Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią  (Przeczytany 3826 razy)

Offline Sebastian

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Maj, 2022, 13:27 »
super!

akurat idę do sklepu i już wiem, że oprócz innych artykułów kupię orzechy laskowe!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Maj, 2022, 14:48 »
super!

akurat idę do sklepu i już wiem, że oprócz innych artykułów kupię orzechy laskowe!
Sebastianie... kup te w czekoladzie!  ;D

A najlepsze, że ja sobie próbowałam jakoś sobie racjonalizować ten rzekomy zakaz jedzenia orzeszków laskowych!
Pomyślałam, że może Izraelici oprócz podziału na zwierzęta "czyste" i "nieczyste"  (czyli te, które mogli jeść i których mieli unikać)... mieli też podział na... czyste i nieczyste orzeszki!  ;D ;D ;D
--------------

Dzień dobry, cześć i czołem...  8-)

Temat niemal wyczerpany, więc w dodam w didaskaliach.
Ależ wesoły Romku! Moim zdaniem temat dopiero się rozkręca! Przecież głupota ludzka i Wszechświat są nieskończone! (aczkolwiek co do Wszechświata nie ma pewności :D )

Dodam kolejny absurd u Świadków, który był bardzo nasilony w latach 70 - tych i 80 - tych.
Otóż Świadkowie nie byli zachęcani do posiadania dzieci! A można rzec, że byli do tego stanowczo zniechęcani.
Argumenty:
- w 1975 roku będzie Armagedon... to po co się rozmnażać?! Będziecie mieli dzieci po Armagedonie, w raju na ziemi!
Jeżeli jakaś kobieta zaszła w ciążę w okolicach 1974 roku, to patrzyli na nią albo jak na słabą duchowo, albo prawie jak na chorą psychicznie!

W latach 80 tych (już po 1975 roku) nadal zniechęcanie do posiadanie dzieci się utrzymywało! Argumentowano, że przed potopem synowie Noego (na marginesie mieli po jakieś 100 lat) nie mieli dzieci tylko budowali arkę. A Armagedon już za pasem... już tuż tuż, więc posiadanie dzieci w takich niepewnych czasach byłoby głupotą!

Dodajmy, że nadal u Świadków utrzymuje się zakaz posiadania dzieci dla tych, którzy chcą usługiwać w Betel! Jeżeli takim betelczykom przydarzy się niespodziewana ciąża wtedy są mile... żegnani / wyrzucani na bruk!

I kolejny absurd... Zakaz SPOŻYWANIA chleba i wina podczas Pamiątki Śmierci Jezusa Chrystusa

Co roku Świadkowie spotykają się na uroczystości Pamiątki po to, aby wysłuchać budującego wykładu, podczas którego dowiadują się, że  nie zasługują na to, aby spożywać symboliczny chleb i wino! Żeby było ciekawiej, to ten chleb i wino podają sobie na talerzyku i w kieliszku z rąk do rąk. Gdyby ktoś jednak spożył owe emblematy, a miałby poniżej 80 lat, wtedy Świadkowie patrzyliby na niego jak na odstępcę albo osobę chorą psychicznie!
Oczywiście podczas uroczystości odczytywane są z Biblii słowa Jezusa " TO CZYŃCIE na moją pamiątkę".

Równie dobrze można zorganizować uroczysty bal, na którym wystrojeni goście dowiedzą się, że mają zakaz jedzenia ze stołów oraz tańczenia na parkiecie! Zakaz nie obowiązuje jednak garstki staruszków urodzonych głównie w USA! Oni mogą jeść i tańczyć do woli... reszta niech popatrzy!  ;D

« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2022, 15:21 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Storczyk

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Maj, 2022, 16:47 »
Nie wolno przysięgać.
Gdyby się wysmykło tak przypadkiem, będziemy szybko korygowani za" bluźnierstwo ".





Offline PoProstuJa

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Maj, 2022, 17:01 »
Mi się jeszcze przypomniała afera kiełbasiana!  ;D

Otóż jak wiemy Świadkowie nie spożywają krwi, co starają się tłumaczyć jednym wersetem biblijnym z Dziejów Apostolskich.
A że - jak już wiemy z poprzednich postów - nawet spożycie kilku kropel krwi ze zranionego palca jest problemem, to tym większy problem jest z produktami spożywczymi zawierającymi krew. Jedzenie kaszanki z krwią jest zakazane! I tu wątpliwości nie ma...

Ale co z kiełbasami?! Czy mamy pewność że w takiej zwykłej kiełbasce nie ma dodatkowych kropelek krwi?! Z takimi dylematami mierzyli się Świadkowie w latach 80-tych lub nawet 90-tych (tego nie jestem pewna dokładnie). Otóż zastanawiali się oni które kiełbasy są zakazane, bo z jakimś małym dodatkiem krwi, a które dozwolone (aż by się chciało powiedzieć... koszerne!).
No więc bracia dawali sobie cynk w którym rzeźniku mogą kupować kiełbasy i jakie rodzaje. I gorszyli się jeśli ktoś chciał zjeść "niekoszerną" kiełbaskę!
(To wiem z opowieści zmarłej już siostry-emerytki).

