Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?  (Przeczytany 19160 razy)

Offline Safari

Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« dnia: 01 Lipiec, 2015, 16:03 »
Chcę zapytać od czego zacząć układanie sobie życia po życiu? Jakieś rady/sugestie dla nowo obudzonych, którzy już wiedzą, że droga Strażnicy nie będzie ich drogą (a są już poza/albo jeszcze w organizacji).
 ;-)

Moja pierwsza:
1.Daj sobie czas, żeby sobie wszystko poukładać w głowie. To nie  jest prawda. Tak. Wszystko, w co wierzyłeś/łaś okazało się nieprawdą. To boli. Daj sobie czas, żeby się oswoić z tą sytuacją.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2015, 16:05 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Mario

  • Gość
Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec, 2015, 17:10 »
Znajdź przyjaciół.
Spełniaj swoje stare marzenia.
Realizuj pasje.
Zadbaj o swoją prywatną strefę ciszy.
Rozwijaj się zawodowo.
Walcz z poczuciem winy.
Pamiętaj o swojej godności osobistej.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec, 2015, 18:05 »
Według mnie bardzo ważne, to mieć przyjaciela, przyjaciół, dobrą koleżankę, kolegę poza organizacją.
Oni nie będa rozumieć co się dzieje, choćbyście im rok opowiadali...... ale nie będa się odwracac, po prostu będą.

W momencie, kiedy zostaniesz wyrzucony poza nawias wtsu, stracisz wszystkich, kolegów przyjaciół, rodzinę.....
osoby z poza organizacji są wtedy na wagę złota. Bliskie CI osoby.

ja przetrwałam tylko dlatego, ze miałam przyjacół poza zborem. Gdybym miała przyjaciół tylko w zborze, nie wytrzymałabym miesiąca poza organizacją, po kolanach wracałabym z powrotem. I to jest przerażajace, że najprawdopodobniej wts o tym wie, i nie zalezy im, aby ktoś naprawe wierzył, tylko żeby BYŁ POD ICH kontroLĄ.......
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Ariana

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec, 2015, 18:06 »
Znajdź przyjaciół.
Spełniaj swoje stare marzenia.
Realizuj pasje.
Zadbaj o swoją prywatną strefę ciszy.
Rozwijaj się zawodowo.
Walcz z poczuciem winy.
Pamiętaj o swojej godności osobistej.
Dodalabym jeszcze:

Poznawaj siebie na nowo...
Ucz sie kochac samego siebie takim jakim jestes...
Badz blisko samego siebie takim jakim jestes...
Wybacz sobie to, kim byles...
Wazne jest to kim teraz jestes...
Patrz do przodu- to jak bedzie wygladalo Twoje zycie bedzie efektem tego co myslisz i  czujesz teraz.

Dlatego jedynym Twoim zadaniem jest zadbanie o swoje samopoczucie.

I jeszcze raz: daj sobie na to czas...

A teraz praktycznie:
Szukaj pomocy specjalistow jesli jej potrzebujesz. To nie wstyd i slabosc. To Twoja sila.
Zadbaj o to aby byl ktos bliski przy Tobie z kim mozesz porozmawiac nawet w srodku nocy.
Znajdz na nowo lub rozwijaj swoje pasje.

Ps. Zrob mape marzen:)



 


Offline Ella

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec, 2015, 18:40 »
przyjrzyj  się  ile  dobrych  rzeczy  dzieje się  wokół :)  ,
najważniejsze  jest  to  iż  dalej  nie  marnujesz  swojego  życia -  nie  jesteś  niczyim  parobkiem ;
nie  szukaj na  siłę  nowej  prawdy  / nowej nadziei  której  trzeba  się  uchwycić ;
będzie  dobrze  :-*
"Ateizm  jest  afirmacją  życia , pod  tym względem nie  dorównuje  mu żadna religia "


Offline Safari

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec, 2015, 19:21 »
-Bądź wdzięczny losowi/Bogu/sobie, że się obudziłeś do rzeczywistości ;)

-Celebruj nawet drobne wydarzenia ;) wolne sobotnie przedpołudnie, bez zbiórki? ;-) Celebruj;-) ; zrób sobie dobrą kawę/ulubiony napoj / maseczkę na twarz/ obejrzyj mecz w tv (wersja dla panow ;-)), wypij piwo? ;) -tak z rana? ;-) a co ! (Panowie podpowiedzcie, jak sie relaksujecie? Bo te moje przykłady strasznie stereotypowo brzmią;-) wzywam na pomoc Meskie Pogotowie Relaksacyjne ;-))

-Poznałeś nowych ludzi? Pogratuluj sobie ;-) to krok naprzód ;-)

-Robiłeś coś pierwszy raz (np. śpiewałeś 100 lat, przyjąłeś życzenia urodzinowe/imienionowe/z okazji dnia kobiet, dziadka, mamy, taty... itd) obśmiej to, czy to nie zabawne robić takie rzeczy pierwszy raz w drugiej, trzeciej, czwartej, piątej... a nawet osmej dekadzie życia? ;-) czy to nie piękne, że możesz to przeżyć?

