Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24896 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #315 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 19:34 »
W tym przemówieniu mówi o zapłacie w rublach. Jak się ja mylę, to mnie popraw, jak Ty się mylisz, to znaczy, że szukasz nie na tych stronach co trzeba:). https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28255795,putin-zada-zeby-placic-za-gaz-w-rublach-rosja-utrzyma-dostawy.html


 Co do propagandy wojennej, to widziałem sporo fejkowych przeróbek tworzonych przez stronę rosyjską. Ile zdementowano ukraińskich przeróbek? Ja takich nie widziałem. Co do wybuchu 3 WŚ to moim zdaniem jak już by miała wybuchnąć, to przede wszystkim ze strony Rosji. Gdyby Rosjanie i Niemcy mieli pierwsi bombę atomową(IIWŚ), to zakładam, że użyliby jej szybko na terytorium USA i innych państw. USA mogło rozwalić komunistów zrzucając bombę na Moskwę(Kreml). Jednak ich oszczędzili. Fakt, ze nie byli z nimi w stanie wojny. Mogliby użyć taki sam pretekst, jaki dzisiaj używa Rosja. Rosja była dość wykrwawiona i po takim ataku atomowym opór zachodowi byłby cholernie ciężki. Dzisiaj gdyby USA nie miało broni nuklearnej, to Putin nie siadałby do żadnego stołu, ale by rozpier..ił USA. Który prezydent USA zagłodził na śmierć miliony swoich obywateli? Rosjanie systemowo potrafią zabijać ludność cywilną, gwałcić, rabować. Mają to we krwi od pokoleń.
Daj link do całego przemówienia,bo to parę słów wyrwane z kontekstu.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #316 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 20:19 »
Gremczak, jeżeli uważasz, że polskie media kłamią to proszę Cię serdecznie - udowodnij to.



W mediach mówiono o wyspie węży jak to agresor wszystkich zabił.
(Jak się okazało,że tak nie było).

A tu w mediach ukra. został odznaczony za bohaterstwo od wladz ukra.
Osobiście się stawil o odebranie tego odznaczenia.

Jak chcesz to odszukaj sobie te informacje.


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #317 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 20:28 »
Daj link do całego przemówienia,bo to parę słów wyrwane z kontekstu.
Chyba jasno się wypowiedział. Sam sobie by nie zaprzeczył w tym samym przemówieniu. Jak masz całą z tłumaczeniem to podaj. Twoim zdaniem o czym tu mówi, w tym krótkim fragmencie? Można to jeszcze inaczej zinterpretować? To chyba wystarczy: https://www.youtube.com/watch?v=YfhLfUqKHpI
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 20:39 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #318 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 20:46 »
Chyba jasno się wypowiedział. Sam sobie by nie zaprzeczył w tym samym przemówieniu. Na tą chwilę nie mam całej wypowiedzi. Jak masz całą z tłumaczeniem to podaj. Twoim zdaniem o czym tu mówi, w tym krótkim fragmencie? Można to jeszcze inaczej zinterpretować?
Jaj się manipuluje.
Temat dotyczy podatku katastralnego.
Dziennikarka pyta kukiza.
Czy jest pan za wprowadzeniem takiego podatku.
Kukiz odpowiada  tak, (tu urywja wypowiedź) kukiz mówi dalej ale tylko dla niektórych i tu zaczyna wymieniać.
Tego już w mediach nie pokazują.
Komentarz dziennikarski ,że kukiz jest za wprowadzeniem podatku.
Komentuje dalej ,czy na to będzie przeciętnego polaka stać?




Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #319 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 20:52 »
Daj link do całego przemówienia,bo to parę słów wyrwane z kontekstu.
W mediach mówiono o wyspie węży jak to agresor wszystkich zabił.
(Jak się okazało,że tak nie było).

A tu w mediach ukra. został odznaczony za bohaterstwo od wladz ukra.
Osobiście się stawil o odebranie tego odznaczenia.

