Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY  (Przeczytany 23655 razy)

Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #90 dnia: 21 Sierpień, 2023, 09:10 »
    Okazuje się, że w publikacjach można znaleźć artykuły, które można cytować prawie w całości. Dzisiaj będą 4 cytaty z jednego artykułu, więc oszczędzę wam komentarzy. :) Temat główny: oszustwo i... szukanie pracy.  ;)
    Art. Chciwość bywa zabójcza (Strażnica 1985 nr 1).

    Głównym obiektem zainteresowań oszustów stały się osoby religijne. Dlaczego? Otóż odznaczają się zazwyczaj większą dobrodusznością i chęcią spieszenia z pomocą. W oczach chciwców jest to oznaka słabości, naiwność. Prokurator federalny Brent Ward, który prowadził dochodzenie w sprawie oszustwa ze stanu Utah (USA), gdzie od członków pewnej społeczności religijnej w ciągu mniej więcej 2 lat wyłudzono 200 milionów dolarów, oświadczył: „Kiedy do interesów wmiesza się religię, inicjatorowi prawie zawsze udaje się skłonić ludzi do uwierzenia w coś niewiarogodnego”.

    „Niekiedy ci, którzy proponują złote góry, wręcz szydzą z wartości duchowych, na przykład gdy zachwalając swe projekty dają do zrozumienia lub jawnie twierdzą, jakoby osiągnięte przez nich ostatnio bogactwo bądź powodzenie było bezpośrednim wynikiem błogosławieństwa Bożego dla ich inicjatywy”.

    Niektóre firmy używają w swoich ogłoszeniach imienia Bożego i kierują kampanię reklamową do Świadków Jehowy, usiłując wykorzystywać do tego celu także Sale Królestwa.

[Napis na stronie 21]
    Sala Królestwa nie jest miejscem werbowania do pracy lub ubijania prywatnych interesów.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1984487
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Sierpień, 2023, 09:35 »
    Werset przewodni do tego wpisu to Rz 2:1, który w wersji ludowej brzmi: Przyganiał kocioł garnkowi. Strażnica potrafi świetnie skrytykować czyjeś zachowanie, po czym idzie dokładnie w ślady "obwinionego". Dziś krytyka "kościołów chrześcijaństwa".
    Czy kościoły chrześcijaństwa ujmują się za Biblią? (Czy Biblia rzeczywiście jest Słowem Bożym?).

    "Znamienna jest pod tym względem wypowiedź pastora kościoła uniwersalistów (First Universalist Church) w Denver na temat kleru chrześcijaństwa:

    „Członkowie naszych kościołów oceniają nas na podstawie danych statystycznych o naszych osiągnięciach w zakresie werbowania nowych członków, zdobywania pieniędzy, organizowania misji i udzielania poparcia finansowego naszym nadrzędnym instytucjom kościelnym"."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101969013?q="werbowania"&p=par
******
    Wspomniany Rz 2:1: Dlatego kimkolwiek jesteś, człowieku, nie ma dla ciebie wytłumaczenia, jeśli kogoś osądzasz. Gdy osądzasz innych, wydajesz wyrok na samego siebie, bo osądzasz, a robisz te same rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2023, 09:40 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Sierpień, 2023, 12:02 »
    Niedługo wrzesień — miesiąc kampanii. A tymczasem, dawno temu, a może całkiem niedawno, październik był miesiącem werbowania...
    Art. Chcemy pomagać ludziom (NSK 1976 nr 10).

    "4 Październik jest jak wiadomo na całym świecie miesiącem werbowania nowych prenumeratorów Przebudźcie się!"
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/201976161?q="werbowania"&p=par
******
    Drugi cytat dotyczy również NSK i werbowania.
    Art. Nauczaj umiejętnie i gorliwie (Strażnica 1986 nr 2).

