Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?  (Przeczytany 29874 razy)

Offline Roszada

Gdy byliście w organizacji to,

które nowe światło Was najbardziej:

zauroczyło
ucieszyło
zadziwiło
zbulwersowało

A które po odejściu z organizacji czy z dawnych lat?


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:12 »
Mnie przy czytanu Twoich dzieł zebranych tu na forum w sensie NOWE ŚWIATŁA
zdziwiło, że tego było, jest AŻ TYLE!
Ja myślałam, jak na świadka jehowy przystało, że jehowa i duch święty pomylił się moze z pięć razy ale nie 500.......
dziżes, to jakas masakra jest! Ta ilość
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:16 »
No nie przesadzaj, to często są nowe zwyczaje czy drobne korekty. ;)

Dopiero byś się zdziwiła, jakbyś miała porównać (ja to robiłem w kilku artykułach) werset po wersecie:

Dokonaną Tajemnicę (1917, 1927)
i
Światło (1930)

gdzie każdy jeden werset (każda jego ćwiartka :-\) z Apokalipsy po kolei został poddany nowej wykładni.
Szok!


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:25 »
Ja myślałam, jak na świadka jehowy przystało, że jehowa i duch święty pomylił się moze z pięć razy ale nie 500.......
dziżes, to jakas masakra jest! Ta ilość
A ile ja się napracowałem przy Zmiennych naukach..., to była masakra, żeby nie przegapić nic.
I tak już od 2011 r. (gdy zakończyliśmy papierową książkę) ile dodaliśmy nie tylko nowych ale i niektórych starszych.
A ja naiwny myślałem, że książka będzie wiele lat aktualna, że już nie będą zmieniać za bardzo. :-\


Offline falafel

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:25 »
Gdy byliście w organizacji to,

które nowe światło Was najbardziej:

zauroczyło
ucieszyło
zadziwiło
zbulwersowało

A które po odejściu z organizacji czy z dawnych lat?

Każde nowe światło mnie dziwi, bo wtedy dowiaduje się o tym, że było jakieś stare, którego w ogóle nie znałem.
Zbulwersowało mnie światło o hemoglobinie.
Ucieszyło nowe światło o pomazańcach, przynajmniej armagedon się oddalił
Zadziwiło? Otwarcie na internet?


Offline falafel

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:26 »
A ile ja się napracowałem przy Zmiennych naukach..., to była masakra, żeby nie przegapić nic.
I tak już od 2011 r. (gdy zakończyliśmy papierową książkę) ile dodaliśmy nie tylko nowych ale i niektórych starszych.
A ja naiwny myślałem, że książka będzie wiele lat aktualna, że już nie będą zmieniać za bardzo. :-\
Przechytrzyli Cię :D


Offline Safari

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec, 2015, 08:07 »
Mnie swego czasu zbulwersowalo nowe wyjaśnienie słowa hades i szeol. Wyjaśniono, że ci z Sodomy i Gomory zmartwychwstana (gdy wczesniej nauczano, że nie, bo zgineli z wyroku Jehowy). To mnie zbulwersowalo - że wczesniej bylo inaczej. I tamto wyjasnienid wydawalo mi sie logiczne... ;-) potem zaadoptowalam nowe zrozumienie ;-)
Teraz, po tym jak juz mam świadomość czym jest ta organizacja, w kwestii nauk już chyba nic mnie nie zdziwi.
Ale internetowy i jworgowy szał jest dla mnie czyms tak niesamowicie dziwnym i nieprawdopodobnym, że naprawdę trudno mi w to uwierzyć...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec, 2015, 08:13 »
Gdy byliście w organizacji to,

które nowe światło Was najbardziej:

zauroczyło
ucieszyło
zadziwiło
zbulwersowało

A które po odejściu z organizacji czy z dawnych lat?



Jak bylam w organizacji to ucieszylo mnie swiatlo dotyczace krwi. Pomyslalam ze dzieki temu niektorzy beda mogli dalej zyc....

