Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...  (Przeczytany 14621 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #195 dnia: 18 Maj, 2022, 22:56 »
Straszny się doczeka. Juz powiedzieli w sprawozdaniu ze myślą o powrocie. I że poprzednia decyzja była w 2h opublikowana wiec kto wie. Może jeszcze w czerwcu Straszny pojedzie na wsie klepać godzinki.


Offline Grazyna

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #196 dnia: 19 Maj, 2022, 08:28 »
czy u kogoś w zborze była już obsługa? Zebrania sa na sali a zbiorki na zoomie czy wszystko na zoomie?


brat_straszny

  • Gość
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #197 dnia: 19 Maj, 2022, 12:27 »
a już na pewno nie łyknie tego starszyzna zborowa.

Zdziwił byś się. Mój wątek powitalny został usunięty, a było w nim mówione wyraźnie że zbór do jakiego próbuję się dostać to nowy zbór w którym nikt mnie nie zna. A to daje wielkie pole do popisu, o ile moje umiejętności aktorskie nie zawiodą to wszystko się uda i będzie dobrze.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #198 dnia: 21 Maj, 2022, 06:37 »
Wózki to podstawa.

Zamiast wózków powinien być aerobik - zdrowiej, lepsza kondycja, więcej ruchu, więcej luzu. Skoro można boga wielbić budowaniem, a nawet tańcem jak papież powiedział, to można też ćwiczeniami.


Offline Sebastian

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #199 dnia: 21 Maj, 2022, 11:35 »
Zdziwił byś się. Mój wątek powitalny został usunięty, a było w nim mówione wyraźnie że zbór do jakiego próbuję się dostać to nowy zbór w którym nikt mnie nie zna. A to daje wielkie pole do popisu, o ile moje umiejętności aktorskie nie zawiodą to wszystko się uda i będzie dobrze.
no cóż, niechaj Jehowa pobłogosławi Twoje starania ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #200 dnia: 03 Czerwiec, 2022, 15:05 »

  "W organizacji Jehowy oszukują samych siebie"
      https://www.youtube.com/watch?v=jWN2eP3JM6E

   Napewno tęsknili do fizycznego zobaczenia się po tak długiej izolacji.
   To nie ma nawet dwóch zdań.
   No ale te maseczki?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #201 dnia: 05 Czerwiec, 2022, 09:45 »
czy u kogoś w zborze była już obsługa? Zebrania sa na sali a zbiorki na zoomie czy wszystko na zoomie?
Jak dotąd zebrania na sali zbiórki na zoomie.
Ale wg amerykańskiego listu z 2 czerwca na sali można już wszystko, zbiróki, spotkania starszych, śluby itp.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #202 dnia: 05 Czerwiec, 2022, 10:10 »
Wlasnie ostatnio jakos malo listów na forum albo mi to umyka. Jest jeszcze gdzieś miejsce gdzie można to śledzić.


Offline Technolog

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #203 dnia: 05 Czerwiec, 2022, 10:34 »
Wlasnie ostatnio jakos malo listów na forum albo mi to umyka. Jest jeszcze gdzieś miejsce gdzie można to śledzić.
Nie umyka, nikt nie publikuje. Napisałem kiedyś do DonieDarko, bo publikował regularnie, ale ostatnia aktywność 9 marca.
Ja przeglądam:
https://www.reddit.com/r/exjw/
https://avoidjw.org/
https://www.youtube.com/c/KimMikeyex-jw (tu zwykle są najświeższe listy ale amerykańskie)

A ten konketny z 2 czerwca tu:
https://www.reddit.com/r/exjw/comments/v45vdd/jehovahs_witnesses_announce_more_backtobusiness/
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec, 2022, 10:41 wysłana przez Technolog »


Offline Estera

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #204 dnia: 08 Czerwiec, 2022, 15:52 »

   A tak coś na bieżąco w temacie zebrań.
   Jednak jak słychać i widać jest problem z fizycznym powrotem ludzi na zebrania do Sal Królestwa.
   I raczej owieczki nie słyszą ciepłych zachęt z mównicy od starszych, ale raczej wpędzanie ich w poczucie winy.
   Że na salkę nie przychodzą!

      https://www.youtube.com/watch?v=9miiqun9h9o

   Myślę, że kierownictwo śj samo sobie strzeliło w kolanka wprowadzając zebrania na zoomach na tak długi okres.
   I nie poszło za przykładem wielu wyznań i kościołów, które już od dłuższego czasu normalnie funkcjonują.
   I wydaje mi się, że trudno będzie zmobilizować ludzi do przychodzenia tam.
   Tym bardziej, że śj mogli na własnej skórze odczuć naprawdę świetny komfort odbierając je w domach przez internet.
   Przez ten dwu letni okres, w którym nie musieli tam chodzić.
   Poza tym, program zebrań jest nudny, ma bardzo niski poziom i nic dziwnego, że owieczki nie mają ochoty tam być.
   I jeśli ktoś nie chciał sobie tego słuchać czy oglądać, to się w tym czasie w domu mógł zająć czymś pożytecznym.
   Odpadało to galowe szykowanie się na wyjście, prasowanie i szybki bieg czy wyjazd do Sali Królestwa.



