tym wątku jest naprawdę dobrych, ale ten chyba trochę na siłę.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Wrzesień, 2023, 21:47 »
Donadams, dziękuję za info o angielskiej wersji.
Zacznę od końca.
W PNŚ 2018 widać, że dało się lepiej (zgrabniej) przetłumaczyć.  :)

Jr 29:11  „‚Bo dobrze wiem, co zamierzam dla was zrobić’ — oświadcza Jehowa. ‚Zamierzam zapewnić wam pokój, a nie nieszczęście.

Co do osób starszych i schorowanych...
Wiem, że to naciągane, ale wydaje mi się śmieszne.
Następnym razem postaram się bardziej.  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Wrzesień, 2023, 09:24 »
    Okazuje się, e są państwa, które korzystają z rad Strażnicy! Niewolnik radzi mianowicie, jak zapobiegać wojnom.
    Art. Czy można położyć kres wszystkim wojnom? (Strażnica 1985 nr 16).

    "Przyczyną, dla której takie agencje jak ONZ nie mogą zapobiec wojnie, jest zazdrosne obstawanie wszystkich narodów przy własnych prawach oraz swojej suwerenności."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1985120?q="zazdrosne+obstawanie"&p=par
******
    Tymi państwami są Francja i Niemcy, które chciały zakończenia wojny na Ukrainie, poprzez wyrzeczenie się przez nią suwerenności i spełnienie żądań Putina.
    A przecież, gdy Putin zabrał wszystkie budynki Towarzystwa, można było nie obstawać zazdrośnie przy swoich prawach i nie kierować sprawy do ETPC... (Każdy inaczej pierniczy, jak go sprawa nie dotyczy)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #114 dnia: 05 Wrzesień, 2023, 10:41 »
    Cytat na temat wyższego wykształcenia, który należy znać. Warto, żeby był pod ręką także z innego powodu, o którym później.
    Art. Bądźcie posłuszni tym, którzy przewodzą (Strażnica 15 września 1989).

    "13 W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. Pewien wykładowca powiedział: „Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować”. Jednakże w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1989685?q="rosnący+poziom+wykształcenia"&p=par
******
    Moje wnioski:
1. Osoba lepiej wykształcona często zaczyna myśleć krytycznie, analizować i nie pozwala sobie wciskać kitu. A to może prowadzić do wybudzenia i odejścia z org.
2. W organizacji Bożej jest duch myślenia zależnego. Zależy od tego, co napisze niewolnik lub powie starszy.
Warto zacytować słowa Waltera Lippmanna:
    „Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.
2a. Co ciekawe, organizacja krytykuje jedynie "niezależne" myślenie, natomiast chwali "samodzielne".
3. Na własny użytek nadałem temu cytatowi tytuł "głupimi łatwiej rządzić". To prawda, ale dzisiaj uświadomiłem sobie coś jeszcze. Ciało Kierownicze nie chce, żeby "trzoda" była mądrzejsza od "pasterzy".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 12:54 »
    Edukacja ciąg dalszy. Dzisiaj cytaty z 2 artykułów. Można się zdziwić, że niewolnik zachwala edukację, a nawet namawia do tego rodziców!
    Art. „Służcie Jehowie jako niewolnicy” (Strażnica 15 października 2013).

    "15 Jaki klimat panuje w wielu placówkach akademickich? (...) W odróżnieniu od nich organizacja Jehowy zapewnia najlepsze wykształcenie w pokojowej atmosferze zboru chrześcijańskiego.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2013764?q="najlepsze+wykształcenie"&p=par
******
    Art. Czy moje dziecko powinno chodzić do szkoły? (Strażnica 15 marca 2003).

    "Przeprowadzone w Beninie w Afryce Zachodniej badania dotyczące umieralności niemowląt wykazały, że w grupie matek będących analfabetkami na 1000 dzieci poniżej piątego roku życia zmarło 167, natomiast w grupie kobiet mających wykształcenie średnie — 38. W związku z tym UNICEF dochodzi do następującego wniosku: „Poziom wykształcenia jest czynnikiem decydującym o umieralności dzieci zarówno w Beninie, jak i na całym świecie”."

    "Kursy czytania i pisania, życzliwie organizowane przez zbory Świadków Jehowy, są przeznaczone dla pokrzywdzonych przez los dorosłych, którzy jako dzieci nie chodzili do szkoły. (...) Kursy prowadzone w zborach mogą pomóc takim osobom, ale nie zastąpią normalnej nauki w szkole ani nie zapewnią podstawowego wykształcenia. Nie uczy się na nich przedmiotów matematyczno-przyrodniczych czy historii, będących w programie zajęć szkolnych."

