Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych  (Przeczytany 453 razy)

Offline LEOLDOTT

Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« dnia: 30 Kwiecień, 2023, 10:56 »
Witam. Byłem niedawno na zgromadzeniu obwodowym ( był to ukłon w stronę żony ) i zauważyłem coś dziwnego . Otóż po wejściu na  sale zgromadzeń zauważyłem ze porządkowymi są również kobiety .Czy może ktoś z Was wie ,od kiedy wprowadzono takie zmiany ,czy był oficjalny list w tej sprawie ,z czego to wynika i czy Wy również spotkaliście się z takimi zmianami ? .Na końcu zgromadzenia mówca w sposób szczególny podziękował tym siostrom za ,,uslugiwanie ,,  wiec mój wniosek ,że to jakieś nowe wytyczne . Oczywiście w programie  było więcej ,,kwiatków ,, np.  na temat odstępców ,poszanowania życia ( krew) itp. Ciekaw jestem waszej opinii.





Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 11:04 »
A to nie była przypadkiem służba pożądkowa przy damskiej toalecie?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline LEOLDOTT

Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 15:56 »
A to nie była przypadkiem służba pożądkowa przy damskiej toalecie?
  Właśnie ze nie i to mnie zdziwiło .Rozmwawialem z paroma braćmi odnośnie    sióstr i mówią ze to świeża sprawa . Zrobiłem zdjęcie , może wam wyślę


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 16:57 »
(mtg): zastanawiające dlaczego w (Ww) tak traktuje kobiety - to poniżające tylko sprzątanie i awans w ''świątyni dumania'' wszystko w najniższym sorcie ewentualnie 5 min na podium.
A Baby się cieszą z tych kpiarskich przywilejów w destrukcyjnej sekcie - groza  :(
 


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 17:53 »
A to nie była przypadkiem służba pożądkowa przy damskiej toalecie?
[/b][/size]

Zapomina Kapitanie o służbie medycznej na zgromadzeniach. Siostry z wykształceniem medycznym często obstawiały zgromadzenia. ;)


(mtg): zastanawiające dlaczego w (Ww) tak traktuje kobiety - to poniżające tylko sprzątanie i awans w ''świątyni dumania'' wszystko w najniższym sorcie ewentualnie 5 min na podium.
A Baby się cieszą z tych kpiarskich przywilejów w destrukcyjnej sekcie - groza  :(
[/b][/size]

No tutaj to mnie zaskoczyłeś Nadaszyniaku. Czyżbyś nie wiedział, że Ewa powstała z żebra Adama i taka jest narracja Ww.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 18:14 »
  Właśnie ze nie i to mnie zdziwiło .Rozmwawialem z paroma braćmi odnośnie    sióstr i mówią ze to świeża sprawa . Zrobiłem zdjęcie , może wam wyślę
Daj zdjęcie, nie zapomnij zamazać twarzy.
Porządkowi mają plakietki, w większości widziałem smycze. Niestety nie pamiętam czy kolory smyczy miały znaczenie.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 19:08 »

No tutaj to mnie zaskoczyłeś Nadaszyniaku. Czyżbyś nie wiedział, że Ewa powstała z żebra Adama i taka jest narracja Ww.

Szanowny Gandalfie
Nie przeczę, że niewiasta została uczyniona z części Adama jak podaje PS, jednak proszę zauważ Stary Testament informuje, że kobieta/y zapisały się również złotymi głoskami w historii Izraelitów: np. Królowa Estera, Rut, Tamar, Debora … itd., nie wspomnę o Marii.

Oczywiście w Biblii przewodzą mężczyźni, to fakt niezaprzeczalny. Św. Paweł podtrzymał bieg historii w sprawie kobiety - nie może przewodzić w zborze, ale to jego interpretacja (czy był wrogiem Kobiet?- na to pytanie trudno odpowiedzieć).

Zgłębiając księgi  apokryficzne, dowiadujemy się mianowicie – Magdalena miała przewodzić w pierwotnym zborze chrześcijańskim zamiast św. Piotra .
Natomiast interpretacja (Ww), która przyjęła zmodyfikowaną Biblię przez Konstantyna  z III w. podtrzymuje, że niewiasta to gorszy sort. Nawet w ''Srebrzance'' uporczywie twierdzi (Ww), że mężczyzna winien prowadzić prim dominując nad niewiastą.
To nieprawda, naciągane kłamstwo KOBIETA jest uzupełnieniem mężczyzny i powinna na równi przewodzić w zborze.

Zapisane źródła historyczne od III w. całkowicie wyeliminowały płeć piękną z przewodnictwa w hierarchii chrześcijańskiej ( to mój osobisty pogląd ).
Jednak można zauważyć w dobie dzisiejszej, że rola KOBIETY ewoluuje w różnych wyznaniach religijnych stając się pastorem wiernych.
Uważam, że pogląd Jezusa względem Magdaleny jako niewiasty w obecnym czasie odradza się i przywdziewa taką a nie inną formę, co jest zniewagą i nadinterpretacją w religiach.
(Ww) nie akceptuje takiej postawy i wyselekcjonowała kobietę w swojej działalności opierając się na Biblii spreparowanej przez Konstantyna a w drodze ewolucji we własnej ''Srebrzance''. - pozdrawiam     


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 20:26 »
Szanowny Gandalfie
Nie przeczę, że niewiasta została uczyniona z części Adama jak podaje PS, jednak proszę zauważ Stary Testament informuje, że kobieta/y zapisały się również złotymi głoskami w historii Izraelitów: np. Królowa Estera, Rut, Tamar, Debora … itd., nie wspomnę o Marii.

Oczywiście w Biblii przewodzą mężczyźni, to fakt niezaprzeczalny. Św. Paweł podtrzymał bieg historii w sprawie kobiety - nie może przewodzić w zborze, ale to jego interpretacja (czy był wrogiem Kobiet?- na to pytanie trudno odpowiedzieć).

Zgłębiając księgi  apokryficzne, dowiadujemy się mianowicie – Magdalena miała przewodzić w pierwotnym zborze chrześcijańskim zamiast św. Piotra .
Natomiast interpretacja (Ww), która przyjęła zmodyfikowaną Biblię przez Konstantyna  z III w. podtrzymuje, że niewiasta to gorszy sort. Nawet w ''Srebrzance'' uporczywie twierdzi (Ww), że mężczyzna winien prowadzić prim dominując nad niewiastą.
To nieprawda, naciągane kłamstwo KOBIETA jest uzupełnieniem mężczyzny i powinna na równi przewodzić w zborze.

Zapisane źródła historyczne od III w. całkowicie wyeliminowały płeć piękną z przewodnictwa w hierarchii chrześcijańskiej ( to mój osobisty pogląd ).
Jednak można zauważyć w dobie dzisiejszej, że rola KOBIETY ewoluuje w różnych wyznaniach religijnych stając się pastorem wiernych.
Uważam, że pogląd Jezusa względem Magdaleny jako niewiasty w obecnym czasie odradza się i przywdziewa taką a nie inną formę, co jest zniewagą i nadinterpretacją w religiach.
(Ww) nie akceptuje takiej postawy i wyselekcjonowała kobietę w swojej działalności opierając się na Biblii spreparowanej przez Konstantyna a w drodze ewolucji we własnej ''Srebrzance''. - pozdrawiam   
[/b][/size]

Ponieważ Konstanty był Rzymianinem z krwi i kości i w kościół RK jest schedą po nim. Jaki był status kobiet w Rzymie to wiadomo  ;) :)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kobiety (siostry ) w roli porządkowych
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwiecień, 2023, 21:01 »