Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!  (Przeczytany 1787 razy)

Offline Turbulent_Business

W sumie to samo, co mówił Toni Obcisłe Portki Morris. Dawać pieniądze nawet jeśli jesteście biedni. Dawać ile tylko możecie. Toni dodał, że inaczej Jehową nie będzie was kochał, w artykule tego nie ma. Ale na pewno jest w umysłach:)

Akapit 13:

Wielbimy Jehowę, kiedy wspieramy dzieło Królestwa swoimi datkami. Izraelici nie mogli ‛stawać przed Jehową z pustymi rękami’ (Powt. Pr. 16:16). Mieli przynosić Mu dary odpowiednie do swoich możliwości. W ten sposób wyrażali wdzięczność za wszystko, co Jehowa robił dla nich pod względem duchowym. A jak my możemy wyrażać Jehowie miłość oraz wdzięczność za Jego duchowe dary? Między innymi składając datki na potrzeby naszego zboru i na ogólnoświatową działalność — odpowiednio do tego, na co nas stać. Apostoł Paweł ujął to tak: „Jeśli ktoś daje chętnie, to dawanie jest szczególnie cenne — oczywiście dawanie stosownie do tego, co się ma, a nie czego się nie ma” (2 Kor. 8:4, 12). Jehowa ceni każdy składany z serca datek, niezależnie od jego wielkości


PS:

1. Izraelici nie mogli przybywać z pustymi rękami - jaki to dla nas Wspaniały przykład żeby skladac datki, Stary Testament, taki przydatny

2. Rowniez Stary Testament - Izraelici mieli dbać o brody i brody były bardzo ok - aaaaa starty testament nas nie obowiązuje, Jezus go wypełnił. Takze tego... Brody są be...

Religia Sekta spójności...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj, 2022, 18:23 »
Izraelici nie mogli przybywać z pustymi rękami - jaki to dla nas Wspaniały przykład żeby skladac datki, Stary Testament, taki przydatny
Rowniez Stary Testament - Izraelici mieli dbać o brody i brody były bardzo ok - aaaaa starty testament nas nie obowiązuje, Jezus go wypełnił.
Takze tego... Brody są be...
Religia Sekta spójności...

   Artykuł do studium ... (tfu)
   Raczej prania mózgu swoich owieczek  >:D

   "WIELBIENIE JEHOWY USZCZĘŚLIWIA"
 
   Tak, jasno w swojej wypowiedzi wykazałeś o co chodzi.
   Co nam pasuje to sobie bierzemy, a co nie, to odrzucamy.
   Tak to trwa od lat, tylko teraz jest bardziej zakręcone i bardziej absurdalne.
   Bo jakoś religijnie, trzeba się utrzymać na swojej powierzchni.

   https://www.jw.org/finder?docid=2022325&prefer=lang&wtlocale=P

   Nigdy, jeśli chodzi o omawianie spraw dawania, nie zapominają wspomnieć o datkach.
   Taki gorliwy śj, słuchający tego na zebraniu, będzie się nawet poczuwał do winy, tam w swoim wnętrzu  :'( :'(
   Żeby oprócz modlitwy, służby, obecności na zebraniach, śpiewaniu tych infantylnych w swoich treściach pieśni (czy piosenek)
   Wspierania innych, prania mózgu dzieciom, konserwacji sali.
   Obficie wspierać to dzieło szczodrymi z ochotnego serca dawanymi, datkami.
   Które tak naprawdę nie wiadomo, na co są wydawane.