    "Kiedy jednak zaczęto kłaść coraz większy nacisk na obwieszczanie Królestwa od domu do domu, spotkania te przerodziły się w „zebrania służby”, których tematem jest działalność kaznodziejska. Dużym ułatwieniem w ich przeprowadzaniu był kiedyś Biuletyn, zawierający wskazówki, z których można było korzystać podczas służby polowej i „werbowania”, czy świadczenia. Dzisiaj podobną rolę pełni Nasza Służba Królestwa (...)".
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1985564?q="werbowania"&p=par
******
    Wystarczyło 10 lat i werbowanie chyba zaczęło się źle kojarzyć, bo zaczęto je brać w cudzysłów, aż w końcu zniknęło.  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Profesor Tutka

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #93 dnia: 23 Sierpień, 2023, 13:43 »
Taka sytuacja(prawdziwa dla odmiany)
zebranie służby,punkt dotyczący wyznacznia sobie celów w nowym roku służbowym.
Pionierka pełnoczasowa w wieku ok.40 lat,panna.
Wypowiedz dotyczy celów w zwiazku z nowym rokem służbowym.
"Moim postanowieniem noworocznym jest poświęcenie więcej czasu na czytanie artykułów  ze Strażnicy.
Kurtyna.


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Sierpień, 2023, 10:23 »
    Nie można cały czas pisać o "wiernym niewolniku", więc dzisiaj krótki cytat o faraonie. Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych postaci przypadkowe...  :)
    Art. Oswobodzenie z niewoli — w przeszłości i obecnie (Strażnica 2017 nr 2).

    "Najprostszym sposobem na pozyskiwanie niewolników okazały się wojny. Podobno faraon Totmes III podczas jednej wyprawy wojennej do Kanaanu uprowadził 90 000 jeńców. Egipcjanie wykorzystywali ich do pracy w kopalniach oraz przy budowie świątyń i kanałów."
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2017046?q="pozyskiwanie+niewolników"&p=par
******
    A jak wygląda sprawa niewolnictwa dzisiaj? Kanał zbudował Jehowa. Niewolnicy nadal budują "świątynie". Kwestią przyszłości pozostają "dobrowolne datki" w Bitcoinach (to à propos kopalni).  :)
PS. Kiedyś niewolników pozysiwano podczas wojen. Dzisiaj, podczas kampanii...  ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2023, 10:26 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Sierpień, 2023, 11:34 »
    Strażnica wie, dlaczego nie spełniają się jej proroctwa. Jednak niepomna na to, potrafi zamieszczać artykuły w stylu: Fale upałów, Trzęsienia ziemi, Głód na świecie, Coraz więcej cierpienia — Co na ten temat mówi Biblia?
    Art. Kto naprawdę potrafi objaśniać proroctwa? (Strażnica 1 grudnia 2011).

    "W starożytności natchnieni prorocy, tacy jak Daniel, nie opierali swych przepowiedni na analizie współczesnych im wydarzeń ani nie próbowali sterować biegiem spraw. Gdyby tak robili, ich proroctwa byłyby jedynie wytworem wyobraźni albo zwykłą manipulacją. Byłyby to ludzkie, niedoskonałe przewidywania. Piotr oznajmił: „Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym” (2 Piotra 1:21)."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2011886?q="swych+przepowiedni+na+analizie"&p=par
******
    Niewolnik objaśnia dawne proroctwa i wygłasza nowe na podstawie analiz obecnej sytuacji. Inaczej być nie może, bo przecież sam napisał, że nie jest natchniony (uniesiony duchem świętym).  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Sierpień, 2023, 09:50 »
    Łacińskie powiedzenie mówi: Festina lente — Śpiesz się powoli. Dlatego już dziadkowie najstarszych górali twierdzili, że "Armagedon już wkrótce". Prezes Towarzystwa Strażnica, Franz, miał na ten temat nieco inne zdanie...
    Art. Raduj się nadzieją Królestwa (Strażnica 15 grudnia 1991 / Świadkowie Jehowy — głosiciele...).

