Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak gościć u siebie NO?  (Przeczytany 1549 razy)

Offline Roszada

Jak gościć u siebie NO?
« dnia: 28 Październik, 2022, 12:20 »
Raz na pół roku starsi i głosiciele mają przywilej gościć NO.
Można się dobrze wkupić u NO. Oto jak to robić:

Cytuj
*** mwb19 styczeń s. 7 ***
• Bądź gościnny. Czy mógłbyś zaproponować nadzorcy obwodu i jego żonie nocleg albo posiłek? W ten sposób pokażesz, że ich kochasz. Nie oczekują oni niczego wyszukanego (Łk 10:38-42).
• Słuchaj rad i wskazówek i się do nich stosuj. Nadzorca obwodu troskliwie pomaga nam ulepszyć służbę dla Jehowy. Czasami możemy otrzymać od niego zdecydowaną radę (1Ko 5:1-5). Bardzo się ucieszy, kiedy będziemy posłuszni i ulegli (Heb 13:17).
• Podziękuj. Powiedz nadzorcy obwodu i jego żonie, jaką korzyść odniosłeś z ich wizyty. Możesz to zrobić osobiście albo napisać kartkę (Kol 3:15).

To ci panisko, 'ludzki Pan', czeka na podziękowanie...
Chyba on powinien podziękować za gościnę, nocleg i posiłki.

Niepokojąco dla mnie brzmią te słowa:

„Czasami możemy otrzymać od niego zdecydowaną radę”
„Bardzo się ucieszy, kiedy będziemy posłuszni i ulegli”
« Ostatnia zmiana: 28 Październik, 2022, 14:18 wysłana przez Roszada »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik, 2022, 13:34 »
(mtg): dla spadochroniarza kasa jest istotna duża kasa, natomiast dla szyi markowe pachnidła czy kremy nie wspomnę o kieckach w tedy żonglujesz pośród strażników zborowych   >:D


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik, 2022, 13:53 »
To ci panisko, 'ludzki Pan', czeka na podziękowanie...
Chyba on powinien podziękować za gościnę, nocleg i posiłki.
Napisali, że bardzo się ucieszy, a nie że czeka.
Chyba każdy NO jakiego poznałem dziękował za gościnę, nocleg i posiłki. Może masz inne doświadczenia… a nie czekaj, chyba nie masz.


Offline Gostek

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik, 2022, 13:55 »
To zależy jakim człowiekiem jest NO i jego żona.
Bo są lubiani ,mniej lubiani i znienawidzeni..
W ostatnich latach jak jeszcze chodziłem do tego klubu wzajemnej adoracji, to na długo przed przyjazdem takiego nielubianego NO bracia prosili w komunikatach,że mają jeszcze wolne miejsca na obiadek.
Inaczej  było  , jak NO był lubiany przez członków zboru to terminy na obiady były od razu zajęte..
« Ostatnia zmiana: 28 Październik, 2022, 13:58 wysłana przez Gostek »


Offline Roszada

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik, 2022, 14:09 »
Napisali, że bardzo się ucieszy, a nie że czeka.
Chyba każdy NO jakiego poznałem dziękował za gościnę, nocleg i posiłki. Może masz inne doświadczenia… a nie czekaj, chyba nie masz.
Ja cytowałem publikację.
Tam pisze wyraźnie kto komu ma dziękować.


Offline DreamM@ster

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik, 2022, 18:51 »
Pamiętam jak gościliśmy Nadzorcę Obwodu na obiedzie. Byłem wtedy świeżo po chrzcie i mówiłem Nadzorcy że studiuję Psychologię. Podróżujący opowiedział mi historię pewnej siostry która studiowała Filozofię i stała się przez to jakiś czas nieczynna. W sumie ostatecznie  nic takiego nie powiedział ale cicha sugestia była żebym dał sobie spokój ze studiami. Oczywiście z tej rady nie skorzystałem i studia skończyłem ;)


Offline Sebastian

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik, 2022, 19:01 »
byłem pionierem i miałem samodzielne mieszkanko, więc chciałem ugościć nadzorcę.

starszyzna odmówiła, gdyż (nie powiedzieli wprost ale zasugerowali) jestem po prostu za biedny.