   Bo drukowanie literatury, budowa sk, czy wspieranie służby nadzorców, pionierów czy misjonarzy.
   To tylko dobra przykrywka na ich wyrywanie różnymi sposobami.
   Całkowicie przemilczając takie sprawy, jak podpisywanie ugód sądowych w sprawach np., o pedofilię.
   Okupionych ogromnymi odszkodowaniami, wypłacanymi żywą gotówką, właśnie z datków tych milionów śj.
   Ciężko pracujących na swoje utrzymanie.
   A klasa kaznodziejów czyli ck śj też musi mieć za co opływać w luksusach.
   Kupować kosztowne, drogie ze złota gadżety, garnitury z jedwabiu i podróże w klasie "lux".
   Ktoś za to płaci i to nie oni ciężko pracując.
   Oni, to tylko wyciągają swoje zachłanne i chciwe rączki po coraz więcej.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline josh82

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj, 2022, 18:36 »
W całej swojej "karierze" Zainteresowanego byłem na dwóch zgromadzeniach i jednym kongresie (2015/2016).
Siedziałem z braćmi, którzy prowadzili ze mną studium, ich żonami i ich mamą (tak, oprócz "duchowych" braci byli również rodzonymi) i przyszedł moment ogłoszenia, że koszt zgromadzenia wynosi "tyle i tyle", ale do kasy wpłynęło za mało (ciekaw jestem, czy kiedykolwiek wpłynęło dość...?) i jeden z braci z żoną gdzieś odeszli. Zapytałem ich mamę dokąd poszli. W odpowiedzi usłyszałem, że poszli spełnić swój chrześcijański obowiązek - tak, poszli do wpłatomatu...



Offline Estera

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2022, 19:40 »
W całej swojej "karierze" Zainteresowanego byłem na dwóch zgromadzeniach i jednym kongresie (2015/2016).

   To szczęśliwy z Ciebie człowiek.
   Żeś tylko taką przygodę zaliczył z tą sektą.
   Inni, niestety mieli mniej szczęścia i siebie do takich zaliczam.


   Akapit 16 artykułu: (cytuję)

  "Z drugiej strony być może z powodu wieku, słabego zdrowia czy obowiązków  rodzinnych nie jesteś w stanie robić tyle, co inni.
   Jeśli tak, to nie zniechęcaj się (Gal. 6:4). Jehowa nie zapomni o twojej pracy.
   Jeżeli tylko dajesz Mu to, co masz najlepszego, i z właściwych pobudek, On bardzo cię ceni (odczytaj Hebrajczyków 6:10).
   Widzi nawet to, co chciałbyś dla Niego zrobić. Pragnie, żebyś był zadowolony z tego, co jesteś w stanie Mu dać."


   Ładnie powiedziane.

                         "Jehowa nie zapomni o twojej pracy."

   No, Jehowa, no może i nie, ale jego słudzy?
   To już sprawa całkowicie dyskusyjna.
   I to od tego najmniejszego, do tego największego, a nawet puszczą za tobą list gończy na cały kraj  :D :D
   Bo spróbuj się tylko wychylić ze swoimi wątpliwościami i zacznij o nich rozmawiać w większym gronie.
   Porozmawiać ze starszymi, nadzorcą nt., pedofilii w organizacji, przemocy, samobójstw, nowych świateł itp., tematów.
   Szybciutko się Ciebie pozbędą, jak niechcianego śmiecia, bez względu na to kim w organizacji byłeś.

   I ile życia, ile czasu, chęci, pieniędzy, swoich talentów tam pozostawiłeś.
   Przyklejając Ci łatkę "ruiny duchowej", "złego towarzystwa dla zboru" a w końcu odstępcy.
   Zapomną błyskawicznie o Tobie, wrzucając Cię do wora  ... ostracyzmu ...
   Przestaniesz dla nich istnieć, nawet w najdalszych zakamarkach pamięci.
   A na ulicy, czy w sklepie, będziesz dla nich niewidzialny.
   Choćbyś był wieloletnim najlepszym i najbliższym przyjacielem.
   Tak to działa w tej sekcie.
     
