Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nieczynni, głoszenie na OLX  (Przeczytany 2088 razy)

Offline kochanek

Nieczynni, głoszenie na OLX
« dnia: 30 Styczeń, 2022, 10:22 »
Hej,

Może ktoś będzie miał wiedzę. Od pewnego czasu jestem nieczynny. Chyba pierwszy raz w swojej historii :) Od miesiąca otrzymuje dziwne telefony/wiadomości od starszych. Np. Jeden postanowił zadzwonić aby 15 min ze mną porozmawiać. Od kilku innych dostałem wiadomość na whatsapp. Był jeszcze jeden, który zadzwonił do mnie od tak by zapytać jak się mam. Czy to efekt tego, ze teraz starsi mogą zapisywać sobie czas rozmów z nieczynnymi jako czas służby? Bo dziwnie się to nasiliło teraz.

Druga sprawa - ostatnio na zbiórce słyszałem ze głosiciele wyszukiwali numerow telefonów z ogłoszeń na olx i głosili tym ludziom. Zastanawiam się czy jest to wogole legalne :) Ale chyba ich mocno spina 


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń, 2022, 10:38 »
Nie przejmuj się, miałem podobnie. To efekt twojego odsunięcia się od zboru. Teraz będą: 1. Bombardować cię miłością i zainteresowaniem. 2. Chcą dowiedzieć się dlaczego stałeś się nieczynnym, może naczytałeś się odstępczych materiałów i przestałeś wierzyć w organizację i jej zapewnienia. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gostek

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń, 2022, 11:06 »
Hej,

Druga sprawa - ostatnio na zbiórce słyszałem ze głosiciele wyszukiwali numerow telefonów z ogłoszeń na olx i głosili tym ludziom. Zastanawiam się czy jest to wogole legalne :) Ale chyba ich mocno spina

Tak,jest to działanie legalne.Bo Adresaci umieścili swoje dane w ogólnie dostępnym miejscu. Przekazywanie tych danych osobom, drugim, trzecim jest karalne.
Jeżeli jesteś (świeżo upieczonym) nieczynnym, to się dopiero teraz przekonasz jaka jest ta prawdziwa i (bezinteresowna 😁) miłość w zborze...
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2022, 11:18 wysłana przez Gostek »


Offline PoProstuJa

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń, 2022, 12:58 »
Hej,

Może ktoś będzie miał wiedzę. Od pewnego czasu jestem nieczynny. Chyba pierwszy raz w swojej historii :) Od miesiąca otrzymuje dziwne telefony/wiadomości od starszych. Np. Jeden postanowił zadzwonić aby 15 min ze mną porozmawiać. Od kilku innych dostałem wiadomość na whatsapp. Był jeszcze jeden, który zadzwonił do mnie od tak by zapytać jak się mam. Czy to efekt tego, ze teraz starsi mogą zapisywać sobie czas rozmów z nieczynnymi jako czas służby? Bo dziwnie się to nasiliło teraz.

Druga sprawa - ostatnio na zbiórce słyszałem ze głosiciele wyszukiwali numerow telefonów z ogłoszeń na olx i głosili tym ludziom. Zastanawiam się czy jest to wogole legalne :) Ale chyba ich mocno spina 

Nie wiem czy to bombardowanie miłością... To prędzej wkurzenie i zdziwienie, bo psujesz im statystyki. Do tej pory mogli sobie wpisać w rubryczkę np. 1 czy 2 godziny i był spokój. A jak im wysłałeś "0", to robi się problem. Wychodzi na to, że pasterze dobrze się trzodą nie zajmują skoro im owca się zrobiła nieczynna.
Wystarczy, że napiszesz im, że byłeś chory czy zapracowany, po czym wyślesz im w następnym miesiącu 1 godzinę i będziesz miał spokój. No chyba, że masz już do tego obrzydzenie... Wtedy już człowiekowi się nie chce kłamać... i dalej wysyła zero.
Ja fałszywe "owoce" wysylałam dla świętego spokoju przez parę miesięcy, ale później człowiek zaczyna wariować i już tak nie może...