Jak chcesz to odszukaj sobie te informacje.
Sam sobie poszukaj!
Skoro uważasz że jest inaczej niż druga strona twierdzi to podaj na to dowód.
Dopóki tego nie zrobisz, to wiesz co możesz sobie zrobić ze swoimi twierdzeniami.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #320 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 21:08 »
Ty myślisz,że ja tylko tym żyję.
To malutki dodatek.
Jeżeli będziesz chciał to zrobisz to jeżeli nie ,to nie.
Ty masz się sam przekonać.
Nie ja Ciebie będę przekonywał.
To tylko zależy od Twoich chęci.
Przysłowie mówi nie dawaj ryby daj wędkę.
Niech ktoś zapracuje a nie wszystko pod nos.
To prowadzi do lenistwa.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #321 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 22:13 »
Ty myślisz,że ja tylko tym żyję.
To malutki dodatek.
Jeżeli będziesz chciał to zrobisz to jeżeli nie ,to nie.
Ty masz się sam przekonać.
Nie ja Ciebie będę przekonywał.
To tylko zależy od Twoich chęci.
Przysłowie mówi nie dawaj ryby daj wędkę.
Niech ktoś zapracuje a nie wszystko pod nos.
To prowadzi do lenistwa.
Do czego mam się przekonać? Do twoich niczym nie potwierdzonych tez?
Sektę Gremczaka zakładasz i wyznawców szukasz?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #322 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 22:27 »
Gremczak, jeżeli uważasz, że polskie media kłamią to proszę Cię serdecznie - udowodnij to.
Dopóki nie wyprowadzisz mnie z błędu, to sytuacja wygląda tak:
23 Marca Putin zażądał od "nieprzyjaznych" państw zapłaty w Rublach za Gaz. G7 powiedziały mu, że może się certolic.
Szybko ruskim pałka zmiękła i 1 Kwietnia podpisał dekret, s którym żąda zapłaty dla GAZPROMU w Rublach, już nie dla Rosji. Zmieniło to tyle, że państwa europejskie mogłoby płacić w walutach kontraktowych na specjalne konto, o którym wspominasz, gdzie tam zostałoby wymienione na ruble i przelane Gazpromowi.
Wątpię, żeby UE się na to zgodziła, ponieważ niesie to za sobą ogromne dodatkowe koszta - nie dość, za przewalutowanie po sztucznym, niekorzystnym kursie dla UE to do tego jeszcze dotkliwa prowizja od takiej operacji.

No więc kto kłamie, Panie Gremczak?
Na tym polega polityka globalna.
Takie targowanie
Każdy che ugrać jak najwięcej.
Jeden drugiego pod włos bierze, wymusza coś.Straszy czymś.
Także nie bierz wszystkiego na poważnie co jakiś polityk powie.
Jeden ustąpi w tym ,drugi w czymś innym.
Media jeszcze przekręcą.
Chwytne tytułu w prasie zamieszczą aby ktoś to kupił.
Na pierwszej stronie gazety jakiś kłam napiszą.
Na ostatniej przeproszą.
W tv jakieś głupie debaty pokażą co nie pokrywają się z rzeczywistością.
Oglądalność jest a za tym kasa.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #323 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 23:07 »
Na tym polega polityka globalna.
Takie targowanie
Każdy che ugrać jak najwięcej.
Jeden drugiego pod włos bierze, wymusza coś.Straszy czymś.
Także nie bierz wszystkiego na poważnie co jakiś polityk powie.
Jeden ustąpi w tym ,drugi w czymś innym.
Media jeszcze przekręcą.
Chwytne tytułu w prasie zamieszczą aby ktoś to kupił.
Na pierwszej stronie gazety jakiś kłam napiszą.
Na ostatniej przeproszą.
W tv jakieś głupie debaty pokażą co nie pokrywają się z rzeczywistością.
Oglądalność jest a za tym kasa.
bla bla bla....
Spagetti na uszy. A dowodów jak nie było tak nie ma


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #324 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 23:17 »

Rosjanie się zajmują dementowaniem fejków z Ukrainy. Ile to razy starali się w swoich materiałach wykazać, że Ukraińcy zrobili inscenizację z statystami?