    "Mężczyźni, którzy dbają o zaspokajanie duchowych potrzeb członków zboru, powinni być wzorowymi chrześcijanami. Mają „bardzo dobrze” przewodzić własnemu domowi, również dzieciom (1 Tymoteusza 3:4, 12). W związku z tym muszą robić wszystko, by umożliwić im dobry start życiowy."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2003203?q="poziom+wykształcenia"&p=par
******

    1. I jak pogodzić ze sobą te twierdzenia?
Z jednej strony organizacja Jehowy zapewnia wykształcenie lepsze niż uniwersytet, z drugiej nie zapewnia nawet podstawowego...
    2. Okazuje się, że obowiązkiem mężczyzn jest zapewnienie dzieciom "dobrego startu życiowego". A wiadomo, że starsi powinni w tym przewodzić. Według mnie studia dają lepszy start niż szkoła średnia...  ;)
    3. Szkoda, że nie podano źródła badania dot. związku pomiędzy wykształceniem matek a śmiertelnością dzieci. Być może było tam także coś o statusie majątkowym kobiet.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2023, 13:01 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Online donadams

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 14:53 »
    1. I jak pogodzić ze sobą te twierdzenia?
Z jednej strony organizacja Jehowy zapewnia wykształcenie lepsze niż uniwersytet, z drugiej nie zapewnia nawet podstawowego...
    2. Okazuje się, że obowiązkiem mężczyzn jest zapewnienie dzieciom "dobrego startu życiowego". A wiadomo, że starsi powinni w tym przewodzić. Według mnie studia dają lepszy start niż szkoła średnia...  ;)
    3. Szkoda, że nie podano źródła badania dot. związku pomiędzy wykształceniem matek a śmiertelnością dzieci. Być może było tam także coś o statusie majątkowym kobiet.

Cała ta organizacja w pigułce. Argumentacja jak zawsze rozbujana do stopnia "albo wszystko, albo nic", zero-jedynkowe spojrzenie na świat. Mówią o edukacji, gdzie wszystkich interesuje to w odniesieniu do wyższego wykształcenia, a oni skupiają się na "umiejętności czytania i pisania", czy też odnoszą się do "analfabetyzmu", który w przypadku co zdolniejszych dzieci w krajach zachodu kończy się jeszcze przed rozpoczęciem szkoły podstawowej, bo już w późnym wieku przedszkolnym. Wobec tego powinno się najwyraźniej wysnuć wniosek, że jeśli 6 letnie dziecko potrafi czytać i pisać (w podstawowym zakresie pozwalającym mu na służenie Jehowie), to w zasadzie cel edukacji został osiągnięty.

Uczelnie natomiast to alkoholowe libacje, wszędzie walające się igły po heroinie i gwałty na porządku dziennym. Fakt, coś tam wspomnieli w jednym artykule o przekazywanej wiedzy, ale zaraz znów to obrzydzili.

W odniesieniu do umieralności dzieci i poziomu wykształcenia matek jestem przekonany, że taka korelacja występuje, tyle tylko, że prawdopodobnie jedynie na poziomie matek, które czytać nie potrafią, co sprawia, że drastycznie spada ich zdolność do pozyskiwania podstawowych informacji, a drastycznym przeskokiem, który następuje w przypadku matki, która potrafi przeczytać ulotkę o opiece nad dzieckiem i występującymi w związku z tym aktualnie zagrożeniami. To jest fałszywe docenianie wykształcenia, ponieważ korelacja przestaje zapewne być wyraźna w przypadku matki, która umie przeczytać taką ulotkę, a matką, która spędziła 10 lat w szkole. Nie mówi to jednak nic o tym, jak jedna i druga poradzi sobie w życiu, oraz jaki bagaż w związku z tym będzie nieść to dziecko. To jednak nie ma znaczenia dla organizacji, bo dla niej "tylko Królestwo Boże rozwiąże wszelkie problemy", wobec czego jeśli w 60% możemy rozwiązać problem ubóstwa w Beninie, to w ogólnie nie warto zaczynać.

I co to w ogóle znaczy "muszą robić wszystko, by umożliwić dzieciom dobry start życiowy"? Zdefiniujmy może dobry start życiowy. Organizacja definiuje go jako taki, który pozwoli na swobodne pełnienie służby dla Jehowy. Wobec tego "robić wszystko" może przede wszystkim oznaczać tutaj zabieranie na zebrania, wielbienie rodzinne, przykładne branie udziału w służbie i zadbanie o to, żeby zdobyły podstawowe wykształcenie. A podstawowe to takie, co do którego na przykład obowiązuje ustawowy obowiązek w danym kraju.

To są właśnie te "wyważone rady niewolnika dotyczące wyższego wykształcenia", czyli w zasadzie lelum polelum.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Online donadams

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Wrzesień, 2023, 19:47 »
Przeglądając ten wątek natrafiłem na ciekawy wpis, którego wcześniej chyba nie zauważyłem.

Czym się różni dzisiaj całe "Guru" ciała kierowniczego od nominalnego chrześcijaństwa?
Z tymi zarzutami w akapicie niczym się nie różnią.
1. Wybudowali sobie luksusowe biura w WARWICK -robocizna gratis

(...)

5.Ukrywanie majątku w tzw. Raju Podatkowym
https://www.youtube.com/watch?v=5EvsNSl1NE4&t=27s

W gwoli ścisłości, znaczna część prac budowlanych była wykonywana przez firmy zewnętrzne, czym chwalili się przy różnych okazjach jako rozwiązaniem oszczędzającym czas i środki.

