Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkie siostry i braci!  (Przeczytany 3170 razy)

Offline JW

Witam wszystkie siostry i braci!
« dnia: 28 Kwiecień, 2022, 00:51 »
Witam. JW - nick przypadkowy (ale pokazuje, że jednak ta org siedzi w człwieku ;)) Troszkę spóźnione przywitanie, bo już zdążyłem popisać na forum. Lepiej późno niż wcale. Z tym, że nie bardzo wiem co mogę napisać, aby ewentualnie nie mieć problemów. Dlaczego? Jestem aktywnym śj, mam większość rodziny w organizacji. W zasadzie 90 % znajomych w org. Moja praca też często wiąże się z braćmi/siostrami. Dlatego nie mogę sobie pozwolić na wyjście fizyczne (mentalne już nastąpiło, ale jednak ciągle są zawahania [co by nie mówić od małego się jest programowanym...]).
Moja rodzina jest "mocna duchowo". Tj. starsi, pionierki itp.
Ja sam od lat walczę z swoją głową, że coś jest tu nie tak. Pamiętam, jak jakieś 12 lat temu, na "środkowej" pieśni, podniosłem głowę i spojrzałem w prawo/lewo. I pomyślałem sobie, że tu nie pasuję. Najzwyczajniej w świecie wyszedłem z sali. Jednak z poczuciem beznadziejności i żalem do siebie, że nie potrafię być taki jak oni (ci na zebraniu). Wtedy myślałem jeszcze, że to moja wina. Mijały lata i się tak dalej męczyłem. Poznałem swoją przyszłą żonę i na jakiś czas było lepiej, raźniej na tych zebraniach. Było zwyczajnie przyjemniej. Było ok. Gdy pojawiły się dzieci... Moja jednak niszczona psychika przez lata okazała się krucha. Częste teksty: bądź przykładem. Pytania starszych "czy wiem, że jestem autorytetem", muszę być przykładem. Było tego znacznie więcej i od rodziny i braci. Już nie chce mi się o tym pisać. I co może pomyśleć ktoś myślący, że oni mają rację, ale czemu ja tego nie chcę, nie czuję tego? Oczywiście ma to wiadome skutki, ale nie ważne.
Potem był kongres i tam było przed wejściem pełno... odstępców. :) Dzięki temu mocniej zgłębiłem ich wiedzę (wcześniej spoglądałem na tego typu strony, ale na chwilkę, i wmawiałem sobie, że to głupoty [zresztą tak nas uczą]). I cóż. Zdziwienie moje było spore, że osoby z którymi nigdy nie rozmawiałem mają podobne myśli/odczucia. Na tym jednak poprzestałem.
Pomyślałem sobie, że to jeszcze gorzej o mnie świadczy. Mam myśli jak odstępca. Oj źle, źle, bo z moją rodziną będzie jak ja taki zły?
Skutkiem oczywiście coraz gorszy stan psychiczny. Z czasem z nim powalczyłem i walczę dalej. Pomogło jednak zajrzenie głębiej do wiadomości odstępczych (prawdziwych). Zaczynam naprawdę interesować się Biblią. Szokuje mnie, że tak wiele jest treści u śj zmienionych!
Przepraszam za tak chaotyczny styl tego postu. Mam zwyczajnie jednak jeszcze mętlik w głowie. Wiele pytań. Straszne, że jest się z tym samemu. Wystarczy okazać cień zwątpienia to wykluczą, co u mnie znaczy praktycznie zaczynanie życia od 0. Popisałbym jeszcze, ale obawa jest, że ktoś się może zorientuje, jak i chyba za duży bałagan robię ;)

Ps. Podziwiam wielu użytkowników tego forum. Ogromna wiedza. Zawsze myślałem, że tylko śj znają Biblię. Jednak wielu z Was ma wiedzę o wile większą i musicie ją dobrze spożytkować.
Liczę, że to forum odżyje (mam wrażenie, że mniej się dzieje niż kiedyś), bo robicie kawał dobrej roboty. Pomożecie jeszcze wielu takim jak ja.
Dzięki!
Pozdrawiam.


Offline Estera

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 02:29 »
   JW  :)
   Witam Cię serdecznie i dzięki Ci za tę całą garść informacji o sobie, swoich wątpliwości i przemyśleń.
   Świetnie, że założyłeś swój osobisty wątek powitalny, dzięki czemu będziemy mogli też jeszcze bardziej Cię bliżej poznać.
   Nie jest łatwo stamtąd wyjść, jak się ma całe życie tam ulokowane, ale pamiętaj nikt Ci tego nie nakazuje i nie nakaże.
   To jest Twoje życie.
   To są Twoje decyzje.
   I to Ty będziesz ponosił konsekwencje tych decyzji.
   Nic nie rób pochopnie, wszystko przemyśl.
   Rób tak, żeby Tobie było dobrze.
   Znosić swoje realne życie.

