Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie  (Przeczytany 1614 razy)

Offline Sebastian

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Maj, 2022, 14:51 »
bardzo podobała mi się wypowiedź Alka że teraz jest _wypoczęty_

niby nic, ale wg mnie to jest super argument antyświadkowy!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Maj, 2022, 15:00 »
Słabiutko to nie Polsat niestety trzeba w tym być żeby móc mówić z przekonaniem, brak sedna organizacji budowa sal i deweloperka wpędzanie w depresję, wersety zmienione pokazać tak ogólnie nic nie daje.
Przy tym co pisze Roszada to ten pisarz no coś tam jest, dosłownie tłuste koty tak się określa tych co jak im dobrze to niech się świat wali, nasz kołdun pełny.

Tłuste koty są po obu stronach i w jehoskiej wierchuszce w Ameryce i wśród różnych cwaniaków w zborach. Każdy klapie swoje. Ośmiu wspaniałych pije wyski. Rzesze tych co się boją życia siedzą w betlach. Hordy tych co im się nie chce schylać pionieryują i żywią się oraz odziewaja na koszt tych szaraków co docierają swoje kręgosłupy we fizycznej robocie.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Maj, 2022, 15:41 »
Wywiad oceniam jako dobry. W kilka minut przybliżyli organizację ŚJ przeciętnemu widzowi. Poza tym forma programu nie pozwalała na podjęcie jakiś ciężkich tematów. W organizacji powiedziałbym, że był to wstęp mający na celu rozbudzenie zainteresowania.   >:D >:D >:D >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Maj, 2022, 17:18 »
Przyjazny przekaz, poprawny, miejscami dużo skrótów myślowych. Ale w porządku, opisuje obraz osoby zabetonowanej w min. 75% skali. Obawiam się, że co sprawniejszy betonowy umysł jest w stanie "wyjaśnić" tym mniej zorientowanym, że wcale to tak nie jest jak mówią.
Niestety całość w kontekście sytuacji na forum o której piszą niektórzy trochę traci urok.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 17:19 wysłana przez Technolog »


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Maj, 2022, 19:41 »
Brawa dla Izy i Alka! Cudowni ludzie! :)

Podziwiam ich za to, że zdążyli zmieścić tyle informacji w tych kilkunastu minutach! Dla mnie to wyczyn!

Nie dziwię się im, że chcieli się odciąć od forum. Jak czytam tu (niektóre) wypowiedzi pełne jadu pod ich adresem, to mnie aż trzepie!

Jak żeś taki mądry - zjadliwy człowieku - to sam idź do telewizji... i powiedz lepiej od nich (jeśli TV Cię zechce!).

Kociembowie zrobili dużo dobrego, byli bardzo zaangażowani w akcję informowania o szkodliwości organizacji ŚJ.
Więc smuci mnie jeśli pojawi się choć jeden "odstępca", który po to się udziela, żeby im dokopać.

Zaprawdę powiadam Wam... jeśli ktoś jest chamskim odstępcą, to naprawdę nie ma czym się szczycić! Samo odejście z organizacji i plucie jadem na innych to nie jest osiągnięcie!


Offline blossom

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Maj, 2022, 20:24 »
Nie wiem dlaczego więc piszę jeszcze raz bo usunięto mój post poprzedni.
 Ciekawe czy kiedyś Doczekamy się w telewizji programów nie tylko o byłych świadkach Jehowy ale o bylych wyznawcach innych religii.
 Byłoby ciekawie.
Niestety bo prawdę o religiach i tego co dzieje się w środku można dowiedzieć się od byłych wyznawców bo wewnątrz niestety nie mogą nic mówić Nie tylko Świadkowie Jehowy.

Mało filmów i programów o byłych księżach i w ogóle o religijnych nadużyciach? Ostatnio widziałam reklamę, że wychodzi film dokumentalny o kościele Hillsong. Tam też niezłe bagno się okazuje.


Offline Estera

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Maj, 2022, 20:54 »
Brawa dla Izy i Alka! Cudowni ludzie!
Jak żeś taki mądry - zjadliwy człowieku - to sam idź do telewizji... i powiedz lepiej od nich (jeśli TV Cię zechce!).
Więc smuci mnie jeśli pojawi się choć jeden "odstępca", który po to się udziela, żeby im dokopać.
Zaprawdę powiadam Wam... jeśli ktoś jest chamskim odstępcą, to naprawdę nie ma czym się szczycić!
Samo odejście z organizacji i plucie jadem na innych to nie jest osiągnięcie!

   Dołączam się do tych braw dla Izy i Alka  :-* :-*
   Trzeba mieć wielką odwagę, żeby z taką swobodą mówić o swoich prywatnych sprawach też uczuciach i emocjach.
   Absolutnie świetnie zawarli w tych kilku minutach najważniejsze sedno działań strażnicy.
   A ci, którzy krytykują, niech się trochę zastanowią co robią!
   Mnie osobiście również jest przykro, że w taki sposób atakuje się tych, którzy jednak ... "wrzucają te kamyki" ... do ogródka strażnicy.
   Bo wielu ex-ów jest świadomych tego czym ta sekta jest, ale sami najczęściej tych kamyków nie wrzucają.
   Nie dziwię się wcale Izie i Alkowi, że wycofali się z jakiejkolwiek czynnej działalności jako ex-owie.
   A jednak, jakby nie patrzeć, śj to jedna z największych sekt w Polsce i takie informacje w eterze są niewątpliwie potrzebne.
   By być może uratować życie tym, którzy się dopiero z nią zetkną.