Natomiast ciekawszy jest powyższy punkt 5. Jeśli istnieją dokumenty wskazujące, że firma przekazuje funduszowi na kajmanach 500 mln dolarów, to raczej ciężko mówić tutaj o ukrywaniu. Dodatkowo ruch ten był wyraźnie widoczny w sprawozdaniach finansowych Strażnicy w USA, gdzie pewnego razu z 2 mld zrobiło się 1,5 mld. Wobec tego były to dość widoczne ruchy. Można było zrobić to stopniowo, inaczej, wykorzystując na przykład wszystkie oddziały na świecie, które przekazywałyby środki częściowo, co byłoby znacznie trudniejsze do wytropienia.

Od razu też wskażę na możliwe powody przetransferowania części środków na Kajmany. Otóż nie są to kwestie podatkowe, ponieważ Strażnica w USA i tak nie płaci podatków, o co regularnie padają zarzuty. Korzysta ze zwolnień oferowanych przez tamtejsze prawo. Pomijając wszystkie pomysły, które umieszczałyby Strażnicę na granicy prawa czy też sugerowałyby łamanie prawa, jest przynajmniej jedno rozsądne wyjaśnienie, które nie zakłada łamania prawa czy też kradzieży funduszy - mianowicie jest to kwestia bezpieczeństwa finansowego. Kajmany, chociaż częściowo zależne od Wielkiej Brytanii, posiadają swój rząd, który wykazuje się ogromną stabilnością. Zarówno rząd jak i tamtejsze banki przyjęły bardzo pro-przedsiębiorcze podejście wobec swoich klientów, żeby oferować im możliwie duże bezpieczeństwo. Oznacza to na przykład, że te fundusze są pod niezależną od USA jurysdykcją. Gdyby rząd federalny postanowił któregoś razu zamrozić konta Strażnicy w USA, nie będzie to jednoznaczne z zamrożeniem kont na Kajmanach.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #118 dnia: 07 Wrzesień, 2023, 11:51 »
    Prawdopodobnie nie ma dziedziny życia, do której niewolnik nie wściubiałby długiego nochala.Sport, muzyka oraz gry, szkoła, święta, seks itd. Tym razem ostrzeżenie przed serwisami społecznościowymi. Żeby jakaś światowa patologia, cytując Ferdydurke, nieświadomego głosiciela nie "zgwałciła przez uszy".  ;)
    Art. Sprawujmy się jak obywatele Królestwa! (Strażnica 15 sierpnia 2012).

    "11 W ostatnich latach popularność zyskały internetowe serwisy społecznościowe. Bywają one użyteczne, jeśli korzysta się z nich rozważnie. Ale stwarzają też potencjalne niebezpieczeństwo. Mogą narażać na wpływ złego towarzystwa (1 Kor. 15:33). Nic dziwnego, że organizacja Boża publikuje wyważone ostrzeżenia na temat takich serwisów. Czy przeczytałeś wszystkie dotyczące ich materiały wydane przez wiernego niewolnika? Jakże niemądre byłoby korzystanie z serwisów społecznościowych bez wcześniejszego zapoznania się z tymi artykułami! Przypominałoby to przyjmowanie silnego leku bez wcześniejszego zapoznania się z przeciwwskazaniami zamieszczonymi na ulotce."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2012602?q="serwisy+społecznościowe"&p=par
******

    1. Jeśli "organizacja Boża" zajmuje się pisaniem artykułów o serwisach społ., to na pewno czyni to z polecenia Jehowy. Przecież jest tylko "kanałem".
    2. Nie wystarczy przeczytać, jednego, dwóch, pięciu artykułów na ten temat. Należy przeczytać wszystkie.*
    3. Korzystanie z takich serwisów bez przeczytania wszystkich ukazów "współkrólów", przypomina "przyjmowanie silnego leku".
A więc serwisy społ. to bez wątpienia lek!
Mam pytanie: Jakie dolegliwości leczy ten lek?
   
    * Nawet do najsilniejszego leku wystarczy jedna ulotka...  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #119 dnia: 08 Wrzesień, 2023, 10:32 »
    Organizacja Boża dba o to, żeby nie było w niej uprzedzeń. W jednym z artykułów niewolnik przytacza nawet fragment świeckiej encyklopedii, opisujący jak mogą się rodzić takowe.
    Art. Korzenie nienawiści (Przebudźcie się! 8 sierpnia 2001).

    "Według pewnej encyklopedii ludzie uprzedzeni wyznają swoje poglądy „bez względu na dostępne dowody. (...) Zazwyczaj wypaczają, błędnie interpretują, a nawet lekceważą fakty, które kolidują z ich ustalonymi z góry opiniami” (The World Book Encyclopedia)."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102001562?q="ludzie+uprzedzeni"&p=par
******
    Co tu można więcej dodać. Opis organizacji jak żywy. Czasami mam wrażenie, ze niektóre artykuły piszą zakamuflowani w org odstępcy.  :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2023, 10:44 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?