Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK  (Przeczytany 8544 razy)

Offline Estera

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Marzec, 2023, 23:35 »
przyjmijmy więc, że Antek "uczy się ale powoli" (...)
   To strasznie z niego tępa dzida >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #121 dnia: 02 Marzec, 2023, 09:24 »
Jak myślicie, czy jest możliwe, na podstawie Waszej wiedzy, określenie kto z Ciała Kierowniczego ma poglądy bardziej konserwatywne a kto bardziej liberalne?
Kto jest ichnim "konfederacją", kto "pisem", "platformą" a kto "lewicą"? ;)


Przyznam się, że kiedyś słuchałem Morrisa i wydał mi się taki bardziej liberalny. Nie używał tak mocno tej korpomowy tylko mówił bardziej swoimi słowami. Tak jakby był trochę mniej doktrynalny, mniej wyrachowany, a kładł większy nacisk na emocje.
Ale to odczucie po wysłuchaniu tylko cząstki tego co widzę jest jego na jw.org
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #122 dnia: 02 Marzec, 2023, 10:17 »
Jak myślicie, czy jest możliwe, na podstawie Waszej wiedzy, określenie kto z Ciała Kierowniczego ma poglądy bardziej konserwatywne a kto bardziej liberalne?
Kto jest ichnim "konfederacją", kto "pisem", "platformą" a kto "lewicą"? ;)


Przyznam się, że kiedyś słuchałem Morrisa i wydał mi się taki bardziej liberalny. Nie używał tak mocno tej korpomowy tylko mówił bardziej swoimi słowami. Tak jakby był trochę mniej doktrynalny, mniej wyrachowany, a kładł większy nacisk na emocje.
Ale to odczucie po wysłuchaniu tylko cząstki tego co widzę jest jego na jw.org


To tylko polityka nie ma lepszych czy gorszych, liczy się cel. Po rygorystycznych przychodzą łagodni i odwrotnie wszystko w celu umocnienia wiary w przenajświętszą , w celu ogłupienia wiernych ,że ONI troszczą się o owieczki.
Chodzi o kasę , wpływy i ICH pozycję
Dziś wiem więcej niż wczoraj


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #123 dnia: 02 Marzec, 2023, 14:39 »

To tylko polityka nie ma lepszych czy gorszych, liczy się cel. Po rygorystycznych przychodzą łagodni i odwrotnie wszystko w celu umocnienia wiary w przenajświętszą , w celu ogłupienia wiernych ,że ONI troszczą się o owieczki.
Chodzi o kasę , wpływy i ICH pozycję

Zgadzam się w 100%. Nie można np. oddzielić punktów AMIII od CK. Miał przemówienie o wyższym wykształceniu - przedstawił punkt widzenia CK. Jak mówił o ginących odstępach -przedstawił punkt widzenia CK. Jak Cook mówił o ohydnych nazwach planet to mówił to jako przedstawiciel CK. Jak Lett mówił o kłamstwach rzucanych na organizację - przedstawił punkt widzenia CK. A to czy jeden jest milszy, łagodniejszy lub bardziej rygorystyczny nie ma znaczenia. Mają wspólny cel, który realizują - co więcej - nie bardzo mają możliwość się z tego wycofać. Nawet jak przyjdą łagodniejsi - nie cofną zakazu transfuzji, nie stwierdzą, że nie trzeba głosić, budować sal, nie wycofają się z ostracyzmu… Być może w drobnych kwestiach ustąpią, ale patrząc na historie, zazwyczaj wynika to z kwestii prawnych i obawą przed stratą pieniędzy.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #124 dnia: 02 Marzec, 2023, 15:33 »
Zgadzam się w 100%. Nie można np. oddzielić punktów AMIII od CK. Miał przemówienie o wyższym wykształceniu - przedstawił punkt widzenia CK. Jak mówił o ginących odstępach -przedstawił punkt widzenia CK. Jak Cook mówił o ohydnych nazwach planet to mówił to jako przedstawiciel CK. Jak Lett mówił o kłamstwach rzucanych na organizację - przedstawił punkt widzenia CK. A to czy jeden jest milszy, łagodniejszy lub bardziej rygorystyczny nie ma znaczenia. Mają wspólny cel, który realizują - co więcej - nie bardzo mają możliwość się z tego wycofać. Nawet jak przyjdą łagodniejsi - nie cofną zakazu transfuzji, nie stwierdzą, że nie trzeba głosić, budować sal, nie wycofają się z ostracyzmu… Być może w drobnych kwestiach ustąpią, ale patrząc na historie, zazwyczaj wynika to z kwestii prawnych i obawą przed stratą pieniędzy.
Warto jednak zauważyć, że przez jakiś czas członkiem CK był tez Raymond Franz. I jednak - nawet wynika to z jego autobiografii Kryzys .. - starał się niuansować zagadnienia i być bardziej liberalnym. Sam zresztą wskazywał na niektórych członków CK jako bardziej liberalnych niż inni. Z kolei, wskazywał też niektórych jako bardziej twardogłowych.
Rozumiem, że czujecie do nich - słuszną - niechęć, ale każdy z nich ma jednak coś swojego, swój styl itd.
Dla mnie osobiście np. Lett wydaje się być bardziej twardogłowy niż Morris. Zresztą właśnie podobno między nimi iskrzyło.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline janeczek

