Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24959 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #300 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 23:24 »
Mając za sąsiada osobę wpływową, agresywną i bezwzględną, sam rozsądek podpowiadał by  takiej osoby nie prowokować w żaden sposób..
Po za tym jest dobrze jak sąsiedzi żyją w zgodzie.

Tylko mediacje, bo inna droga to śmierć i cierpienie niewinnych ludzi.

W doktrynie obronności istnieje takie rozumowanie- słabość prowokuje.

Jak chcesz żyć w zgodzie z sąsiadem którego wszystko wkur..?
Co jeśli zabroni ci pokazywać się na ulicy? Będziesz siedział w domu?
A jak zacznie ci obmacywać żonę, też nie zareagujesz?

Chyba zbyt poważnie potraktowałeś
(29): Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto ci zabiera płaszcz, i sukni nie odmawiaj.
(30): Każdemu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto bierze, co twoje, nie żądaj zwrotu. [Biblia Warszawska, Łk 6]



Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #301 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 23:31 »
A co jeśli sąsiad będzie coś robił w białych rękawiczkach co powoduje łamanie tego porozumienia?
Ile w mediach trąbili ,że za gaz żądana jest zapłata w rublach.
Kłamstwo czy nie?
Czyżby dziennikarze byli tacy głupi?
Ja tu słuchać takich mediów.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 23:35 wysłana przez Gremczak »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #302 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 08:08 »
A co jeśli sąsiad będzie coś robił w białych rękawiczkach co powoduje łamanie tego porozumienia?
Ile w mediach trąbili ,że za gaz żądana jest zapłata w rublach.
Kłamstwo czy nie?
Czyżby dziennikarze byli tacy głupi?
Ja tu słuchać takich mediów.

Jak kłamstwo, skoro sam Putin w publicznym wystąpieniu publicznym żądał zapłaty za gaz w rublach. Większość zachodu powiedziała mu, że może się pocałować w trompke, bo kontakty były zawierane w Euro/dolarach. Chociaż np. Słowacja zdała się ugiąć.

Więc jakie klamstwo?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #303 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 08:13 »
Jak kłamstwo, skoro sam Putin w publicznym wystąpieniu publicznym żądał zapłaty za gaz w rublach. Większość zachodu powiedziała mu, że może się pocałować w trompke, bo kontakty były zawierane w Euro/dolarach. Chociaż np. Słowacja zdała się ugiąć.

Więc jakie klamstwo?
W którym przemówieniu?.
Ja też słuchałem pewnie tego samego przemówienia i nic takiego nie powiedział.
Powiedział tylko o otwarciu konta rublowego.Zrozumiałeś ,że trzeba płacić w rublach?
Każdy może płacić w euro ,czy dolarach.

Zapoznaj się z tym dlaczego konto rublowe.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 08:21 wysłana przez Gremczak »


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #304 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 08:27 »
A co jeśli sąsiad będzie coś robił w białych rękawiczkach co powoduje łamanie tego porozumienia?
Ile w mediach trąbili ,że za gaz żądana jest zapłata w rublach.
Kłamstwo czy nie?
Czyżby dziennikarze byli tacy głupi?
Ja tu słuchać takich mediów.
To było porozumienie czy żądanie?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #305 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 08:31 »
To było porozumienie czy żądanie?
Ani żądanie ani porozumienie.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 08:34 wysłana przez Gremczak »


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #306 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 08:40 »
A co jeśli sąsiad będzie coś robił w białych rękawiczkach co powoduje łamanie tego porozumienia?
Ile w mediach trąbili ,że za gaz żądana jest zapłata w rublach.
Kłamstwo czy nie?
Czyżby dziennikarze byli tacy głupi?
Ja tu słuchać takich mediów.
Ani żądanie ani porozumienie.
To co?
Tylko przemówienie?
Bo nie wiem o co Ci już biega
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 09:06 wysłana przez foks »


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #307 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 09:32 »
W którym przemówieniu?.
Ja też słuchałem pewnie tego samego przemówienia i nic takiego nie powiedział.
Powiedział tylko o otwarciu konta rublowego.Zrozumiałeś ,że trzeba płacić w rublach?
Każdy może płacić w euro ,czy dolarach.

Zapoznaj się z tym dlaczego konto rublowe.