Dzięki za odpowiedzi Wasze, forumowe ludki ;-) I ... nie przestawajcie!

P.S. Ariano!

;-) zrobiłam listę życzeń i ... zaczyna się spełniać... ;-) odczuwam strach, ale to pewnie normalne ;-)

No ale ale jeszcze robię mapę marzeń - naprawdę. Przygotowałam miejsce do powieszenia jej ;-) ciekawa jestem jaką metodę polecasz jeśli chodzi o zrobienie mapy marzeń? ;-) podzielisz się?

A Wy forumowe exy i ukrywający się - zapraszam do zrobienia mapy marzeń/listy marzeń i w tym wątku wpisywania co Wam się spełni w przyszłości ;-) to może być zachęcające dla innych ;-) kto chce niech dołączy do Safari na marzeniowe safari -radosne, nieprzewidywalne i fascynujące
;-)
;-)
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2015, 19:34 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec, 2015, 18:36 »
-Bądź wdzięczny losowi/Bogu/sobie, że się obudziłeś do rzeczywistości ;)

-Celebruj nawet drobne wydarzenia ;) wolne sobotnie przedpołudnie, bez zbiórki? ;-) Celebruj;-) ; zrób sobie dobrą kawę/ulubiony napoj / maseczkę na twarz/ obejrzyj mecz w tv (wersja dla panow ;-)), wypij piwo? ;) -tak z rana? ;-) a co ! (Panowie podpowiedzcie, jak sie relaksujecie? Bo te moje przykłady strasznie stereotypowo brzmią;-) wzywam na pomoc Meskie Pogotowie Relaksacyjne ;-))

-Poznałeś nowych ludzi? Pogratuluj sobie ;-) to krok naprzód ;-)

-Robiłeś coś pierwszy raz (np. śpiewałeś 100 lat, przyjąłeś życzenia urodzinowe/imienionowe/z okazji dnia kobiet, dziadka, mamy, taty... itd) obśmiej to, czy to nie zabawne robić takie rzeczy pierwszy raz w drugiej, trzeciej, czwartej, piątej... a nawet osmej dekadzie życia? ;-) czy to nie piękne, że możesz to przeżyć?

Dzięki za odpowiedzi Wasze, forumowe ludki ;-) I ... nie przestawajcie!

P.S. Ariano!

;-) zrobiłam listę życzeń i ... zaczyna się spełniać... ;-) odczuwam strach, ale to pewnie normalne ;-)

No ale ale jeszcze robię mapę marzeń - naprawdę. Przygotowałam miejsce do powieszenia jej ;-) ciekawa jestem jaką metodę polecasz jeśli chodzi o zrobienie mapy marzeń? ;-) podzielisz się?

A Wy forumowe exy i ukrywający się - zapraszam do zrobienia mapy marzeń/listy marzeń i w tym wątku wpisywania co Wam się spełni w przyszłości ;-) to może być zachęcające dla innych ;-) kto chce niech dołączy do Safari na marzeniowe safari -radosne, nieprzewidywalne i fascynujące
;-)
;-)

Safari mapę marzeń robię co roku od kilku już lat:) I spełnia się... :) Wiele już z tej pierwszej mapy, którą robiłam mam w swoim życiu:) i spełniają się kolejne moje marzenia....

Co do metody...nie jest aż tak ważna - istotne jest tylko to, aby dotyczyła wszystkich obszarów naszego życia. Ja zrobiłam mapę w komputerze (ściągając sobie zdjęcia z Internetu) a potem wydrukowałam i zalaminowałam:) i nosze ją przy sobie...I często na nią patrzę:)




Offline Safari

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:01 »
Safari mapę marzeń robię co roku od kilku już lat:) I spełnia się... :) Wiele już z tej pierwszej mapy, którą robiłam mam w swoim życiu:) i spełniają się kolejne moje marzenia....