Jesteś pewien, że w naszych mediach i portalach informacyjnych zobaczysz obiektywnie przedstawione zdemaskowanie ukraińskich fejków?
Przecież chyba widzisz, że przyjmuje się wersję tylko jednej strony a z drugiej wrzuca co bardziej kuriozalne smaczki by wyśmiać siermiężność propagandy rosyjskiej


Chodzi mi o to, że chętnie zobaczę ukraińską propagandę celowo kreującą w internecie fałsz o działaniach rosyjskich żołnierzy. Podaję przykład dezinformacji po stronie Rosji
...
Fakt, że żołnierze z Wyspy Węży przeżyli, to moim zdaniem nie było to użyte jako kłamstwo i propaganda. Dla mnie  logiczne jest to, że uznano ich za zmarłych po tym, jak nie było z nimi kontaktu przez jakiś czas.. Zwłaszcza, że mieliśmy nagranie co zrobi rosyjski statek wojenny w razie odmowy poddania się.
Dość wyrozumiale podchodzisz do tej kwestii.
Ten fejk był szeroko kolportowany i wykorzystywany jako potwierdzenie bohaterstwa ukraińskich żołnierzy.
Wszyscy powtarzali przy kazdej okazji frazę:
"Ruski karabl, idi na ch**!"
Według mnie jest to dość naciągane tłumaczenie tak szybkiego uznania ich za zmarłych.



Link, który podałeś do masakry w Bagdadzie był dokonany przez prywatną firmę ochraniarzy, a nie regularne wojsko.

Pominąłeś przykład Al - Hadisy, w której mieliśmy przykład bestialstw regularnej armii USA
Było takich masakr zresztą więcej. Poczytaj o przebiegu inwazji na Irak.
Co do Blackwater, przecież to nie była jakaś tam prywatna firma a najemnicy ochraniający dyplomatów USA. Ciekawe czy gdyby grupa Wagnera dopuściła się podobnej zbrodni, to też bys argumentował, że to prywatna firma  :)


Piszesz, że znasz kilka doniesień o kłamstwach. Podaj je. Wydaje się mi, że raczej chodzi o wprowadzenie w błąd kogoś i potem podawanie tego dalej. Nie widziałem celowego kłamstwa.
Było ich parę, głównie to doniesienia o rzekomych, dużych zwycięstwach armii Ukrainy o których nie ma potem śladu lub okazuje się, że cel ataku nie poniósł strat.
Bardziej to propaganda sukcesu i naciąganie faktów oraz rozpowszechnianie informacji bez pokrycia w faktach przeznaczona dla zachodniego odbiorcy.

Omawiamy w większości w tym wątku temat, czy Rosja miała faktyczny powód napaści na suwerenne Państwo. Moim zdaniem USA miało więcej powodów do wejścia do Iraku niż Rosja do Ukrainy.

Jedni szukali terrorystów, inni szukają nazistów. Mechanizm podobny.
Podobne także ofiary imperialnych zapędów obu krajów. Wtedy byliśmy po stronie sprawców, dziś po stronie ofiar.


Wywiad USA też zawodzi, lub zostaje wprowadzony w błąd.  Sam podałeś ten link https://tvn24.pl/swiat/guardian-zmyslone-historie-podstawa-ataku-usa-na-irak-ra161936-3520527 Pytanie na ile wywiad USA dał się nabrać, a na ile faktycznie uznał to za możliwe.
Więc jeden z najskuteczniejszych wywiadów świata został wprowadzony w błąd i na podstawie fałszywych zeznań zaatakowano i zniszczono duży kraj?
Splycasz temat. Mówiłem o tygodniach medialnej propagandy i przygotowywania społeczeństwa na poparcie inwazji.
Fałszywe preteksty to tylko próba jakiegokolwiek usprawiedliwienia dawno zaplanowanej operacji.


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #325 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 01:36 »

Jesteś pewien, że w naszych mediach i portalach informacyjnych zobaczysz obiektywnie przedstawione zdemaskowanie ukraińskich fejków?
Przecież chyba widzisz, że przyjmuje się wersję tylko jednej strony a z drugiej wrzuca co bardziej kuriozalne smaczki by wyśmiać siermiężność propagandy rosyjskiej
Dość wyrozumiale podchodzisz do tej kwestii.
Ten fejk był szeroko kolportowany i wykorzystywany jako potwierdzenie bohaterstwa ukraińskich żołnierzy.
Wszyscy powtarzali przy kazdej okazji frazę:
"Ruski karabl, idi na ch**!"
Według mnie jest to dość naciągane tłumaczenie tak szybkiego uznania ich za zmarłych.

