Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostrzeżenie  (Przeczytany 3360 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Marzec, 2023, 15:24 »
Lepiej się ludzie czują jak inni grzeszą bardziej ;)
Wtedy można spać spokojnie i dalej mieć małe grzeszki. Przecież z nami nie jest tak źle.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Marzec, 2023, 20:22 »
Dziś prościej jest wykazać, że ktoś ma więcej za uszami niż ja, niż swoim życiem pokazać, że jest się ponad przeciętnym ŚJ. Na zasadzie: Nie jestem lepszy od innych, ale mam mniej za uszami, tak więc mi się należy ten przywilej niż bratu obok. To jeden z powodów donosicielstwa, ograniczenie konkurencji do przywileju :P
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Marzec, 2023, 20:38 »
ja (po 20 latach życia w "szatańskim" świecie) czytając to pomyślałem sobie: co za absurd, donosić po to aby _w_nagrodę_ dostać tzw. 'przywilej' czyli _darmową pracę_ do wykonywania"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janeczek

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Marzec, 2023, 01:18 »
Co kraj to obyczaj, założenie donoszenia szpiegowania to ogólnoświatowa zasada towarzystwa strażnica.
Ale jak to bywa w Czechach można napić się piwa i funkcjonować, niektóre rejony Niemiec mają tak samo.
Ale u nas u ruska ogólnie wschód pod który my się zaliczmy, no powodzenia raczej na 2 się nie skończy bo robota czeka.
Donosicielstwo zawiść bezgranicza, też wschodnia nam nieobca dlatego org tak szkodliwy.
Dlaczego włażą duchowi bracia do nas, pomimo zakazu góry.
Ich to nie dotyczy jehowa to ich przyjaciel, słowa Biblii o tym że masz się bać Boga też mają w poważaniu to ich przyjaciel org tak naucza.
Jest jeszcze to że centrala musi tu włazić, muszą wiedzieć ilu z nas jest tych co wiedzą w co oni grają.
Zdają sobie sprawę jak ich wyczuwamy, a nawet szczery zainteresowany wlezie żeby zobaczyć jak u tych co im się nie spasowało jest.
Jak zrobiło allegro parę lat temu żeby kasy więcej kosić, komentarze negatywne po roku się kasują żeby oszustom pozwolić działać.
Dlaczego bo oszuści oszukują klimatów, ale dają kasę też allegro.
Zwyczajnie donosiciele karierowicze kasę dają, wyczuwają czym org żyje i dają to za władzę dla siebie.
Niestety w takim jak nasze społeczeństwie to za dużo.
Nawet w centrali Nadarzyn zagranicznych powsadzali, żeby nasi się nie pozagryzali z tej miłości jehowy.       
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline BetMan

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Marzec, 2023, 07:51 »
W nawiązaniu opiszę wydarzenie z mojego podwórka...
Kilka lat temu mojego byłego kumpla(wtedy też jak ja sługę pomocniczego) jeden ze starszych(żonaty,dwie córki, prowadzący Strasznice) odnalazł na portalu randkowym ^-^
Już wtedy zadałem sobie pytanie, co taki "duchowy" gość tam robił, prowadzi podwójne życie, inwigiluje w ten sposób innych a może w końcu sam z tego korzysta?
Tego nigdy się nie dowiedziałem i nie dowiem, ale jedno jest pewne ten gość był jest i pozostanie dla mnie szują, która tworzy tę organizację, o wszelkich znamionach sekty!
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2023, 07:57 wysłana przez BetMan »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Marzec, 2023, 22:57 »
na portalu randkowym

A nie wolno korzystać z takich portali? Może miał wpisane, że szuka kobiety tego samego wyznania.