   A narazie póki co, czytaj to forum, nabywaj wiedzy.
   I sam się zorientujesz, jakiej rewolucji dokonać, czy nie dokonać w swoim osobistym życiu.
   W moich odkryciach najgorsze na początku było to, że szybko zrozumiałam, że nie mam z kim o swoich wątpliwościach porozmawiać.
   To forum wyśmienicie spełnia swoją rolę w tej kwestii.
   Dlatego, jak masz takie życzenie i potrzebę.
   Pisz, pisz, pisz tu i nie przestawaj.
   Tyle ile uważasz i nikt nie będzie miał do Ciebie o to pretensji.
   Także, czuj się tu jak w rodzinie z podobnymi poglądami.
   Nikt z odstępczuchów głowy Ci tu nie urwie, a przynajmniej nie ja.
   Pozdrawiam.


   P.s.
   Nie martw się o nick, mój też jakby  ;) ... orgowy ...
   Gdybym dziś zakładała swoje konto, byłby inny, ale na zmianę go dziś, regulamin tego forum nie pozwala.
   I już muszę pozostać ...
   ... "Esterą"  :-* :-* ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 08:43 »
Życzę Ci z całego serca ( i wszystkim w podobnej sytuacji ) jak najszybszego uwolnienia się od wszechogarniającej kontroli ORG-a.
Wolność jest TU , w naszych głowach. TAM obóz o zaostrzonym rygorze. Odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.


Online Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 09:19 »
Witamy serdecznie i zachecamy do "wyrzucania" z siebie ile tylko trzeba :)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 09:25 »
Witaj!

Piszesz:
Cytuj
Liczę, że to forum odżyje (mam wrażenie, że mniej się dzieje niż kiedyś), bo robicie kawał dobrej roboty.

Już tak nie odżyje, jak było kiedyś. Dziś sporo ludzi działa na grupach exŚJ na facebook. Rozproszyło się towarzystwo, a poza tym sporo exŚJ przeszło do normalnego życia, bez exświadkowania. :)


Online Nikt

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 09:44 »
Witaj szalony JW jestem w takim samym położeniu i doskonale rozumiem jak może być Ci ciężko.
Pamiętaj, że nie jesteś w tym sam co ciekawe wile osób się budzi i ma dość . Co do forum to jest to świetna możliwość wyrażenia tego co nas boli a boli wiele. Ta pseudo religia niszczy w nas resztki człowieczeństwa i jest zdecydowanie przyczyną rozpadu niejednej rodziny dlatego pisz . Pisz jak najwięcej i niczym się nie przejmuj pisz i wyrzucaj z siebie to co Ci w niej doskwiera a jak sądzę jest tego wiele. Trzymaj się i powodzenia 
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline DreamM@ster

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 19:41 »
Siemka JW ja też oficjalnie SJ ale tylko na papierze... od lat nieczynny. Pozwól że zapytam o twoją żonę. Ma jakieś wątpliwości czy siedzi mocno w Organizacji??


Online Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 21:16 »
A tak w ogole, co Cie interesuje w dziedzinie badania Biblii? Masz jakies konkretne tematy? Interesuje cie historycznosc, doktryny sj vs Biblia, interpretacja innych wyznan?

Swiadkowska wiedza o Biblii to bajka. Wszystko kreci sie dookola kilkudziesieciu wersetow, w wiekszosci wyrwanych z kontekstu, z poziomem jak sam zauwazyles szorujacym po dnie rowu Marianskiego. Za długo jestem spokojny jakas gorąca dyskusja by się przydała. Obecnie nasi forumowi geostratedzy siedza w wątku o III wojnie światowej, ale tego tematu nie chce mi się nawet czytac:)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 22:18 »
Potem był kongres i tam było przed wejściem pełno... odstępców. :)
Hee. Może to Płock w 2017r?  ;D
Byłem tam jako odstępca.  ;D
Pozdrowienia z kujawsko -pomorskiego.
https://sjwp.pl/index.php?topic=4992.msg96372#msg96372
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 01:14 »
Dziękuję za taki pozytywny odzew. Jutro postaram się odpowiedzieć na pytania. Obecnie mam tak ogromny bałagan w głowie, że już sam się gubię w co i jak wierzyć. Porąbane to wszystko 😉

Przy okazji, może spytam. Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak Jezus może być Bogiem, skoro jest synem Bożym? Im więcej o tym czytam, tym większy chaos w głowie. To jest ciężkie do przeskoczenia, przestawienia w umyśle. Z czasem wierzę, że wszystko stanie się proste ☺


