Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24951 razy)

Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #585 dnia: 05 Maj, 2022, 19:03 »
Ach ta faszystowska Ukraina, Mołdawia, Polska, Litwa, no ba nawet Niemcy blokują, uciskają biednych Rosjan.
Pozwalają na antyrosyjską propagandę u siebie i zabraniają śpiewania Kalinki oraz używania ich ulubionych symboli sierpa i młota.
Zobacz co ci faszyści wyprawiają !
https://wiadomosci.wp.pl/kaliningrad-milion-mieszkancow-jest-uwiezionych-w-enklawie-z-frustracji-dochodzi-do-dantejskich-scen-6757809700289152a
Wstrętni Polacy i Litwini uwięzili biednych ruskich na ich terytorium tak samo jak Mołdawianie i Ukraińcy uwięzili biednych nadniestrzańczyków.
Prezydent Nadniestrza Wadim Krasnosielski (w otoczeniu flagi Nadniestrza ze stalinowskim sierpem i młotem oraz flagi Rosji)  apeluje do narodu nadniestrzańskiego.
Biedny niadniestrzańczyk z dziada pradziada, tak samo jak jego wieloletni poprzednik  Igor Smirnow.
Faszystowska Ukraina nie dość, że zagraża bezpieczeństwu Rosji to jeszcze napada na suwerenne Nadniestrze z 20 tysiącami ton posowieckiej broni i z 1400 żołnierzami "pokojowej" armii rosyjskiej.

Faktycznie, polski, mołdawski, litewski i ukraiński faszyzm to straszna rzecz. Jak to dobrze, że kaliningradczycy mają obrońcę w twojej osobie ;)
Artykuł powalił mnie na kolana a ten śródtytuł wręcz ... lepiej nie kończyć
Cytuj
Frustracja i dantejskie sceny. Klientka zdjęła majtki, wołała: "stop wojnie"
Pana Tomasza Molgę i całą ekipę WP trzeba natychmiast nominować do Nagrody Pulitzera. Będą dzielnie walczyć o nagrodę z innymi autorami takich doniesień jak:

- Pośmiertnym odznaczeniu obrońców z Wyspy Węzy i ich cudownym zmartwychwstaniu,
- Brzemiennej Marianny ze szpitala w Mariampolu,
- zadziwiających dokonaniach "Ducha Kijowa",
- Cyganów kradnących traktorem kacapski czołg,
- babci z koszyczkiem zatrutych pierożków, karmiącą rosyjskich wyzwolicieli
- Ruską kolumną czołgów i wozów bojowych, rozciągającą się na 60 km, zbliżającą się do Kijowa.

A co do kwestii wojny bardziej niepokoją mnie takie doniesienia: Ukrinform: stoimy u progu możliwej wojny handlowej między Kijowem a Warszawą
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2022, 19:11 wysłana przez Panter »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #586 dnia: 05 Maj, 2022, 19:28 »
co niepokojącego jest w sporze dot. ciężarówek? i dlaczego miałoby to być bardziej niebezpieczne niż wojna?

normalny spór handlowy, jakich setki.

Pozwanie kontrahenta do sądu to (w mojej ocenie) cywilizowany i etyczny sposób załatwienia sprawy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #587 dnia: 05 Maj, 2022, 23:15 »
To może ty nas tu oświeć Gremczak o co tak naprawdę chodzi z tym Naddniestrzem?
Chodzi o politykę.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #588 dnia: 06 Maj, 2022, 07:57 »
Faktycznie, polski, mołdawski, litewski i ukraiński faszyzm to straszna rzecz. Jak to dobrze, że kaliningradczycy mają obrońcę w twojej osobie ;)
Czy to nie Ty zwróciłeś uwagę na "problem" blokady Nadniestrza?
Tak bardzo istotny ten problem a mainstream go olał.
A tu spojrzenie na ten "problem" z innej strony   Ukraina chce rozszerzyć wojnę na Mołdawię

Nie dowiemy się np. z mainstreamu, że Mołdawia i Ukraina gospodarczo blokują Naddniestrze.  A może mają jeszcze inne plany co do tego?

