Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023  (Przeczytany 6516 razy)

Offline NNN

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Lipiec, 2023, 22:05 »
Kongres w Pentagonie w Sosnowcu podsumowuje Urszula. Starszy i porządkowy wyraźnie mówi w pierwszym filmiku, że "oni szukają czegoś, żeby się przyczepić a potem atakują braci przy wózkach". Dlatego są niemile widziani. 


« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2023, 22:19 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Szymon Miś

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Lipiec, 2023, 22:12 »
Ogólnie nie było źle, dużo Afryki, bólu, cierpienia i jedności. Na kolorowo, a to zawsze jest kolorowo i empatycznie. Delikatna zmiana kierunku - mniej końca świata, mniej złych odstępców, mniej arbeit macht frei. Może Andrzej Sz - szef wszystkich szefów- bardziej powściągliwy i trochę wylewny z podkreśleniem jaki to nie jest fajny, ale całkiem dał radę. Nie usypiał jak jego kolega drugi szef. Czułem się tak jakbym 'patrzał' na Mufasę, który trzyma się skarpy i ostatkiem sił wypowiada ostatnie słowa. W sumie jak ktoś nie widział najnowszego Króla Lwa to polecam się wybrać na zgromadzenie :D. Co do Ciecierskich - nie ma co oceniać chorych psychicznie. Niech żyją ale nie dodawajcie im karmy przez pisanie o nich - to zwyczajna patologia, która potrzebuje specjalisty. Oby jakaś dobra dusza im pomogła. Pozdro z Wrocławia


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Lipiec, 2023, 23:00 »
Ten Bogdan się udziela na YT, czytałem jego komentarze składające się prawie wyłącznie z odnośników do Biblii, zdrowo ma pojarane zwoje tą Biblią ale za tę akcję go szanuję. Poszedł na zjazd nawiedzonych i przebił ich poziomem swojego nawiedzenia. A jehowi się zachowali obrzydliwie wobec niego. Ta wrogość, ta naga niczym nie zamaskowana nienawiść... Strasznie niesmaczne to było.
nihilista


Offline Koktajl

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Lipiec, 2023, 20:27 »
Po dzisiejszym dniu sobota,naocznie się przekonałem o usunięciu filmiku o tym jak postępować z wykluczonymi członkami rodziny.
O ile się nie mylę to było jedyne przemówienie,bez filmu...
Dziś same filmiki na kongresie.jakbym telewizje oglądał.
Bo kongres dziś wyglądał mniej więcej tak
- kilka zdań wprowadzenia,filmik,komentarz
- kilka zdań wprowadzenia filmik komentarz no i jeszcze jeden filmik
Oczywiście pomijając te jedne przemówienie bodajże o Ablu i Kainie


Offline cichybob

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Lipiec, 2023, 21:17 »
Po dzisiejszym dniu sobota,naocznie się przekonałem o usunięciu filmiku o tym jak postępować z wykluczonymi członkami rodziny.
O ile się nie mylę to było jedyne przemówienie,bez filmu...
Dziś same filmiki na kongresie.jakbym telewizje oglądał.
Bo kongres dziś wyglądał mniej więcej tak
- kilka zdań wprowadzenia,filmik,komentarz
- kilka zdań wprowadzenia filmik komentarz no i jeszcze jeden filmik
Oczywiście pomijając te jedne przemówienie bodajże o Ablu i Kainie

O Ablu i Adamie :) ogólnie wszystko teraz kładzie nacisk na Niewolnika. Im się musi ostro palić grunt pod nogami jak prawie każdy punkt o posłuszeństwie, bezgranicznym podporządkowaniu i zaufaniu do CK. Nawet ten filmik o Afryce - też tylko mowa o wskazówkach. Cytat na dziś: "Czy przyjmuję rady i wskazówki (niewolnika) jako pochodzące od Jehowy?". Nie mają litości dla betonu. Dokręcać śrubę trzeba cały czas.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Lipiec, 2023, 21:34 »
(mtg): z tych powyższych wypowiedzi, dochodzę do stwierdzenia - Co może czynić kapitan ck(Ww) gdy statek tonie (Ww>:D