    "13 Jak się zapatrują na nadzieję Królestwa nieliczni pomazańcy przebywający jeszcze na ziemi? Można to ująć słowami prezesa Towarzystwa Strażnica F. W. Franza ochrzczonego w roku 1913: „Nadzieja nasza jest pewna i każdy ze 144 000 członków małej trzódki dostąpi całkowitego jej spełnienia w stopniu przekraczającym wszystko, co możemy sobie wyobrazić. My, pomazańcy, którzy żyliśmy w roku 1914 i spodziewaliśmy się, że już wtedy zostaniemy zabrani do nieba, nie utraciliśmy poczucia wartości naszej nadziei. Przeciwnie, trzymamy się jej mocniej niż kiedykolwiek i cenimy ją tym bardziej, im dłużej wyczekujemy jej ziszczenia.
Warto tego wyglądać choćby i milion lat."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1991922?q="milion+lat"&p=par
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101993045?q="milion+lat"&p=par
******
    Myślę, że jeszcze wiele razy usłyszymy: "To już może ostatnia Pamiątka."  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 09:52 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Sierpień, 2023, 13:53 »
O ten Franz to przeżył kilka zapowiadanych "końców świata" i nie widział jakoś kompromitacji Strażnicy?!
Czym to tłumaczyć?
Chrzest 1913 w "prawdzie"prawie 80 lat i jak tu zmienić nastawienie,poglądy i nie skompromitować siebie.
Wyglądać końca można miliony lat ale trzeba żyć te miliony lat i po co te wyznaczanie dat by się kompromitować?
Mam znajomego księdza i mówię mu o wadach KK a on "A gdzie ja pójdę i co będę robił-bał się zmian,kompromitacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 13:59 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Sierpień, 2023, 09:48 »
    Ciało Kierownicze nie lubi, gdy się komentuje jego materiały. Świadkowie dyskutujący np. na forach, sprowadzają na imię Jehowy "jeszcze większą hańbę".
    Art. Pytania czytelników (Strażnica kwiecień 2018).

    "Ponadto umieszczanie naszych publikacji na stronach internetowych, na których można dodawać komentarze, umożliwia odstępcom i osobom krytycznie nastawionym podkopywanie zaufania do organizacji Jehowy. Niektórzy bracia dali się wciągnąć w internetowe debaty, co ściągnęło jeszcze większą hańbę na imię Jehowy. Fora internetowe nie są odpowiednim miejscem, żeby ‛z łagodnością pouczać nieprzychylnie usposobionych’ (2 Tym. 2:23-25; 1 Tym. 6:3-5)."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2018364?q="jeszcze+większą+hańbę"&p=par
******
    Dwa wnioski na szybko:
1. CK nie lubi osób krytycznie myślących (myślących też chyba nie za bardzo).
2. Należy rozumieć, że "jeszcze większą hańbę" na imię Jehowy sprowadza przegrana dyskusja Świadka z odstępcą lub osobą krytycznie myślącą.
******
    Na poprawę humoru "lżejszy" cytat z tego samego art.

    "Jehowa powierzył zadanie dostarczania pokarmu duchowego tylko „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Mat. 24:45). Niewolnik publikuje program duchowy jedynie na oficjalnych stronach — www.jw.org, tv.jw.org i wol.jw.org."
******
    Pokarm, czy program — wszystko jedno. To jakby głodnemu puścić Terminatora. ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2023, 09:50 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Sierpień, 2023, 11:07 »
    Dwa wnioski na szybko:
1. CK nie lubi osób krytycznie myślących (myślących też chyba nie za bardzo).
2. Należy rozumieć, że "jeszcze większą hańbę" na imię Jehowy sprowadza przegrana dyskusja Świadka z odstępcą lub osobą krytycznie myślącą.
******
1.Krytycznie myślący też nie za bardzo lubią CK! :) :D
2.Mieliśmy tego dowód w Australii jak z Komisji Królewskiej adwokat Stewart  bez emocji
"ćwiartkował tuszkę Goffreya" mieczem obosiecznym choćby wersetami z PP o zgwałconej -arcydzieło prawnicze.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2023, 11:17 wysłana przez Reskator »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Sierpień, 2023, 11:11 »
Dwa wnioski na szybko:
1. CK nie lubi osób krytycznie myślących (myślących też chyba nie za bardzo).
Pamiętam gdy kiedyś odwiedzili mnie SJ i zaprosiłem ich do środka. Rozmawialiśmy dość długo o swoim postrzeganiu chrześcijąństwa.
Ja mówiłem o tym, że u nas w zborze panuje wolnoćs i każdy może mieć swoje zdanie na rózne tematy.
Zapamiętałem jak ten ŚJ sformułował takie zdanie:
Cytuj
"Nie wyobrażam sobie abym mógł mieć swoje, wolne poglądy".
Dla niego to był chyba powód do dumy io manifestacja swojego stanowiska.
Ale mnie to lekko przeraziło.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Światus