 W tym przemówieniu mówi o zapłacie w rublach. Jak się ja mylę, to mnie popraw, jak Ty się mylisz, to znaczy, że szukasz nie na tych stronach co trzeba:). https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28255795,putin-zada-zeby-placic-za-gaz-w-rublach-rosja-utrzyma-dostawy.html


 Co do propagandy wojennej, to widziałem sporo fejkowych przeróbek tworzonych przez stronę rosyjską. Ile zdementowano ukraińskich przeróbek? Ja takich nie widziałem. Co do wybuchu 3 WŚ to moim zdaniem jak już by miała wybuchnąć, to przede wszystkim ze strony Rosji. Gdyby Rosjanie i Niemcy mieli pierwsi bombę atomową(IIWŚ), to zakładam, że użyliby jej szybko na terytorium USA i innych państw. USA mogło rozwalić komunistów zrzucając bombę na Moskwę(Kreml). Jednak ich oszczędzili. Fakt, ze nie byli z nimi w stanie wojny. Mogliby użyć taki sam pretekst, jaki dzisiaj używa Rosja. Rosja była dość wykrwawiona i po takim ataku atomowym opór zachodowi byłby cholernie ciężki. Dzisiaj gdyby USA nie miało broni nuklearnej, to Putin nie siadałby do żadnego stołu, ale by rozpier..ił USA. Który prezydent USA zagłodził na śmierć miliony swoich obywateli? Rosjanie systemowo potrafią zabijać ludność cywilną, gwałcić, rabować. Mają to we krwi od pokoleń.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #308 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 09:44 »
W którym przemówieniu?.
Ja też słuchałem pewnie tego samego przemówienia i nic takiego nie powiedział.
Powiedział tylko o otwarciu konta rublowego.Zrozumiałeś ,że trzeba płacić w rublach?
Każdy może płacić w euro ,czy dolarach.

Zapoznaj się z tym dlaczego konto rublowe.

Gremczak, jeżeli uważasz, że polskie media kłamią to proszę Cię serdecznie - udowodnij to.
Dopóki nie wyprowadzisz mnie z błędu, to sytuacja wygląda tak:
23 Marca Putin zażądał od "nieprzyjaznych" państw zapłaty w Rublach za Gaz. G7 powiedziały mu, że może się certolic.
Szybko ruskim pałka zmiękła i 1 Kwietnia podpisał dekret, s którym żąda zapłaty dla GAZPROMU w Rublach, już nie dla Rosji. Zmieniło to tyle, że państwa europejskie mogłoby płacić w walutach kontraktowych na specjalne konto, o którym wspominasz, gdzie tam zostałoby wymienione na ruble i przelane Gazpromowi.
Wątpię, żeby UE się na to zgodziła, ponieważ niesie to za sobą ogromne dodatkowe koszta - nie dość, za przewalutowanie po sztucznym, niekorzystnym kursie dla UE to do tego jeszcze dotkliwa prowizja od takiej operacji.

No więc kto kłamie, Panie Gremczak?


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #309 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 10:36 »
W tym przemówieniu mówi o zapłacie w rublach. Jak się ja mylę, to mnie popraw, jak Ty się mylisz, to znaczy, że szukasz nie na tych stronach co trzeba:). https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28255795,putin-zada-zeby-placic-za-gaz-w-rublach-rosja-utrzyma-dostawy.html


 Co do propagandy wojennej, to widziałem sporo fejkowych przeróbek tworzonych przez stronę rosyjską. Ile zdementowano ukraińskich przeróbek? Ja takich nie widziałem. Co do wybuchu 3 WŚ to moim zdaniem jak już by miała wybuchnąć, to przede wszystkim ze strony Rosji. Gdyby Rosjanie i Niemcy mieli pierwsi bombę atomową(IIWŚ), to zakładam, że użyliby jej szybko na terytorium USA i innych państw. USA mogło rozwalić komunistów zrzucając bombę na Moskwę(Kreml). Jednak ich oszczędzili. Fakt, ze nie byli z nimi w stanie wojny. Mogliby użyć taki sam pretekst, jaki dzisiaj używa Rosja. Rosja była dość wykrwawiona i po takim ataku atomowym opór zachodowi byłby cholernie ciężki. Dzisiaj gdyby USA nie miało broni nuklearnej, to Putin nie siadałby do żadnego stołu, ale by rozpier..ił USA. Który prezydent USA zagłodził na śmierć miliony swoich obywateli? Rosjanie systemowo potrafią zabijać ludność cywilną, gwałcić, rabować. Mają to we krwi od pokoleń.

Nie róbcie z Rosjan potworów ! 😦
Bo ludzie są wszędzie tacy sami. Tylko różne, odmienne systemy ich kształtują.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #310 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 11:25 »
Nie róbcie z Rosjan potworów ! 😦
Bo ludzie są wszędzie tacy sami. Tylko różne, odmienne systemy ich kształtują.

Widziałeś zdjęcia z Buczy i Irpienia?
Widziałeś, co Komsomolskaja prawda o tym napisała? Proponuję też zapoznać się z tym wyśmienitym artykułem z RIA Novosti: https://mobile.twitter.com/sumlenny/status/1510910740261134338
Widziałeś, że ponad 80% Rosjan popiera tę wojnę?

Rosjanie to wspaniały naród, jednak obecnie zasługują na potępienie równe faszystowskim Niemcom w 39'.