Offline Estera

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Lipiec, 2023, 22:16 »
Po dzisiejszym dniu sobota,naocznie się przekonałem o usunięciu filmiku o tym jak postępować z wykluczonymi członkami rodziny.
O ile się nie mylę to było jedyne przemówienie,bez filmu...
   Czyli, tych filmików instruktażowych.
   Jak traktować wykluczonego rodzica :'(
https://avoidjw.org/news/jehovahs-witnesses-mysteriously-deleted-shunning-videos/?fbclid=IwAR3VAFDYeLZVeAoe2iFoJP2WdBk4vrJvN5A1JXL_ibFggBY4vUjfnCIFIrw
   Nie mieli odwagi załączyć?! Do programu tegorocznych zgromadzeń w Polsce :'( :'(
   Ciekawe, jak to wygląda w innych krajach Europy?!

   A więc jakie z tego płyną wnioski?
   Są całkowicie świadomi, że to są gotowe instrukcje na rozrywanie więzi rodzinnych !!!
   Na dzielenie rodzin, odrywanie dzieci od rodziców i na odwrót  i pełna destrukcja w zasiewaniu negatywnych uczuć.
   Ciekawe, czy sobie tego nie odbiją na zebraniach zborowych.
   Bo nie sądzę, że sobie odpuszczą w tej materii tych dla nich tak ważnych elementów dokręcania śrubek doktrynalnych.
   Dobrze, że ex-śj z USA zabezpieczyli ten bardzo wartościowy materiał filmowy :-*
   Wartościowy pod względem dowodowym, czym ludzie w tej organizacji są karmieni !!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Lipiec, 2023, 12:32 »
    "Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili Arenę Lublin podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „Okazujcie cierpliwość’!”. Do Lublina przyjechało ponad 7 tysięcy uczestników!"
(...)
    "Na Arenie Lublin ochrzczono w sumie 43 osoby, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Lublinie był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata."

Tu ciekawostka z tego samego artykułu:
    "Jednymi z ochrzczonych byli Paulina i Paweł Pracownik, jest to dla nich tym bardziej wyjątkowe wydarzenie, bo to ich pierwszy wspólny kongres. Paweł, który od lat jest zawodowym sportowcem, wspomina:"
https://www.eska.pl/lublin/43-nowych-swiadkow-jehowy-na-lubelskim-stadionie-odbyl-sie-wyjatkowy-chrzest-aa-ChpX-HWe8-Httf.html
**********
    Wypełnili... do połowy:
"Na trybunach stadionu może zasiąść maksymalnie 15 243 widzów."
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2023, 12:35 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline janekkowalski

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Lipiec, 2023, 12:58 »
Ciekawe, czy było by z kim piątkę przybić na Arenie Lublin? Halo Lublin, jest tu kto? 8-)


Offline BetMan

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Lipiec, 2023, 15:02 »
    "Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Świadkowie Jehowy wypełnili Arenę Lublin podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „Okazujcie cierpliwość’!”. Do Lublina przyjechało ponad 7 tysięcy uczestników!"
(...)
    "Na Arenie Lublin ochrzczono w sumie 43 osoby, które dołączyły do ponad 117 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Lublinie był jednym z 29 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata."

Tu ciekawostka z tego samego artykułu:
    "Jednymi z ochrzczonych byli Paulina i Paweł Pracownik, jest to dla nich tym bardziej wyjątkowe wydarzenie, bo to ich pierwszy wspólny kongres. Paweł, który od lat jest zawodowym sportowcem, wspomina:"
https://www.eska.pl/lublin/43-nowych-swiadkow-jehowy-na-lubelskim-stadionie-odbyl-sie-wyjatkowy-chrzest-aa-ChpX-HWe8-Httf.html
**********
    Wypełnili... do połowy:
"Na trybunach stadionu może zasiąść maksymalnie 15 243 widzów."
Ten gość jako trener personalny jest już skończony...
Teraz będzie wciskał ludziom karnet na życie wieczne!


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Lipiec, 2023, 17:03 »
Brat starszy z mojego zboru tak cisnął w tym tygodniu, żebym na kongres do Sosnowca pojechał, że zablokowałem jego numer by więcej do mnie nie pisał. Dziś dostałem taką wiadomość:
"...twoi rodzice tu są, żona a ty? "

Wczoraj:
"Podróż po życie trwa, wróć na ciasną drogę, ona się kończy powoli, nie pozwól by Diabeł stanął ci na drodze".

