Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wizyta pasterska na zoom  (Przeczytany 1337 razy)

Offline dawalkowiak

Wizyta pasterska na zoom
« dnia: 06 Styczeń, 2022, 23:00 »
Wiem, że pojawił się na forum podobny wątek. Ale moje pytanie dotyczy konkretnej sprawy. Najpierw tło.
Otóż jeden ze starszych już dwa razy pisał że chce mnie odwiedzić (wraz z innym bratem) na zoom by porozmawiać (pewnie o pierdołach)
Odpisałem, że oczywiście zgodzę się na wizytę, ale jeśli przyjdą osobiście. Polemika trwała, ale koniec końców jednak osobiście nie przyjdą bo Covid i tyle. Zadałem temu starszemu konkretne pytanie: Czy to Twoja osobista decyzja, że nie przyjdziesz osobiście, czy może takie jest stanowisko/zalecenia organizacji?
Odpowiedział konkretnie, że to osobista decyzja!
No i moje pytanie, czy na pewno osobista? Bo mam nieodparte wrażenie że dostali list (którego nie znalazłem na forum), żeby lepiej się nie spotykać osobiście i kazali im mówić że to ich osobista decyzja a nie kierunek narzucony przez CK. 
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Gostek

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń, 2022, 23:32 »
List, listem, ale ma też prawo podjął osobistą decyzję jeśli chodzi o swoje zdrowie.
A swoją drogą to ŚJ bardzo dbają o swoją reputację, bo co by można było potem powiedzieć , gdyby oni do Ciebie przyszli i Cię Covidem zarazili.!🤔Jeszcze sprawa by się rozniosła i przyniosła ujmę organizacji. 😜


Offline dawalkowiak

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń, 2022, 23:46 »
List, listem, ale ma też prawo podjął osobistą decyzję jeśli chodzi o swoje zdrowie.
A swoją drogą to ŚJ bardzo dbają o swoją reputację, bo co by można było potem powiedzieć , gdyby oni do Ciebie przyszli i Cię Covidem zarazili.!🤔Jeszcze sprawa by się rozniosła i przyniosła ujmę organizacji. 😜
Dlatego o tym właśnie mówię, że uważam że to nie do końca osobista decyzja, zważywszy na fakt że jak są wakacje to starsi zboru jeżdżą razem na wczasy, śpią, piją razem i nie ma problemu...
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Legion

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń, 2022, 00:16 »
A tam osobista decyzja. Rozumiem gdybyś to ty zaprosił go na kawę, to w tedy jego odmowa byłaby osobistą decyzją, natomiast w sprawach służbowych nie mogą się spotykać.
Nawet na sali jak jest jakaś sprzątanina czy naprawa to tylko osoby z jednego domu mogą przyjechać.


Offline sawaszi

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń, 2022, 18:19 »
A tam osobista decyzja. Rozumiem gdybyś to ty zaprosił go na kawę, to w tedy jego odmowa byłaby osobistą decyzją, natomiast w sprawach służbowych nie mogą się spotykać.
Nawet na sali jak jest jakaś sprzątanina czy naprawa to tylko osoby z jednego domu mogą przyjechać.

Oczy-wiście można przyjąć starszyznę do hałpy swej (na tkz. wizytę pasterską)  :)
- ale tylko na okazanie onych 'baców' Paszportów covidowych i świadectwem szczepień  :)
Pozdrawiam Wszystkich DUSZPASTERZY zborowych  :)
- i apeluję  ; SZCZEPCIE SIĘ (dawniej) "Przebudzcie Się"  :)


Offline Gremczak

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń, 2022, 18:57 »

Oczy-wiście można przyjąć starszyznę do hałpy swej (na tkz. wizytę pasterską)  :)
- ale tylko na okazanie onych 'baców' Paszportów covidowych i świadectwem szczepień  :)
Pozdrawiam Wszystkich DUSZPASTERZY zborowych  :)
- i apeluję  ; SZCZEPCIE SIĘ (dawniej) "Przebudzcie Się"  :)
Ja jak się z żoną szczepiłem to trudno było nas rozszczepić. :)


Offline sawaszi

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń, 2022, 20:07 »
Ja jak się z żoną szczepiłem to trudno było nas rozszczepić. :)
[/quote