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj, 2022, 21:31 »
Estera, poruszyłaś dość ciekawy temat. Ze słudzy jw szybko zapominają o swoich zasłużonych weteranach. Moi rodzice przez cale zycie poświęcili się dla orga. Ojciec jako NO, pozniej obydwoje  jako wspolpracownicy podziemnego domu Betel. Kazdy numer strażnicy składany przez mamę i tatę i oddawany do druku. I tak przez 7 lat non stop z powiększającą sie gromadka dzieci.
I co teraz? Nic? Nikt ich nie odwiedza. Jak zachorowali na jesieni, to dopiero  po 3 tygodniach zadzwonili do ojca, bo go na zbiorkach nie widują, czy coś się stało. Jak to moja mama powiedziala. Kiedy wy sie rodziliscie, to cała wierchuszka jej mówiła, ze to czasy konca i nie warto. Teraz odwiedzający  to dzieci i wnuki,
Tak sie ta sekta obchodzi z ludzmi jej oddanymi, gdy już są nic nie warci.


Offline Estera

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2022, 23:09 »
Estera, poruszyłaś dość ciekawy temat. Ze słudzy jw szybko zapominają o swoich zasłużonych weteranach (...)
I co teraz? Nic? Nikt ich nie odwiedza. Jak zachorowali na jesieni, to dopiero  po 3 tygodniach zadzwonili do ojca,
bo go na zbiorkach nie widują, czy coś się stało. Jak to moja mama powiedziala.
Kiedy wy sie rodziliscie, to cała wierchuszka jej mówiła, ze to czasy konca i nie warto. Teraz odwiedzający  to dzieci i wnuki,
Tak sie ta sekta obchodzi z ludzmi jej oddanymi, gdy już są nic nie warci.

   Myślę, że ta religia zniszczyła i odrzuciła bardzo wielu wartościowych ludzi.
   Którzy uwierzyli w jej ideologię w sprawiedliwy pokojowy świat, do którego każdy normalny człowiek tęskni.
   To jeszcze Twoi rodzice, to przynajmniej dochowali się dzieci i wnuków, którzy się o nich troszczą.
   A pomyśl o tych, co całe życie oddali organizacji śj, a na dziś nie mają, ani dzieci, ani wnuków, ani przyjaciół.
   A często nawet własnego kąta, w którym mogliby tę resztę życia spędzić spokojnie w tej swojej smutnej, starczej samotności.
   Naprawdę tylko współczuć takiej sytuacji i takiego stanu rzeczy, za poświęcenie całego siebie dla tej utopijnej nadziei głoszonej przez śj  :'( :'(

   Kiedy ja rodziłam dzieci, też mówiono, że czasy końca i nie warto, po co, lepiej zaczekać z tym do nowego porządku.
   Na dziś przynajmniej mam tę radość, że dzieci nie są uwikłane w tę sektę, mają swoje życie poza nią.
   A ja mam przyjemność z tego, że są koło mnie, dzwonią, odwiedzają, przywożą kwiaty i prezenty z różnych okazji.
   Czasami bardzo żałuję, że czas, który poświęciłam tej sekcie, powinnam była dodatkowo zainwestować w dzieci.
   Ale wiadomo, czasu się już nie cofnie, trzeba dziś robić wszystko co tylko możliwe, żeby pielęgnować więzy rodzinne jak tylko się da.
   Ale i tak świetnie wyszło, że jak oznajmiłam im, że porzucam ten twór religijny, to murem stanęły po mojej stronie.


   NIE! NIE! NIE! NA STAROŚĆ TA SEKTA NIE MA STARANIA O SWOICH GORLIWYCH SŁUG!