Apel prezydenta Naddniestrza Wadima Krasnosielskiego
Kiedy ja zwróciłem uwagę na podobny "problem blokady" obwodu kaliningradzkiego, opisany w mainstreamie, Ty zamiast spróbować wyciągnąć wnioski co jest rzeczywistą istotą problemu, postanowiłeś ośmieszać medium, które o tym napisało.
Artykuł powalił mnie na kolana a ten śródtytuł wręcz ... lepiej nie kończyćPana Tomasza Molgę i całą ekipę WP trzeba natychmiast nominować do Nagrody Pulitzera. Będą dzielnie walczyć o nagrodę z innymi autorami takich doniesień jak:

- Pośmiertnym odznaczeniu obrońców z Wyspy Węzy i ich cudownym zmartwychwstaniu,
- Brzemiennej Marianny ze szpitala w Mariampolu,
- zadziwiających dokonaniach "Ducha Kijowa",
- Cyganów kradnących traktorem kacapski czołg,
- babci z koszyczkiem zatrutych pierożków, karmiącą rosyjskich wyzwolicieli
- Ruską kolumną czołgów i wozów bojowych, rozciągającą się na 60 km, zbliżającą się do Kijowa.
Oraz przeskoczyć na inne boisko
A co do kwestii wojny bardziej niepokoją mnie takie doniesienia: Ukrinform: stoimy u progu możliwej wojny handlowej między Kijowem a Warszawą
Naprawdę uważasz, że spór ukraińsko - polski w sprawie tirów jest bardziej niepokojący niż ruskie rakiety spadające niedaleko naszej granicy?
Czy tak trudno dostrzec, że wszelkie tego typu problemy wynikają z faszystowskiej, zaborczej polityki Rosji, której trudno przełknąć straty powstałe po rozpadzie ZSRR oraz Układu Warszawskiego i RWPG i robią oni wszystko aby destabilizować sytuację w Europie  żeby to odwrócić?
A gdy spotyka się ze sprzeciwem to zaczyna kwiczeć mimo że sama świnia worek drze.

Co do "Brzemiennej Marianny ze szpitala w Mariampolu", to mimo że bardziej Cię niepokoi spór o ciężarówki, chyba nie chcesz żeby ruska, barbarzyńska swołocz uwolniła "uciskanych kaliningradczyków" robiąc sobie korytarz przez litewski Mariampol?
Tak samo jak dążą do zrobienia sobie korytarza wzdłuż Morza Czarnego, przez Mariupol do (traktowanego za swoje) Nadniestrza.
Dobrze czasami spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć gdzie leży Mariupol a gdzie Mariampol.


« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2022, 08:34 wysłana przez urgent »


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #589 dnia: 06 Maj, 2022, 08:25 »
Chodzi o politykę.
Mistrzu jak dobrze, że nas oświeciłeś.
Nigdy na to bym nie wpadł, bo myślałem że może chodzi tu o matematykę o której tu już wspominałeś. ;D


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #590 dnia: 06 Maj, 2022, 11:01 »
Co do "Brzemiennej Marianny ze szpitala w Mariampolu", to mimo że bardziej Cię niepokoi spór o ciężarówki, chyba nie chcesz żeby ruska, barbarzyńska swołocz uwolniła "uciskanych kaliningradczyków" robiąc sobie korytarz przez litewski Mariampol?
Tak samo jak dążą do zrobienia sobie korytarza wzdłuż Morza Czarnego, przez Mariupol do (traktowanego za swoje) Nadniestrza.
Dobrze czasami spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć gdzie leży Mariupol a gdzie Mariampol.
Takie niby zdjęcia to nie problem dla grafika komputerowego aby przy kopiowaniu coś dodać albo ująć.
Mapy kłamią.
"to nie problem dla grafika komputerowego aby przy kopiowaniu coś dodać albo ująć" >:D


