Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji  (Przeczytany 953 razy)

Offline Światus

WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« dnia: 15 Maj, 2023, 09:54 »
   W Salerno 62-letni robotnik budowlany spadł z rusztowania. Po odmowie transfuzji zmarł.
https://www-salernotoday-it.translate.goog/cronaca/morto-operaio-impalcatura-salerno-6-maggio-2023.html?_x_tr_sl=it&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

   Wielkie „halo”, przecież wśród Świadków Jehowy to nic niezwykłego.
Nie zamieściłem jednak tego wątku z powodu nieszczęsnego robotnika, ale z powodu tłumaczeń Strażnicy. A brzmią one niczym gadka Szatana do Ewy.

   "Odniesienie dotyczy w szczególności wiadomości, które rozeszły się po wypadku o jego rzekomej odmowie przyjęcia leczenia opartego na produktach krwiopochodnych. Kongregacja wyjaśnia, że ​​„z medycznego punktu widzenia nigdy nie można bezpośrednio przypisywać śmierci brakowi transfuzji krwi, co potwierdzają sami lekarze i eksperci w tej dziedzinie”. „Ponadto – piszą z Kongregacji – wzmianka o przynależności religijnej do Świadków Jehowy narusza prywatność zainteresowanego i godzi w dobre imię samego Wyznania oraz wiernych, którzy się z nim identyfikują”. I jeszcze raz: „Świadkowie bardzo cenią sobie życie, do tego stopnia, że ​​promowali eksperymenty w dziedzinie chirurgii i medycyny nad leczeniem i terapiami alternatywnymi wobec transfuzji krwi, teraz stosowanymi również u pacjentów, którzy nie kierują się motywacją religijną”.”

https://www-salernotoday-it.translate.goog/cronaca/operaio-morto-precisazioni-testimoni-geova.html?_x_tr_sl=it&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

   "A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył." (Rdz 3:1).

   Całe tłumaczenie jest ciekawe, ale podkreślony fragment pokazuje obłudę i "przebiegłość" Towarzystwa Strażnica. No bo przecież przyczyną śmierci było wykrwawienie, a nie odmowa transfuzji...
   Przyczyną śmierci nie jest brak pomocy ze strony osób, które były w stanie takowej udzielić, ale sytuacja w jakiej (zapewne z własnej winy) znalazł się nieszczęśnik.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline BetMan

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj, 2023, 10:54 »
Dziadkowie z Warwick są mistrzami kamuflażu i przebiegłości...
Niby czegoś nie zabraniają, a w gruncie rzeczy narzucają swój sposób myślenia na owieczki, który nie potrafią same myśleć i o to im chodzi!
Nie wiem jak można żyć ze świadomością że ma się tyle istnień na sumieniu, bo nie chodzi mi tylko o zakaz transfuzji ale też samobójstwa, np. w wyniku ostracyzmu i niedawną tragedię w Niemczech...
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2023, 10:58 wysłana przez BetMan »


Offline Estera

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj, 2023, 11:58 »
Nie wiem jak można żyć ze świadomością że ma się tyle istnień na sumieniu (...)
   Myślę, że oni się w ogóle nad tym nie rozkminiają.
   I że w ogóle ich to nie interesuje, że ludzie tracą życie przez ich doktryny.
   Zawsze zasłaniają się tym, że to każdy osobiście podejmuje swoje decyzje w takich to a takich sprawach.
   I w kwestii przyjmowania transfuzji również.

   Dla nich najważniejszy jest ogólny, bardzo dobry obraz organizacji, który z pełną determinacją kreują !!!

   To, że są z tego tytułu ofiary.
   Niepotrzebna śmierć ludzi.
   To oni mają to w głębokim poważaniu, wiadomo gdzie.
   A najświeższa wypowiedź rzecznika ich w Hamburgu doskonale to potwierdza.
   Wklejam ją już ze trzeci raz na różnych wątkach, bo po prostu trudno przejść obojętnie obok tak głębokiej hipokryzji :'( :'(

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj, 2023, 18:29 »
W sumie mają rację, każdy przecież może w każdej chwili podjąć osobistą decyzję aby złamać jakieś jehowskie przykazanie, w konsekwencji przestać być jehowym i zostać dotkniętym ostracyzmem. Nikt nikogo w tej sekcie pod pistoletem nie zatrzymuje.
nihilista


