Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK  (Przeczytany 8449 razy)

Offline Do

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #150 dnia: 10 Marzec, 2023, 08:37 »
Dla mnie wygląda to tak:
Brat Antoni postąpił dobrze,nie doskonale.Jeżeli ma,miał problem z alkoholem to rozsądniej jest dokonać zakupu raz, w większej ilości, która starczy na trochę dłużej, niż latać codziennie po flaszkę.To było rozsądne.
Wybrał odległe miejsce,to też było dobre.
Wybrał porę zebrania, to też było dobre.
Wybrał starannie odpowiedni kamuflaż-ubranie nie rzucające się w oczy.Wiadomo że nie mógł wstąpić w garniaku z plakietką.

Zła była chęć pomocy bliżniemu w wyborze whiski.I cały misterny plan....

Wniosek jest taki ,że nie warto pomagać.

A teorii dlaczego dali mu czerwoną kartkę już jest kilka.

Jak naprawdę jest alkoholikiem jak ja to bardzo głupio zrobił kupując większą ilość naraz. Obali jedną flaszkę i nie skończ tylko napocznie kolejną a jak już odpali kolejną będzie pić do zgona.
Zawsze tak jest.

Ps. Dzisiaj jest mój 69 dzień bez alko, takie postanowienie noworoczne.

Pozdrawiam Do


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Marzec, 2023, 13:42 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że Anthony wygląda na zrobionego na tym familijnym zdjęciu?

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/w20150515/pamietanie-pierwszej-milosci-do-jehowy/


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Marzec, 2023, 17:53 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że Anthony wygląda na zrobionego na tym familijnym zdjęciu?

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/w20150515/pamietanie-pierwszej-milosci-do-jehowy/

To prawdziwa rodzina Antonego? Bardzo kolorowa, bo i osoba czarna i azjatka. Widać, że ciało kierownicze nie jest rasistowskie.


Offline Legion

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Marzec, 2023, 02:09 »
Niesamowite, Świadkowie wpatrzeni w ciało kierownicze jak w obrazek. Co powie to świętość, bo przecież nie zaprzeczysz mu, ani nie podważysz nieświętych, nienatchnionych słów (bez względu na to nie można podważać). Znika z pola widzenia... i co? i nic. Usłyszałem nawet takie głupkowate dorabianie historii - "a bo on taki chorowity był".
No tak, kierwa, chorował na dobrą whisky - to ja też na nią choruję 🥰

Udało mi się sprzedać myśl kilku osobom, że to po prostu po ludzku nie jest w porządku.
Nie oczekuję rozpisania wszystkich powodów dla których został wypierdzielony albo sam zrezygnował.
Wystarczyłaby informacja która na stronie byłaby dłużej niż jakiś 1dzień...

Przecież większość osób którym cokolwiek powiedziałem nawet nie zauważyła i już chcieli ze mnie odstępcę robić 🤣🤣, że jakieś niesprawdzone info przekazuje o najświętszym CK.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2023, 02:11 wysłana przez Legion »


Offline spawarka noego

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Marzec, 2023, 11:57 »
To kwestia różnic w postrzeganiu rzeczywistości i dla nich i dla nas.

Dla unaocznienia - proponuję jednorazowy, darmowy kurs literatury ŚJ, bez żadnej pomocy Biblii.
Weźmy pokarm już trochę zwietrzały: 92 rok (sprzed ery broadcastingu), ale być może tym bardziej cenny i użyteczny do nauczania.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1992886

Pytania do studium:
Na ile strażnicowy opis kaznodziei telewizyjnych z 92 roku przystaje do JW.org obecnie?

Czyż to nie szokujące?

Szokujące, jak dla kogo.
Dzisiaj, przeciętny niezaangażowany i zdroworozsądkowy czytelnik zareaguje zapewne podobnie jak wybudzony:
Hmmm… Tutaj święte oburzenie na kupczenie religią i metody wyciąganie kasy za pomocą teleewangelizacji (supernowoczesnej fabryki datków), a tuż pod tekstem recepta zrzuty dla towarzystwa na 8 sposobów (w tym zapisy testamentowe, nieruchomości i cesje polisy na życie - co najmniej w opozycji do skromnych datków, które przyjmują ŚJ).
Na deser wzorcowy case study 11-letniej świadkówny Tiffany, która $ 7,00 nagrody z konkursu szkolnego wraz z $ 13,00 uciułanego kieszonkowego, składa na ofiarę Towarzystwu wraz z wyznaniem marzeń o służbie w Betel.


Tylko PIMO lub ktoś z zewnątrz będzie w stanie połączyć kropki i dostrzec paradoks i co najwyżej skrzywi się z niesmakiem.
Dla duchowo ukształtowanego świadka nie ma tu sprzeczności i nic nie zgrzyta. Zupełną Impregnację na fakty zapewnia świadomość, że tu diabelski świat, chciwość i pazerność na kasę, a tu Towarzystwo i Jehowa.
Zaś tekst nagłówka „JAK NIEKTÓRZY WSPIERAJĄ DZIEŁO KRÓLESTWA” prawidłowo wytrenowani  PIMI dekodują: „skoro każdy powinien wspierać dzieło królestwa jak Tiffany, dlaczego nie ja, który mam przecież więcej możliwości niż 11-latka?”
Bo co, poskąpisz Jehowie? (Tutaj samooskarżenie, nawarstwiające się poczucie winy, wewnętrzny dysonans, zwieszona głowa i nerwica w perspektywie).

A teraz wróćmy do św. Antoniego.
 Dla odstępczuchów i PIMO to ekscytujący news roku, a dla ludzi tam wewnątrz - raptem dyskretna i teokratyczne słuszna kosmetyka pędzącego rydwanu Jehowy w trybie on-line, zapewniająca mu nieprzerwane trwanie w tym niegodziwym systemie rzeczy. Taka też będzie komunikacja na wewnętrzne potrzeby (o ile w ogóle się pojawi).
To powszechne podejście większości PIMI do zmian tam u góry. Bo tam u góry, to już sam Jehowa pociąga za sznurki. Zaś zadawanie tego rodzaju pytań jest przejawem poważnej duchowej choroby lub zakrawa wręcz o bluźnierstwo. Bo co, nie ufasz Jehowie?

***
Stefan mijając skrzynkę na datki w Sali Królestwa odruchowo ścisnął węża w kieszeni, a wąż stówę z zaskórniaków.
- Jadwinia będzie wniebowzięta, a i ja być może dostąpię ziemskiej rozkoszy. Dwie osoby rozweselę, jedną zasmucę - kalkulował na zimno niegodziwiec.