Powiem wam, że wiele osób w tym temacie zdaje się podążać starym sowieckim rozumowaniem:
"To nieprawda, to się nie wydarzyło.
Jeżeli się wydarzyło, to zrobili z tego faks newsa.
Jeżeli to nie Fake News, to sobie na to zasłużyli.
Jeżeli sobie na to nie zasłużyli, to i tak inni robili jeszcze gorzej."
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 11:30 wysłana przez Blue »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #311 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 12:30 »
Skupiasz się Blue na najnowszych informacjach,są  to naturalne emocje u ludzi, którzy kierują się głównie emocjami.

Ja natomiast patrzę na problem wojen z punktu socjologii i zagadnień z tym związanych. 🤔
Świeżutki przykład z Niemiec, z Berlina, gdzie swe poparcie dla Putina i Rosji zamanifestowało aż 400 kierowców prywatnych samochodów z wywieszonymi na zewnątrz rosyjskimi flagami.
Potwierdza to moje przemyślenia, co do indoktrynacji w pewnych państwach dzisiejszej Europy.
Bo już od malutkich dzieci wpajane są pojęcia takie, jak wyjątkowość własnej tażsamości, nacjonalizm i patryjotyzm.
I o dziwo, nawet u ludzi, którzy mieli swych przodków Niemców, mieli zazwyczaj też niemieckobrzmiące nazwiska, ale swą młodość spędzili w jednym z postkomunistycznych krajów, nie wyzbyli się skrajnych  cech nacjonalistycznych. I to po mimo zamieszkiwania od ponad 20 laty w Niemczech (bo wtedy przyjechały miliony osób tzw późnych prześedleńców do tego kraju).
To pokazuje jak głęboko był zasiany duch nacjonalizmu w tych ludziach..
Dla kontrastu podaje przykład społeczeństw zachodnich, gdzie ludzie wychodzą masowo na ulicę w obronie mieszkających daleko od nich, nawet na innych kontynentach.
Czy można z tego wyciągnąć jakieś wnioski.?
A to przykład Rosjanoniemców manifestujących swe poparcie dla imperialnej Rosji.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-parada-z-rosyjskimi-flagami-w-berlinie-ambasador-ukrainy-reaguje/6dx60wd,79cfc278


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #312 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 15:44 »
Skupiasz się Blue na najnowszych informacjach,są  to naturalne emocje u ludzi, którzy kierują się głównie emocjami.
Widać to dobrze w tym wątku. Wojna jest okrutna i niesie za sobą głównie śmierć i cierpienia cywilów. Nie ma znaczenia czy mowa o Rosji, Syrii, USA czy Izraelu.
Bucza wymieniana przez wszystkie przypadki jako dowód na bestialstwo Rosjan a wspomniana przeze mnie Al - Hadisa i cywile na których wykonano egzekucję w ich własnych łóżkach - tu już nie warto w ogóle się odnieść.
Tym bardziej, że tylko jeden ze sprawców masakry został zdegradowany - tyle.
Pytam ponownie - gdzie były sumienia oburzonych, gdy ludzie umierali w Iraku, Syrii? Czyżby tam to była słuszna wojna z terrorystami, których amerykańscy żołnierze nazywali "szmatogłowymi" a cały zachodni świat miał gdzieś?
Każda wojna jest zła i powinna się skończyć najszybciej, jak to możliwe. Ale tak już działa świat, że liczą się bardziej interesy i polityczne rozgrywki, niż ludzkie życie.

Co do propagandy wojennej, to widziałem sporo fejkowych przeróbek tworzonych przez stronę rosyjską. Ile zdementowano ukraińskich przeróbek? Ja takich nie widziałem.
Ile zdementowano ukraińskich fejków?
Ja znam co najmniej kilka doniesień i twierdzeń, które okazywały sie kłamstwem rozpowszechnianym ku podniesieniu morale.
Kto ma dementować fejki ukraińskie? My stoimy po stronie Ukrainy, kto miałby podważać ich słowa? Tutaj łyka się wszystko, co tylko wymyślą.
Zwyciężają w wojnie propagandowej, bo mają świetnych doradców. Propaganda rosyjska zawsze była krok wstecz do tej zachodniej.