Co do olxa, to czy starsi podali przykład jak taka rozmowa mogłaby wyglądać?
Np.
- Dzień dobry. Czy dodzwoniłam się do pana Józefa?
- Tak, słucham..
- Czy to pan wystawił na olx ten stary tapczan..?
- Tak, ja...
- Czy wie pan, że nadejdzie kiedyś taki dzień, gdy wszyscy ludzie będą mieli swoje domy z nowymi tapczanami...?!
- Trzask słuchawką...pi pi pi...




Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń, 2022, 13:42 »
Ciekawe czy próbowali głosić Klarze Sobieraj jak dzwoniła z fotowoltaniką?


Offline Sebastian

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń, 2022, 14:35 »
Ciekawe czy próbowali głosić Klarze Sobieraj jak dzwoniła z fotowoltaniką?
jeśli obdzwoniła dziesięciu ŚJ to (strzelam) co najmniej 2x podjęto próbę głoszenia ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline kochanek

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń, 2022, 19:57 »
Nie chce mi się ściemniać ze byłem w służbie jak nie byłem. Nie wysyłam im 0. Poprostu nic nie wysyłam. A jak pytają ile mam godzin to pisze im „nie mam”.

Macie racje. Ta ich interesowność jest wkurzająca. Nie interesowali się przez bardzo długo czas. Z wieloma z nich wcześniej nie rozmawiałem. Nikt nie zadzwonił i nie zapytał jak się czuje w pandemii itp. A teraz nagle jak swieci im na czerwono owieczka to sobie przypominają. Rozmowy były niezręczne. Nie wypowiadałem się za wiele No bo niby na jaki temat. Raz jeden brat się mnie podpytywał czy nie mam wątpliwości i ze moge się z nim wszystkim podzielić…

Co do OLX to słyszałem ze zaczynaja rozmowę „Znalazłem Pana numer na portalu ogłoszeniowym ale chciałem porozmawiać w kwestii, która nie dotyczy ogłoszenia…”

Nie do końca jestem przekonany czy jest to legalne działanie. W ogłoszeniu zamieszczamy numer, który ma posłużyć konkretnemu celowi - skontaktowaniu się w sprawie ogłoszenia. Wykorzystanie numeru w celu innym jest moim zdaniem na granicy… ciekawe czy w regulaminie olx jest zakres wykorzystania danych osób zamieszczających ogłoszenie. W koncu aby zobaczyć numer musimy się tam zalogować i zaakceptować regulamin.


Offline Blue

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń, 2022, 23:10 »
Tak,jest to działanie legalne.Bo Adresaci umieścili swoje dane w ogólnie dostępnym miejscu. Przekazywanie tych danych osobom, drugim, trzecim jest karalne.

No niestety to się mylisz Gostek. Prawo w Polsce zabrania przetwarzania danych osobowych, do których nie masz prawa. To, JAK nabyłeś te dane osobowe nie ma nic do rzeczy.

Zresztą, takie zdobywanie numerów z OLXa jest niezgodne z wskazówkami z BO. W Listach było wyraźnie napisane, żeby czegoś takiego nie robić. Nie wolno wykorzystywać numerów z ogłoszeń, książek telefonicznych czy jakichkolwiek innych państwowych baz danych.

Jezeli ktoś dzwoni do nas (by głosić, nie by coś kupić, sprzedać) i na pytanie skąd mamy jego nr telefonu mówi: ogłoszenie OLX, to pytamy czy ma nasza zgodę na przetwarzanie danych. Jak nie ma to zgłaszamy sprawę do UODO.


Offline PoProstuJa

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń, 2022, 23:16 »
Nie chce mi się ściemniać ze byłem w służbie jak nie byłem. Nie wysyłam im 0. Poprostu nic nie wysyłam. A jak pytają ile mam godzin to pisze im „nie mam”.

Macie racje. Ta ich interesowność jest wkurzająca. Nie interesowali się przez bardzo długo czas. Z wieloma z nich wcześniej nie rozmawiałem. Nikt nie zadzwonił i nie zapytał jak się czuje w pandemii itp. A teraz nagle jak swieci im na czerwono owieczka to sobie przypominają. Rozmowy były niezręczne. Nie wypowiadałem się za wiele No bo niby na jaki temat. Raz jeden brat się mnie podpytywał czy nie mam wątpliwości i ze moge się z nim wszystkim podzielić…

Co do OLX to słyszałem ze zaczynaja rozmowę „Znalazłem Pana numer na portalu ogłoszeniowym ale chciałem porozmawiać w kwestii, która nie dotyczy ogłoszenia…”

Nie do końca jestem przekonany czy jest to legalne działanie. W ogłoszeniu zamieszczamy numer, który ma posłużyć konkretnemu celowi - skontaktowaniu się w sprawie ogłoszenia. Wykorzystanie numeru w celu innym jest moim zdaniem na granicy… ciekawe czy w regulaminie olx jest zakres wykorzystania danych osób zamieszczających ogłoszenie. W koncu aby zobaczyć numer musimy się tam zalogować i zaakceptować regulamin.