Online Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 06:26 »
Dobrze ze wiesz, ze potrzeba czasu. Niestety nie da sie wszystkiego opanować w dzien. Czytaj, oglądaj analizuj i powolutku jakiś tam obraz Ci się zarysuje. To jest temat szeroki jak tysiac rzek. Nie da się na pytanie czego uczy Biblia odpowiedzieć 100 stronnictwą książeczka z obrazkami:)

Co do pytania Roszada powinien pomóc z punktu widzenia katolika. Możesz pogrzebać w starych tematach, na pewno temat był męczony. Krótkie odpowiedzi, max 30 sekundowe są na zebraniach:):) Studium w prawdziwym tego słowa znaczeniu polega na dokładnym zapoznaniu się z kilkoma opiniami różnych stron (po oprzednim zapoznaniu się z profilem źródeł, żeby odsiać np plaskoziemcow) I wyrobieniu sobie własnej opinii. Polega ono także na braku strachu przed pytaniami i wyzwaniami. Podoba mi się bardzo motto z kanału exjwciticalthinker:

Lepiej mieć pytania bez odpowiedzi niż odpowiedzi których nie można zakwestionować.

Dlatego czeka cię długa podróż, jak każdego z nas. Jednak podróż kończy się wolnością umysłu, celem przyziemnym, osiągalnym i bardzo relaksujacym:) Powodzenia!
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 07:58 »
W twoim pytaniu jest odpowiedż ! . A teraz krótko ( przepraszam za dosadność ) : jeśli twój tato jest człowiekiem to ty jesteś człowiekiem czy istotą człekokształtną ? Rozdziel pozycję (stanowisko) we wszechświecie od istoty .


Offline Natan

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 09:55 »
Dziękuję za taki pozytywny odzew. Jutro postaram się odpowiedzieć na pytania. Obecnie mam tak ogromny bałagan w głowie, że już sam się gubię w co i jak wierzyć. Porąbane to wszystko 😉

Przy okazji, może spytam. Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak Jezus może być Bogiem, skoro jest synem Bożym? Im więcej o tym czytam, tym większy chaos w głowie. To jest ciężkie do przeskoczenia, przestawienia w umyśle. Z czasem wierzę, że wszystko stanie się proste ☺

Podobnie, jak dziecko człowieka jest także człowiekiem i ma w pełni ludzką naturę, wcale nie gorszą od rodziciela, na tej samej zasadzie jedyny Syn Boga Ojca, także ma w pełni Boską naturę, wcale nie gorszą od natury Ojca.

Pamiętaj także, że w definicji Świadków "Syn Boży" to największy ze wszystkich aniołów, archanioł Michał, miał początek w czasie i jest pierwszym stworzeniem Bożym. To są oczywiste błędy.

Pomocne będą Tobie uwagi brata Raymonda Franza, byłego członka Ciała Kierowniczego, podane w liście skierowanym do mnie w 1999 roku, gdy byłem na wylocie organizacji:

"Odłączenie się od organizacji i rozpoczynanie wszystkiego od nowa może być rozdzierającym
przeżyciem. Wiara w dobroć Boga pozwala dokonać takich zmian. Zerwanie z systemem,
który uznaliśmy za poważnie skażony nie jest rozwiązaniem samym w sobie. To, co
uczynimy potem zadecyduje o tym, czy zrobimy jakieś postępy i osiągniemy z tego jakiś
pożytek, czy nie. Jest również prawdą, że każda zmiana – nawet zmiana poglądów – wymaga
nie tylko czasu, lecz również przystosowania się pod względem umysłowym i emocjonalnym.
Po wielu latach myślenia o więzi z Bogiem za pośrednictwem organizacji nie jest łatwo
zrozumieć, że Słowo Boże przedstawia nam osobistą więź z Bogiem i Chrystusem (Rzymian
14:4, 10-12; 1 Koryntian 4:5). Oczywiście pośpiech nie jest dobrym doradcą, ponieważ
prowadzi jedynie do nowych problemów lub nowych błędów. Zawsze należy okazywać
cierpliwość, ufając w pomoc Boga i Jego kierownictwo – Przypowieści 19:2".


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 10:24 »
Przy okazji, może spytam. Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak Jezus może być Bogiem, skoro jest synem Bożym? Im więcej o tym czytam, tym większy chaos w głowie.
Nie wiem czy pomogę, czy narobię jeszcze większego chaosu, ale wypowiem się :)

jeśli Bóg istnieje i jeśli Bóg może wszystko, to może być także i Bogiem i synem Boga jednocześnie :)

co więcej, jeśli Bóg istnieje i jeśli Bóg może wszystko, to może nawet... istnieć i nie istnieć... i to jednocześnie! :)

albowiem to, co wolno Kotu Schrodingera, tym bardziej wolno Bogu :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 14:17 »
Pewnie ,że istnieje.
Jest to Wonsz Mega 9.
Oto dowód.