Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24955 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #120 dnia: 06 Marzec, 2022, 12:13 »
Proponuję obejrzeć film. Czeski.
Jak obsługiwałem króla angielskiego.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #121 dnia: 06 Marzec, 2022, 12:17 »
Czy popierasz dążenie Iranu do posiadania broni jądrowej?

"Takie sztuczki nie ze mną, Brunner.'
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/A_u_was_Murzyn%C3%B3w_bij%C4%85!


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #122 dnia: 06 Marzec, 2022, 16:12 »
"Takie sztuczki nie ze mną, Brunner.'
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/A_u_was_Murzyn%C3%B3w_bij%C4%85!

Sformułuję inaczej pytanie.
Czy uważasz, że każdy kraj ma prawo do dowolnej formy uzbrojenie?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #123 dnia: 06 Marzec, 2022, 16:23 »
Tym bardziej jak to stwierdził Blue. o suwerenności i niezależności.
Czy Iran jest krajem suwerennym i niezależnym tak jak Ukraina.


Offline Panter

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Marzec, 2022, 17:50 »
Tym bardziej jak to stwierdził Blue. o suwerenności i niezależności.
Czy Iran jest krajem suwerennym i niezależnym tak jak Ukraina.

A jakże, odkąd iracka ropa popłynie zamiast rosyjskiej, musi przecież mieć "demokratyczny certyfikat", no bo przecież inaczej nie wolno by nią handlować  ???


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Marzec, 2022, 19:19 »
A Iran też jest suwerenny i niezależny?


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Marzec, 2022, 20:25 »
Trochę odjechana teoria ale jak to mówią, pożyjemy zobaczymy.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Marzec, 2022, 01:22 »
"Takie sztuczki nie ze mną, Brunner.'
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/A_u_was_Murzyn%C3%B3w_bij%C4%85!
Pokrętnie ale się wywinął od tematu.


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #128 dnia: 07 Marzec, 2022, 07:37 »
Wojna jest złem, wielu pyta: Jak można zaatakować suwerenny kraj?
Otóż można i często się to robi.
Pamiętacie drugą wojnę w Zatoce Perskiej czyli inwazję na Irak?
Tam przed atakiem szła narracja o broni masowego rażenia, Colin Powell przedstawiał rzekomo niezbite dowody na jej rozwijanie przez Irak.
Inwazja nielegalna w świetle prawa miała poparcie świata zachodniego. Obywatele byli uczeni w mediach narracji, jakoby atak był w rzeczywistości obroną.
Wprowadzanie demokracji, misja stabilizacyjna - tak się teraz nazywa wojny napastnicze.
Slusznie wspomina się tu o Iranie i ciągłych zakusach świata zachodniego na jego pacyfikację.
Wielu tych, ktorzy ustawiają sobie flagę Ukrainy na zdjęciu profilowym nie miałoby problemu zaakceptować inwazję na Iran czy też akceptowała inwazję na Irak, Afganistan czy Syrię.
Oczywiście nie usprawiedliwiam tej wojny, ale trochę więcej obiektywizmu.
Świat tak działa. Nie liczy się dobro człowieka ale interesy i brutalna polityka.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #129 dnia: 07 Marzec, 2022, 09:07 »
Dlaczego są wyłączone łapki w dół pod filmami?
Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2022, 09:09 wysłana przez Gremczak »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #130 dnia: 07 Marzec, 2022, 17:49 »
Dlaczego są wyłączone łapki w dół pod filmami?
Co o tym sądzicie?

Bo wszędzie są wyłączone łapki w dół. Już od ponad miesiąca YT wyłączył licznik łapek w dół.

Sformułuję inaczej pytanie.
Czy uważasz, że każdy kraj ma prawo do dowolnej formy uzbrojenie?

Co ma piernik do wiatraka? Czy naprawdę najpierw trzeba odpowiedzieć na takie absolutystyczne pytania, by potępić faszystowską agresję na niepodległe Państwo? Czy nie jest może tak, że każda sytuacja jest inna i czasami rzeczywiście możemy mieć do czynienia z jakimś Casus Belli? Jaki niby mamy w przypadku Ukrainy? Żadnego! Jak mógłby istnieć, skoro Rosja Ukrainie żadnej wojny nie wypowiedziała. Po prostu zaczęła bombardować wszystkie
duże miasta. Tworzycie tu teorie, domyślacie się spisków i upatrujecie winy w ofierze. Jednak sam Putin już wielokrotnie powiedział, dlaczego napadł Ukrainę, tylko go nie słuchaliście - dla niego Ukraina to nie kraj, to region Rosji. Dla niego nie ma Ukraińców, są tylko obywatele dawnej radzieckiej republiki. Nie udało się zalokować tam na stałe tego tchórza, Janukowicza przez fałszerstwa wyborcze, to Putin postanowił siła dołączyć Ukrainę do Putinowskiej strefy wpływów. Putin chciałbyć jak Hitler, jednak ostro się przeliczył i teraz zachód jego kraj sprowadził (nie sprowadza, już sprowadził) na kolana.

Jednak dla waszej ciekawości - nie jestem fanem broni atomowej, dlatego pytanie mnie o to, czy Iran powinien dążyć do posiadania broni atomowej jest bezprzedmiotowe. Jednak jeżeli pytacie mnie, czy USA lub koalicja zachodu powinna dokonać inwazji na tej kraj, zabijać jego cywili by zapobiec posiadaniu przez Iran ten broni, to odpowiedź jest dla mnie oczywista: NIE! W końcu w sąsiedztwie Iranu już jeden kraj narodowy ma broń atomową. Zrozumiałe jest, że kraj z nim zwaśniony mógłby chcieć dążyć do zlikwidiwania tej dysproporcji.
Problem w tym, że nic na to nie wskazuje. Do tego nie wiem dlaczego tego Iranu żeście się uczepili, skoro ani USA ani zachód nie napisali na Iran. Raczej chętni z nim handlują.

Kolejna rzecz to to, że w departamwc stanu w USA siedzą zbrodniarze wojenni. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak co ma piernik do wiatraka? Dzisiaj to Rosja najechała Ukrainę i to bezpośrednio zagraża Europie - szczególnie Polsce i krajom bałtyckim. Ze względów geopolitycznych w interesie Polski jest pomoc Ukrainie i jej zwycięstwo nad wojskami okupanta. Oprócz tego podstawowa moralność nasuwa chęć pomocy napadniętym - ludziom, którzy bronią swoich bliskich, domów i ziemi mimo 10x przewagi przeciwnika.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #131 dnia: 07 Marzec, 2022, 19:20 »
Bo wszędzie są wyłączone łapki w dół. Już od ponad miesiąca YT wyłączył licznik łapek w dół.

Co ma piernik do wiatraka? Czy naprawdę najpierw trzeba odpowiedzieć na takie absolutystyczne pytania, by potępić faszystowską agresję na niepodległe Państwo? Czy nie jest może tak, że każda sytuacja jest inna i czasami rzeczywiście możemy mieć do czynienia z jakimś Casus Belli? Jaki niby mamy w przypadku Ukrainy? Żadnego! Jak mógłby istnieć, skoro Rosja Ukrainie żadnej wojny nie wypowiedziała. Po prostu zaczęła bombardować wszystkie
duże miasta. Tworzycie tu teorie, domyślacie się spisków i upatrujecie winy w ofierze. Jednak sam Putin już wielokrotnie powiedział, dlaczego napadł Ukrainę, tylko go nie słuchaliście - dla niego Ukraina to nie kraj, to region Rosji. Dla niego nie ma Ukraińców, są tylko obywatele dawnej radzieckiej republiki. Nie udało się zalokować tam na stałe tego tchórza, Janukowicza przez fałszerstwa wyborcze, to Putin postanowił siła dołączyć Ukrainę do Putinowskiej strefy wpływów. Putin chciałbyć jak Hitler, jednak ostro się przeliczył i teraz zachód jego kraj sprowadził (nie sprowadza, już sprowadził) na kolana.