Czy wy też spotkaliście się z zakazanymi kiełbasami?!  ;D




Offline spawarka noego

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Maj, 2022, 17:56 »

Czy wy też spotkaliście się z zakazanymi kiełbasami?!  ;D

Owszem, temat był głośny we wczesnych latach 90. Podobno ówczesna technologia wędliniarska przewidywała powszechne stosowanie hydrolizatu osocza czy plazmy krwi, zwłaszcza w tanich wyrobach czy pasztetach, w formie zasadzki na ŚJ. :)
Pamiętam, że „parówkowa” i „zwyczajna” były wówczas na indeksie. Później kontrowersje stopniowo zanikły. Ot, ideologia wykrwawiła się i temat zakrzepł.  >:D

Jednak dzisiaj również stosuje tzw. „dodatki funkcjonalne”, np. hemoglobinę krwi wieprzowej, która ma właściwości barwiące i daje wędzonkom szlachetną patynę swojskich wyrobów.
Nie słychać jakoś, by ktoś robił z tego powodu aferę.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2022, 17:59 wysłana przez spawarka noego »


Offline PoProstuJa

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Maj, 2022, 18:09 »
Owszem, temat był głośny we wczesnych latach 90. Podobno ówczesna technologia wędliniarska przewidywała powszechne stosowanie hydrolizatu osocza czy plazmy krwi, zwłaszcza w tanich wyrobach czy pasztetach, w formie zasadzki na ŚJ. :)
Pamiętam, że „parówkowa” i „zwyczajna” były wówczas na indeksie. Później kontrowersje stopniowo zanikły. Ot, ideologia wykrwawiła się i temat zakrzepł.  >:D

Jednak dzisiaj również stosuje tzw. „dodatki funkcjonalne”, np. hemoglobinę krwi wieprzowej, która ma właściwości barwiące i daje wędzonkom szlachetną patynę swojskich wyrobów.
Nie słychać jakoś, by ktoś robił z tego powodu aferę.

Spawarko noego... otóż przepisy tak poszły Świadkom na rękę, że od około 2000 roku mogą oni legalnie przyjmować sobie hemoglobinę jako dozwoloną frakcję krwi / środek leczniczy (oczywiście jeżeli im sumienie pozwoli).
Wobec powyższego spożycie hemoglobiny w wędzonce nie powinno być już problemem!

Gorzej to mieli hindusi czczący świętą krowę, gdy kilka / kilkanaście lat temu wypłynęła afera czym przyprawiane są frytki z McDonalda i wyszło na jaw, że w przyprawie tej znajduje się mączka wołowa!  ;D


Offline Gostek

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Maj, 2022, 18:16 »
Swego czasu w zborach w Niemczech rozpowszechniany był pogląd, że w nutelli i w wyrobach czekoladowych firmy Nestlé dodaje się plazmę z krwi.
W zborach był nieoficjalny bojkot produktów tej znanej firmy.
Nawet znałem braci, którzy osobiście napisali do Nestlé, czy tę plazmę tam dodawają czy też nie... 🙉


Offline PoProstuJa

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Maj, 2022, 18:27 »
Swego czasu w zborach w Niemczech rozpowszechniany był pogląd, że w nutelli i w wyrobach czekoladowych firmy Nestlé dodaje się plazmę z krwi.
W zborach był nieoficjalny bojkot produktów tej znanej firmy.
Nawet znałem braci, którzy osobiście napisali do Nestlé, czy tę plazmę tam dodawają czy też nie... 🙉

O kurka wodna... to już pojechali po bandzie!

Ja rozumiem, że można mieć wątpliwości co do kiełbasy czy orzeszków laskowych...  ;D ;D
ale żeby się bać Nutelli?!  :o

Edit.
Upsssssssssssss Nutellę się robi z orzechów laskowych!!!  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2022, 18:30 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Gremczak

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Maj, 2022, 20:29 »
Co powiecie na taka sytuację?
Grałem w klubie sportowym, 2 Liga.
Punkty na zebraniu.
Nikomu to nie przeszkadzało.
Zbór  Zabrze 3 Maja.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2022, 20:31 wysłana przez Gremczak »


Offline Sebastian

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Maj, 2022, 20:42 »
wg mnie, Gremczak należał do jakiegoś liberalnego zboru
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Maj, 2022, 20:52 »
wg mnie, Gremczak należał do jakiegoś liberalnego zboru
Inne dwa zbory tez nie reagowały.
Na wcześniejszym forum troszkę o tym opisywałem.


Offline PoProstuJa

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Maj, 2022, 20:56 »
Co powiecie na taka sytuację?
Grałem w klubie sportowym, 2 Liga.
Punkty na zebraniu.
Nikomu to nie przeszkadzało.
Zbór  Zabrze 3 Maja.

Inne dwa zbory tez nie reagowały.
Na wcześniejszym forum troszkę o tym opisywałem.

Może gdyby to była 1 Liga, to zbory by zareagowały...?!


Offline blossom

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Maj, 2022, 21:59 »
Spożywanie krwi to jedno. Ale przecież jest tez zakaz oglądania filmów gdzie tę krew się spożywa… nie wolno filmów o wampirach oglądać. Oczywiście też grać w gry, gdzie choćby piksel krwi się pojawia. I w pokemony grać tez nie wolno bo to w luźnym tłumaczeniu kieszonkowe potwory/demony.


Offline Storczyk

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Maj, 2022, 22:09 »
Co powiecie na taka sytuację?
Grałem w klubie sportowym, 2 Liga.
Punkty na zebraniu.
Nikomu to nie przeszkadzało.
Zbór  Zabrze 3 Maja.
Sytuacja rzadka, wręcz niewiarygodna.
Ty napisz z czego wynikała taka pobłażliwość, wobec Twojej osoby ?



Offline Gremczak

Odp: Najgłupsze zasady u ŚJ nie poparte Biblią
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj, 2022, 22:45 »
Spytaj się Ziarniaka,był obwodowym.
Ostatnio prowadził jakieś szkolenia.
To tak jakby jakaś moja rodzina.

Może Ci coś Pietruszka powie.
Spytaj się jak się mu rozmawiało z marchewką.
Jakiś czas temu pisałem na ten temat, marchewki.

Jest jeszcze Przemek Bobow razem byłem z nim w zborze.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2022, 22:59 wysłana przez Gremczak »