Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24922 razy)

Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #540 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 12:19 »
Szacuję, że gdyby zrobiono sondę, powiedzmy  na tysiącach postronnych osób, to za wyjątkiem przybyszy z krajów postkomunistycznych, którzy to popierają poczynania Putina, a jest ich dobre kilka mln w Niemczech)To pozostali Niemcy, pewnie w 90 procentach byliby przeciw zaangażowaniu się tego kraju po stronie Ukrainy.
Polityka i powojenna oraz edukacja w Niemczech skutecznie pozbawiła Niemców tożsamości narodowej (i dobrze zresztą,tak uważam). Podobnie działo się myślę w krajach Beneluxu i krajach Skandynawskich.

Niestety, szczególnie po rozpadzie Związku Radzieckiego w krajach postsowieckich nasiliły się nastroje nacjonalistyczne, które to są przyczyną obecnego konfliktu.

Kilka postów temu podałem Ci niemieckie źródło, które regularnie przeprowadza sondaż w tej sprawie. Większość Niemców jest za zwiększeniem pomocy militarnej dla Ukrainy. Jestem zdumiony, że zignorowałeś tę informację.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #541 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 12:22 »
Niestety, szczególnie po rozpadzie Związku Radzieckiego w krajach postsowieckich nasiliły się nastroje nacjonalistyczne, które to są przyczyną obecnego konfliktu.
Federację Rosyjską też do tych krajów zaliczasz?


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #542 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 16:58 »
Oczywiście,w szczególności w Rosji i ich satelitarnych sojuszniczych krajach.
Widać to było jak na dłoni, kiedy to w maju na konkursie Eurowizji kraje te dawały sobie punkty. Było wtedy widać, które Narody się lubią a kture nie.


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #543 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 19:59 »
Moi drodzy
- nacjonalizm to nic dobrego
- w imię tej filozofii (politycznej) były najgorsze wojny i okrucieństwa na zwykłych obywatelach
Daje tej filozofii (nacjonalistycznej) drugie miejsce (po religii) pod względem zabitych ludzi i innych dramatów ludzkich  :(
Przemyślcie to na chłodno .


Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #544 dnia: 27 Kwiecień, 2022, 22:00 »
Moi drodzy
- nacjonalizm to nic dobrego
- w imię tej filozofii (politycznej) były najgorsze wojny i okrucieństwa na zwykłych obywatelach
Daje tej filozofii (nacjonalistycznej) drugie miejsce (po religii) pod względem zabitych ludzi i innych dramatów ludzkich  :(
Przemyślcie to na chłodno .

No pysznie!

To powiedz to przede wszystkim Ukraińcom i Zełeńskiemu, niech przemyśli to na chłodno a może bardziej na trzeźwo!


https://www.anti-spiegel.ru/wp-content/uploads/2022/04/selensky-stoned.mp4


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #545 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 00:08 »
Ach Ci straszni Ukraińscy nacjonaliści :( Dlaczego nie położyli się na wznak, kiedy Rosjanie posłali rakiety kierowane na Kijów? No przecież gdyby się nie bronili, to Ci biedni Rosjanie nie musieliby ich tyle zabijać... :(


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #546 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 12:28 »
Szacuję, że gdyby zrobiono sondę, powiedzmy  na tysiącach postronnych osób, to za wyjątkiem przybyszy z krajów postkomunistycznych, którzy to popierają poczynania Putina, a jest ich dobre kilka mln w Niemczech)To pozostali Niemcy, pewnie w 90 procentach byliby przeciw zaangażowaniu się tego kraju po stronie Ukrainy.
Polityka i powojenna oraz edukacja w Niemczech skutecznie pozbawiła Niemców tożsamości narodowej (i dobrze zresztą,tak uważam). Podobnie działo się myślę w krajach Beneluxu i krajach Skandynawskich.
Jeżeli chodzi o poparcie zaangażowania Niemiec w wojnie na Ukrainie, Blue podał już informacje na ten temat.
Ty je ciągle ignorujesz, uważając że twoja sonda na próbie kilku napotkanych jest bardziej wiarygodna.
Ok. Twoja sprawa. To że uważasz że rzeczywistość wygląda tak jak ty czujesz, nie sprawi że taka będzie.
Jeśli chodzi o powojenną politykę i  edukację - nie zgadzam się że pozbawiła ona tożsamości narodowej Niemców.
Uważam że efektem tej polityki (rzeki wsparcia z USA, zarówno finansowego jak i militarnego, przy jednoczesnej odmowie poniesienia wszystkich kosztów rozpętania zbrodniczej wojny) jest nadal niemiecki nacjonalizm.
Ten nacjonalizm wyraża się w wykorzystywaniu własnej potęgi gospodarczej i politycznej.
I pomimo świechtania hasłami: demokracji, solidarności, praworządności i praw człowieka,  Niemcy próbują podporządkowywać sobie inne kraje.
W tym celu stosują nawet szantaże finansowe.
Niemcy nie baczyły na protesty Polski, Ukrainy czy Szwecji w sprawie budowy rurociągów pod Bałtykiem.
Zawsze najważniejszy dla nich był własny interes, pomimo oczywistych faktów, że pieniądze płacone przez nich za węglowodory, przeznaczane są na wojny Putina
Niestety, szczególnie po rozpadzie Związku Radzieckiego w krajach postsowieckich nasiliły się nastroje nacjonalistyczne, które to są przyczyną obecnego konfliktu.
Gdybyś napisał, że chodzi Ci tylko o Rosję w zupełności miałbyś rację.
Ty jednak wbrew faktom postanowiłeś twierdzić, że Ukraina jak kobieta jest winna gwałtu na sobie, tylko dlatego że jest atrakcyjna dla gwałciciela.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2022, 12:31 wysłana przez urgent »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #547 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 14:38 »
Bundestag właśnie zagłosował w sprawie przekazania ciężkiego sprzętu na Ukrainę.