Jednak dla waszej ciekawości - nie jestem fanem broni atomowej, dlatego pytanie mnie o to, czy Iran powinien dążyć do posiadania broni atomowej jest bezprzedmiotowe. Jednak jeżeli pytacie mnie, czy USA lub koalicja zachodu powinna dokonać inwazji na tej kraj, zabijać jego cywili by zapobiec posiadaniu przez Iran ten broni, to odpowiedź jest dla mnie oczywista: NIE! W końcu w sąsiedztwie Iranu już jeden kraj narodowy ma broń atomową. Zrozumiałe jest, że kraj z nim zwaśniony mógłby chcieć dążyć do zlikwidiwania tej dysproporcji.
Problem w tym, że nic na to nie wskazuje. Do tego nie wiem dlaczego tego Iranu żeście się uczepili, skoro ani USA ani zachód nie napisali na Iran. Raczej chętni z nim handlują.

Kolejna rzecz to to, że w departamwc stanu w USA siedzą zbrodniarze wojenni. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak co ma piernik do wiatraka? Dzisiaj to Rosja najechała Ukrainę i to bezpośrednio zagraża Europie - szczególnie Polsce i krajom bałtyckim. Ze względów geopolitycznych w interesie Polski jest pomoc Ukrainie i jej zwycięstwo nad wojskami okupanta. Oprócz tego podstawowa moralność nasuwa chęć pomocy napadniętym - ludziom, którzy bronią swoich bliskich, domów i ziemi mimo 10x przewagi przeciwnika.

Chodziło mi o twoje twierdzenie jakoby "suwerenność państwa" należała się się jak psu buda.
Podałem przykład Iranu bo jawnie przeczy stwierdzeniu, że państwo u siebie może mieć co chce.

Twoja deklaracja o suwerenności wydaje się prawdziwa lecz jest niezgodna z rzeczywistością.
I zapewne wydaje się prawdziwa głównie ludziom wychowanym w cywilizacji łacińskiej, ale nie koniecznie ludziom z innych cywilizacjach.
Według Konecznego Rosja to cywilizacja turańska.

Jeśli mowa o absolutystycznym pytaniu to wzmianka o odrębności Rosyjskiej cywilizacji jest tu jak najbardziej na miejscu.
"absolutyzm «pogląd, według którego prawda, dobro czy piękno mają charakter obiektywny»
Inna cywilizacja inne pojęcie prawdy.

Nie powiedziałbym również, że jest to faszystowska agresja. To określenie jest dziś tak wyświechtane, że szkoda komentować.

Zgadzam się z Tobą, że Ruska agresja zagraża Europie a nam szczególnie.
Co do pomocy ludziom też się zgadzam. Natomiast z pomocą militarną trzeba być ostrożnym aby nie dać się wciągnąć w konflikt.
Jeśli trzeba będzie w niego wejść, to wejdźmy jako ostatni.


Wracając do kwestii suwerenności, podstawowa zasada brzmi - kto ma siłę ten ma rację.
Ta zasada rządzi zawsze i wszędzie.

I zagadka na koniec.
Co jest źródłem prawa międzynarodowego?








Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #132 dnia: 07 Marzec, 2022, 20:11 »
Bo wszędzie są wyłączone łapki w dół. Już od ponad miesiąca YT wyłączył licznik łapek w dół.

I co to przypadek?
Tak sobie pomyśleli co by tu zrobić .
Wyłączymy łapki.
Nie ma przypadków.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Marzec, 2022, 20:34 »
I co to przypadek?
Tak sobie pomyśleli co by tu zrobić .
Wyłączymy łapki.
Nie ma przypadków.

Gremczak, do którego dokładnie filmu się odnosisz?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Marzec, 2022, 20:37 »
Pierwsze lepszego.