nadzorca jest przyzwyczajony do wyższego standardu i starszyzna uznała że nadzorca mógłby czuć się niekomfortowo śpiąc u _biednego_ pioniera.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Październik, 2022, 20:01 »
Gościłem NO u siebie w domu na przedłużonym obiedzie. Wspominam to bardzo dobrze. Zjedliśmy obiad, napiliśmy się kawy i herbaty, zjedliśmy ciasto, pogadaliśmy. Czułem się jakbym z kumplem rozmawiał. Nie wywyższał się i nie był zbyt krytyczny w stosunku do mnie i tym mnie ujął. Potem byłem zaproszony do innych braci, którzy gościli NO. Ten był trochę odjechany, ale mega sympatyczny. Tak że nie taki diabeł straszny jak go w strażnicach opisują >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Październik, 2022, 21:35 »
ja też mam inne pozytywne wspomnienia o nadzorcy podróżującym.

byłem pionierem i brakowało mi jakiegoś extra szkolenia aby podnieść efektywność służby. Myślę sobie: umówię sie do służby kaznodziejskiej z takim nadzorcą. To na pewno doświadczony kaznodzieja to będę przypatrywać się, jak on prowadzi rozmowy z ludźmi podczas służby.

służba była udana i dużo nauczyłem się.

potem (jak to nazwał) "zaprosił mnie na obiad". Wyjaśnił że ma umówiony obiad u pewnej wdowy z mego zboru i wie, że prawie zawsze jest tak, że każda gospodyni chce jak biblijna Marta pokazać się od najlepszej strony, narobi 5 czy 6 dań i on musi wszystkiego spróbować, aby się nie obraziła. A on wie, że gdyby w każdym domu zjadł 1/4 tego co mu przygotują, to nie mieściłby się w drzwiach. A więc (jak to żartobliwie podsumował) mam mu "pomóc" w zjedzeniu obiadu, aby tej wdowie nie było przykro.

obiad był rzeczywiście obfity.

nadzorca był miły i zarówno ta wdowa jak i młody Sebastian dobrze czuli się w jego towarzystwie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Październik, 2022, 22:06 »
(mtg): Źle uczyniłbym nie zamieszczając znanego N. Obwodu a następnie N. Okręgu Bernarda Cz., który przebywał na ternie południowej Polski, wiele osób będących tu na Forum zna tą wybitną osobistość, jego pogrzeb był transmitowany w naszym kraju.
Według mojej oceny i nie tylko mojej ten śJ NO to fenomenalna osobowość, chylę głowę nawet teraz przed tym człowiekiem, gdziekolwiek przebywałem a znający Bernarda zawsze wspominali bardzo ciepło jego postawę, zachowanie, takt oraz skromność jak również uczciwość - wspaniały człowiek.
Dlatego zdecydowałem uwiecznić Bernarda na tym Forum.
======
Byli też inni NO z całkowitej sprzeczności z w/w człowiekiem - to przykro pisać  :'( 


Offline Roszada

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Październik, 2022, 18:55 »
Żony NO – „Co tydzień śpią na innym łóżku, czasem nie najlepszym”. :)

*** w91 1.7 ss. 17-18 ***
„Żony nadzorców podróżujących
Inną grupę chrześcijanek zasługujących na gorącą pochwałę i zachęty stanowią żony nadzorców podróżujących. Te kochane siostry chętnie towarzyszą mężom od zboru do zboru lub z obwodu do obwodu, aby budować braci pod względem duchowym. Większość z nich obywa się bez wygód. Co tydzień śpią na innym łóżku, czasem nie najlepszym”.


Offline Fantom

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Październik, 2022, 20:08 »
 Jak są w takich objazdach i śpią kątem u innych, to jak radzą sobie z seksem? Bycie ciągle gościem w czyimś domu musi być męczące.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik, 2022, 20:16 »
Jak są w takich objazdach i śpią kątem u innych, to jak radzą sobie z seksem? Bycie ciągle gościem w czyimś domu musi być męczące.
Trzeba gospodarzy zapytać, co ich goszczą, może ich podsłuchują. ;D


Offline Storczyk

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Październik, 2022, 20:52 »
Przeważnie ich kwaterami  są domy, podejrzewam, że pewnie gdzieś na piętrze.
Dobrze odżywieni, nie zmęczeni praca zarobkową, to raczej sobie nie żałują w tych sprawach  :)
A żony, poświęcają się w imię miłości, dla kobiety to trudne żyć w ten sposób.



Offline Gremczak

Odp: Jak gościć u siebie NO?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Październik, 2022, 23:54 »
U mnie to na sali mieszkają od x lat.