Jak odeszlam z wts to caly czas jestem zauroczona iloscia nowych swiatel....
Jestem zauroczona bogactwem wyobrazni i slownictwa wts.


Offline Fantom

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec, 2015, 08:35 »
Mnie ucieszyło światło, na które czekałem,,że nie będą wyznaczane daty.Czyli zmądrzeli i zrozumieli,że na podstawie biblii żadnej daty nie można jednoznacznie ustalić.Tym samym uwolnili nowych świadków od drwin związanych z niespełnieniem sie jakiś dat.
 Najbardziej nie spodobało mi się nowe zrozumienie pokolenia. Dlaczego?Wcześniej zazwyczaj z tego co pamięam wprowadzano zmiany w nauce, ale anonimowo.Nie podawano chyba z nazwiska osoby(grono CK) ,która zasegurowała coś a reszta to przyjęła.Nie rozumiem,jak całe grono CK i cała społeczność ŚJ zmieniła swoje myślenie tylko dlatego,że brat Barr miał osobiste zrozumienie pism.Z kontekstu wypowiedzi można odnieść wrażenie,że z nikim tego nie konsultował,nie radził się,tylko,że sam coś stwierdził.
 Ja doceniam osobiste starania w zrozumieniu pism.Nie mam też nikomu za złe ,że co jakiś czas rozumie coś inaczej.To nie jest przecież żadnym grzechem .Nie zgadzam się jednak,aby jedna osoba narzucila innym taka naukę.Nie lubię zwrotów:jEZUS MIAŁ NA MYŚLI TO LUB TAMTO,najwyraźniej mu chodzilo o... nIKT PO 2000 lat nie może wiedziec co Jezus miał na myśli.Można tylko napisac co ja o tym myslę,ale nie wkładac coś w słowa Jezusa.Jezus mówił do apostołów i wątpie aby oni go zrozumieli i wiedzieli,że ma na myśli pomazańców pokrywajacych sie z pomazańcami pamietających 1914 rok.Skąd niby ci apostołowie mieliby i na podstawie czego dojść do takich wniosków?
 Rozumiem nowe swiatła(mylne lub nie),które są popierane wersetami.Tu jednak moim zdaniem przyjeto argumentacje i interpretacje bez wsparcia sie innymi wersetami.Po prostu brat Barr tak pomyslał,a innym z CK to się spodobało i tyle.Do innych świateł są podawane liczne przykłady i wersety.Tu niczego takiego  nie dostrzeglem.
„Brat Barr podkreślił, że owo zgromadzanie [synów królestwa] nie będzie trwać w nieskończoność. Nawiązał do Ewangelii według Mateusza 24:34: »To pokolenie na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie«. Dwukrotnie przeczytał następujące wyjaśnienie: »Jezusowi najwyraźniej chodziło o to, że życie pomazańców przebywających na ziemi, gdy w roku 1914 zaczął być widoczny znak, miało się częściowo pokrywać z życiem innych pomazańców, którzy zobaczą rozpoczęcie się wielkiego ucisku«
http://www.jw-ex.pl/mity-sj-1/krolestwo-boze-panuje-ksiazka-2014/pokolenie-swiatlo-2014/
 Swoja drogą nie chciabym tłumaczyĆ NIKOMU tego pokrętnego i zawiłego tematu.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 09:15 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec, 2015, 09:28 »
Ja poznałem ŚJ przed rokiem 1975 i oczekiwanym wtedy 1000 leciem.

Pamiętam jakim szokiem dla mnie było, gdy po jakimś czasie odkryłem, że 1000 lecie już trwa od roku 1874!
To się dowiedziałem od badaczy Pisma Św. Sądziłem, że Towarzystwo nie miało z tym nic wspólnego, że to może tylko Russell, aż dowiedziałem się, że ono też tak uczyło:

„Tysiąclecie (Obj. 20:3, 4, 7) rozpoczęło się od roku 1874, wraz z powrotem naszego Pana. Było to około tego czasu, gdy Pastor Russell przyszedł do Chrześcijan z lepszem wyrozumieniem Biblii, »z widzeniem Bożem«” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917, 1927] s. 430).