Za wywoływanie poczucia winy należy się mu 6.




Offline cichybob

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Lipiec, 2023, 17:30 »
Brat starszy z mojego zboru tak cisnął w tym tygodniu, żebym na kongres do Sosnowca pojechał, że zablokowałem jego numer by więcej do mnie nie pisał. Dziś dostałem taką wiadomość:
"...twoi rodzice tu są, żona a ty? "

Wczoraj:
"Podróż po życie trwa, wróć na ciasną drogę, ona się kończy powoli, nie pozwól by Diabeł stanął ci na drodze".

Za wywoływanie poczucia winy należy się mu 6.

Ja w tym roku jeszcze byłem, ale słyszałem tyle głupot, że już uprzedzam żonę, że to mój ostatni kongres... Matko, ile pochwał dla CK. Rzygać tym można. A Ty się nie przejmuj drogi bracie Jedi. Aparat władzy uwielbia wzbudzać poczucie winy. Trzymaj się!
A


Offline BetMan

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Lipiec, 2023, 07:26 »
To był hit!
Mówca opowiedział jak nerwowy brat rzucił się w pogoń za gościem który ukradł mu radio samochodowe, a na koniec podsumował że było to nierozsądne i głupie...
Także jak komuś będą coś kradli i nie będzie się rzucał w pogoń, wiedz że to SJ :o


Offline cichybob

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Lipiec, 2023, 10:26 »
Podsumowując cały program: powinni zmienić tytuł na "SŁUCHAJCIE NIEWOLNIKA". Nigdy nie było aż tylu laudacji jak to Ciało Kierownicze / Niewolnik Wierny i Roztropny / Wierny Szafarz o nas dbają. Położyli ogromny nacisk na to, że nasze wybawienie zależy od słuchania tego Niewolnika. Jezus i Jehowa posługują się nim. A pokarm duchowy w trakcie kongresu? Cytuję:
Cytuj
To był fantastyczny program duchowy! Czujemy pewnego rodzaju uniesienie jak pożywne rzeczy to były
I mój ulubiony:
Cytuj
Wiemy, że musimy być cierpliwi wobec siebie nawzajem, bo tego chciał nas nauczyć niewolnik... (chwila przerwy) ... I Jehowa przede wszystkim
Wiadomo o co chodzi: "JEHOWA" to środek do celu, by wzbudzać strach / zaufanie do niewolnika. I wyszło szydło z worka.
W życiu bym nikogo na takie wykłady indoktrynacyjne nie zaprosił. Samemu się umęczyłem potwornie.


Online Nikt

Odp: Okazujcie cierpliwość! Kongres w roku 2023
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Lipiec, 2023, 11:03 »
Podsumowując cały program: powinni zmienić tytuł na "SŁUCHAJCIE NIEWOLNIKA". Nigdy nie było aż tylu laudacji jak to Ciało Kierownicze / Niewolnik Wierny i Roztropny / Wierny Szafarz o nas dbają. Położyli ogromny nacisk na to, że nasze wybawienie zależy od słuchania tego Niewolnika. Jezus i Jehowa posługują się nim. A pokarm duchowy w trakcie kongresu? Cytuję:I mój ulubiony:Wiadomo o co chodzi: "JEHOWA" to środek do celu, by wzbudzać strach / zaufanie do niewolnika. I wyszło szydło z worka.
W życiu bym nikogo na takie wykłady indoktrynacyjne nie zaprosił. Samemu się umęczyłem potwornie.

A ja miałem wrażenie ze podczas ostatniego punktu brat dostał orgazmu bo tak ich wychwalał i co drugie słowo to wdrukowywanie w umysły jak wspaniały był program  . Z jego punktu mam jedna myśl swoją „o czym ty do mnie gadasz” bo tak pierdzielił ze nawet betonom się tego ciężko słuchało . A i jeszcze te oklaski po filmach masakra nawet po tym jak mąż z żona się chcieli rozwieść . Moja nawet mówi a po co to po takim filmie klaskać ale klaskała :(
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(