 
Pominąłeś przykład Al - Hadisy, w której mieliśmy przykład bestialstw regularnej armii USA
Było takich masakr zresztą więcej. Poczytaj o przebiegu inwazji na Irak.
Co do Blackwater, przecież to nie była jakaś tam prywatna firma a najemnicy ochraniający dyplomatów USA. Ciekawe czy gdyby grupa Wagnera dopuściła się podobnej zbrodni, to też bys argumentował, że to prywatna firma  :)
Było ich parę, głównie to doniesienia o rzekomych, dużych zwycięstwach armii Ukrainy o których nie ma potem śladu lub okazuje się, że cel ataku nie poniósł strat.
Bardziej to propaganda sukcesu i naciąganie faktów oraz rozpowszechnianie informacji bez pokrycia w faktach przeznaczona dla zachodniego odbiorcy. 
Jedni szukali terrorystów, inni szukają nazistów. Mechanizm podobny.
Podobne także ofiary imperialnych zapędów obu krajów. Wtedy byliśmy po stronie sprawców, dziś po stronie ofiar.
Więc jeden z najskuteczniejszych wywiadów świata został wprowadzony w błąd i na podstawie fałszywych zeznań zaatakowano i zniszczono duży kraj?
Splycasz temat. Mówiłem o tygodniach medialnej propagandy i przygotowywania społeczeństwa na poparcie inwazji.
Fałszywe preteksty to tylko próba jakiegokolwiek usprawiedliwienia dawno zaplanowanej operacji.
Słuchaj jaki masz cel w pisaniu tego typu rzeczy?
Czy to o czym piszesz pomoże ofiarom tej bestialskiej wojny?
Czy pomoże powstrzymać bestialskich zbrodniarzy, gdy będziesz pisał że napadnięty kraj stosuje propagandę sukcesów w celu podniesienia na duchu stawiających opór Ukraińców?
Co chcesz osiągnąć porównując incydentalne, nieplanowane i popełnione w afekcie ataki na cywilów  do popełnianych z premedytacją i konsekwencją bestialstw armii Putina?
Zastanów się czy bagatelizując w ten sposób, te zbrodnie nie dołączasz do grona propagandystów Putina.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 01:48 wysłana przez foks »


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #326 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 07:58 »
To jak to długo będzie trwało to nie od nas zależy.
Jak wielcy gracze uznają ,że należy zakończyć to będzie koniec.


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #327 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 10:45 »
To jak to długo będzie trwało to nie od nas zależy.
Jak wielcy gracze uznają ,że należy zakończyć to będzie koniec.
Bagatelizując, podważając dokonane zbrodnie czy usprawiedliwiając działania agresora, wspiera się jego kłamliwą propagandę.
Jak to mówią nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #328 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 11:12 »
Obrońcom Putina nie zostało dużo więcej, niż whataboutism. Zamiast potępić Rosję za nielegalną napaść, gwałcenie i mordowanie dzieci z zawiązanymi za plecami rękami, to wypominają, że "No ale ktoś robił to samo a wy wtedy nie protestowaliście!"
Załóżmy, że to prawda.
No i co to do jasnej panienki zmienia?
Co, powinniśmy głowy posypać popiołem i powiedzieć - Przepraszamy, Panie Putin. Kiedy marines mordowali niewinnych, to wtedy nie protestowaliśmy, więc teraz też nie możemy. Już cofamy sankcje i prosimy o wybaczenie!"

...

Oczywiście, to nie jest prawda. W świecie zachodnim mnóstwo krajów oraz duże części społeczeństwa protestowały przeciwko inwazji na Irak. Pamiętacie co Jacques Chirac powiedział Polsce, gdy ta pchała się do Iraku?

Jednak nawet pomijając te protesty, szukanie symetryzmu pomiędzy Inwazją na Irak a inwazja na Ukrainę świadczy o pewnego rodzaju odklejeniu od rzeczywistości. Irak był dyktaturą, rządzona przez ludobójcę, który nie wachał się przed niczym, byleby zachować absolutną władze.
Miałem kiedyś przyjemność pracować z kilkoma Kurdami. Ich zapytajcie, jak oceniają ingerencję USA. Możecie się zdziwić.