   Co przykład Twoich rodziców świetnie pokazuje.
   A takich historii jest napewno więcej.
   Nie interesują się zbytnio stanem takich rodzin, małżeństw czy samotnych braci i sióstr.
   Wręcz przeciwnie, potrafią wskazać nawet na wykluczone, odłączone i odstępcze dzieci, a nawet krewnych, jakąś dalszą rodzinę i instytucje państwowe.
   Że to jest ich święty obowiązek zadbać o swoich w podeszłym wieku rodziców, a nawet podpowiedzą, że sądem można tę opiekę wymusić.
   Byle pozbyć się takiego ciężaru, bo na cóż się już im przydaje stary człowiek bez sił, zapału do pracy i marną emeryturą?
   Nie przyprowadzi nowych, którzy będą nakręcać tę spiralę ideologicznego kłamstwa.
   Nie będzie śmigał po internecie, żeby wyświetlać propagandowe filmiki.
   Dla takiej korporacji religijnej, to zaporowa śrubka, nieprzydatna zbytnio.
   Tu potrzeba młodych, zaślepionych i nie myślących młodzieńców.
   Co myślących bez skrupułów będą wymiatać po zborach.
   Z tą swoją "ala" władzą starszego.
   I skrzyneczka na datki nie urośnie  :'(
   Smutne to ale prawdziwe, niestety.
   A sekta jest jak mafia, bez żadnych skrupułów.
   Nie jesteś przydany, wynocha z naszego życia i horyzontu.
   Lepiej, żeby Cię już nie było.
   Tam nikt nie podziękuje za wysiłki całego życia.
   I nikt na starość nie poda przysłowiowej szklanki wody.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Aliki

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj, 2022, 23:27 »
Swoją drogą jak zwykle obrzydliwa manipulacja wersetami. Dlaczego w tamtym akapicie są wersety 4 i 12 wyrwane z kontekstu? Dlaczego nie ma 13 i 14? SJ w ogóle na nie nie spojrzą, bo klikną w tablet albo smartfon i koniec. Wcześniejsze i dalsze wersety im się nie wyświetlają. Po to jest ta digitalizacja w amerykańskiej korporacji.
A właśnie te pominięte wersety mówią że datki to sprawa nie biednych tylko bogatych, tych co mają obfitość środków finansowych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj, 2022, 06:24 »
Swoją drogą jak zwykle obrzydliwa manipulacja wersetami. Dlaczego w tamtym akapicie są wersety 4 i 12 wyrwane z kontekstu? Dlaczego nie ma 13 i 14? SJ w ogóle na nie nie spojrzą, bo klikną w tablet albo smartfon i koniec. Wcześniejsze i dalsze wersety im się nie wyświetlają. Po to jest ta digitalizacja w amerykańskiej korporacji.
A właśnie te pominięte wersety mówią że datki to sprawa nie biednych tylko bogatych, tych co mają obfitość środków finansowych.

Mozg świadka tego nie wychwyci. Jest tak w Biblii i koniec, tu masz werset.
Dużo o tym myślałem, to tak oczywiste i jestem pełen podziwu dla sekty i pełen zażenowania dla siebie, że podczas mojej indoktrynacji nie wpadłem na pomysł, że gdy czytam "...Józek nie lubi mleka", zaczęte od trzykropka, wyrwane w połowie zdania to może warto by przeczytać całe zdanie, które np może mowic: "Marysia błędnie pomyślała, że Józek nie lubi mleka"...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Światus

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj, 2022, 09:45 »
Wiedziałem, że w statucie jest napisane, że u Świadków Jehowy są zakony i zakonnicy.
Nie wiedziałem, że to zakon żebraczy  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2022, 12:11 »
pytanie: jak _praktycznie_ przebiegło "studiowanie" tych zachęt w waszych zborach?

czy ktoś zgłaszał się i mówił  że "trzeba musimy" itd.?

czy ktoś opowiadał o "błogosławieństwach", które go spotkały gdy coś ofiarował jw-org-owi?

a może brat starszy zaakcentował tę akurat myśl o dawaniu?