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec, 2015, 09:30 »
Najbardziej nie spodobało mi się nowe zrozumienie pokolenia. Dlaczego?Wcześniej zazwyczaj z tego co pamięam wprowadzano zmiany w nauce, ale anonimowo.Nie podawano chyba z nazwiska osoby(grono CK) ,która zasegurowała coś a reszta to przyjęła.Nie rozumiem,jak całe grono CK i cała społeczność ŚJ zmieniła swoje myślenie tylko dlatego,że brat Barr miał osobiste zrozumienie pism.Z kontekstu wypowiedzi można odnieść wrażenie,że z nikim tego nie konsultował,nie radził się,tylko,że sam coś stwierdził.


A już zupełnym szokiem jest fakt, że jak przeciętny zjadacz chleba w sensie głosiciel MA OSOBISTE ZROZUMIENIE PISM i chce je skonsulować z INNYMI bracmi to jest wywalany za ODSTĘPSTWO!!!

A jak cżłonek CK ma osobiste zrozumienie pism, to wychodzi na to, że to tylo stare swiatło, Duch po prostu nIE DOPILNOWAŁ  zmiany na NOWE!!!!!
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec, 2015, 09:53 »
Jeśli chodzi o pokolenie, to nie było dla mnie szoku, bo sam w jednej z edycji mojej książki W obronie wiary, chyba z 1993 czy 1994 zapowiadałem to.

Ale zaszokowała mnie taka oto scenka z lipca 1995, a więc 3 miesiące przed zmianą pokolenia. Tak to opisałem:
Cytuj
Zwiastunem zmiany nauki o „pokoleniu roku 1914” była rozpowszechniana na letnich kongresach Świadków Jehowy w roku 1995 książka pt. Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego (1995). Już wtedy jeden ze znanych mi głosicieli powiedział do mnie (w przypływie szczerości), bym zauważył, że „nie ma w niej nic o »pokoleniu roku 1914«, ani nawet nie są w niej omawiane wersety biblijne mówiące o »tym pokoleniu«”. To milczenie tej książki „coś” zapowiadało!



Offline gedeon

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lipiec, 2015, 10:40 »
Gdy byliście w organizacji to,

które nowe światło Was najbardziej:

[b
zbulwersowało
[/b]
A które po odejściu z organizacji czy z dawnych lat?

Mnie osobiście zbulwersowały cztery podstawowe światła. To odarło mnie że wszelakich złudzeń, że to prawdziwa religia.

1. Nauka o "pokoleniu"
2. Nauka o "mieniu"
3. Nauka o "niewolniku wiernym"
4. kwestia krwi, wprowadzenie frakcji.


Offline Safari

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec, 2015, 10:51 »
Najbardziej ucieszylo mnie nowe postanowienie odnośnie zmniejszenia liczby zebran ;-) hehe
Wiem, że to nie jest jaśniejsze światło, ale to była największa radość i ulga ;-)
 ;D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline M

Odp: Które nowe światło Was najbardziej zauroczyło czy zbulwersowało?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipiec, 2015, 11:17 »
A mnie zbulwersowało jak ukrócili wszystkie spotkania w mniejszych grupach. Najpierw studium książki, potem przygotowania do Strażnicy (to drugie stosunkowo niedawno). Myślałem sobie wtedy - co im to przeszkadza, przecież zawsze tak "budująco" spędzaliśmy czas. Teraz wiem co im to przeszkadzało - na takich spotkaniach często wnikało się głębiej w to co jest studiowane i broń Boże jeszcze ktoś zacząłby tam samodzielnie myśleć, lub o zgrozo, mówić o swoich przemyśleniach drugim.