   Osobiście powiem, że nawet interesuje mnie to, w jakim kierunku ta frekwencja na zebraniach się rozwinie.
   W rozmowie z pewnym śj usłyszałam, że dopóki będzie wymóg siedzenia na zebraniu w maseczce.
   To nie ma takiej opcji, że ten ktoś wybierze się na zebranie i dwie godziny będzie siedział z zakrytą twarzą.
   I konsekwentnie, chociaż już można iść na salę, ten ktoś odbiera zebrania na zoomie w domu.
   Myślę, że napewno więcej jest takich osób, skoro świat funkcjonuje już w miarę normalnie.
   I maseczek się już nie nosi.


   A tak poza tym, z medycznego punktu wiedzenia, ... kiedy maseczka staje się wilgotna  >:D >:D >:D ... , należy ją natychmiast zmienić.
   Wilgotna maseczka nie spełnia już swojej roli, a wręcz może być bardzo niebezpieczna i wtedy jest do wyrzucenia.
   Więc na takie dwu godzinne spotkanie, trzeba by było zabrać ze sobą całą garść maseczek, żeby je mniej więcej co 15 minut wymieniać.
   I wysiedzieć całe dwie godziny w tej niby ochronie zdrowia, przed innymi bakteriami i wirusami.
   Także, życzę władzy strażnicowej powodzenia w takich poronionych pomysłach.
   Może gdy więcej takich decyzji zapadnie, to więcej ludzi zacznie głębiej myśleć i przecierać ze zdziwienia oczy.
   Jak bardzo ludzka jest ta organizacja i że z boskością i zbawieniem niewiele ma wspólnego.
   Pozdrawiam myślących  :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nikt

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #205 dnia: 08 Czerwiec, 2022, 19:25 »
Szczerze trochę wątpiłem w braci i siostry, myślałem ,że dadzą sobie radę i będą pokornie uczęszczać na zebranka ale NO cóż ku chwale drogiej benzyny i wygodzie opuszczają jedyny słuszny cel zebrań wspólną integrację na rzecz spokoju ducha i umyslu.
A obecnych coraz mniej hihihi
Brawo brawo brawo
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #206 dnia: 08 Czerwiec, 2022, 20:46 »
Spokojnie, narracja o tym, że trzeba na sale wracać nie potrwa zbyt długo, bo lada chwila będzie ogłoszony sukces i frekwencja tak liczna, iż trzeba kolejne sale budować  8-)


Offline Estera

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #207 dnia: 08 Czerwiec, 2022, 21:26 »
Spokojnie, narracja o tym, że trzeba na sale wracać nie potrwa zbyt długo,
bo lada chwila będzie ogłoszony sukces i frekwencja tak liczna, iż trzeba kolejne sale budować  (...)

   I dlatego chodzi za mną pokusa, żeby wybrać się na zebranie do sali królestwa.
   Żeby na własne oczy zobaczyć, jak ta frekwencja wygląda po tych dwóch latach zoomowania w moim zborze.
   Powstrzymuje mnie tylko jedna, jedyna myśl  ;D ;D
   Nie chcę dla nikogo stwarzać jakiejkolwiek nadziei na mój powrót do zboru, bo to się nie stanie.
   A pokazanie się na zebraniu, wielu mogłoby tak właśnie to odebrać.
   Albo i sarkastycznie podsumować, że oooo ...   
   "Skruszona córa marnotrawna, jednak do nas powraca po tylu latach!"
   Nie chcę takiej sytuacji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #208 dnia: 08 Czerwiec, 2022, 21:43 »
Nie ma reguły, w zborze do którego teraz chodzę centrum miasta ok 120 tys mieszkańców na oko oceniam jest 60 sala, 20 zoom. U kuzyna małomiejsko-wiejski zbór na zoom 4 te same starsze osoby + 1-3 zmienne, a pozostale 50 Sala.Przy czym ten ostatni to zbór baaaardzo duchowy, łącznie z młodzieżą, która nie zaznała życia w wielkim mieście.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: No i dupa. Od 1 kwietnia powrót na sale królestwa...
« Odpowiedź #209 dnia: 09 Czerwiec, 2022, 02:08 »
Czy ci bracia i siostry którzy nie chcą uczęszczać na sale mają zarazem problem z tym, że nie spotykają współwyznawców czy może spotykają ich na stopie prywatnej, czy w ogóle mają na to wywalone?

Przecież bez społeczności spotykającej się, kontrolującej się, przygotowującej razem punkty i tak dalej, w sumie prawie nie ma tej religii. Wszystko opiera się na osobistych relacjach.

Skoro nie chcą wracać na sale to albo ułożyli sobie relacje zborowe poza salami albo mają na nie wywalone dużo bardziej niż by się wydawało.

Ja znowu wracam do teorii, że tym co rozkłada tę religię społecznie jest rezygnacja z zebrań domowych, bardzo mocny cios w bezpośrednie relacje, którego już później w żaden sposób nie odbudowano. Lata minęły, przyszła pandemia i się okazuje, że duża część nie ma problemu z tym, że kongresy są zdalne, z tym że zebrania są zdalne. Nie wiem czy to ci sami, którzy chcieliby odejść przy pierwszej okazji, ale mimo wszystko daje to do myślenia.

Ja z domu rodzinnego pamiętam, że rzadko kiedy jechało się na salę z entuzjazmem, zwłaszcza w niedzielę rano. Wszystko było raczej siłą przyzwyczajenia, obowiązku i czuć było frustrację i pogoń aby się wyrobić. Jeśli idzie o kongresy, to też zdarzały się uwagi, że jedzie się kongres przesiedzieć i troska o to czy się uda, bo to fizycznie wyczerpujące w słońcu i na ciasnych krzesełkach.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec, 2022, 02:32 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »