Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?  (Przeczytany 1494 razy)

Offline Estera



   Jaki jest obecnie Wasz pogląd na ... życie po śmierci? ...


   Śmierć, to zasłona zza której tak naprawdę nikt nie powrócił.
   I nie opowiedział, jak tam jest.
   Jako świadkowie Jehowy wierzyliśmy głęboko, że będziemy żyć wiecznie w raju na ziemi.
   I że nigdy nie umrzemy, przynajmniej niektórzy.
   A ci, co umarli dostaną zmartwychwstanie i też się będą rozkoszować życiem na ziemi.
   Razem ze swoimi bliskimi.

   Ale poglądów na to co dzieje się z człowiekiem po śmierci jest wiele.
   Kościół Katolicki nawiązuje do duszy nieśmiertelnej i do życia w piekle, niebie czy czyścu.
   Inne poglądy religijne, to wiara w reinkarnację.
   Jeszcze inne to, że śmierć jest porostu końcem życia.
   A jak Wy?
   Jako ex-owie odkrywcy prawdy o organizacji, na dziś jak do tego tematu podchodzicie?
   Serdecznie zapraszam do dyskusji.
   I nie tylko ex-ów.
   Pozdrawiam.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sinéad

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty, 2023, 15:04 »
Dla mnie smierć to koniec życia. Nic tam potem mnie nie czeka. Odejdę w niepamięć, kiedy umrę. Dlatego chcę jak najlepiej wykorzystać drugą połowę mojego życia.
2018 - p.i.m.o.


Offline Do

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty, 2023, 15:06 »
Nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci.  Według mnie jest to wymysł ludzi którzy boją się ciemności.
Pozdrawiam
Do


Offline agent terenowy

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty, 2023, 15:10 »
Po śmierci będzie oczywiście zmartwychwstanie.  :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Sebastian

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty, 2023, 16:34 »
po śmierci użyźnimy ziemię. Dalszego ciągu nie budiet.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty, 2023, 18:56 »
Po śmierci nie będzie mnie obchodzić życie...


Offline PoProstuJa

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty, 2023, 19:00 »
Wspaniały temat! :)

Przychylam się ku temu, że może istnieć życie po śmierci.
Zaczęłam interesować się historiami osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Tych osób jest wbrew pozorom sporo. Kiedyś zapewne było mniej, bo po prostu nie było sprzętu medycznego, który mógłby ich odratować.

Gdyby.... gdyby się okazało, że życie po śmierci jest prawdą, to oznaczałoby to, że Świadkowie okradli swoich wyznawców z życia... wmawiając im, że po śmierci nic nie ma!

Uważam, że zanim się umrze... trzeba wątek życia po śmierci zbadać!


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty, 2023, 20:29 »
Nie do udowodnienia. Miliardy ludzi przed nami próbowało dojść prawdy o życiu po śmierci i żadnemu się nie udało. Dziś przy zaawansowanej technice i rozwiniętej nauce wiemy, że nic nie wiemy. ŚJ w jednym mają rację, żaden człowiek nie chce umierać i trudno pogodzić się z nieuniknionym. Stąd jak wydaje się poglądy: o życiu wiecznym, życiu nieśmiertelnej duszy w niebie, reinkarnacji i jeszcze tetrylion nauk, dających nadzieję człowiekowi na życie po śmierci. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline PoProstuJa

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Luty, 2023, 20:40 »
Nie do udowodnienia. Miliardy ludzi przed nami próbowało dojść prawdy o życiu po śmierci i żadnemu się nie udało. Dziś przy zaawansowanej technice i rozwiniętej nauce wiemy, że nic nie wiemy. ŚJ w jednym mają rację, żaden człowiek nie chce umierać i trudno pogodzić się z nieuniknionym. Stąd jak wydaje się poglądy: o życiu wiecznym, życiu nieśmiertelnej duszy w niebie, reinkarnacji i jeszcze tetrylion nauk, dających nadzieję człowiekowi na życie po śmierci.

Ha! Jeszcze niedawno myślałam, że nie do udowodnienia. Ale okazuje się, że znaleźli się śmiałkowie robiący takie badania (m.in. jeden z psychiatrów) i da się to zbadać. Otóż osoby po śmierci klinicznej podawały takie szczegóły, których nie mogli zobaczyć, bo byli reanimowani. Unosząc się nad ciałem widzieli takie szczegóły jak np. to, że chirurg nie miał ochraniaczy na buty albo kto ich reanimował.
Jeden gościu najpierw miał reanimację, a poźniej przez tydzień był w śpiączce. Pielęgniarka wyjęła mu protezę z ust i gdzieś ją włożyła. Facet się budzi i mówi: "o, ta pani wie gdzie jest moja proteza".

Zatem podkreślę - zanim umrzemy warto się tym tematem zainteresować.
Są wywiady z ludźmi, którzy przeżyli śmierć kliniczną, np. na You Tube. Moim zdaniem warto posłuchać!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Luty, 2023, 20:42 »
I to jest właśnie esencja wszystkich religii. Sprzedawanie życia po śmierci swoim wiernym. Ludzie płacą na swoich przywódców religijnych, a oni im wmawiają, że jak będą się starać,( czytaj, będą dawać kasę) to jakiś bóg da im życie wieczne i to w kurorcie z wiecznym all inclusive. Wg mnie, śmierć to śmierć. Koniec wszystkiego na zawsze i to nieodwołalnie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Luty, 2023, 20:50 »
I to jest właśnie esencja wszystkich religii. Sprzedawanie życia po śmierci swoim wiernym. Ludzie płacą na swoich przywódców religijnych, a oni im wmawiają, że jak będą się starać,( czytaj, będą dawać kasę) to jakiś bóg da im życie wieczne i to w kurorcie z wiecznym all inclusive. Wg mnie, śmierć to śmierć. Koniec wszystkiego na zawsze i to nieodwołalnie.

