Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023  (Przeczytany 2579 razy)

Offline Światus

OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« dnia: 17 Marzec, 2023, 21:43 »
Pojawiła się informacja. Tłumaczenie Google. Osoby znające j. niemiecki proszę o poprawienie.
*********************

   Okrutny czyn w Hamburgu z 9 marca 2023 roku dotknął całe bractwo. Wszyscy jesteśmy zasmuceni i cierpimy razem z nimi. (1 Kor. 12:26). Tym bardziej przytłaczające jest to, co zostało i jest realizowane lokalnie w celu wspierania naszych drogich braci i sióstr, począwszy od pierwszych godzin po zbrodni i trwa aż do teraz.
   Wiele działań humanitarnych zostało skoordynowanych w ścisłej komunikacji ze Światową Kwaterą Główną, aby jak najlepiej pomóc wszystkim cierpiącym. Bracia z Komitetu Łączności ze Szpitalami, nadzorcy obwodów, przedstawiciele Komitetu Oddziałów i wielu innych niestrudzenie pracowało w zeszłym i obecnym tygodniu, by nieść pocieszenie lub praktyczną pomoc ofiarom, krewnym oraz braciom i siostrom ze zboru. Wysiłki te świadczą o współczuciu Jehowy. Słowa Psalmu 34:18 naprawdę się spełniają: „Jehowa jest blisko tych, którzy mają złamane serce”.

   Miło nam poinformować, że planowany jest program pogrzebu, który z pewnością zapewni szczególne pocieszenie wszystkim poszkodowanym. Przy tej okazji będą też obecni członek Ciała Kierowniczego, przedstawiciele Biura Głównego oraz członkowie Komitetu Oddziału. Program odbędzie się w Hamburgu w ostatni weekend marca 2023 roku.

   Proszę, módlcie się nieustannie za braci i siostry, którzy przeszli przez to traumatyczne przeżycie (2 Kor. 1:8-11) i za wszystko, co robi się, aby im pomóc. Jesteśmy przekonani, że Jehowa jest naszym bezpiecznym schronieniem w czasach udręki. (Ps. 9:9).

Zapewniamy o naszej miłości.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2023, 21:47 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec, 2023, 22:32 »
"Tym bardziej przytłaczające jest to, co zostało i jest realizowane lokalnie w celu wspierania naszych drogich braci i sióstr, począwszy od pierwszych godzin po zbrodni i trwa aż do teraz."

Nie bardzo rozumiem to zdanie , co jest przytłaczające? jakie działania lokalne?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Światus

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec, 2023, 23:13 »
"Tym bardziej przytłaczające jest to, co zostało i jest realizowane lokalnie w celu wspierania naszych drogich braci i sióstr, począwszy od pierwszych godzin po zbrodni i trwa aż do teraz."

Nie bardzo rozumiem to zdanie , co jest przytłaczające? jakie działania lokalne?

Jest bardzo dużo synonimów słowa "overwhelming".
Być może chodzi o "zdumiewające, fantastyczne, zaskakujące" itp.

PS. List jest po angielsku, a wiem, że jest sporo osób znających dobrze ten język.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2023, 23:16 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec, 2023, 00:19 »
będą też obecni członek Ciała Kierowniczego

Ciekawe który i co powie.

Czy w przypadku innych tragedii dotykających społeczność świadków dookoła świata członkowie CK też jeździli w tamte miejsca czy to pierwszy taki przypadek?


Online Siedemtwarzy

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec, 2023, 08:21 »
Czyli CK będzie robić show na grobach. Zrobią filmik, dodają swoją narrację i będzie kolejny dowod na to, ze SJ są przesladowani za wiarę...