                               Izo i Alku jeszcze raz wielkie brawa dla Was za odwagę! :)

   Jeśli się komuś wydaje, że to takie proste, znaleźć się w takim programie przed takim audytorium to powiem tak.
   To nie jest takie proste, znaleźć się w studiu telewizyjnym i mówić o takich trudnych tematach.
   To nie jest przypadkowa kawka na śniadanku z przyjaciółką, z którą się sobie na luzaku gawędzi o ble, ble i niczym.
   Spróbujcie pojechać do studia i wziąć udział w jakimś ... "Jeden z dziesięciu" ... czy ... "Jaka to melodia" ...
   Na ile pytań odpowiedzielibyście prawidłowo w domu w wygodnym fotelu, a na ile tam, w studio?
   Tam w grę wchodzi specyficzne otoczenie, stres z myśleniem o tym co mądrego i użytecznego powiedzieć.
   Mając świadomość, że słucha to jakaś wielomilionowa rzesza ludzi, która ogląda PnŚ.
   To trochę tak, jakby komuś kazać wystąpić z koncertem przed wielomilionową widownią.
   I nie bardzo wiedzieć na jakim instrumencie się zagra i jaki utwór wylosuje.
   A tak właśnie mniej więcej wyglądają programy prowadzone na żywo.
   Gdzie jedno zdanie prowadzącego może całkowicie zmienić tor rozmowy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Maj, 2022, 20:58 »
No cóż, wraz z tym wywiadem przypomniała się sprawa z pozwem sądowym. Osobiście czuję się trochę zawiedziony brakiem informacji w tej sprawie. Tutaj link do wątku. Od razu uprzedzam nie mam nic złego na myśli. Po prostu jestem trochę zawiedziony.
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/wts-kontratakuje-pozew-sadowy-za-film-z-komitetu-sadowniczego-prosba-o-pomoc/270/
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Maj, 2022, 21:07 »
No cóż, wraz z tym wywiadem przypomniała się sprawa z pozwem sądowym. Osobiście czuję się trochę zawiedziony brakiem informacji w tej sprawie.
Tutaj link do wątku. Od razu uprzedzam nie mam nic złego na myśli. Po prostu jestem trochę zawiedziony.
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/wts-kontratakuje-pozew-sadowy-za-film-z-komitetu-sadowniczego-prosba-o-pomoc/270/
   Gandalfie.
   Sprawa jest nadal w toku, jest niezakończona.
   I narazie nic nie wiadomo ile czasu to jeszcze będzie trwało.
   Sądy nie są zbyt pośpieszne, a koronawirus i inne "wirusy" robią swoje.
   I dla dobra sprawy, nic narazie się tu absolutnie nie może pojawić.
   Trochę cierpliwości w stosownym czasie pojawi się odpowiednia informacja.
   I myślę, że nie chciałbyś obecnie znaleźć się na miejscu tych, których to najbardziej dotyczy.
   Wiem co piszę  :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Maj, 2022, 21:14 »
No cóż, wraz z tym wywiadem przypomniała się sprawa z pozwem sądowym. Osobiście czuję się trochę zawiedziony brakiem informacji w tej sprawie. Tutaj link do wątku. Od razu uprzedzam nie mam nic złego na myśli. Po prostu jestem trochę zawiedziony.
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/wts-kontratakuje-pozew-sadowy-za-film-z-komitetu-sadowniczego-prosba-o-pomoc/270/

   Gandalfie.
   Sprawa jest nadal w toku, jest niezakończona.
   I narazie nic nie wiadomo ile czasu to jeszcze będzie trwało.

Jak ktoś oczekuje, że sąd wyda jakiś wyrok po miesiącu, pół roku czy nawet roku, to się może nieźle zdziwić. Sprawy sądowe często trwają LATAMI!
Myślę, że gdyby w tej sprawie wydarzyło się coś przełomowego, to Iza i Alek daliby taką informację. A jeśli nie wydarzyło się nic spektakularnego, to po prostu o tym nie piszą.

Ja myślę, że oni śmiało mogą oddać całą kasę (i jeszcze dołożyć od siebie parę stów) dla osoby, która jest chętna aby przejąć na siebie całą tę sprawę!

Jest tu ktoś CHĘTNY?
Ręczę, że znam ich osobiście. Mogę się z nimi skontaktować!
Osoba chętna dostanie forsę w walizce i niech bierze na siebie wszystko - dojazdy do sądu, pisanie pism do sądu, pisanie odwołań i stres.
Myślę, że zaraz tu będzie las rąk tych, którzy się zgłaszają, aby być na miejscu Izy i Alka i chodzić po sądach!
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 21:15 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Maj, 2022, 21:14 »
   Gandalfie.
   Sprawa jest nadal w toku, jest niezakończona.
   I narazie nic nie wiadomo ile czasu to jeszcze będzie trwało.
   Sądy nie są zbyt pośpieszne, a koronawirus i inne "wirusy" robią swoje.
   I dla dobra sprawy, nic narazie się tu absolutnie nie może pojawić.
   Trochę cierpliwości w stosownym czasie pojawi się odpowiednia informacja.
   I myślę, że nie chciałbyś obecnie znaleźć się na miejscu tych, których to najbardziej dotyczy.
   Wiem co piszę  :)
[/b][/size]

Raczej nie. Wiem jak wyglądają sprawy w polskich sądach i wiem jaki to stres. Niemniej: trzymam kciuki, po drugie jako osoba postronna i biernie zaangażowana chciałbym coś wiedzieć. No ale cóż. Jak to mówili w piaskownicy; Kto ciekawy, nos do kawy lub ciekawość to pierwszy stopień do..... Ale jako były/obecny ŚJ w to  nie wierze >:D >:D >:D

Oj chyba PPJ bardzo źle mnie oceniła!!:(
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 21:17 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,