Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS przegrał w Norwegii. Utracili rejestrację i muszą ponieść koszty sądowe.  (Przeczytany 1741 razy)

Offline Vog

"Pełne zwycięstwo! Świadkowie Jehowy przestali domagać się wydania nakazu sądowego i niniejszym zostają wyrejestrowani z Norwegii. Oznacza to, że ich „Breaking News” ze stycznia jest teraz anulowane.
WT zostali również zobowiązani do pokrycia wydatków państwa (w tym mojego pociągu, hotelu i jedzenia na dwa dni, lol. Poetycka sprawiedliwość) w wysokości 25 000 $, a także własnych wydatków prawnych, które miały wynieść 90 000 $."
https://www.reddit.com/r/exjw/comments/130cwcm/we_won_first_round_verdict_is_out_norway_vs_wt_10/
W wątku na reddicie linki do werdyktu.




Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Decyzja
Cofamy rejestrację Świadków Jehowy jako wspólnoty religijnej, por. ustawa o wspólnotach religijnych § 4 trzeci paragraf, por. ta sama ustawa § 6, por. przepisy o wspólnotach religijnych 6 pierwszy paragraf.

Odrzucamy nową rejestrację Świadków Jehowy jako wspólnoty religijnej, por. paragraf 4, trzeci ustęp ustawy o związkach wyznaniowych, por. paragraf 4, czwarty ustęp Regulaminu Związków Wyznaniowych.

Jeśli członek Świadków Jehowy zmieni swoje przekonania religijne i zechce opuścić wspólnotę, będzie traktowany tak, jakby został wykluczony. Oznacza to, że członkowie nie mogą już utrzymywać kontaktów z rodziną i przyjaciółmi z denominacji bez konsekwencji dla pozostałych członków. Odnosimy się do "Paście Trzodę Bożą" ("The Elder Book") rozdział 12 punkt 17 (1) na temat "Niepotrzebnych kontaktów z wykluczonymi lub wycofanymi członkami". W naszej ocenie praktyka ta stanowi formę sankcjonowania zarówno byłych członków, jak i pozostałych. Na tym tle wspólnota wyznaniowa nie zapewniła, że wystąpienie może nastąpić bezwarunkowo i bez przeszkód ze strony wspólnoty wyznaniowej, por. prace przygotowawcze do rozdziału 2 ustawy o związkach wyznaniowych, str. 254.

——-

Drugą okolicznością, która spowodowała odmowę przyznania dotacji państwowych na rok 2021 w decyzji z dnia 27 stycznia 2022 r. było naruszenie praw dziecka poprzez sprawowanie negatywnej kontroli społecznej nad dziećmi w zgromadzeniu, w tym ze względu na zasady wykluczenia małoletnich ochrzczonych, oraz izolację społeczną dzieci nieochrzczonych, które nie zachowują się zgodnie z zasadami obowiązującymi w społeczeństwie. Jest to sprzeczne z § 6 ust. 1 ustawy o związkach wyznaniowych, § 104 ust. 3 Konstytucji oraz art. 19 Konwencji o prawach dziecka. 19.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Jakie to będzie miało praktyczne konsekwencje dla zborów w Norwegii?


Offline Turbulent_Business

Jakie to będzie miało praktyczne konsekwencje dla zborów w Norwegii?

1. Nie dostana hajsow od panstwa (W skali swiata to dla Borg kropelka, Norwegow jest za malo, zeby to zabolało). Polecam tez spojrzec na kurs NOK/ USD - norweska korona to waluta smieciowa - Borg nie odczuje tego.

2. Nie beda mogli brac slubow na SK

3. CK będzie moglo dalej straszyc przesladowaniami i Armagedonem

4. Moze to byc precedens dla innych spraw.

Po za tym business as usual.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Gostek

Tym samym będą w zborach nadal modlić się za braci prześladowanych w Norwegii.
Bo koniec idzie szybkimi krokami...! 🤫


Offline NNN

Ale przegrana wizerunkowo i ambicjonalnie zaboli. CK-iści będą znowu się wyżywać w brudkastingach na tak zwanych odstępcach, "którzy kłamią w sądach i przedstawiają kłamliwe info o WTS-ie."  Tymczasem byłem świadkiem sprawy cywilnej w sądzie, gdzie młoda kobieta świadek Jehowy (bylejaki) będąc przez sąd zaprzysiężona, kłamała jak z nut, a sam sąd innego świadka J. złapał na mataczeniu. Inną sprawą jest, że sąd nic z tym nie zrobił, a jak potem rozmawiałem ze starszym o tym, to się dowiedziałem, że organizację nic nie obchodzi, co zeznają wierni w sądach w prywatnych sprawach. Mają więc swobodę kłamania i zapewnioną bezkarność.

