Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nasi przyszli królowie  (Przeczytany 335 razy)

Offline janeczek

Nasi przyszli królowie
« dnia: 03 Maj, 2024, 23:25 »
Oglądałem sprawdzanie 3 i próbują odkręci luz w ubiorze, bo poszło dalej niż się spodziewali chyba.
Tylko przy 2 kawałku to takie pogaduchy przedszkolanki że smarkacze nieporządne, z glutem łażą i przedszkole na wizerunku traci.
Ale podpowiedziało mi materiał obejrzałem i zaniemówiłem, tak otwarcie mówią że są nieomylni i CK będzie królować nie wchodzą w szczegóły co z Prezesami Pastorem Sędzią.
Uważam że przebijają tym wszystko, takiej pych to nie było chyba nigdy oficjalnie u nich. 

8 minuta zaczyna bredzić i już tak do konnica, bo materiał krótki ma 9 min z kawałeczkiem

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0JCv1xjqe0BCY-TVtSvplK7u9Cs735eI6OGZrVclWrPSpYH8AtUEMOrac_aem_AXIMEZqVq3VZfN0r6rokOAs89wxhSwSE0u3EeRoX7vwzVCk19tzoXmBOk8wZIhOecFBOpscYeuwBKWF5t3pFPyyc#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwbvod24_19_VIDEO
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline donadams

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2024, 08:59 »
Kolejność slajdów zamieszczonych przez janeczka się nie zgadza, co zmusiło mnie do obejrzenia tej radosnej twórczości, żeby ustalić faktyczną kolejność. Dwa pierwsze slajdy, są w zasadzie dwoma ostatnimi, znajdują się w podsumowaniu materiału.

Nie zmienia to jednak tego, że rzeczywiście określają Ciało Kierownicze "naszymi przyszłymi królami". Bardzo mocny materiał.

Powinni umieścić tam gwiazdkę, bo gdy ogląda to pomazaniec, a rzekomo korzystają z tego samego pokarmu duchowego, to jednak CK nie będzie ich królami.

Druga ciekawa rzecz - jak to jest, że pomazańcy w zborach się nie wywyższają i mają taką samą skromną pozycję, a CK będzie "naszymi królami"? Przecież CK ma taki sam status jak każdy inny pomazaniec zgodnie z ich nauką, a jakoś nie słyszałem, żeby oczekiwać posłuszeństwa od siostry Leokadii, która także będzie ich przyszłym królem jako wiekowy pomazaniec...

Uwielbiam, jak przeczą swojej logice tylko po to, żeby wzmocnić swój autorytet, by niedługo przypomnieć wszystkim w jakimś artykule, że pomazańcy są tacy sami, a w ogóle to, nie wiadomo czy otrzymają wieniec życia... Na szczęście co do CK wiadomo :) co rzeczywiście przywodzi na myśl to, że CK zdaje się być nieomylnym pewniakiem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2024, 12:43 »
Ostatnia minuta filmu:

"Jakiemu stołowi możemy ufać?
Stołowi, przy którym siedzą nasi przyszli KRÓLOWIE, członkowie Ciała Kierowniczego"


Offline Turbulent_Business

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj, 2024, 12:47 »
Bardzo pokorni i skromni ludzie, co sie czepiacie. Wzoruja sie na Mojzeszu, ktory wg wierzen swiadkow (i nie tylko) sam o sobie pisal (Liczb 12:3):

Mojżesz zaś był człowiekiem bardzo skromnym, najskromniejszym ze wszystkich ludzi, jacy żyli na ziemi.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj, 2024, 12:55 »
Mojżesz zaś był człowiekiem bardzo skromnym, najskromniejszym ze wszystkich ludzi, jacy żyli na ziemi.
Judaizm naucza, że ostatnich kilka wersetów o Mojżeszu napisał Jozue, autor następnej księgi. ;)
Tak więc nie ma po co bić piany i mieszać Mojżesza z Lettem czy innymi. :)


Offline Turbulent_Business

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj, 2024, 14:07 »
Tak, tak, to co pasuje to napisal Mojzesz, to co nie pasuje napisal kto inny i wszystko sie zgadza, po co bic piane. Apologetyka w pigułce... Dalej baw sie sam (dziekuje za nauke tego powiedzenia) bo sie znowu poklocimy a stresow mam ostatnio pod dostatkiem.