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Sierpień, 2023, 09:36 »
    Nabór na stanowiska współkrólów zakończył się około 1934/1935 roku. Ta nauka jest już nieaktualna. CK swoimi naukami zazwyczaj łata widoczne "dziury". A co z tymi niewidocznymi?

    Art. Namaszczenie do nadziei niebiańskiej — jak się ono ujawnia? (Strażnica 1976 nr 1).

    "W książce pt. Życie wieczne w wolności synów Bożych, na stronach 95-98, obszernie omówiono fakty wskazujące, że od roku 1934 Bóg zwrócił uwagę na wyłanianie „wielkiej rzeszy” ludzi, którzy przeżyją nadchodzący „wielki ucisk” i wkroczą do Nowego Porządku na ziemi, oraz że w tym czasie liczba osób powołanych do niebiańskiego Królestwa osiągnęła już pełną granicę 144 000 (Apok. 7:9-14, NW; 14:1-3). Należałoby się więc spodziewać, że odtąd ktoś może zostać powołany jedynie na miejsce innego, który by się okazał niewiernym i którego by trzeba było zastąpić."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1975122?q="pełną+granicę"&p=par
******
    Mija 89 lat od osiągnięcia "pełnej granicy 144 000". Tylko w ostatnich latach liczba namaszczonych sięgała ponad 20 000. Czyli 1/7 wszystkich powołanych wcześniej pomazańców nadaje się do "kasacji".

Co to oznacza?
a) ogromną niewierność wśród pomazańców
b) ogromną liczbę fałszywych pomazańców.

    Przełóżmy te dane na "wielką rzeszę".
1/7 x 8 400 000 = 1 200 000.
    W pierwszej chwili pomyślałem, że to bardzo dużo. Ale kto wie, czy nie ma tylu wątpiących i nieczynnych...
8 400 000 - wartość zaokrąglona dla łatwiejszego liczenia.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2023, 09:39 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lidia

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Sierpień, 2023, 11:16 »
       Moja krytyka wątku jest pozytywna, musiałam to napisać.

       Brawo Światus, pomysł wyśmienity, wszystko dokładnie i zgrabnie podane, tak w stylu pana Włodka. Ten wątek jest bardzo potrzebny, czytam go z wielkim zainteresowaniem. A byłam bardzo wkurzona na tych krytykantów którym Twoje wpisy nie podobały się, ale zniknęły, na szczęście. To tacy fanatycy zombi JW którzy dostali trzeci przywilej, mącić na forum i zniechęcać do wszelkich działań by demaskować obłudę przywódców pedofilskiej sekty świadkowie Jehowy. Dwa mieli już na sali.

       Musze kończyć bo Miś mi tu woła - "przestań pisać na tym forum, nie masz co robić zajmij sie obiadem". Muszę usłuchać bo we wrześniu obiecał mi nową sukienkę a nie chce by zmienił zdanie.


Online donadams

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Sierpień, 2023, 16:57 »
A byłam bardzo wkurzona na tych krytykantów którym Twoje wpisy nie podobały się, ale zniknęły, na szczęście. To tacy fanatycy zombi JW którzy dostali trzeci przywilej, mącić na forum i zniechęcać do wszelkich działań by demaskować obłudę przywódców pedofilskiej sekty świadkowie Jehowy. Dwa mieli już na sali.

:D

Wiem jak to skomentować, ale 80% tego komentarza trzeba by ocenzurować, wobec czego nie ma to sensu! XD
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Sierpień, 2023, 03:38 »
:D

Wiem jak to skomentować, ale 80% tego komentarza trzeba by ocenzurować, wobec czego nie ma to sensu! XD

 :D :D :D
Ja myślę że 100%
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2023, 03:59 wysłana przez Reskator »