Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: SPRAWOZDANIE NR 10/2021  (Przeczytany 3943 razy)

Offline Salome

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Grudzień, 2021, 09:22 »
Ten obrzydliwy film jest początkiem ich końca. Już mam info, że są ludzie w orgu, którzy zaczynają po nim pękać. Dziękuję Ci śliski wężu z CK za te słowa. Pierwsze 4 minuty przekazu w pełni wystarczą. Na ten dzień czekałam.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline czarnyt85

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudzień, 2021, 20:40 »
dlaczego tak sądzisz ? ja uważam ze ci co mają byc sa i zostaną


Offline Technolog

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudzień, 2021, 08:40 »
Ten obrzydliwy film jest początkiem ich końca. Już mam info, że są ludzie w orgu, którzy zaczynają po nim pękać.
Początków końca było wiele, największy w 75 ale jakoś org trwa nadal i upaść nie chce.
Ostatni duży początek końca był w 2015 roku i przeszło nawet z dużym z echem a karawana jedzie dalej.
Za miesiąc będzie ten film puszczony na zebraniu w tygodniu. Może wtedy będzie jakaś większa reakcja.

Rok przeszedł od tego, że CK kilka razy podkreślało, że szczepienia to sprawa osobista. Później kilka m-cy z rzędu podawali statystyki ile to betelczyków i innych funkcyjnych jest zaszczepionych, co jak wiemy polecono im w liście, że "jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych to CK preferuje, żeby się zaszczepili". Uruchomili zebrania i spotkania w Betel. Jakiś czas później weszły zebrania w Salach Królestwa tylko dla zaszczepionych. Później powiedzieli, że że sam Jehowa nie dopuściłby szkodliwej szczepionki dla betelczyków, a kończąc teraz na tym, że CK wprost mówi szeregowym, żeby się zaszczepić jeśli to możliwe.
Jakie wieści zapoda TVorg w kolejnych miesiącach?
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2021, 08:48 wysłana przez Technolog »


Offline Roszada

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Grudzień, 2021, 09:37 »
dlaczego tak sądzisz ? ja uważam ze ci co mają byc sa i zostaną
Zawsze muszą jacyś zostać. Ktoś musi być ostatni, zanim wierzenie wymrze.
A znam takie wyznanie przynajmniej jedno, co miało nawet w nazwie słowo Międzynarodowe. Dziś nie ma już nikogo. Tylko książki po nich zostały i hasło na Wikipedii. ;)

A co może nie ma wymarłych zborów w Polsce?
Widziałem w statystykach ŚJ kraje, w których było kilku ŚJ, a z czasem zostało zero. :-\
A mało to w Polsce zborów zlikwidowano?
2010 - 1814 zborów;
2020 - 1274 zbory.


Offline Gostek

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Grudzień, 2021, 11:09 »
To, że liczba aktywnych ŚJ w organizacji będzie spadała, nie ma najmniejszej wątpliwości. Jednak twierdzenie, że jakiś wstrząs wewnątrz tej organizacji spowoduje jej samounicestwienie jest mrzonką. Tam jest część, wg.  mnie ok 20-30procent, tak mocno zabetonowanych, że byliby pewnie ofiary na ołtarzu z siebie złożyć, gdyby tego od nich wymagała organizacja..


Offline Profesor Tutka

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Grudzień, 2021, 11:14 »
Drogi i Zacny Roszado,to prawda że liczba zborów się zmniejszyła,ale teraz zbory są większe i bardziej prężne,nie ma co drążyc temtu.


Offline Roszada

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Grudzień, 2021, 11:24 »
To, że liczba aktywnych ŚJ w organizacji będzie spadała, nie ma najmniejszej wątpliwości. Jednak twierdzenie, że jakiś wstrząs wewnątrz tej organizacji spowoduje jej samounicestwienie jest mrzonką. Tam jest część, wg.  mnie ok 20-30procent, tak mocno zabetonowanych, że byliby pewnie ofiary na ołtarzu z siebie złożyć, gdyby tego od nich wymagała organizacja..
Ja sobie potrafię wyobrazić 'model australijski' w Polsce. Wtedy byłoby nie -3%, ale -13%. ;D
Cytuj
Drogi i Zacny Roszado,to prawda że liczba zborów się zmniejszyła,ale teraz zbory są większe i bardziej prężne,nie ma co drążyc temtu.
Które to są tak liczne i prężne zbory. Poproszę o dane. ;)
Może jeszcze powiesz, że ŚJ w Polsce przybyło...
Zobaczymy liczbę zborów za ten rok. :D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Grudzień, 2021, 11:42 »
Ten obrzydliwy film jest początkiem ich końca. Już mam info, że są ludzie w orgu, którzy zaczynają po nim pękać

Zaczynają pękać po opowieści o tym, jak siostra po zaszczepieniu zachowała pracę i załatwiła ją współwyznawcom w miejsce zwolnionych?

A w czymże ta opowieść jest tak wyjątkowa od tego co uczono dotychczas?