PS. Wspomniany werset pochodzi z 13 na 36 rozdzialow czwartej Mojzeszowej wiec troche mu daleko do "kilku ostatnich wersetow".
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj, 2024, 14:14 »
Popytam rabinów. ;)
Jakiegoś wielkiego kultu Mojżesza nie przypominam sobie w żadnym wyznaniu chrześcijańskim. Co innego u Żydów.
On zawsze był tylko jako zapowiedź przyszłości...


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj, 2024, 18:53 »
Kult Jehowy zmienia się wyraźnie i ewoluuje w kult ciała kierowniczego.
Kilka filmów już jest o tym na YT.

Brean vs Winder i ich odwrotne przekazy


Oddawanie czci ludziom a nie Bogu

nihilista


Offline donadams

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj, 2024, 19:33 »
Ewolucja zaczęła być widoczna w momencie, w którym ich twarze pojawiły się na Broadcastingu. Pytanie, czy to było planowane, czy też nie. Wydaje mi się, że pierwotnym planem było jedynie wejście na rynek wideo w czasach dynamicznego YouTube itd. co potwierdza, że ludzie chłoną treści w tej formie. Zaletą mogło być też nadanie organizacji ludzkiej twarzy fajnych wujków, którzy się uśmiechają, mówią ludziom, że ich kochają i potrafią nawet zażartować.

To, co robią takimi tekstami, to przesuwanie pewnej granicy i nie mam pojęcia, czy to celowe czy też jest to już bycie ślepym na to, że to jednak pewna przesada. Jedno i drugie wskazuje na to, że CK ma o sobie bardzo wysokie mniemanie. Może być też tak, że są przekonani, że tylko w taki sposób utrzymają kontrolę nad owcami - dla ich dobra. Nie wiadomo co siedzi w ich głowach.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maj, 2024, 19:39 »
No właśnie w latach 90. XX wieku mało kto ze ŚJ widywał członków CK.
Owszem, gościli czasem na kongresach, ale kto by znał ich twarze i nazwiska.
Znało się prezesa F. Franza, a reszta to jakieś tło.

Dziś to inna piłka. Oni są wprost głosem Jehowy:

Jehowa przemawia do nas także przez »niewolnika wiernego i roztropnego«” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312).

„Ponieważ jest to »niewolnik« Chrystusa, czynimy mądrze, jeśli bierzemy sobie do serca jego słowa: »Zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie« (Łukasza 8:18). Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).

„Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty. Duch święty pomógł Ciału Kierowniczemu zrozumieć wiele prawd biblijnych. (...) Bez wątpienia wyjaśnienie tych »głębokich spraw Bożych« nie jest zasługą żadnego człowieka” (Strażnica luty 2017 s. 26).


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj, 2024, 21:17 »
Ja pamiętam trochę poprzednie ciało kierownicze, z lat 90tych, bo pokazywali ich co jakiś czas na zdjęciach w strażnicach, czasem też któryś "kończył swój ziemski bieg" i publikowano wtedy laurkę na jego temat. To byli bardzo uroczy amerykańscy staruszkowie; schludni, w eleganckich garniturach, ładnie przyczesani i upozowani ze słodkimi budzacymi zaufanie uśmiechami albo skupioną miną pełną powagi.
Było ich coś z osiemnastu, prezesem był wtedy Milton Henschel, na zdjęciu marząco wpatrzony gdzieś do góry w lewo a inni to np Gangas, Jaracz, Sydlik, Barr, Lyman Swingle.
Byli pokazywani na tych zdjęciach ale nigdy jakoś nikt specjalnie nie poswięcał im uwagi. To byli pomazańcy z "klasy Jana" ale nie jacyś wyjątkowi, po prostu jedni z tych 144 tysięcy i ci akurat goście byli w zarządzie Towarzystwa Strażnica.
nihilista


Offline Siedemtwarzy

Odp: Nasi przyszli królowie
« Odpowiedź #11 dnia: Wczoraj o 07:18 »
Czyli znów mają kolejny wzrost spożywających...