No bo wtedy połączyła Was interakcja wzajemna i agape  :-* -:-*
- to się nazywa miłościom interaktywną  :) :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń, 2022, 20:51 »
"PRACA PASTERSKA
29. W trakcie panującej teraz pandemii nasi bracia i siostry potrzebują kochających starszych, którzy zapewnią im opiekę pasterską i starannie przygotowane aktualne wskazówki duchowe (Dzieje 20:28). Dlatego prosimy, żebyście utrzymywali regularny kontakt z każdą rodziną w zborze, obejmujący dokonywanie pokrzepiających wizyt pasterskich na przykład przez telefon lub wideokonferencję (Prz. 27:23; sfl rozdz. 25, ak. 1, 2). Prosimy, aby każdy nadzorca grupy służby kaznodziejskiej przypomniał sobie rady z książki ʽPaście’, rozdział 7."
  [Wskazówki dla gron starszych dotyczące pandemii COVID-19, 18 lutego 2021]


Offline sawaszi

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:25 »
"Szczęść Boże" Wszystkim opiekunom owiec 


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:26 »
Regularny brzmi tu najzabawniej.


Online Siedemtwarzy

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:31 »
Zależy od zboru. W jednych przyjdą do domu, w innych tylko zoom. W jednym herbatę, kawę wypije, w drugim ubrany w 3 pary maseczek wrzuca literaturę do skrzynki i pomacha z okna samochodu. Najlepsze jednak są zbory, gdzie starsi dowiadują się po 3 miesiącach że im ktoś w zborze zmarł na covid, jak już "świecka" rodzina pogrzeb zrobiła, bo się nawet do nikogo w zborze dodzwonić nie mogli. Tudzież po miesiącu nieobecnosci  na zebraniu, ktoś się melduje na zoomie i na pytanie dlaczego go nie było odpowiada, że leżał w szpitalu na co pada pytanie z wyrzutem, a dlaczego nie zadzwonił
Tak więc szanowny Dwalkowiaku, marna to pociecha, ale przynajmniej chcą się spotkać. Choć osobiście też nie lubie spotkań przez Internet...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:32 »
Z mojej wiedzy, nadzorcy obwodu mają zakaz spotykania się. U mnie NO zamknięty jest na Sali Królestwa i nie spotyka się z nikim. Jeżeli chodzi o starszych zboru to wszystko odbywa się na zoomie. Wizyty pasterskie i komitety sądownicze. Nie ma spotkań twarzą w twarz.
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 22:33 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dawalkowiak

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:43 »
Dziękuję DPT  ;D  o to mi chodziło! Tylko czy masz jakiegoś PDF-a albo gdzie to znaleźć???
Nadzorcy obwodu na pewno mają zakaz i wychodzą z nory tylko po najpotrzebniejsze zakupy.
Siedemtwarzy napisał: zależy od zboru. To też prawda. Brat który chciał się ze mną spotkać napisał mi dosłownie: "chyba że chcielibyście żeby odwiedził was ktoś kto nie widzi przeszkód spotkać się osobiście w domu"
na co ja odpisałem: "Jeśli ktoś nie widzi przeszkód żeby spotkać się osobiście to jak najbardziej może spróbować się umówić"
Od tamtej pory cisza...
Wniosek? Każdy podjął "osobistą" decyzję żeby nie spotykać osobiście się na wizytach. Absurd goni absurd.
Brak szczepień też nie jest dla nich argumentem bo to mam za sobą... 
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 22:45 wysłana przez dawalkowiak »
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline sawaszi

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń, 2022, 22:49 »
Z mojej wiedzy, nadzorcy obwodu mają zakaz spotykania się. U mnie NO zamknięty jest na Sali Królestwa i nie spotyka się z nikim. Jeżeli chodzi o starszych zboru to wszystko odbywa się na zoomie. Wizyty pasterskie i komitety sądownicze. Nie ma spotkań twarzą w twarz.


Bracie wyzwolony (OD NIEWOLI) pozdrawiam Ciebie serdeczne  :)
Ja tysz nie chcioł bym aby jakiś, nawiedzony (z CK) mnie pouczał  ::)
JAK TO PRZYJEMNIEJ - że nie musimy unych przyjmować na izbę i słuchać ich farmazonów (przy dzieciach)  :)
Chwała Bogu
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 23:08 wysłana przez sawaszi »


Offline dawalkowiak

Odp: Wizyta pasterska na zoom
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń, 2022, 23:06 »
Sawaszi, ale ja naprawdę chętnie przyjmę ich w domu. Będzie można zobaczyć ich miny, reakcje, nerwy. Ale też zobaczą moje nerwy, irytację itp. Wolę osobiście, pewnie to niezrozumiałe, ale naprawdę wolę taką wizytę  ;D
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...