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #591 dnia: 06 Maj, 2022, 11:17 »
Taki jeden polski były żołnierz, który wolał zdezerterować i uciec przed polskim, faszystowskim uciskiem do ruskiego miru, doświadczył już jego uroków.
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-emil-czeczko-pochowany-spoczal-na-polskim-wojskowym-cmentarz,nId,6006541

Kolejni Polacy, Ukraińcy, Litwini Łotysze ponoć proszą o kaszę gryczaną i sól.
Ustawiają się w kolejkach na granicy z Białorusią i proszą o wpuszczenie na terytorium tego kraju.  ;D ;D
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/lukaszenka-twierdzi-ze-polacy-stoja-na-granicy-z-bialorusia-i-prosza-o-kasze-gryczana-oraz-sol


 
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2022, 11:23 wysłana przez urgent »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #592 dnia: 06 Maj, 2022, 21:45 »
Moi drodzy bracia i siostry
- o co prowadzicie spory i waśnie  ze sobą ?
- rządy "tego świata" - "się wyżywią" (za podatki wasze)  :) - ( :P)
- kto jest teraz mądry ?
- "tego nie wie nikt" :D  - no i dobrze  :) , bo jakby ktoś wiedział "że sie sesra" - to bo by się wcześniej zabezpieczył w np. papier toaletowy  :P
Nie zamartwiajcie się politykami - albowiem oni i tak o was poważnie nie myślą  :P
Trzymajcie się nadziei "bo ta umiera ostatnia" :-\
No i ale - jest także : 'zbór namaszczonych braci'  ::)
Oni wam pomogą  :)


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #593 dnia: 07 Maj, 2022, 09:16 »
Moi drodzy bracia i siostry
- o co prowadzicie spory i waśnie  ze sobą ?
- rządy "tego świata" - "się wyżywią" (za podatki wasze)  :) - ( :P)
- kto jest teraz mądry ?
- "tego nie wie nikt" :D  - no i dobrze  :) , bo jakby ktoś wiedział "że sie sesra" - to bo by się wcześniej zabezpieczył w np. papier toaletowy  :P
Nie zamartwiajcie się politykami - albowiem oni i tak o was poważnie nie myślą  :P
Trzymajcie się nadziei "bo ta umiera ostatnia" :-\
No i ale - jest także : 'zbór namaszczonych braci'  ::)
Oni wam pomogą  :)
No a jak!
Trzymajcie się nadziei zmartwychwstania i życia na nowej rajskiej Ziemi.
Prawdą żyj, poświęć jej życie swe!


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #594 dnia: 07 Maj, 2022, 15:05 »
(mtg): wieści, wieści niesamowite  >:D
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2022, 15:42 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #595 dnia: 07 Maj, 2022, 18:52 »
będzie co ma być... i nic na to nie poradzimy...

ale obiektywnie patrząc to nawet złowieszcze słowa Lecha K. ("dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie") uzupełnione o słowa zmarłego senatora ("pilnujcie Mołdovy!") wskazują, że ewentualny najazd na Polskę to kwestia 20-30 lat, a na pewno nie 2022 roku
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #596 dnia: 08 Maj, 2022, 01:38 »
Czy to nie Ty zwróciłeś uwagę na (...)

Tak miałeś rację, to mój błąd w poprawnej pisowni. Chodziło mi oczywiście tylko i wyłącznie o ukraiński Mariupol, ale pewnie w czasie dodawania sprawdzając niepotrzebnie autokorektę, niechcący zamieniło na sugerowany w 1 kolejności Mariampol na Litwie. Tak czasem się zdarza.

