Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzisiejsze Studium Strażnicy  (Przeczytany 3657 razy)

Offline Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Styczeń, 2022, 15:02 »
A ja sobie tego nie potrafię wytłumaczyć, jak podczas burzy można spać i to na łodzi. Ten, kto kiedykolwiek siedział na łodzi i to  podczas sztormu, wie co mam na myśli.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2022, 15:22 wysłana przez Gostek »


Offline peters

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Styczeń, 2022, 16:09 »
To jest wręcz nie możliwe,jak trzeba byc zmęczony aby spać bez pokładu gdzie fale i rosa skraplają cie regularnie a ty sobie spisz jak w wygodnym łóżeczko w ciepłym pokoju. Trudno to zrozumieć. By trzeba rozwinąć wiecej szczegółów  aby poznać głębszy sens tego przekazu.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Styczeń, 2022, 17:15 »
Gostek, jeśli dużo pływasz łodziami, a zakładam, że Jezus był nawykły, to faktycznie jak jesteś padnięty to zaśniesz w największy sztorm. Patrz na żeglarzy VOR. 4 godzinne wachty, to chłopaki choćby nie wiadomo co sie działo, padają na wąskie  prycze i śpią. Może Jezus był też zmęczony. Oczywiście jeśli bierzemy wszystkie zapisy jako prawdziwe...
https://youtu.be/ET-LNyaQU78


Offline rzeski

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Styczeń, 2022, 17:32 »
Moja dobra znajoma ze zboru ostatnio miała kłopoty. Gdy podniosła kwestie, że jest wiele lat w prawdzie i że była wieloletnią pionierką stałą otrzymała odpowiedź, że to co było nie ma już znaczenia. To jest nieważne. Dla organizacji liczy się to co robisz teraz, a nie co robiłeś w przeszłości. Dlatego o tych co zrezygnowali z przywilejów, z różnych powodów życiowych, już się nie mówi i się ich nie wspomina.(cytat)


A to mówiłi naśladowcy Boga, a może Chrystusa?
Wszak jest napisane że Bóg nie zapomni nigdy pracy na rzecz Jego imienia, czyżby nowe światło, a może raczej nowa ciemność w ORG,
 :-\


Offline Gwałcidusza

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Styczeń, 2022, 08:42 »
A ja sobie tego nie potrafię wytłumaczyć, jak podczas burzy można spać i to na łodzi. Ten, kto kiedykolwiek siedział na łodzi i to  podczas sztormu, wie co mam na myśli.
Można zasnąć przed burzą. Marek i Mateusz podają że burza nastała nagle. A Łukasz, że Jezus zasnął przed burzą. Łk 8:23 "A gdy płynęli, zasnął. Wtedy spadł gwałtowny wicher na jezioro, tak że fale ich zalewały i byli w niebezpieczeństwie." Chyba każdy z nas przespał nocną burzę z piorunami przy otwartym oknie w letnią noc.


Offline Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Styczeń, 2022, 09:33 »
Zgadzam się, że podczas burzy można sobie smacznie spać. Bynajmniej ja tak mam, bo często o tym, że była burza w nocy dowiaduję się dopiero od mojej żony... 😉
Jednak nie wyobrażam sobie spać na otwartej wodzie w rozkołysanej łodzi. Często jest nawet równowagę na łódce utrzymać podczas normalnych warunków pogodowych, a co dopiero, na rozkołysanej łajbie, która to może w każdej chwili się wywrócić...
Nic nie sugeruję, tylko po prostu ten fragment w Biblii ciężko mi zrozumieć. 🙃