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Marzec, 2023, 16:30 »
Musiał zrobić coś o czym się dowiemy jak ktoś parę puści, szycha jakiś odejdzie co zna tajemnice strażnicy.
Mocno szkodliwie działa to na doktrynę obecną tak to teraz określają [Ciało Kierownicze to „niewolnik wierny i roztropny” ustanowiony przez Chrystusa. Zapewnia ono wskazówki i pokarm duchowy chrześcijanom na całym świecie.] link  https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/juz-zawsze-ciesz-sie-zyciem/czesc-4/lekcja-54/?fbclid=IwAR0HgV0K3PnHn3TmBIaKhUav3MFak1gLiZXGh64JApdqlJ04Qoo-pZ6evY4

Jest to bardzo mocne uderzenie w tę doktrynę pokazujący że ludzie to czynią powołują odwołują, pomimo że tak piszą [ NIEKTÓRZY MÓWIĄ: „Jeżeli słuchasz Ciała Kierowniczego, słuchasz po prostu zwykłych ludzi”.
Co cię przekonuje, że Ciałem Kierowniczym posługuje się Jezus?] link ten sam.

To nie moje mądrość ale z obcych for, książka do nauczania https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/juz-zawsze-ciesz-sie-zyciem/ ta nowa naszpikowana jest Morrisem jak dobry sernik rodzynkami.
Wygląda że niedługo na przemiał pójdzie jak półroczne Paście.
Alkohol to 2019 i nic mu się nie stało, teraz to naprawdę się dobrali mu do dupy 2 nowych nieznanych żeby przegłosować jego kumpli w ck.
Czas przed pamiątkowy to ma znaczenie, fermat jest mocny ja jestem pytany no powiedz kto go usunął a pytania od betonu.
Nie wiem czy celowo ale nie usunęli jego życiorysu, może robią tak na raty żeby nie powiedział czegoś z zemsty.
Jak dla mnie to buc zadufany w sobie karierowicz, oddał lata życia korporacji i kop mocny.
Ma znajomych otoczenie był na szczycie i co, tylko komunikat bez rytualnego dziękuje jak by mu splunięto w ryj.
To mnie dziwi że ciągle jest,  https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/w20150515/pamietanie-pierwszej-milosci-do-jehowy/     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #126 dnia: 02 Marzec, 2023, 16:58 »
Warto jednak zauważyć, że przez jakiś czas członkiem CK był tez Raymond Franz. I jednak - nawet wynika to z jego autobiografii Kryzys .. - starał się niuansować zagadnienia i być bardziej liberalnym. Sam zresztą wskazywał na niektórych członków CK jako bardziej liberalnych niż inni. Z kolei, wskazywał też niektórych jako bardziej twardogłowych.
Rozumiem, że czujecie do nich - słuszną - niechęć, ale każdy z nich ma jednak coś swojego, swój styl itd.
Dla mnie osobiście np. Lett wydaje się być bardziej twardogłowy niż Morris. Zresztą właśnie podobno między nimi iskrzyło.

