Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023  (Przeczytany 6556 razy)

Offline Elisavieta

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Lipiec, 2023, 21:30 »
Dziś w Rzeszowie 3718 obecnych
27 osób wczoraj ochrzczonych,najmłodszy
ochrzczony to 13- latek


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Lipiec, 2023, 21:51 »
6100 osób we Wrocławiu to nie za mało? Słaba frekwencja na moje oko.


Offline Do

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Lipiec, 2023, 22:37 »
6100 osób we Wrocławiu to nie za mało? Słaba frekwencja na moje oko.

Dzisiaj było ponad 7k, to był tylko dolny Śląsk  a nie tak jak 3 lata temu 3 województwa. Była tylko wykupiona trybuna A i była dość solidnie wypełniona.


Offline Gostek

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Lipiec, 2023, 22:39 »
Należałoby pozliczać wszystkich obecnych na wszystkich kongresach w Polsce. Potem dodać do tej liczby jeszczcze z 10 procent ,tych, którzy z różnych przyczyn na kongres nie pojechali. Wtedy będziemy mieli jako taki obraz, ilu jest aktywnych Świadków Jehowy i tych co się z nimi identyfikują.
Można zrobić jeszcze inne roszady na tym polu i odjąć te 15-20 procent o osoby zainteresowane i obcokrajowców, głównie ukraińców. 😅


Offline cichybob

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Lipiec, 2023, 22:55 »
Proponuję zrobić akcję, by jakiś PIMO zostawił ulotki w kiblach. Albo naklejki na drzwiach. Niby akt wandalizmu, ale to jednak szczytny cel i w miejscu skupienia człowiek przeczyta cokolwiek :)


Offline NNN

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Lipiec, 2023, 11:17 »
Proponuję zrobić akcję, by jakiś PIMO zostawił ulotki w kiblach. Albo naklejki na drzwiach. Niby akt wandalizmu, ale to jednak szczytny cel i w miejscu skupienia człowiek przeczyta cokolwiek :)
Panie Cichybob, trochę więcej kultury, trzymaj fason. Te twoje kible to tak naprawdę toalety. W "kiblach" na pewno nie chciałbym działać, kojarzy mnie się toto z brakiem higieny, ze "speluną", z "wychodkami" za czasów PRL. Tam te twoje ulotki posłużyłyby za papier do podcierania.
Poza tym to nie myl pojęć: tę robotę mógłby tylko wykonać nie PIMO, lecz POMO. PIMOwiec boi się własnego cienia, boi się, że zostanie zauważony, rozpoznany i zadenuncjowany starszym zboru. W większości przypadków siedzi cicho i nie ujawnia się. Niektórzy jednak po tajniacku działają w sieci i to im się chwali, lub wynajdują jakieś niekonwencjonalne sposoby na bycie czynnym w odwrotny sposób niż to propaguje org, do czego zresztą bardzo ich zachęcam. W ilości, w częstotliwości, w wielości oraz w jakości przekazu jest siła. "Tak czyńcie na pamiątkę naszą". PIMO oraz POMO wszystkich krajów łączcie się!  ;)

A ponieważ to wątek o odbywających się aktualnie propagandowych kongresach, to wspomnę, że mówi się na tak zwanym "mieście", że to ja byłem tydzień temu w Sosnowcu przed centrum kongresowym, jako jedyny przedstawiciel bractwa odstępczego. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, bo to trochę łechta moją próżność.  A ponieważ od pewnego czasu mam pewne wiadomości około kongresowe, a ostatnio dowiedziałem się jeszcze więcej, wobec czego w następnym wpisie odniosę się do tego.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2023, 11:20 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline cichybob

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Lipiec, 2023, 12:10 »
Dzięki za przypomnienie o kulturze ;) Postaram się pamiętać.
Niemniej dalej uważam, że i PIMO by to mogli ogarnąć, bo w takim miejscu nikt nikogo nie śledzi.
Póki co pierwsza sesja chyli się ku końcowi w stolicy Disco Polo.
Jedno wielkie masło maślane o tej cierpliwości, ale były i ciekawe wstawki: CK na start przyznało się, że zmieniło słowo w Biblii, którego użył Tyndale. Do tej pory mój ulubiony cytat: "Musimy być cierpliwi, jeśli nie rozumiemy jakichś wyjaśnień organizacji". W wykładzie o Bożej cierpliwości mówca władował bez problemu 1919 rok, 144 tysiące, wielką rzeszę, niewolę Babilonu Wielkiego. A to wszystko bez wersetów :) Mało nie straciłem cierpliwości... Jeszcze tylko 2.5 dnia...