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #313 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 18:55 »
Widać to dobrze w tym wątku. Wojna jest okrutna i niesie za sobą głównie śmierć i cierpienia cywilów. Nie ma znaczenia czy mowa o Rosji, Syrii, USA czy Izraelu.
Bucza wymieniana przez wszystkie przypadki jako dowód na bestialstwo Rosjan a wspomniana przeze mnie Al - Hadisa i cywile na których wykonano egzekucję w ich własnych łóżkach - tu już nie warto w ogóle się odnieść.
Tym bardziej, że tylko jeden ze sprawców masakry został zdegradowany - tyle.
Pytam ponownie - gdzie były sumienia oburzonych, gdy ludzie umierali w Iraku, Syrii? Czyżby tam to była słuszna wojna z terrorystami, których amerykańscy żołnierze nazywali "szmatogłowymi" a cały zachodni świat miał gdzieś?
Każda wojna jest zła i powinna się skończyć najszybciej, jak to możliwe. Ale tak już działa świat, że liczą się bardziej interesy i polityczne rozgrywki, niż ludzkie życie.
Ile zdementowano ukraińskich fejków?
Ja znam co najmniej kilka doniesień i twierdzeń, które okazywały sie kłamstwem rozpowszechnianym ku podniesieniu morale.
Kto ma dementować fejki ukraińskie? My stoimy po stronie Ukrainy, kto miałby podważać ich słowa? Tutaj łyka się wszystko, co tylko wymyślą.
Zwyciężają w wojnie propagandowej, bo mają świetnych doradców. Propaganda rosyjska zawsze była krok wstecz do tej zachodniej.


Rosjanie się zajmują dementowaniem fejków z Ukrainy. Ile to razy starali się w swoich materiałach wykazać, że Ukraińcy zrobili inscenizację z statystami? Są jednak inni, którzy śledzą takie propagandowe ''newsy'' ze strony rosyjskiej i pokazują ich fałsz. Chodzi mi o to, że chętnie zobaczę ukraińską propagandę celowo kreującą w internecie fałsz o działaniach rosyjskich żołnierzy. Podaję przykład dezinformacji po stronie Rosji: https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/rosyjska-propaganda-o-zdjeciach-z-buczy-co-za-okropni-aktorzy-trup-macha-reka-wyjasniamy-manipulacje,1101651.html

Fakt, że żołnierze z Wyspy Węży przeżyli, to moim zdaniem nie było to użyte jako kłamstwo i propaganda. Dla mnie  logiczne jest to, że uznano ich za zmarłych po tym, jak nie było z nimi kontaktu przez jakiś czas.. Zwłaszcza, że mieliśmy nagranie co zrobi rosyjski statek wojenny w razie odmowy poddania się.  Gdyby nasi żołnierze na Westerplatte byli w ciągłym kontakcie z dowództwem i nagle ten kontakt by się urwał po zapowiedzi ataku przez Niemców, to słuszne by było założenie, że zginęli. Link, który podałeś do masakry w Bagdadzie był dokonany przez prywatną firmę ochraniarzy, a nie regularne wojsko. Piszesz, że znasz kilka doniesień o kłamstwach. Podaj je. Wydaje się mi, że raczej chodzi o wprowadzenie w błąd kogoś i potem podawanie tego dalej. Nie widziałem celowego kłamstwa. Czy kłamstwem była śmierć żołnierzy na Wyspie Węży? Byłoby kłamstwem gdyby mieli już wtedy wiedzę, ze oni żyją. Takiej wiedzy nie mieli i założyli, ze nie żyją. Kłamstwo to celowe zaprzeczenie prawdzie, faktom. Armia USA nie jest święta. Ja jednak widzę różnicę pomiędzy incydentami żołnierzy, a przyzwoleniem dowództwa lub zachęcaniem jak to ma w przypadku armii rosyjskiej. Omawiamy w większości w tym wątku temat, czy Rosja miała faktyczny powód napaści na suwerenne Państwo. Moim zdaniem USA miało więcej powodów do wejścia do Iraku niż Rosja do Ukrainy. Wywiad USA też zawodzi, lub zostaje wprowadzony w błąd.  Sam podałeś ten link https://tvn24.pl/swiat/guardian-zmyslone-historie-podstawa-ataku-usa-na-irak-ra161936-3520527 Pytanie na ile wywiad USA dał się nabrać, a na ile faktycznie uznał to za możliwe. Jeżeli jest tak, jak w tym artykule napisano, to USA podjęło interwencję przez podanie fałszywych informacji. Pytanie, czy by podjęli interwencję zbrojną gdyby faktycznie wiedzieli, ze Husajn nie ma tej broni? Putinowi jedynie zachciało się ponownie przyłączyć Ukrainę do Rosji lub przynajmniej jej części i doprowadzenie do tego, żeby inni bali się włączyć ją w struktury NATO.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2022, 18:59 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #314 dnia: 05 Kwiecień, 2022, 19:13 »

Kłamstwo to celowe zaprzeczenie prawdzie, faktom.

Ja bym bardziej przychylał się do definicji z Wikipedii.
Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.
     Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe.
     Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.


Czyli Ukraińcy jednak kłamali.
Jeśli nawet im się kontakt urwał to na pewno nie przyjęto z całą pewnością, że nie żyją.
Było by to wbrew ludzkiej naturze. Dopóki nie mamy twardych dowodów wciąż wierzymy że nasi bliscy żyją.