Rozumiem Twoje stanowisko ale do czego prowadzi taki tok rozumowania? Piszesz, że RF wskazywał na bardziej liberalnych członków CK no i co?  Co się działo jezeli któryś z członków inaczej rozumiał biblię ?

https://piotrandryszczak.pl/carl-olaf-jonsson-kim-sa-prawdziwi-chrzescijanie.html

Carl Olof Jonsson był jednym z tych świadków którzy rozmawiali z członkami CK z jakim skutkiem ?
W jego historii możesz przeczytać jak zabronili mu mówić o tym ; podobnie było z RF , to byli szczerzy ludzie , bogobojni , nie przypisywali CK złej intencji do czasu kiedy zderzyli się z system , który po prostu ich wykluczył, poczytaj więcej na ten temat. Jeżeli CK nie jest nieomylne dlaczego wyklucza się ludzi za to , że inaczej rozumieją biblię? Dlaczego wyklucza się dziś ludzi za to , że nie zgadzają się z CK?
Przecież za   taką ICH postawą stoją tragedie ludzi , rozbicie rodzin, samobójstwa itd.

Nic nie daje , że jeden jest łagodny a drugi twardogłowy , to jest system , to jest sekta która często białe nazywa czarnym  a czarne białym , bo jak można nazwać miłością odwrócenie się od swojego syna córki , matki ojca tylko dlatego , że ci nie chcą być SJ ??? Dlaczego indoktrynuje się dzieci od małego , zmuszając je do służenia Jehowi strasząc , że ten ich nienawidzi?  mówiąc jednocześnie , że to bóg miłości ??oczywiście nie mówi się tego tak wprost tylko piorąc mózgi !

To nie jest krytyka osoby ale systemu , chociaż nie ukrywam , że często w sposób bezlitosny to obnażam danej jednostce.
Ale sama organizacja uczyła... Ale kiedy odwracamy to w ich kierunku to już jesteśmy źli .
Uczyli nas przecież mieć te same odważniki , nie oszukiwać a tymczasem sami tak postępują. 

Nie nie mam żadnej litości , nie wygładzam słów tylko dlatego żeby jakiemuś świadkowi było lżej kiedy zrozumie ,ze ONI kłamią , wobec tych którym głosiliśmy byliśmy jednoznaczni zostaw swoją rodzinę a zyskasz wiele braci , sióstr , matek itd choć może byliśmy mili to sens głoszenia był jednoznaczny ale zostajesz SJ albo będziesz leżał jak gnój na roli..

Niech wasz tak znaczy tak a wasze nie znaczy nie ... 

Barbara Anderson -wykluczyli ją przed programem w którym miała obnażyć afery pedofilskie , dlaczego przed programem? żeby inni świadkowie jej nie usłyszeli , żeby można było ich łajać gdy zaczną zadawać pytania.
A przecież ona te informacje wzięła z biura głównego z archiwum ... więc wszyscy wielcy o tym wiedzieli.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2023, 17:12 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #127 dnia: 04 Marzec, 2023, 21:31 »
zgadzam się zarówno z SzymonemBudnym że wśród obecnego składu Ciała Kierowniczego są osoby mniej i bardziej liberalne jak i z oceną dokonaną przez Dorkas, że ów podział na "radykałów i liberałów" i tak nie ma większego znaczenia dla praktycznego życia świadków Jehowy

ponieważ SzymonBudny zapytał kto w CK jest "pisem" kto "platformą" a kto "konfederacją", pozwolę sobie (trzymając się tego nazewnictwa) wyrazić pogląd, że CK (jako całość) to taka "platforma" ale z czasów pierwszego rządu Donalda Tuska :)

w tamtych czasach do Platformy należał i czarnoskóry pastor Godson i skrajny lewak Palikot, a działo się tak dlatego, aby Platforma dostawała dużo głosów w wyborach (gdyż mogli na nią głosować zarówno ludzie o nastawieniu konserwatywnym jak i liberalnym).

to co widzimy na "brudnych castingach" może być (w mojej ocenie) wyreżyserowaną grą, która ma za zadanie zatrzymać w szeregach darczyńców zarówno "liberałów" jak i "konserwatystów".

no cóż, "Plaforma nie miała z kim przegrać", a jednak przegrała...