Pisząc o braku informacji o ekonomicznej blokadzie Naddniestrza, miałem oczywiście na myśli świadomą blokadę informacyjną jaką nałożono choćby na nas w Polsce. Tych informacji musimy szukać „poza” namaszczonym mainstreamem, realizującym jedyną słuszną polityczną narrację tego konfliktu.
Z tego co wiem Naddniestrze nikogo w ciągu 30 lat swego istnienia nie zaatakowało, napadło czy terroryzowało. Zatem jego blokada jest dość zastanawiająca. W bardziej lub mniej symbiotyczny sposób żyło dotychczas z Mołdawią i Ukrainą jeśli idzie o gospodarkę czy normalne stosunki międzyludzkie.  Możesz o tym przeczytać w wielu opracowaniach „zachodniego mainsteamu”  jak choćby w The Economist
Jeśli dobrze odczytałem dotychczasowe twoje wpisy, to w pełni popierasz ekonomiczne sankcje i blokady jakie nałożono po 24 lutym na Rosję, a więc też na obwód kaliningradzki.
Cóż zatem dziwnego, że dotknęły ich „słuszne” turbulencje ekonomiczne zgodne z twoją linia dowodzenia? Chyba nie rozpaczasz z tego powodu i lejesz krokodylich łez?

Wybacz, ale  - cytując klasyka – czytając ten art. z WP nagle usłyszałem głośne pukanie do dna od spodu.

Jeśli dla Ciebie takie wywody naszego mainstreamu jakimi jesteś karmiony, to szczera prawda, zatem takie tytuły jak wcześniej przytaczany The Economist, to jedna wielka wylęgarnia fake news’ów i propagandowa tuba Putina. Np. Rosyjska gospodarka znów stanęła na nogi

Tak przeskoczyłem na nasze polskie boisko, bo chyba ono nas najbardziej dotyczy i powinno najbardziej interesować. I jak na złość (niektórym) łączy się z powyższym, co od dłuższego czasu tu wspólnie wałkujemy.
Nie, niepokoją mnie spadające ruskie rakiety na ukraińskie militarne obiekty nawet blisko naszej granicy, jak i niepokoiły dziesiątek tysięcy Ukraińców, którzy tłumnie wróciło do siebie na święta, też chyba nie czując większego zagrożenia z tego powodu!

Bardziej niepokoi mnie wynik tego transportowego sporu. Czy podobnie jak w styczniu, kosztem naszej gospodarki (a więc polskich firm transportowych)  ulegniemy wydumanym żądaniom strony ukraińskiej i kolejni polscy przedsiębiorcy zostaną złożeni w ofierze na ołtarzu ukraińskiemu bożkowi,  .
Kraj, który zaledwie w ciągu 2 m-cy stracił 50% PKB i nic nie zapowiada, że jakkolwiek i kiedykolwiek szybko będzie to w stanie móc odbudować, ma takie przesadne nawet nie oczekiwania ale wręcz żądania.
Ale transport to tylko maleńki wycinek tej układanki. Koszty pomocy jaką ponosimy w „wspieraniu” Ukrainy stają się coraz bardziej niebezpieczne dla nas samych, wręcz katastrofalne. Zarówno pod względem finansowy ( już ponad 100 mld euro) jak i bezpieczeństwa militarnego.
Szef MSZ Ukrainy, Dmytro Kułeba chce, żeby Wielka Brytania przekazała swoje czołgi Ukrainie bezpośrednio, zamiast Polsce.

Co do wyrąbywania sobie korytarzy do Naddniestrza czy Kaliningradu przez „barbarzyńską swołocz” można to jak na razie  włożyć na półkę z bajkami. Posprawdzaj sobie, co będący teraz na topie „analitycy’ mówią w tej sprawie.

Bardziej realny byłby malutki atak taktycznymi ładunkami nuklearnymi na terytorium Polski, aby Rosja raz na zawsze rozwiązała sobie problem całkowitego odcięcia  Ukrainy od jakiejkolwiek pomocy z zachodu.
Na pewno po tym, kraje nadbałtyckie nie tylko otworzył by swoje szlabany przed kolumnami rosyjskich czołgów, ale wręcz wyścielałyby przed nimi drogi czerwonymi dywanami.