A mnie boli to, że młode osoby, wybudzone, w Polsce nie działają i Polska śpi. Nie pisze się pism do rządzących i do ministerstw, do komisji d/s pedofilii et cetera, et cetera. Ktoś zaproponował wysyłanie symbolicznego grosza, czy złotówki, krytyka jest, ale działania prawie zero. Wstydźcie się odstępczuszki! Bierzcie się za robotę, bo będziemy się wstydzić na arenie międzynarodowej.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2023, 11:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Tym samym będą w zborach nadal modlić się za braci prześladowanych w Norwegii.
Bo koniec idzie szybkimi krokami...! 🤫

no i dobrze niech się modlą ! zawsze będą mówić , szerząc kłamstwa , ale ja mam w głębokim poważaniu co mówią i tak będę solą w ich oku!
Zawsze o każdym wykluczonym , który działał szerzyli kłamstwa , o innych wykluczonych za tzw uczynki ciała mówili , że stają się jak świat , pogardzali nimi używając zatroskanego tonu. Wykluczenie to w końcu dowód miłości , odwrócenie się od bliskich - dowód miłości ! NIECH SIĘ MODLĄ  w końcu koniec jest blisko :) niech stąpają po tych których skopali , po tych co popełnili samobójstwo przez nich , po wykorzystanych dzieciach !! do raju ?!
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2023, 12:28 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gostek

Ale przegrana wizerunkowo i ambicjonalnie zaboli. CK-iści będą znowu się wyżywać w brudkastingach na tak zwanych odstępcach, "którzy kłamią w sądach i przedstawiają kłamliwe info o WTS-ie."  Tymczasem byłem świadkiem sprawy cywilnej w sądzie, gdzie młoda kobieta świadek Jehowy (bylejaki) będąc przez sąd zaprzysiężona, kłamała jak z nut, a sam sąd innego świadka J. złapał na mataczeniu. Inną sprawą jest, że sąd nic z tym nie zrobił, a jak potem rozmawiałem ze starszym o tym, to się dowiedziałem, że organizację nic nie obchodzi, co zeznają wierni w sądach w prywatnych sprawach. Mają więc swobodę kłamania i zapewnioną bezkarność.

A mnie boli to, że młode osoby, wybudzone, w Polsce nie działają i Polska śpi. Nie pisze się pism do rządzących i do ministerstw, do komisji d/s pedofilii et cetera, et cetera. Ktoś zaproponował wysyłanie symbolicznego grosza, czy złotówki, krytyka jest, ale działania prawie zero. Wstydźcie się odstępczuszki! Bierzcie się za robotę, bo będziemy się wstydzić na arenie międzynarodowej.

Pewnie dlatego tak jest, że najczęściej młodzi ludzie przyjęli swą religię z automatu, po rodzicach i nie byli tak z nią emocjonalnie związani, jak osoba, która przyszła z zewnątrz ,która sobie tę religię sama wybrała. Taka osoba czuje się bardziej oszukana, zdradzona i oszukana.. Ludzie starsi z długim stażem więcej czasu poświęcili organizacji i stracili często bezpowrotnie swój cenny czas. Młodzi po wyjściu z sekty potrafią się szybciej odnaleźć w nowej  rzeczywistości. To pewnie tłumaczy ich obojętność po wyjściu.


Offline Mahershalalhashbaz

A mnie boli to, że młode osoby, wybudzone, w Polsce nie działają i Polska śpi. Nie pisze się pism do rządzących i do ministerstw, do komisji d/s pedofilii et cetera, et cetera.

W Polsce religia jest nietykalna i amerykańskie firmy transferujące zyski do centrali w USA są nie do ruszenia.
nihilista


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
A mnie boli to, że młode osoby, wybudzone, w Polsce nie działają i Polska śpi. Nie pisze się pism do rządzących i do ministerstw, do komisji d/s pedofilii et cetera, et cetera. Ktoś zaproponował wysyłanie symbolicznego grosza, czy złotówki, krytyka jest, ale działania prawie zero. Wstydźcie się odstępczuszki! Bierzcie się za robotę, bo będziemy się wstydzić na arenie międzynarodowej.
Byłem na kilku manifach organizowanych czy to przez Gedeona, czy Kociębów i wiem jedno. Z religią (jakąkolwiek) nie można walczyć. Bo to tylko umacnia fanatyków. Z religii trzeba odejść i pomagać odchodzić innym. Religia żyje dzięki swoim wiernym. Jak ich ubywa, to religia słabnie, aż w końcy staje się tak marginalna, że przestaje się liczyć. A co do stosunku CK do nas, czyli odstępców, jak to nas nazwano, to jest taki cytat, które pasuje do nas jak ulał.

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Vilgefortz

To ostatnia instancja, czy przenajświętsza będzie się jeszcze odwoływać?

V.


Offline Gostek

To ostatnia instancja, czy przenajświętsza będzie się jeszcze odwoływać?

V.

A niby do kogo.? 🤔..,
Chyba, że w modlitwach do samego Jehowy.. 😁


Offline Reskator

To ostatnia instancja, czy przenajświętsza będzie się jeszcze odwoływać?

V.
Przenajświętrza już zapewne obmyśla wielką kampanię z traktatami od fjordu do fjordu


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
praktyka ta stanowi formę sankcjonowania zarówno byłych członków, jak i pozostałych. Na tym tle wspólnota wyznaniowa nie zapewniła, że wystąpienie może nastąpić bezwarunkowo i bez przeszkód ze strony wspólnoty wyznaniowej, por. prace przygotowawcze do rozdziału 2 ustawy o związkach wyznaniowych

I tak późno na świadków przyszły konsekwencje ich szalonej polityki. Skandynawia postępowa, o oni myśleli, że będą mogli praktykować zasady jak z czasów zimnej wojny gdy dziadki z CK były młode? Świat się zmienił.

Mnie dziwi, że nikt ich dotąd nie pociągnął do odpowiedzialności za politykę względem LGBT.


Offline Sebastian

czy polityka ŚJ wobec LGBT jakoś zasadniczo różni się od polityki innych kościołów chrześcijańskich wobec LGBT?

może państwo "nie chce kłopotów"? bo w każdym państwie są wybory i zrażanie do siebie chrześcijan może być (z pkt widzenia dowolnego polityka) niezbyt rozsądne
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)