Offline Estera

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Lipiec, 2023, 12:20 »

   W ten weekend ...
   Strażnica szaleje między innymi >:D >:D >:D ... w ...
   Białymstoku.
   Piątek 7 lipca 2023 r. – niedziela 9 lipca 2023 r.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Lipiec, 2023, 12:24 »
   W ten weekend ...
   Strażnica szaleje między innymi >:D >:D >:D ... w ...
   Białymstoku.

... i Lublinie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline BetMan

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Lipiec, 2023, 14:26 »
W Poznaniu na MTP też od dziś
Ciekawe, że znowu wykupili artykuł na lokalnym portalu https://epoznan.pl/news-news-140890-swiadkowie_jehowy_wracaja_do_poznania_pierwszy_kongres_po_pandemicznej_przerwie i...polecam poczytać komentarze!
Dla pozoru trzeba jutro iść i choć do przerwy posłuchać tych smętów, a po przerwie na obiad :P


Offline NNN

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Lipiec, 2023, 14:34 »
   Ponad rok temu poznałem pewną kobietę w sekwencji moich działań odstępczych i ona opowiedziała mi, że pracowała w takim miejscu, które zmuszało ją do jeżdżenia autem niedaleko centrum kongresowego w Sosnowcu i pokonywaniu pobliskiego ronda. W piątek i sobotę, powiada mi, był tam horror: Ludzie spieszą się do pracy, niewyspani, często już spóźnieni, a tutaj ktoś ma to gdzieś. Wszędzie jakieś pajace, bawią się w policjantów i maksymalnie utrudniają dotarcie na czas, albo maksymalnie zwiększają spóźnienie. Kierowców łapał nerw i wkurw..., ile tam jobów leciało w autach, a nawet do tych, co udawali, że umieją opanować ten ruch, a tak naprawdę to przepuszczali przede wszystkim całe kawalkady autobusów i aut z wywieszonymi za szybą strasznicami. A po południu jak komuś się trafiło był ryplej. Jeszcze gorzej, bo ludzie głodni, daleko do domu i nieraz musieli odpracować spóźnienie, odebrać dzieci z przedszkoli, itp.  Kobieta opowiada, że pewnego razu z rana powoli się wpycha na rondo, a tu jakiś małolat macha jej przed autem jakimś jworgiem. Drze się do niego, że jest spóźniona, że wczoraj było to samo, że kierownik ją zabije, a ten nic sobie z tego nie robi. Sztuczny uśmiech przyklejony do gęby. "Jakiego dostałam w k****, jak zaczęłam bluzgać na niego, jak się drzeć i straszyć, że zaraz mu w pieprzę kluczem od kół to wtri migi przestanie bawić się w policjanta i Jezusa. Chyba się przestraszył, bo odskoczył jak poparzony, a ja z piskiem opon śmignęłam do przodu". Zauważyłem, że wiele miesięcy po tych zdarzeniach, jak mówi o tym, to się  nieźle nakręca i wnerwia.

   Niedawno spotkałem ją znowu, ona do mnie co słychać, a ja wypaliłem "no nic ciekawego, chyba tylko to, że Jehowa znowu po dwuletniej przerwie wznowił kongresy". Jeździ pani nadal do pracy przez Sosnowiec - Dańdówkę? A ona: "o, jaka jestem szczęśliwa, że już nie jeżdżę koło tego pier...go Pentagonu. Mam już inną pracę, bliżej swojego domu. Ten pier... ny Pentagon śni mi się po nocach". Ja zdziwiony pytam się jej o czym mówi, nie kojarzę, a ona "to pan nie wie?" A co mam wiedzieć? "No przecież w tedy to Jehowickie gniazdo żmij nazywaliśmy wszyscy Pentagonem." Pentagonem?, a dlaczego? No panie Franku, pan tak o nich wie wszystko, a tutaj nie ma pan wyobraźni. "Pentagon, bo to amerykańska twierdza. Nie widział pan tego ich wysokiego zbrojonego ogrodzenia? A poza tym, pilnowane toto jest i strzeżone jak amerykański Pentagon. To przez niego musiałam zmienić pracę. No i ogromne toto jest jak Pentagon, a zapewne świadki daliby się za ten Pentagon pokrajać, jak amerykańce za swój.

A ja miałem inne skojarzenia, chociaż nazwa dla Centrum Kongresowego Świadków Jehowy w Sosnowcu - Pentagon bardzo mi się spodobała i już nie powiem inaczej. Mnie się przypomniało to, chociaż mowa jest tylko o salach królestwa:

"W naszym kraju powstały już setki Sal Królestwa. Te skromne, funkcjonalne budynki stanowią dla zborów i okolicznych mieszkańców wielką wartość - są centrum czystego wielbienia. Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16)." (List "Do wszystkich gron starszych w Polsce SKA 5 marca 2013).

Chyba jednak największą wartość mają dla Towarzystwa Strażnica.