586 parlamentarzystów za, 100 sprzeciw.
Piękne te Niemcy, takie pacyfistyczne.  >:D

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28386755,niemcy-wysla-do-ukrainy-ciezka-bron-zdecydowaly-glosy-w-bundestagu.html#s=BoxMMtCzol3


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #548 dnia: 28 Kwiecień, 2022, 15:33 »
Bundestag właśnie zagłosował w sprawie przekazania ciężkiego sprzętu na Ukrainę.

586 parlamentarzystów za, 100 sprzeciw.
Piękne te Niemcy, takie pacyfistyczne.  >:D

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28386755,niemcy-wysla-do-ukrainy-ciezka-bron-zdecydowaly-glosy-w-bundestagu.html#s=BoxMMtCzol3
Ciekawe czy te czołgi będą z amunicją  >:D
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28383609,niemcy-dostarcza-ukrainie-bron-bez-amunicji-ambasador-ukrainy.html

Jeżeli tak, to w końcu jakieś przebudzenie i próba realnej pomocy zadośćuczynienia, za wszystkie niemieckie działania przez które cierpią teraz Ukraińcy ;)

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nein-nein-nein-zaślepieni-przez-rosję-niemcy-tracą-przywództwo-w-europie/ar-AAWGFKb?li=BBr5KbO
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2022, 15:40 wysłana przez urgent »


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #549 dnia: 01 Maj, 2022, 00:40 »
Zachęcam do zapoznania się z materiałem opisującym prawdopodobne przyczyny oraz skutki wojny na Ukrainie z perspektywy ekonomicznej/gospodarczej. Według mnie to bardzo ciekawy materiał. Autor cały czas powołuje się na konkretne dane. Bez niepotrzebnego dramatyzmu, rzeczowo  :)
Część 2


Offline on-on

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #550 dnia: 01 Maj, 2022, 10:37 »
Bundestag właśnie zagłosował w sprawie przekazania ciężkiego sprzętu na Ukrainę.

586 parlamentarzystów za, 100 sprzeciw.
Piękne te Niemcy, takie pacyfistyczne.  >:D

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28386755,niemcy-wysla-do-ukrainy-ciezka-bron-zdecydowaly-glosy-w-bundestagu.html#s=BoxMMtCzol3

Mhm....
Chcą przekazać Leopardy 1, które obecnie są mocno przestarzałe, znacząco odstające od trzonu sił pancernych armii ukraińskiej czy rosyjskiej. Może na opancerzone wozy flanki lub stare T34 odpowiednie, ale Rosjanie nie wyciągnęli jeszcze ich z magazynów.

Poza tym nie powiedzieli czy z amunicją czy nie, a ta w kalibrze 105 mm jest rzadka i trudno lub w ogóle niedostępna na Ukrainie.
Chyba, że chodzi im o przekazanie amunicji, która niebawem wymagałaby drogiej utylizacji...

Jak dla mnie to militarnie żadna pomoc


« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2022, 10:39 wysłana przez on-on »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #551 dnia: 01 Maj, 2022, 12:01 »
Leopardy 1, Mardery i co najważniejsze Geopardy ("czołgi" obrony przeciwlotniczej). Amunicja się znajdzie :) podobno Niemcy już ją ściągają z Brazylii i innych krajów, do których dużo tego żelastwa sprzedali.

To są setki ciężkich pojazdów - a to dopiero początek przekazywania sprzętu Ukraińcom.


Offline Ruben

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #552 dnia: 01 Maj, 2022, 19:33 »
Sytuacja geopolityczna stała się ostatnio bardzo nieciekawa i przy tej sytuacji "kryzys Kubański" to pryszcz  :P
Co o tym myślicie ?

Jestem nadzwyczaj spokojny. Cokolwiek się stanie, albo nie będę na to miał wpływu, albo "pierdyknie" i przez jakiś czas ludzie będą żyli w zgodzie (mam nadzieję także moje dzieci lub wnuki). Jehowa nie jest mi do tego potrzebny.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #553 dnia: 02 Maj, 2022, 08:57 »
Dla wszystkich, ktorzy uważają, że nie należy przeciwstawiać się putinowskiej hordzie.
Mołdawia następna :

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-the-times-moskwa-podjela-decyzje-o-ataku-na-moldawie,nId,5998141


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #554 dnia: 02 Maj, 2022, 17:33 »
Dla wszystkich, ktorzy uważają, że nie należy przeciwstawiać się putinowskiej hordzie.
Mołdawia następna :

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-the-times-moskwa-podjela-decyzje-o-ataku-na-moldawie,nId,5998141
To żadna nowina.
O tym dawno już się mówi.
Chodzi o część ziem ,które należą do Rumuni.
Jestem nadzwyczaj spokojny. Cokolwiek się stanie, albo nie będę na to miał wpływu, albo "pierdyknie" i przez jakiś czas ludzie będą żyli w zgodzie (mam nadzieję także moje dzieci lub wnuki). Jehowa nie jest mi do tego potrzebny.
To tak jak ja.


« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2022, 18:15 wysłana przez Gremczak »