i tego samego życzę Ciału Kierowniczemu.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #128 dnia: 04 Marzec, 2023, 22:04 »
   Słuchajcie drodzy.
   Ludzie będący w organizacji w ogóle nie są zorientowani, że A.Morris III, nie jest już członkiem CK.
   Zapytałam kilka osób z którymi mam kontakt i nie mają o tym zielonego pojęcia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Marzec, 2023, 23:07 »
(mtg): w moich stronach wiedzą
Kiedy Jadwiga (imię zmienione), przyszła do mojej żony na przysłowiową kawę jako gospodarz powiedziałem o M III, że nie jest członkiem ck(Ww)  była zaskoczona informacją. Na drugi dzień luba powiedziała, że Jadwiga zapytała o potwierdzenie wiadomości i uzyskała odpowiedź bliskiej osoby z rodziny sJ, która poświadczyła moją informację a znalazła w Wikipedia. Zgodzę się z Esterą może do wszystkich nie dotarła ta wiadomość i długo nie dotrze do szarego głosiciela.
Jednak upłynęło trochę czasu w których publicznie nie podali na zebraniach o rezygnacji M III z ck(Ww) - trzymają w tajemnicy


Offline Estera

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Marzec, 2023, 23:48 »
(mtg): w moich stronach wiedzą
   Osoby, które pytałam są z pobliskich zborów ale też i z różnych stron Polski.
   A nawet zza granicy.
   Możliwe, że ta niewiedza wynika z tego, że tak krótko ta informacja była dostępna na stronie jw.org.
   A swoją drogą nie uważacie, że też bardzo zastanawiające jest to, dlaczego ją tak szybko stamtąd zdjęli?


« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2023, 00:10 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Marzec, 2023, 00:10 »
obstawiam, że w gronie samego CK nie było jednomyślności czy należy tę informację upublicznić czy nie należy.

wcześniej wspomniałem o dziwnej formie ("ogłoszenie o ogłoszeniu")

wiem że w Polsce przykładowo prawo wymaga aby stowarzyszenia pożytku publicznego opublikowały na swoich www sprawozdania finansowe, więc niektóre stowarzyszenia "publikują" ale w taki sposób aby czytelnik miał kłopoty ze znalezieniem sprawozdania (np. link do sprawozdania to czarny tekst na czarnym tle itp niefajne pomysły).

Nie znam prawa amerykańskiego, dlatego nie wykluczam, że prawo amerykańskie może nakładać wymóg publikowania takich treści na www (ale z uwagi na swoją niedoskonałość może nie precyzować jak długo informacja musi na stronie internetowej wisieć).

Być może opublikowano coś wg schematu "urzędniku odczep się", a potem zdjęto tę informację.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Marzec, 2023, 00:12 »
(mtg): Wyciągnę dalekowzroczne przypuszczenie, być może - podali ową wiadomość, aby byli czyści nic nie ukrywając, jeżeli doszłoby do jakiegoś ale ... mają wytłumaczenie tłumacząc podając np. info, czołówkę Strażnicy ang. lub innych nie znanych źródeł - wszystko w białych rękawiczkach 
To pokrętne, przebiegłe chytre działanie jak np. wyważone perfidne kłamliwa przed Komisją Królewską w Australii.
Mleko się rozlało, kto sieje wiatr zbiera burze (Ww) zdaje sobie świadomie z zaistniałego skandalu z M III
 


Offline Vilgefortz

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Marzec, 2023, 09:24 »
   Ja słyszałam wersję, że jak zrobił wizytację kontrolną w Polsce chyba jako nadzorca strefy to taką ksywę otrzymał.
   Bo co poniektórych powymiatał między innymi za pochowane listy w nadarzyńskim gnieździe niepowysyłane do zborów w Polsce.
   I "poustawiał" po amerykańsku wszystkie "mebelki".
   Uczynił w pewnych sferach "wszystko nowe"  ;D ;D

Jeśli dobrze pamiętam, to nie ten "Moris" był.

V.


Offline Do

Odp: Anthony Flaszeczka nie jest już członkiem CK
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Marzec, 2023, 12:07 »
Jeśli dobrze pamiętam, to nie ten "Moris" był.

V.

Zgadza się,  tamten miał na imię jakoś ... Vitz jak dobrze pamiętam czy jakoś tak.