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj, 2023, 22:28 »
W moim byłym zborze, jeden z członków jechał na motorowerze i potrąciła go ciężarówka. Zmarł, bo odmówił transfuzji.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj, 2023, 08:29 »
W moim byłym zborze, jeden z członków jechał na motorowerze i potrąciła go ciężarówka. Zmarł, bo odmówił transfuzji.
   Nie, nie, nie, no Nemuś, co Ty opowiadasz! trzymaj się interpretacji Niewolnika Omylnego i Nienatchnionego.
   Zmarł bo został potrącony :'( :'( :'(
   To, że nie przyjął transfuzji, to jakiś taki tylko dodatek z osobistą decyzją w tle.
   Tak by Ci odpowiedział każdy rasowy, zmanipulowany śj broniący swojej matki organizacji.
   Coś w tym stylu jak ten nieszczęsny rzecznik z Hamburga.
   Pomimo istnienia mnóstwa dowodów czarno na białym w ich własnej literaturze >:D


W sumie mają rację, każdy przecież może w każdej chwili podjąć osobistą decyzję aby złamać jakieś jehowskie przykazanie,
w konsekwencji przestać być jehowym i zostać dotkniętym ostracyzmem.
   Mahershalalhashbaz
   ;D ;D ;D
   Poniekąd masz rację.
   Będąc gorliwym śj, dałabym się zastrzelić za te niby moje własne, osobiste decyzje >:D >:D
   Mają świetny wykręt, żeby nie ponosić żadnej odpowiedzialności.
   Ale należałoby jeszcze dodać, że ten ostracyzm to niestety dla wielu działa jak ta lufa pistoletu przystawiona do skroni.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2023, 08:54 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj, 2023, 09:40 »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fragment?
   
Cytuj
„Ponadto – piszą z Kongregacji – wzmianka o przynależności religijnej do Świadków Jehowy narusza prywatność zainteresowanego i godzi w dobre imię samego Wyznania oraz wiernych, którzy się z nim identyfikują”.

   Czy zatem należy ukrywać swoją przynależność do ŚJ, bo to "godzi w dobre imię organizacji"?
W takim razie przedstawianie się jako Świadek Jehowy godzi również w dobre imię samego Jehowy!
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj, 2023, 17:02 »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fragment?
Czy zatem należy ukrywać swoją przynależność do ŚJ, bo to "godzi w dobre imię organizacji"?
W takim razie przedstawianie się jako Świadek Jehowy godzi również w dobre imię samego Jehowy!
   No bo widzisz Drogi Światusie.
   Jeśli chodzi o nieszczęścia w których udział mają byli śj, takie jak to w Hamburgu, czy obecni śj jak to we Włoszech, to trzeba to ukryć.
   Żeby nie śmierdziało jakimś negatywizmem w związku z organizacją Jehowy.
   A jak trzeba wykazać bohaterstwo, jak o tej młodzieży, która umarła nie przyjmując transfuzji krwi na chwałę Jehowy
   To trzeba było to doświadczenie wydrukować w tych milionach periodyków strażnicowych na cały świat.
   Tak to niestety działa właśnie.

« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2023, 17:05 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj, 2023, 22:00 »
   Nie, nie, nie, no Nemuś, co Ty opowiadasz! trzymaj się interpretacji Niewolnika Omylnego i Nienatchnionego.
   Zmarł bo został potrącony :'( :'( :'(
   To, że nie przyjął transfuzji, to jakiś taki tylko dodatek z osobistą decyzją w tle.
   Tak by Ci odpowiedział każdy rasowy, zmanipulowany śj broniący swojej matki organizacji.
Całe szczęście, że tan cały cielec kierowniczy nie miał wpływu na lekarza, który przyjął poród pewnej siostry z mojego zboru i nie uległ bredzeniu jej i jej męża, że dziecku nie wolno przetaczać krwi, bo tak karze cielec kierowniczy. Natychmiast zadzwonił do prokuratora, a ten w trybie natychmiastowym ograniczył im prawa rodzicielskie. Dziecko dostało transfuzję, i żyje do teraz, jako już dorosła kobieta.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj, 2023, 14:50 »
(mtg): Co czyni (Ww), tylko można skomentować


Offline Estera

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj, 2023, 02:35 »
"A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył." (...)
(...) podkreślony fragment pokazuje obłudę i "przebiegłość" Towarzystwa Strażnica.
No bo przecież przyczyną śmierci było wykrwawienie, a nie odmowa transfuzji... (...)
   Spuentuję to krótko:
   Gdzie rządzi ideologia, tam kończy się rozum! :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj, 2023, 14:17 »
Takie skojarzenie przyszło mi do głowy.
Czym różni się śmierć w wyniku odmowy transfuzji krwi od śmierci w wyniku odmowy zaszczepienia się?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

Odp: WŁOCHY: Śmierć po odmowie transfuzji
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Maj, 2023, 14:33 »
Takie skojarzenie przyszło mi do głowy.
Czym różni się śmierć w wyniku odmowy transfuzji krwi od śmierci w wyniku odmowy zaszczepienia się?
odmowa krwi motywowana jest argumentami pseudobiblijnymi a odmowa szczepionki argumentami pseudonaukowymi
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)