To upiorna wizja dla nas, zatem pocieszam się inną, z jakiej również może skorzystać Putin, takie powiedzmy nowe From Russia with Love.


Offline dziewiatka

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #597 dnia: 09 Maj, 2022, 03:33 »
Jak by nie patrzeć Naddniestrze jest częścią Federacji rosyjskiej .Ponadto ruski h trzeba potraktować zgodnie z ich wielowiekowymi zasługami,niech zdychają z głodu i wybiją się sami o ostatniego kartofla,historia tego narodu nieraz pokazała ,że  mordować,gwałcić ,szabrować to ich żywioł,jest okazja pozbyć się pasożyta.Za komuny mieliśmy takie noworoczne życzenie by w nadchodzącym roku Chińczycy dwa razy napadli na Polskę zawsze znalazł się ktoś kto oponował i wołał chyba zwariowałeś wtedy odpowiadaliśmy nie ale pomyśl oni musieliby dwa razy tam i z powrotem  przejść przez ryskich. Takie to były czasy i takie marzenia niezbyt wyszukane jednak warto wziąć pod uwagę doświadczenie takich rodzin jak moja każde zetknięcie zmiłujacymi pokój ruskimi kończył się grabieżą uprowadzeniami mordami.Spora grupa obywateli polskich miejsce swojego urodzenia ma wpisany Kazachstan lub inną republikę sowiecką bo ich rodzice zostali uprowadzeni przez tych zwyroli. Inną sprawa to to że tak zwane wyzwalanie bratnich narodów było związane z powszechnym okradaniem zakładów przemysłowych i tu nie zwykły obywatel został okradziony z zegarka i roweru ale państwo w sposób perfidny zostało ograbione a te k..wy chcą by jeszcze być im wdzięczni i czcić złodziejka i gwałcicieli. Dziś to samo robią w Ukrainie,tak że lepiej by było gdyby ten naród wymarł.


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #598 dnia: 09 Maj, 2022, 09:52 »
 I tu się z tym Panem zgadzam. Ciekawy materiał, szczególnie od 12 minuty..

https://youtu.be/-2b-ztUCshg


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #599 dnia: 09 Maj, 2022, 11:29 »
Tak miałeś rację, to mój błąd w poprawnej pisowni. Chodziło mi oczywiście tylko i wyłącznie o ukraiński Mariupol, ale pewnie w czasie dodawania sprawdzając niepotrzebnie autokorektę, niechcący zamieniło na sugerowany w 1 kolejności Mariampol na Litwie. Tak czasem się zdarza.

Pisząc o braku informacji o ekonomicznej blokadzie Naddniestrza, miałem oczywiście na myśli świadomą blokadę informacyjną jaką nałożono choćby na nas w Polsce. Tych informacji musimy szukać „poza” namaszczonym mainstreamem, realizującym jedyną słuszną polityczną narrację tego konfliktu.
Z tego co wiem Naddniestrze nikogo w ciągu 30 lat swego istnienia nie zaatakowało, napadło czy terroryzowało. Zatem jego blokada jest dość zastanawiająca. W bardziej lub mniej symbiotyczny sposób żyło dotychczas z Mołdawią i Ukrainą jeśli idzie o gospodarkę czy normalne stosunki międzyludzkie.  Możesz o tym przeczytać w wielu opracowaniach „zachodniego mainsteamu”  jak choćby w The Economist
Jeśli dobrze odczytałem dotychczasowe twoje wpisy, to w pełni popierasz ekonomiczne sankcje i blokady jakie nałożono po 24 lutym na Rosję, a więc też na obwód kaliningradzki.
Cóż zatem dziwnego, że dotknęły ich „słuszne” turbulencje ekonomiczne zgodne z twoją linia dowodzenia? Chyba nie rozpaczasz z tego powodu i lejesz krokodylich łez?

