Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie  (Przeczytany 1612 razy)

Offline Stanisław Klocek

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj, 2022, 08:02 »
Możemy robić zakłady bukmacherskie o jakie małżeństwo chodzi  ;D  Iza i Alek
Trafiłaś, wystąpią, Aleksander z Izabelą, ... po dalszych; grilowaniu, 5 letniej córce Lewandowskich i pogodzie. Nagram, ale niewiem, czy się zgodzą umieścić na mym kanale YT, z powodu praw autorskich?
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 08:13 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj, 2022, 08:45 »
Chciałam właśnie powiedzieć że napewno Alek z Izą. Tu na forum nie piszą bo  chcą się odciąć, zostawić to, za sobą i straty taty. Bo tacy poszkodowani. Ale w telewizorze dla paru milionów ludzi to i owszem. Może opowiedzą coś o losach składki.
Tacy ludzie którzy są wyszczekani jak pies przy budzie, wpadają do jehowych na 10,20 lat, zrobią karierę. I wychodzą z grandą i szumem, przekonani że oni byli i są lepsi. Bo byli starszymi pionierami itd. Tacy  z tego co pamiętam budzą największą pogardę wśród swiadkowskiej gawiedzi. Tak że nie bardzo rozumiem po co te występy. Wystąpić w telewizji to może Stasiek, czy Światusy, to by miało jakąś wartość.


Offline Turbulent_Business

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Maj, 2022, 09:22 »
Każde naglosnienie cyrku ktory się odjaniepawla w tej sekcie jest na wagę złota.
My jako odstępcy skupiamy się na tym, bo było/jest to ogromną częścią naszego życia. Często zapominamy ze 99% społeczeństwa ma to po prostu głęboko w dupie.

To tak jak z Panią od polskiego która myśli że jej przedmiot jest najważniejszy na świecie, i zapomina o istnieniu czegokolwiek innego...

Dlatego jeśli przedstawione informacje nie beda fałszywe, każda próba wywleczeblnia cyrków na zewnątrz jest bezcenna. Niechęci do przedstawiających można zostawić dla siebie. I zamiast narzekać ze ten albo tamten zrobił by to lepiej pomyśleć co ja robię oprócz narzekania...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Maj, 2022, 10:14 »
Program w którym występowali Iza i Alek Kociemba świetny. Mój kolega G.Fels był z nimi. O nich pisał w reklamowanej książce (s. 32-41).

https://www.publio.pl/bylismy-ofiarami-ofiar-grzegorz-fels,p178801.html


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Maj, 2022, 10:22 »
Fałszywe nie były ale pierdoły naciągane.
Żeby nie posiadać dzieci?
Coś tam majaczyło w tle, ale nikt nikomu nie bronił mieć dzieci. Inna sprawa że jak tacy"bracia jeżdżący po garach"czytaj pionierzy bez kasy mieli by te dzieci utrzymać.
Że majątku nie gromadzić?
Eeee tam. Moja matka ma wypasioną chałupę nad samym jeziorem. Wymieniła już Chyba 6 czy 7 samochód. Wszystkie z salonu. Nie przeszkadza jej to w niczym być zabetonowanym palikiem.
Malo tego zapierdala całe życie fizycznie i jeszcze jest tak omotana że takich karierowiczów bierze sobie na utrzymanie.
Oczywiście co Grzegorz powiedział o 75 roku to tak.
Że znajomi nie odbierają telefonu?
Faktycznie to dopiero dramat. Tragedia to jest co oni robią z rodzinami. A znajomi?
Takie paplanine pomiędzy grilowaną kiełbasą a pampersami dziecka celebrytów.

Ja wiem ze macie mnie za oportunistke i hejterkę na etacie. Może jednak warto trzymać w życiu jakieś standardy, być zimnym albo gorącym.
Rozgrzebana działalność przeciw jehoska. Porzucona.
Sprawa w sądzie niemieckim. Już cichosza.
Straszny brak konsekwencji i brak szacunku do takich jehowych, eks jehowych z prostych środowisk, jak ja.
Co oni wiedzą o ostracyźmie.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 10:29 wysłana przez Matylda »


Offline Roszada

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maj, 2022, 10:26 »
Cytuj
Żeby nie posiadać dzieci?
Coś tam majaczyło w tle, ale nikt nikomu nie bronił mieć dzieci.

Takie naciski są na pionierów. Oni byli pionierami.
NO nie może posiadać nieletnich dzieci.
W Betel tym bardziej nikt.

Poza tym zapomniałaś o przytaczanym cytacie: Biada brzemiennym w one dni.

Sam znałem z zakładu pracy dwie pary ŚJ co nie posiadali dzieci i sami mówili, że bezboleśnie będą w raju rodzić.
Obie kobiety po odejściu z orga miały dzieci.
Nikt im nie zakazywał, ale wskazówki orga traktowali serio.