Offline Roszada

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Grudzień, 2021, 12:43 »
Drogi i Zacny Roszado,to prawda że liczba zborów się zmniejszyła,ale teraz zbory są większe i bardziej prężne,nie ma co drążyc temtu.
A co chcesz drążyć?;)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2021, 12:46 wysłana przez Roszada »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Grudzień, 2021, 13:46 »
Drogi i Zacny Roszado,to prawda że liczba zborów się zmniejszyła,ale teraz zbory są większe i bardziej prężne,nie ma co drążyc temtu.
Zborów mniej, czyli bardziej liczne. Ale co z tego jak i tak śJ z roku na rok jest coraz mniej. Po zborze do którego ja uczęszczałem, to już nawet smród nie pozostał. Może kilku ludzi rozproszonych po innych zborach. Byliśmy w zborze najmłodsi. Lwia część to byli ludzie 60+ czyli teraz pod 80-tkę. A dzieci które były w zborze? Oprócz moich dzieci było może jeszcze dwoje. Ale z tego co wiem są poza organizacją. Czyli jakby ten zbór pozostał to składałby się z może 10 osób w wieku 80 lat.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień, 2021, 13:51 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gostek

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Grudzień, 2021, 13:49 »
Ja sobie potrafię wyobrazić 'model australijski' w Polsce. Wtedy byłoby nie -3%, ale -13%. ;DKtóre to są tak liczne i prężne zbory. Poproszę o dane. ;)
Może jeszcze powiesz, że ŚJ w Polsce przybyło...
Zobaczymy liczbę zborów za ten rok. :D
Ilu ŚJ tak naprawdę w Polsce ubyło, tego nikt nie jest w stanie policzyć.
Powód jest taki, że mnóstwo z nich wyjechało za granicę i są w innych zborach. A, że liczą ich podwójnie, tzn. w Polsce i za granicą, też możemy wykluczyć, bo liczą tylko tych, którzy uczestniczą w tzw służbie 🤔
Chyba najlepszym wyznacznikiem, wzrostów i ubytków w polskich zborach jest tak jak mówiłeś wcześniej ilość nowych ochrzczonch. 😎


Offline Profesor Tutka

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Grudzień, 2021, 14:48 »
Roszado zapewne rozumiesz znaczenie słowa *sarkazm*? Tak było w tym wypadku.Zaczynam sie obawiać, że my to nigdy się nie zrozumiemy.Podejrzewam że wynika to z faktu zem jest człowiek prosty i piszę niezrozumiale. .Zapewne.Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.


Offline Roszada

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Grudzień, 2021, 19:07 »
Ilu ŚJ tak naprawdę w Polsce ubyło, tego nikt nie jest w stanie policzyć.
Powód jest taki, że mnóstwo z nich wyjechało za granicę i są w innych zborach. A, że liczą ich podwójnie, tzn. w Polsce i za granicą, też możemy wykluczyć, bo liczą tylko tych, którzy uczestniczą w tzw służbie 🤔
Chyba najlepszym wyznacznikiem, wzrostów i ubytków w polskich zborach jest tak jak mówiłeś wcześniej ilość nowych ochrzczonch. 😎
Znów zaczynasz tę sam pieśń, którzy inni śpiewają by się pocieszyć, że nie ubywa ŚJ.
Że wyjeżdżają  do Niemiec, Anglii, Irlandii.

Inni klepią, że przyjeżdżają do nas Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini i inni Azjaci.
Chcesz to uśredniaj to. :)

Ja widzę jedno.
Było chrzczonych po 11 000, a teraz po 1000.
Były przyrosty +6% jest po -1% do - 3%
Było ponad 128 tys. głosicieli, teraz jest ponad 113 tys.
Było zborów 1814, jest 1274.
Było na Pamiątkach 246 tys. jest 170 tys.
Było 8 miejsce w świecie, jest 23 miejsce.


Offline dziewiatka

Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Grudzień, 2021, 03:05 »
To nie ma znaczenia czy ktoś wyjechał czy jest ochrzczony ,w zborach liczy się dwie grupy .Jest to grupa obecnych i tą właściwą którą mogą się pochwalić to głosiciele.Z tego co możemy zaobserwować to grupa głosicieli kurczy się dość wyraźnie.Dawniwj takim wyróżnikiem  a zarazem motywacją było głoszenie dziś  w formie tradycyjnej nie istnieje , co za tym idzie fikcyjne sprawozdania ze służby .W tych warunkach nikt nie jest w stanie policzyć ilu jest świadków,choć dostrzegalny jest spadek  ilości aktywnych świadków.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: SPRAWOZDANIE NR 10/2021
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Grudzień, 2021, 11:00 »
Drogi i Zacny Roszado,to prawda że liczba zborów się zmniejszyła,ale teraz zbory są większe i bardziej prężne,nie ma co drążyc temtu.

...
Które to są tak liczne i prężne zbory. Poproszę o dane. ;)
...

...
Było ponad 128 tys. głosicieli, teraz jest ponad 113 tys.
Było zborów 1814, jest 1274.
...

 :) Skoro 128 tysi było w 1814 a później 113 tysi upchnięto w 1274 to faktycznie przeciętna liczebność w zborach wzrosła o 26%.  ;)
Dojrzały beton faktycznie na zewnątrz bardziej kruchy ale i w środku twardszy.