No tak...
Nie wiem czy wiesz, ale z ich strony zaczęła się już powolna procedura wykluczania Cię. Wywalą Cię z listy glosicieli, którzy należą do jakiejś grupy. Ludzie ze zboru mogą zacząć udawać, że Ciebie nie widzą na ulicy.
Ot takie gesty zachęcającej, braterskiej miłości z ich strony...

A z tym olxem, to moim zdaniem gruba przesada... Zastanawiam się czy Świadkowie nie będą mieli jakichś problemów z tego powodu. Jeśli zadzwonią ze swojego numeru, to ludzie z olxa mogą ich chcieć gdzieś zglosić jako dręczących akwizytorów, spam.
Teraz w Internecie sporo jest takich stron, na których ludzie wpisują spamujący numer telefonu.

Jest jeszcze inna opcja... że to "odstępcy" zaczną zamieszkać ogłoszenia na olx. Może jakiś Świadek zadzwoni?!  ;D


Offline Gwałcidusza

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty, 2022, 22:44 »
Dzwoniła właśnie do nas pewna zaprzyjaźniona siostra z innego zboru. Po około 40 minutach miłej rozmowy która w końcu zeszła na ogólne problemy stwierdziła, że to trudne czasy i potrwa to jeszcze ze dwa lata lub coś dłużej. Po czym westchnęła. Myślicie że zaraportowała sobie głoszenie nieczynnym? Bo mnie się wydaje że tak.


Offline Sebastian

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty, 2022, 13:39 »
jeśli "głoszenie nieczynnym" jest głoszeniem które kwalifikuje się do owocu (a przecież każdy lub niemal każdy głosiciel albo ma w rodzinie albo przynajmniej osobiście zna minimum jedną osobę nieczynną), to w tym momencie niemal zupełnie zanika potrzeba głoszenia osobom postronnym.

można zadzwonić do koleżanki, godzinę powspominać dawne czasy, a potem jęknąć że "jest ciężko bo żyjemy w dniach ostatnich" i już mamy piękne okrągłe 3600 sekund do owocu... :)

to jakiś kabaret, ale to przebija nawet pisanie jednego sms-a w 10 osób przez godzinę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty, 2022, 18:27 »
Coś w tym musi być, bo ostatnio wiele osób się coś odzywa z propozycjami zebrań

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline PoProstuJa

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty, 2022, 18:36 »
Dzwoniła właśnie do nas pewna zaprzyjaźniona siostra z innego zboru. Po około 40 minutach miłej rozmowy która w końcu zeszła na ogólne problemy stwierdziła, że to trudne czasy i potrwa to jeszcze ze dwa lata lub coś dłużej. Po czym westchnęła. Myślicie że zaraportowała sobie głoszenie nieczynnym? Bo mnie się wydaje że tak.

Niestety nie pamiętam tych procedur... Czy za "nieczynną" duszę można sobie godziny liczyć?
Jeśli można, to pewnie ta siostra godzinkę sobie zaraportowała. W końcu musiała jeszcze poświęcić czas na przygotowanie się do rozmowy, poszukanie numeru... wszystko trwa :D


Offline Sebastian

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty, 2022, 20:47 »
za "moich czasów" raportować "głoszenie nieczynnemu" mogła tylko starszyzna...
czy teraz coś się (oficjalnie lub nieoficjalnie) zmieniło? nie wiem...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Nieczynni, głoszenie na OLX
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty, 2022, 21:12 »
Starszyzna miała narzucony odgórny obowiązek, żeby odwiedzić i zachęcić takiego nieczynnego delikwenta. Robili to zazwyczaj przed Pamiątką.
Jednak nikt ze "zwykłych" świadków nie miał oficjalnego ani zakazu, ani zachęty, żeby z nieczynnym nie romawiać.