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Maj, 2022, 10:36 »
Takie naciski są na pionierów.
NO nie może posiadać nieletnich dzieci.
W Betel tym bardziej nikt.

Poza tym zapomniałaś o przytaczanym cytacie: Biada brzemiennym w one dni.
W betel to tak. To tak jak by zrobić koedukacyjne wojsko. Odrazu ze żłobkiem. Alek z Izą nie byli w betel.
A że biada brzemiennym i matkom karmiącym? To owszem o tym się mówiło ale nie demonizujmy. Ja wiem że są tu nawet na forum osoby które zostały wręcz wyklete przez ojca za to że im się ciąża przytrafiła. Tylko że to są czasy 40-50lat temu.


Offline Roszada

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maj, 2022, 10:41 »
Byli pionierami, a chyba sobie nie wyobrażasz pionierki 90 godzin z wózkiem, tym bardziej gdy oboje nimi byli.
Ja się dziwię, że Ty nie rozumiesz jeszcze po tylu latach tych zasad.

Opisałem pełną zasadę bezdzietności. I co z tego że nie byli w Betel?
Betelczyków podawano jako wzór, że można bez dzieci żyć.


Offline Gostek

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Maj, 2022, 11:04 »
Nie znam Alka I Izę prywatnie, więc trudno mi ich oceniać. A program TV, w którym wystąpili, dopiero ocenię, jak go zobaczę. 👍😁.
Faktem jest, że każdy odstępca wyszedł z innych pobudek. Są tacy co ich fałsz i obłuda od zawsze w orgu doskwierały i są też tacy, co to się w orgu zawsze dobrze mieli.... I czuli, aż do momentu, kiedy to nastąpił jakiś personalny zgrzyt dotyczący ich osoby i się od tego momentu na org i wszystkich braci śmiertelnie obrazili.
Dlatego osobiście odbieram różnie odstępców, bo można ich podzielić na parę grup o różnym odczuciu zarówno, podczas bycia tam wewnątrz i potem poza organizacją.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Maj, 2022, 11:41 »
Link do mego kanału YT można znaleźć na dole w podpisie. Tam wrzuciłem do obejrzenia, lub bezpośrednio TU.


Offline Sebastian

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Maj, 2022, 12:24 »
każdy z nas ma inne emocje.

Obejrzałem całość i odebrałem słowa o nieposiadaniu dzieci inaczej niż Matylda.

Owszem, Kociembowie wspomnieli że długie lata nie mieli dzieci, ale dodali że to _oni_ podjęli taką decyzję w swej nadgorliwości. Tam nie było sugerowane, że urodzisz dziecko i "zasmucisz Jehowę" czy coś w tym stylu.

Kolejna sprawa: nie zapominajmy że to jest śniadaniówka, a więc nie ma w niej miejsca na dogłębne analizy ani na niuansowanie.

Występując w śniadaniówce nie ma co liczyć na to że przekażemy jakiś jasny przekaz całemu społeczeństwu. Można natomiast przekazać że "istnieje druga strona medalu".

Czyli: szanowna gosposiu domowa, jeśli przyjdzie do ciebie świadek Jehowy opowiadać o jasnej stronie świadków Jehowy to wiedz, że istnieje także ciemna strona. Spróbuj zweryfikować podawane informacje.

I tyle, na więcej czas programu nie pozwala.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 12:29 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada



Offline Światus

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Maj, 2022, 13:23 »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline janeczek

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Maj, 2022, 14:27 »
Słabiutko to nie Polsat niestety trzeba w tym być żeby móc mówić z przekonaniem, brak sedna organizacji budowa sal i deweloperka wpędzanie w depresję, wersety zmienione pokazać tak ogólnie nic nie daje.
Przy tym co pisze Roszada to ten pisarz no coś tam jest, dosłownie tłuste koty tak się określa tych co jak im dobrze to niech się świat wali, nasz kołdun pełny.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Roszada

Odp: Ex-Świadkowie w Pytanie na Śniadanie
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Maj, 2022, 14:30 »
Słabiutko to nie Polsat niestety trzeba w tym być żeby móc mówić z przekonaniem, brak sedna organizacji budowa sal i deweloperka wpędzanie w depresję, wersety zmienione pokazać tak ogólnie nic nie daje.
Przy tym co pisze Roszada to ten pisarz no coś tam jest, dosłownie tłuste koty tak się określa tych co jak im dobrze to niech się świat wali, nasz kołdun pełny.
Ale o co Ci chodzi tak w ogóle?
Najlepiej sam się  zgłoś i mów o deweloperce i depresji i tłustych kotach. ;D
Mówi się o tym, o co pytają, a nie co Ty masz do powiedzenia.
Malkontent jesteś i tyle.