Offline janeczek

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec, 2023, 08:46 »
Nigdy nie byli w takiej sytuacji dotyka ich, Według innego inżyniera, George’a Nicholsa, to właśnie wtedy sfrustrowany Murphy powiedział o swoim asystencie: „Jeśli ten facet ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, zrobi go”.
Słynne prawo Prawa Murphy’ego dawna Karma, obecnie jednak Prawa Murphy’ego lepiej pokazuje co nas spotyka za pychę i nie brania na poważnie ludzkich emocji.
Zrobili z CK słowa jehowy obiekt wielbienia przekaz prawdy, i sypnął się Morisek tak że musieli gnoja wywalić na zbity pysk bez nawet dziękuję za służbę głupi psie nie było.
Konieczność powołania aż 2 żeby wydalić Moriska powołali wiernych psiaków ale takie byle co, to nie błyśnie bo niema czym.
Ja myślałem że takie coś wystąpi jak w Niemczech w mateczniku jehowych USA, tak się nie da kopać poniżać ludzi bo nie doceniamy tego że nie tylko choroby fizyczne, degeneracyjne występują częściej psychiczne też.
Jest nas ludzkość coraz więcej i wszystkiego jest więcej, naciskanie na dorosłego faceta że jakieś obce osoby będą go poniżać, system sądowniczy jehowych.
Albo oddajesz i masz satysfakcję że jehowici obrywają jak jesteś zdrowy lub pękasz, ilu z nas jest na tym forum żeby im pokazać środkowy palec no ja na pewno.
W realu robię tak żeby wyjść na skrajnego dwulicowca, pracuje solidnie oficjalnie beż rzucania mięsem Qrew czy Ujów nie usłyszysz ode mnie.
Ale prywatnie to już mocne poglądy polityczne obecnie to Braun a słownictwo zwykłe nie hamuję się, w sumie pokręcony a ja to co norma niby jaka.
Odreagowuje tak a do tych na dole nic wielkiego nie mam tak ich szkolą, żeby być wrzodem na dupie dla swoich niby braci.
Zresztą obecnie nawet żyje w symbiozie trudno uwierzyć że mi coś zrobię, sam mogę się tylko załatwić jak nie utrzymam zasad jehowizmu, i to mnie boli że ci z CK nie odpuszczaj wiedząc że są tacy jak ja.
Chodzi mi o to żebym odszedł do świata bez żadnych konsekwencji, stał się zwykłym Chrześcijaninem świstunem i tylko tyle.
Przykre bo giną tylko pionki 8 osób wszystkie takie same ofiary, ale tak działa prawo Murphy’ego, to nie koniec.
Jak się nie zmienią zasad będą jeszcze ofiary.
Ale liścik cieniutki mało jehowy wersetów prześladowań szatana na organizację jehowy. jednak czują że tę tragedię wywołali swoim Qreatwem.     

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Murphy’ego

     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Warszawa wschodnia

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec, 2023, 15:47 »
To że przyjdą to w sumie i spoko. Wypada się pokazać. To że wykorzystuje się takie okazję do "gloszenia" I pomija potrzeby bliskich, rodzin to już jest slabe. Ciekawe czy pociśnie ze szkicu czy jednak się wysili i da cos więcej od siebie.
Moze zrobia fotkę na sali jak CK odwiedza miejsce i wspiera braci.
Za dużo w tym politykierstwa.


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec, 2023, 19:33 »
Dla mnie największy gniot w tym liście to wyrażenie "we are pleased to inform you..."
Jak długo bym nie myślała, to nie przypomnę sobie, żeby kiedykolwiek ktoś miał przyjemność poinformować mnie o uroczystości pogrzebowej.  ::)



Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Marzec, 2023, 20:46 »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec, 2023, 23:21 »
Czyli CK będzie robić show na grobach. Zrobią filmik, dodają swoją narrację i będzie kolejny dowod na to, ze SJ są przesladowani za wiarę...
taki "teokratyczny smoleńsk" :)

przyjedzie (nomen omen) "członek" CK i będzie coś chrzanił o tych którzy "zginęli zdradzeni o świcie"... albo będzie "odjarosławiał" podobne nieetyczne dziwactwa jak prezes pisowców
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Marzec, 2023, 12:12 »
Ignorant2004, ja jestem skłonna zgodzić się z internetowym translatorem ale...
Mój poprzedni post bazował na słownictwie używanym przez biuro główne a jeszcze nigdy w żadnym z ich listów nie pojawiło się pojęcie "uprzejmie informujemy". Przejrzałam listy z dwóch ostatnich lat, w każdym miejscu gdzie po angielsku napisano "we are pleased to inform you" w polskiej wersji było "z radością informujemy, mamy przyjemność poinformować" itd...
Dlatego mnie ten zwrot wnerwił.
Ale może jak ktoś dysponuje tym ostatnim listem w języku polskim to okaże się, że tłumacze tym razem wykazali się taktem. Klap, klap, klap.


Offline Janek

Transmisja uroczystości pogrzebowej w Hamburgu
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec, 2023, 13:26 »
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dzisiaj o godzinie 15. Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu:
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2023, 13:32 wysłana przez Janek »


Offline Gostek

Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec, 2023, 15:07 »
Nie działa. 🤔


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: OGŁOSZENIE ws. Hamburga - 16 marca 2023
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec, 2023, 15:12 »
(mtg): Działa, działa na YT ( naciśnij filmik i ponownie na yt) teraz jest przemówienie pogrzebowe
JAK UDA SIĘ WRZÓCĘ z yt NA WĄTEK
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2023, 15:48 wysłana przez Nadaszyniak »