a może były jakieś kwasy, w stylu "zgadnijcie o kim myślę" :) polegające na tym że emeryt z niską emeryturą sugeruje że "gdyby miał to by dał" i podczas swojej wypowiedzi robi jakieś aluzje do jakiegoś konkretnego brata któremu dobrze powodzi się "ale jest skąpy"? :)

przykładowo, w konkretnym zborze jest tylko jeden właściciel hurtowni spożywczej i wszyscy wiedza kto to jest, a jakiś emeryt "własnymi słowami" sugeruje, że "ja to mam niską emeryturę ale gdybym był właścicielem hurtowni spożywczej to połowę żywności przeznaczyłbym na pomoc dla ukraińskich braci których my Polacy gościmy jako uchodźców" itd itp

a może wprost przeciwnie, ktoś "umniejszał" myśli zawarte w strażnicy i w swojej odpowiedzi "własnymi słowami" zasugerował, że to zachęty "dla tych co zarabiają ponad średnią krajową"?

a może po prostu: akapit pytanie odpowiedź odczytana żywcem z akapitu, akapit pytanie odpowiedź odczytana żywcem z akapitu, akapit pytanie odpowiedź odczytana żywcem z akapitu, itd.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2022, 12:18 »
Swoją drogą jak zwykle obrzydliwa manipulacja wersetami. Dlaczego w tamtym akapicie są wersety 4 i 12 wyrwane z kontekstu? Dlaczego nie ma 13 i 14? SJ w ogóle na nie nie spojrzą, bo klikną w tablet albo smartfon i koniec. Wcześniejsze i dalsze wersety im się nie wyświetlają. Po to jest ta digitalizacja w amerykańskiej korporacji.
A właśnie te pominięte wersety mówią że datki to sprawa nie biednych tylko bogatych, tych co mają obfitość środków finansowych.

Z drugiej strony, ty pomijasz np. werset 2… i wyrwałeś(aś) dwa wersety z kontekstu, które mają potwierdzać twój wniosek, że datki to sprawa bogatych.
Werset 14 jest bardzo często cytowany przez orga w publikacjach. np. jak zgarnęli kasę z kredytów za sale…. albo jak próbują ujednolicić standard sal, itd.

Dla mnie te wersety mówią tyle: masz chęć i masz co dać (tak żebyś za chwilę sam nie potrzebował), to daj potrzebującym. Nie chcesz to nie dawaj. Choć sam Paweł podał przykład tych z Macedonii, co mieli mało, ale chcieli dołączyć do akcji pomocy. Więc trochę zawstydził bogatych Koryntian tym przykładem.

Ja widzę inną manipulację w tekstach orga i w tym artykule. Rozdział 8 mówi o pomocy biednym - nie mówi o datkach na sale, czy na budowle na zebrania. A org bierze rozdział 8 i łączy datki na salę z tym ci napisał Paweł, o wspieraniu biednych. Bo biedni przecież najbardziej potrzebują sal… Mówi też (np. w różnych ogłoszeniach) - chcesz pomóc biednym wrzuć do skrzynki lub przelej kasę na donate. I nigdy nie pokazuje na co te pieniądze dokładnie idą. Są tylko pokazówki: ileś dolarów na mikrofony w Afryce, ileś na tv satelitarną, konta zoom, itd. Tylko nigdy nie mówi ile wpłynęło ogólnie i co z resztą kasy.


Offline blossom

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj, 2022, 15:14 »
Ja dodam od siebie, że same prośby o datki nie wzbudzają we mnie takiego oburzenia, bo jako osoba wierząca i należąca do jakiejś wspólnoty rozumiem, że pieniądze są potrzebne i jak ktoś chce to daje. Problemem jest to, że organizacja nie udostępnia sprawozdań finansowych swoim wiernym (chyba, że udostępnia a o tym nie wiem) oraz chyba największą moją bolączką jest ich hipokryzja, tzn. mówienie, że oni nie zdzierają pieniędzy tak jak to robią inne chrześcijańskie religie. To jest po prostu śmieszne.