Wybacz, ale  - cytując klasyka – czytając ten art. z WP nagle usłyszałem głośne pukanie do dna od spodu.

Jeśli dla Ciebie takie wywody naszego mainstreamu jakimi jesteś karmiony, to szczera prawda, zatem takie tytuły jak wcześniej przytaczany The Economist, to jedna wielka wylęgarnia fake news’ów i propagandowa tuba Putina. Np. Rosyjska gospodarka znów stanęła na nogi
Oczywiście że jestem w głębokiej rozpaczy z powodu, że w obwodzie kaliningradzkim winogrona kosztują 55 zł, kiedy w Polsce 10 zł a cukier stał się towarem wygrywanym w nagrodach.
Nie mogę przestać również płakać, gdy pomyślę że pracownicy kaliningradzkiego avtotoru, produkującego wcześniej dla BMW i koreańskich producentów, zostali wysłani na urlop.
Dostali też ogródki działkowe i zostali zachęceni do uprawy warzyw.
https://wiadomosci.wp.pl/kaliningrad-milion-mieszkancow-jest-uwiezionych-w-enklawie-z-frustracji-dochodzi-do-dantejskich-scen-6757809700289152a
https://spidersweb.pl/bizblog/rosyjska-motoryzacja-na-dnie-kaliningrad/
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kaliningrad-rosyjski-awtotor-montowal-bmw-a-teraz-rozdaje-pracownikom-ogrodki/xmdgfyy
Naprawdę trudno mi powstrzymać łzy nad uciśnionymi mieszkańcami ruskich eksklaw.
A jeszcze dobiłeś mnie tą informacją o „świadomej blokadzie informacyjnej” jaką nałożono w Polsce o blokadzie ekonomicznej Nadniestrza.
Normalnie rozwaliłeś mnie tym.
Bo właśnie zdałem sobie sprawę że zamiast być karmionym przez media, zbrodniami państw zachodu i ich satelitów, na niczemu niewinnych, poddanych putlera, media te bombardują mnie permanentnie pierdołami o jakieś tam małoznaczącej dla Polaków, aczkolwiek nięzbędnej dla istnienia rosyjskiej społeczności  akcji denazyfikacyjnej Ukrainy.
Ale dostrzegłem też światełko nadziei w tym tunelu zakłamania.
Podzieliłeś się prawdziwym, bezstronnym i wiarygodnym źródłem informacji, których „musimy szukać „poza” namaszczonym mainstreamem, realizującym jedyną słuszną polityczną narrację tego konfliktu”
Tadadam!!! To :
https://www.anti-spiegel.ru/ueber-anti-spiegel/
Cóż możemy tam przeczytać o autorze tego źródła:
"Thomas Röper, urodzony w 1971 roku, zajmował stanowiska zarządów i rad nadzorczych w spółkach świadczących usługi finansowe w Europie Wschodniej i Rosji jako ekspert ds. Europy Wschodniej. Dziś mieszka w swojej przybranej ojczyźnie w Petersburgu. Mieszka w Rosji od ponad 15 lat i biegle posługuje się językiem rosyjskim. W swojej pracy o krytycznym znaczeniu dla mediów skupia się na (medialnym) wizerunku Rosji w Niemczech, ogólnej krytyce reportaży w zachodnich mediach oraz na tematach (geo)polityki i gospodarki."

Thomas Röper to kolejny niezależny komentator polityczny jak Patrick Lancaster i towarzyszący mu „donbasianin” Michaił Andronik z Petersburga oraz podobny sługa "niezależnego politycznie" rosyjskiego biznesu jak Gerhard Schroeder.
Dzięki, już wolę ten nasz mainstreamowy rynsztok niż kolejnego putlerowskiego propagandzistę.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2022, 11:38 wysłana przez urgent »