Dlatego ja zawsze byłam sceptyczna w tej materii.

To, że przywódcy religijni mówią o życiu po śmierci i sprzedają odpusty nie powinno nas zniechęcać do własnych dociekań.
Ludzie którzy przeżyli śmierć kliniczną nie mówią, że przywódcy religijni są potrzebni do zbawienia. Ci przywódcy po prostu chcą zrobić interes na czymś, co ludziom należy się gratis!

Mam postanowienie, aby nadal zgłębiać temat.

Gdyby się okazało, że istnieje życie po śmierci (tzw. niebo, gdzie jest się radosną duszyczką, która spotyka się z rodziną, wygląda jak człowiek, ale taki w duchowym ubranku itd.)... to czy byłbyś zadowolony z tego?
Ja osobiście bardzo bym była!
Świadkowie zabrali mi raj... ale dostałabym niebo. Wyszłabym na tym lepiej :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Luty, 2023, 22:23 »
(mtg): śmierć człowieka, ssaka, ptaka czy rośliny, to koniec egzystencji, zaczyna się początek nowego kolejnego życia biologicznego, natomiast z formą duchową ..? - czysta filozoficzna spekulacja np. stwierdzenia naocznych świadków ''życie po życiu'' mózg to czarna skrzynka a zaistniałe doznania, w tym procesie (reakcji chemicznej) umysłu różnie człowiek doznaje, odczuwa czy wierzący albo niewierzący. 
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2023, 22:29 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Światus

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Luty, 2023, 23:36 »
Tym razem nie opowiem się za żadną opcją.
Chciałbym jedynie zauważyć, że:
a) jeśli nie ma życia po śmierci, to każde poświęcenie jest bezsensowne. Mówienie, że będę się czuł wtedy lepiej to bujda na resorach. Dlaczego mam być dobry dla kogoś, jeśli mogę wykorzystać te środki/czas dla własnej przyjemności?
b) jeśli życie po śmierci istnieje, powinienem postępować odwrotnie niż w poprzednim punkcie.

Gdyby wieczne życie zależało od pieniędzy, żaden żebrak nie dostałby się do raju.
Jest źle, że przywódcy religijni wmawiają ludziom, że za pieniądze można zyskać życie wieczne (choć nie spotkałem się z takim przypadkiem). Gorzej, jeśli ludzie w to uwierzą.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Luty, 2023, 04:12 »
po śmierci użyźnimy ziemię. Dalszego ciągu nie budiet.

Ty, to rozkmiń coś takiego.
Przed narodzinami wieczyście nie istniałeś, prawda?
To w jaki sposób przeszedłeś ze stanu nieistnienia do stanu istnienia?
Tyle gadania, że po śmierci ma być to co przed narodzinami, tyle że nicość przed narodzinami wcale nie okazuje się wieczna i niezmienna, ale za to wszyscy uważają, że nicość po śmierci to co innego.

« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2023, 04:17 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: Jaki jest Wasz pogląd na ... ŻYCIE PO ŚMIERCI? ... obecnie?
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Luty, 2023, 08:17 »
To w jaki sposób przeszedłeś ze stanu nieistnienia do stanu istnienia?
najkrócej: plemnik połączył się z komórką jajową.
Co sekundę powstają na tej planecie trzy lub cztery dzieci w łonie matki.
.
Tyle gadania, że po śmierci ma być to co przed narodzinami, tyle że nicość przed narodzinami wcale nie okazuje się wieczna i niezmienna
kilka miesięcy przed narodzinami Sebastiana istniał Sebastian w łonie matki :)
.
przed poczęciem Sebastiana nie było "nicości", ale istniał "świat bez Sebastiana"..Ten "świat bez Sebastiana" zmieniał się w każdej sekundzie (np. powstawały nowe dzieci)
.
wszyscy uważają, że nicość po śmierci to co innego.
nie wszyscy gdyż np. ja tak nie uważam.
.
Nie będzie żadnej "nicości" ale będzie istniał "świat bez Sebastiana" a to znaczna różnica..
Po śmierci Sebastiana w tej kwestii nie zmieni się absolutnie nic (oprócz  kwestii istnienia lub nieistnienia Sebastiana). Czas po mojej śmierci (podobnie jak przed moim poczęciem) ) _także_ nie będzie "wieczny i niezmienny" gdyż w każdej sekundzie będą powstawać (tak jak obecnie) trzy lub cztery nowe dzieci w łonie matki..Ale ja już nie będę o tym wiedzieć. I tylko w tym sensie (kwestia nieistnienia Sebastiana) świat z (załóżmy) 2099 będzie "podobny" do świata z 1970 ("podobny" gdyż Sebastiana nie będzie). Wszystko inne będzie tak samo zmienne jak dotąd..Sumując: świat będzie istniał beze mnie, a większość ludzi nawet nie zauważy że przestałem istnieć.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty, 2023, 08:36 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)