Tymczasem Ukraina to demokratyczne państwo, które zdołało się wyrwać spod wpływów Rosji, mimo ich nieustannej ingerencji w sprawy wewnętrzne państwa (sfałszowana wygrana Janukowicza). Nie przypominam też sobie, by Zelensky wymordował 182 000 swoich obywateli w celu zachowania władzy.

 Akty okrucieństwa armii USA są faktem a nie pociągnięcie do odpowiedniej odpowiedzialności ich sprawców to ogromny błąd, jednak nie można porównywać ich skali do tego co wyprawia Rosja. USA nie zrobiły nigdzie Srebrenicy, Groźnego czy Mariupola.

Jednak nawet uwzględniając to wszystko można być przeciwnikiem Imperialnej polityki USA jak i być jeszcze większym przeciwnikiem Imperialnej polityki Rosji. Chociażby dlatego, że USA to demokracja i wolność słowa, która pozwala nam krytykować działania tego imperium. Spróbuj to samo zrobić w Rosji.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #329 dnia: 06 Kwiecień, 2022, 12:03 »
Skupiasz się Blue na najnowszych informacjach,są  to naturalne emocje u ludzi, którzy kierują się głównie emocjami.

Ja natomiast patrzę na problem wojen z punktu socjologii i zagadnień z tym związanych. 🤔
Świeżutki przykład z Niemiec, z Berlina, gdzie swe poparcie dla Putina i Rosji zamanifestowało aż 400 kierowców prywatnych samochodów z wywieszonymi na zewnątrz rosyjskimi flagami.
Potwierdza to moje przemyślenia, co do indoktrynacji w pewnych państwach dzisiejszej Europy.
Bo już od malutkich dzieci wpajane są pojęcia takie, jak wyjątkowość własnej tażsamości, nacjonalizm i patryjotyzm.
I o dziwo, nawet u ludzi, którzy mieli swych przodków Niemców, mieli zazwyczaj też niemieckobrzmiące nazwiska, ale swą młodość spędzili w jednym z postkomunistycznych krajów, nie wyzbyli się skrajnych  cech nacjonalistycznych. I to po mimo zamieszkiwania od ponad 20 laty w Niemczech (bo wtedy przyjechały miliony osób tzw późnych prześedleńców do tego kraju).
To pokazuje jak głęboko był zasiany duch nacjonalizmu w tych ludziach..
Wiesz czym jest patriotyzm?
Dlaczego zrównujesz go z nacjonalizmem?
Dla kontrastu podaje przykład społeczeństw zachodnich, gdzie ludzie wychodzą masowo na ulicę w obronie mieszkających daleko od nich, nawet na innych kontynentach.
Czy można z tego wyciągnąć jakieś wnioski.?
A to przykład Rosjanoniemców manifestujących swe poparcie dla imperialnej Rosji.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-parada-z-rosyjskimi-flagami-w-berlinie-ambasador-ukrainy-reaguje/6dx60wd,79cfc278
Można wyciągnąć jeszcze inne wnioski, których Ty przez swoj "obiektywizm" i poczucie wyjątkowości w ocenie rzeczywistości nie zauważasz. I nie chcesz zauważyć, nawet gdy Ci palcem pokazują.
Piszesz o przykładzie "społeczeństw zachodnich, gdzie ludzie wychodzą masowo na ulicę w obronie mieszkających daleko od nich, nawet na innych kontynentach." a pozwalają na paradę poparcia zbrodniarzy w stolicy swojego kraju.
O nacjonalistach, którzy budowali coraz to nowe rurociągi, gazociągi żeby mieć tanie surowce w zamian za euro i dolary przeznaczone na mordowanie Ukraińców, już mi się pisać nie chce.
Tak samo jak o wysyłaniu uzbrojenia Putinowi, którym teraz jego siepacze realizują operację "demilitaryzacji i denazyfikacji" Ukrainy.
Oczywiście pewnie nadal nic na ten temat nie napiszesz, bo to nie pasuje to twojego bajkowego obrazu zachodnich społeczeństw i nacjonalistów z Europy środkowo-wschodniej (w którym prym prowadzi Polska).
Albo po raz kolejny stwierdzisz, że w temacie nie można poruszać zbyt wielu wątków.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2022, 12:50 wysłana przez urgent »