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj, 2022, 15:33 »
chyba największą moją bolączką jest ich hipokryzja, tzn. mówienie, że oni nie zdzierają pieniędzy tak jak to robią inne chrześcijańskie religie. To jest po prostu śmieszne.
to jest stwierdzenie przy którym warto się zatrzymać i gruntowniej zbadać sprawę.

ja zainteresowałem się "prawdą" w końcówce Polski Ludowej (druga połowa lat 80-tych XX wieku) i wtedy faktycznie dominował przekaz przeciwstawiający "pazerny" kościół katolicki "niepazernej" organizacji świadków Jehowy.

w ówczesnej Polsce Ludowej brzmiało to "jako tako wiarygodnie" ale tylko dlatego że wtedy (przed legalizacją) nie mieli oficjalnych świątyń ani oficjalnych miejsc kultu a publikacje były dostarczane nieodpłatnie. Co więcej, w latach 80-tych XX wieku NIE pobierano od czytelników datków za publikacje (zamiast tego cytowano werset "darmo wzieliście darmo dawajcie")

w latach 80-tych XX wieku czytelnikom "wypożyczano" publikacje gratis a na kolejnych odwiedzinach odbierano przeczytaną publikację, którą wypożyczano kolejnej osobie.

oczywiście "ktoś" musiał zapłacić, ale wg mojej wiedzy ci wszyscy "ktosie" mieszkali w Zachodniej Europie, a cały interes w Polsce nie zarabiał na siebie.

później w latach 90-tych XX wieku zaczęto budować sale i zaczęto rozpowszechniać tony kolorowych publikacji i wtedy zaczęto zachęcać do pobierania "dobrowolnych datków"

później głosy o "darmowości" przycichły, a coraz częściej mówiono o "dobrowolnych datkach"

nie wiem jak jest obecnie, ale gdy ja należałem do zboru i gdy byłem aktywny (lata 90-te XX wieku) to wtedy w mojej subiektywnej ocenie NIE BYŁO widać sprzeczności między przekazem że "nie zdzieramy pieniędzy" a wołaniami "dajcie dajcie dajcie".

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


brat_straszny

  • Gość
Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj, 2022, 17:05 »
Datki były dobrowolne, są dobrowolne i będą dobrowolne... Nawet nazwa na to wskazuje. Brat Russel powiedział kiedyś że Strażnica nigdy nie będzie prosić o pieniądze i moment w którym to zrobi, będzie początkiem jej końca. A na koniec się nie zanosi...

Każdy z nas kto był/jest świadkiem, wie dobrze że zasada jest prosta: Kto chce, ten daje. Kto nie chce, ten nie daje.
I wszystko w tym temacie. Przeczytaliście w Strażnicy że Jehowa lubi dawcę ochoczego i już szukacie dziury w całym. Izraelici też dawali swoje dary dla Jehowy i nie był to żaden materializm ale sposób na utrzymanie ich struktur religjnych oraz na pokazanie Bogu że szanuje się religię którą się wyznaje.

A wszystkie fantazje o ''publishers ID'' czyli numerom nadawanym głosicielom, po których można wywnioskować kto ile dał przez zkomputeryzowany system, to mrzonka ex-świadków którzy lata po odejściu szukają sensacji.

Proszę zwrócić uwagę że u nas nie jest tak jak w (tfu!) kościele katolickim gdzie jakiś facet chodzi z tacą i podtyka po nos ludziom i każdy widzi kto ile dał, albo słyszy czy przy danym człowieku wpada bilon czy szelest bankontów. Tam dopiero jest pranie mózgu, musisz przy wszystkich wrzucić na tacę i każdy widzi ile dajesz. Organizacja nie wymaga takich cyrków, każdy daje ile chce i nikt nie ma wiedzy ile dałeś, tylko ty i Jehowa.



Offline Siedemtwarzy

Odp: Strażnica do (tfu) studium na 29 maja 2022 - dawać pieniądze!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj, 2022, 17:32 »
Bracie straszny, datków dobrowolnych nie ma już od dwoch lat, dokladnie od wrzesnia 2020. Od tego momentu każdy zbór  płaci  określoną daninę. Jesli jacyś głosiciele, się nie dokładają to i tak zbór musi to zaplacić. 6 miesiecy z mankiem i zbór idzie pod obserwację...