Amerykański Pentagon to siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. A ten Sosnowiecki Pentagon? To departament obrony wiary w nieistniejącego amerykańskiego boga jehowę. Tym bardziej musi być to twierdza.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2023, 14:52 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Lipiec, 2023, 18:33 »
Aniołkowie weszli na teren kongresu. Pentagon Sosnowiecki. Bogdan nawet nieźle daje sobie radę ze świadkowym wykidajło. Wtóruje mu żona.

« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2023, 18:35 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Lipiec, 2023, 19:03 »
To już Urszulę 'pożeniliście' z Bogdanem?  :)) Wolne żarty. Dwoje wielokrotnie bardziej stukniętych niż ci siedzący na widowni. Tak się składa że znam ich osobiście.


Offline NNN

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Lipiec, 2023, 20:31 »
Urszula i Bogdan ciągle razem w "służbie", więc ich z rozpędu "ożeniłem". Wiadomo, że to rodzeństwo. Nie weszli na teren Pentagonu, lecz wjechali. Wcale nie są moim zdaniem gorzej stuknięci. Tak samo można z grubsza ocenić tych siedzących tam. Przecież ile ja się wysiedziałem na różnych kongresach. No i co? Wszystko to wywalili na śmietnik historii i wymyślili jeszcze bardziej odlotowe nauki. A literaturę papierową kazali spalić tym, co tam siedzą. I oni to zrobili, a teraz nie spodziewają się tego, że za kilkanaście lat będzie to samo z ich wierzeniami? Spodziewają się ale... "gdzież my pójdziemy? przecież nie ma innej religii prawdziwej!"

Ciecierscy nie mają mniej odlotowej wiary. Taką samą jak tych dziewięciu "chrystusów" z Warwick i reszta ze 144 000 świadków w zborach, którzy teraz na ziemi nie mają nic do powiedzenia, a po śmierci będą rządzić z Chrystusem. Chrystus ma przechlapane z takim rządem. Szczególnie z tymi siostrzyczkami, które myją "kible", gotują i myją góry talerzy, plotkują na stojakach, a w niebie będą walczyć po stronie Jezusa przeciwko szatanowi i będą mordować innowierców. Ale tylko wtedy, jak się nie będą golić i urośnie im broda. 

Do Pentagonu można wjechać, ale rano, bo wtedy porządkowi puszczają auta "jak leci". Ogólnie na główną bramę  jak są w aucie starsze osoby, lub niepełnosprytne. A środkową bramą autobusy i auta ze sprawnymi. Oczywiście dobrze jest mieć plakietkę, ale jak się nie ma, to trzeba ostro machać z auta do porządkowych, a ci się cieszą jak dzieci. Można też pieszo i przed bramką powiedzieć, Boże, zapomniałem zabrać plakietek, dla wszystkich i teatralnie zatrzymać się bezradnie przed wejściem. Bramkarz może, ale nie musi zapytać się o zbór. A jak zapyta, to wymienić jakąś miejscowość, którą może nie znać.

Bogdan Ciecierski ma prawo niepokoić świadków, bo był ich bratem przecież. Robi za nas, którzy siedzimy i tylko komentujemy, a dla działaczy ograniczamy się do dawania lubików. Oglądałem kilka ich filmików i podobało się mnie, jak starsi są nie raz bezradni i nie radzą sobie z narracją Bogdana. Szczególnie ci, których numery telefonów są na jw.org, a oni są bardzo zaskoczeni, że ktoś do nich dzwoni, bo i skąd ma telefon i straszą policją. Ale nic nie mogą zrobić.

Zobaczcie, jaką akcję zrobili na bramie wyjazdowej. Jak prawdziwi odstępcy. Uczmy się od nich.

:P
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2023, 20:36 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Lipiec, 2023, 21:16 »

   Oglądając ten filmik, dochodzę do wniosku, że jednak śj nie są tak gościnni, za jakich się podają, jeśli chodzi o zgromadzenia.
   Niby chętnie zapraszają postronnych ludzi, wstęp wolny itd, itp podobne dyrdymały.
   Przecież mogli pozwolić im zostać, nic takiego złego nie robili przynajmniej do momentu, który widać, tylko weszli spokojnie na obiekt.
   Co się tam porządkowym nie spodobało?
   Może, że nagrywali, ale przecież nie hałasowali, nie zakłócali programu zgromadzenia.
   A z miejsca usłyszeli, że są tutaj niemile widziani :'( :'(
   Chyba, że w jakiś sposób zostali rozpoznani jako przeciwnicy śj.
   I to przyklejenie łatki psychicznie chorego.
   Wstyd, nie powinno paść takie określenie z ust sługi Jehowy.
   A niby taki szacunek mają dla każdego.
   Ileż tej hipokryzji się wylewa.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.