Offline Sebastian

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Marzec, 2023, 23:08 »
A nie wolno korzystać z takich portali? Może miał wpisane, że szuka kobiety tego samego wyznania.
absurd chyba polega na tym że inwigilowany sługa był stanu wolnego (i mógł korzystać z takich portali) a szpiegujący go starszy zboru był żonaty i dzieciaty (i nawet nie powinien zaglądać na portale randkowe)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Marzec, 2023, 06:44 »
ja (po 20 latach życia w "szatańskim" świecie) czytając to pomyślałem sobie: co za absurd, donosić po to aby _w_nagrodę_ dostać tzw. 'przywilej' czyli _darmową pracę_ do wykonywania"
[/b][/size]
Nie jest to taki absurd jakby się to wydawało. Rywalizacja jest wszędzie nawet w organizacji. U mnie w zborze starsi kopali pod sobą doły, aby lepszą pozycję zając w oczach NO lub udowadniali sobie, który z nich jest ważniejszy w zborze. Dziś przywilej to nie zawsze praca, ale prestiż jaki za sobą niesie.  Rywalizacja, rywalizacja i jeszcze raz rywalizacja.  ???
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Marzec, 2023, 18:00 »
Czy jest coś w literaturze o szpiegowaniu braci ? Wprost NIE ,ale często trzeba umieć czytać między wierszami . Podkreślanie nieustannie konieczności utrzymywania Organizacji w czystości , zachęcanie do donosicielstwa (jeśli masz informację o grzechu powiedz o tym starszym ) to stwarza syndrom zagrożenia i oblężonej twierdzy.Więc bracie ,siostro,sympatyku prawdy,bądż czujny ,bo szatan jak lew ryczący.......
Ta paranoja promieniuje z samej góry. Oni naprawdę mają problem. Do puki nie korzystaliśmy z internetu to wiedzieliśmy tyle ,ile "wujki "uznały za słuszne trzodę poinformować. " Ale zmienia się scena tego świata "  Szambo się wylało i pytanie : dlaczego tak śmierdzi doprowadza ich do szału. Co zrobić ? Jak powiedział starszy z mojej rodziny : takim ludziom trzeba zamknąć usta ,bo burzą wiarę.
Znamienne jest szkolenie w Gilead . Kiedyś uczono tam misjonarzy , którzy wyjeżdżali na dziewicze tereny,teraz absolwenci lądują w BO, często od razu w Komitecie.To betelczykom trzeba głosić,czy to narzędzia posłuszeństwa i sprawiedliwości CK ? Tłuste koty mają problemy - lubię to ( niech w waszych miskach świeci dno )


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Marzec, 2023, 20:04 »
Od którego roku zaczęło się to donosicielstwo w Org?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Marzec, 2023, 20:08 »
Szymonbudny, od 1916, jak po śmierci Russella zaczęły się walki o przewodnictwo...


Offline Sebastian

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Marzec, 2023, 20:10 »
Od którego roku zaczęło się to donosicielstwo w Org?
krótko przed śmiercią Józefa Wisarionowicza (bo w 1952) ogłoszono że odtąd grzesznicy będą _wykluczani_

i co najmniej od siedmiu dekad trwa donosicielstwo
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Marzec, 2023, 20:28 »
A zdarzyło się już, że starszy zboru, który szukał odstępców na forum, natrafił na innego starszego zboru ze swojego zboru, który również szukał odstępców na forum i ten pierwszy wziął tego drugiego za odstępcę... i doniósł na niego w zborze?  ;D

Bo jeszcze się okaże, że ci starsi będą nawzajem na siebie donosić i szukać na siebie dowodów  ;D

Może załóżmy im tu jakiś kącik donosiciela żeby mogli siebie nawzajem identyfikować?!  ;D ;D ;D

Uważam, że stanowczo powinni nazywać swoje poszukiwania (np. "Tu akcja szczupak. Zaciągamy sieć!"  ;D )

P.S. Jeżeli rzeczywiście jest tu jakiś starszy, który chcąc "oczyścić zbór" sam babrze się na "odstępczym forum", to normalnie biję mu brawo!  ;D Macie jakąś "przepustkę" z Nadarzyna pozwalającą na grzebanie na "odstępczych" forach?!  ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Marzec, 2023, 21:39 »
Macie jakąś "przepustkę" z Nadarzyna pozwalającą na grzebanie na "odstępczych" forach?!  ;D
"Cel uświęca środki"
Ale co tam. Zakazany owoc najlepiej smakuje. Starsi buszują po tym forum jak dziki po kukurydzy.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Marzec, 2023, 21:42 »
"Cel uświęca środki"
Ale co tam. Zakazany owoc najlepiej smakuje. Starsi buszują po tym forum jak dziki po kukurydzy.  ;D

Buszują, buszują, a mnie demaskować nie chcą!
No ale nie mogą mnie wykluczyć, bo sama odeszłam!  8-)
Zabrałam im całą zabawę i satysfakcję!
Berek!  ;D ;D