Co do metody...nie jest aż tak ważna - istotne jest tylko to, aby dotyczyła wszystkich obszarów naszego życia. Ja zrobiłam mapę w komputerze (ściągając sobie zdjęcia z Internetu) a potem wydrukowałam i zalaminowałam:) i nosze ją przy sobie...I często na nią patrzę:)

;-) Ariana, wyobrażam sobie, że ona jest spora :-) czy mieści Ci sie na kartce A4? ;-)
Wszystkie obszary życia to... wymieniam, jak czegos zabraknie, to dopisz, ok?;-)
Rodzina/związki
Praca/zarobki
Dom
Zycie duchowe
Rozrywka/hobby
Podroze
... :)
Fajnie, to będziemy już dwie z mapa marzen :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 19:06 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ariana

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:20 »
;-) Ariana, wyobrażam sobie, że ona jest spora :-) czy mieści Ci sie na kartce A4? ;-)
Wszystkie obszary życia to... wymieniam, jak czegos zabraknie, to dopisz, ok?;-)
Rodzina/związki
Praca/zarobki
Dom
Zycie duchowe
Rozrywka/hobby
Podroze
... :)
Fajnie, to będziemy już dwie z mapa marzen :-)


pieniądze, sława, miłość, autorytety, zdrowie, twórczość/hobby/wiedza, praca, przyjaciele...
to tak mniej więcej:)
w każdym razie jest dziewięć obszarów

mam dwie mapy -jedną wielkości zeszytu (i te noszę w kalendarzu) a drugą mam dużą na ścianie w antyramie w domu:)


Offline Estrella Despierta

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:31 »
Już pisałam dzisiaj komuś jakie życie mam teraz:
Czytam różności (oczywiście świeckie), oglądam seriale, gotuję więcej niż to niezbędne do życia, zaczęłam się leczyć (ginekolog, okulista, podstawowe badania, itp., /okazało się że mam stan przedcukrzycowy!), uczę się hiszpańskiego, chodzę do kosmetyczki, do fryzjera, na spacery, na zakupy, chodzimy na basen, na masaże (mam tak zwichrowane i spiętę mięśnie od stresu (zgadnij po czym...) że masakra), leżę w łóżku ile zechcę, poznaję nowych ludzi, chyba lepiej dbam o męża  :-* , a co najlepsze dla mnie - odcinam się od zebrań, zbiórek, toksycznych świadków i starszyzny, bo to mnie dobija.
Myślę że odżyłam, uspokoiłam się, zrobiłam się bardziej bojowa/asertywna, ale i radosna. Nawet schudłam  ::)

Choć nie pracuje i jestem home menager (kurą domową) to chyba ciekawe życie ?  ::)


Offline Ariana

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:45 »
Już pisałam dzisiaj komuś jakie życie mam teraz:
Czytam różności (oczywiście świeckie), oglądam seriale, gotuję więcej niż to niezbędne do życia, zaczęłam się leczyć (ginekolog, okulista, podstawowe badania, itp., /okazało się że mam stan przedcukrzycowy!), uczę się hiszpańskiego, chodzę do kosmetyczki, do fryzjera, na spacery, na zakupy, chodzimy na basen, na masaże (mam tak zwichrowane i spiętę mięśnie od stresu (zgadnij po czym...) że masakra), leżę w łóżku ile zechcę, poznaję nowych ludzi, chyba lepiej dbam o męża  :-* , a co najlepsze dla mnie - odcinam się od zebrań, zbiórek, toksycznych świadków i starszyzny, bo to mnie dobija.
Myślę że odżyłam, uspokoiłam się, zrobiłam się bardziej bojowa/asertywna, ale i radosna. Nawet schudłam  ::)

Choć nie pracuje i jestem home menager (kurą domową) to chyba ciekawe życie ?  ::)

Fajnie się czyta, to, co napisałaś:)
Uśmiecham się...bo jak uciekłam z wts to też nadrabiałam zaległości:)
A trochę się ich przez tych kilkanaście lat nazbierało....


Offline Safari

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2015, 08:26 »
Ah. I jeszcze pamiętaj:

Będą gorsze dni.
Gorsze samopoczucie.
Samotność.
Odrzucenie.

To normalne. Takie emocje też przychodzą - o czymś nas informują :) a potem ochodzą.
To jest w porządku.
Tak się po prostu dzieje.

I jeszcze w złych chwilach...
Spojrz na swoją mapę marzeń i wyobraź sobie, że to się spełnia.. .
Ma szanse na urzeczywistnienie się - teraz większe niż wtedy, gdy byłeś w wts.
 ;D

P.S. Powtsowe kury domowe, home managery wszelkiej maści, łączcie się;-)
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2015, 09:06 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Estrella Despierta

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2015, 17:35 »
Fajnie się czyta, to, co napisałaś:)
Uśmiecham się...bo jak uciekłam z wts to też nadrabiałam zaległości:)
A trochę się ich przez tych kilkanaście lat nazbierało....

A jaką mam teraz czystą chałupę!....  8)  ::)


Offline Estrella Despierta

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2015, 17:38 »
P.S. Powtsowe kury domowe, home managery wszelkiej maści, łączcie się;-)

Łącze się!!!


Offline Safari

Odp: Świeckie życie - czyli jak zacząć wszystko od nowa?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipiec, 2015, 17:40 »
A jaką mam teraz czystą chałupę!....  8)  ::)

Haha   ;D ;D Lubik!


"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris