Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 4945 razy)

Offline Matylda

Odp: Witam
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudzień, 2021, 19:42 »
Nie miałem siły żeby z nimi walczyć. Wyrzucili mnie na bruk. Będę jakoś walczył sądowo ale teraz nie dam rady w żaden sposób. Jestem z województwa łódzkiego. Po technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pracowałem jako dostawca w Uber ale zabrali mi samochód. Chce mieć parę groszy na start i samochód chociaż do pracy. Zaraz zginę w długach i z tego nie wyjde. Naprawdę to nie jest tak że nie chce pracować. Szukam wsparcia na start nawet pożyczki żebym mógł odpracować. Wstyd mi że tak muszę prosić obcych. Myślałem że tutaj mnie ludzie zrozumieją

Masz gotową propozycje od Sebastiana. To czego ci jeszcze więcej trzeba?
Mnie wykluczono kiedy miałam 19 lat. Wypłata starczyło ledwie na opłacenie sublokatorki, bilet miesięczny i chleb z margaryna Palma, która była ochydna i była przeznaczona do pieczenia a nie do bezpośredniego jedzenia,ale nie wyciagałam ręki po datki.
Wstyd i hańba co wam młodym się we łbach roi. Zrzutek się zachciało. Jak cie wykluczyli a ty jesteś świadom jaki tam jest kit to wypnij  klate i pokaż się jak honorowy człowiek a nie cwaniak i kombinator.
Moim zdaniem wątek do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2021, 19:44 wysłana przez Matylda »


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień, 2021, 20:20 »
Mateuszu, ja napisałem poważnie, bo mam takie "bezbożne hobby", że (nie licząc na żadną nagrodę na ziemi ani na żadną nagrodę w niebiosach) różnym ludziom bezinteresownie pomagam i już od ponad 30 lat jestem z tego znany w swojej okolicy.

Ja, Sebastian, nie dość że potrafię z dnia na dzień znaleźć Tobie pracę z zakwaterowaniem i z wyżywieniem, to jeszcze dokonuję wstępnej selekcji pracodawców, bo jako miejscowy wiem kto z karkonoskich gestorów bazy turystycznej jest krwiopijcą, a jest uczciwy wobec pracowników, itd. itp.

Uprzedzam, że pracy jest dużo i pot będzie Tobie po tyłku kapać (dlatego uczciwie wspomniałem że jest to oferta dla młodych i sprawnych), ale pieniądze są konkretne, a pracodawca wyróżnia się uczciwym podejściem do pracowników.

Mateuszu, ja w tym cholernym epidemicznym 2021 roku osobiście pomogłem pracowitej kobiecie, która była tak zestresowana swoją sytuacją osobistą, że nie umiała słowa wykrztusić. Nie umiałem tej kobiety pocieszać, podnosić na duchu, wysłuchiwać, itd. bo nie jestem psychologiem, ale osobiście zaprowadziłem kobietę potrzebującą pomocy do zweryfikowanej wcześniej pracodawczyni, powiedziałem "przyprowadziłem to dziewczę do pracy", a w tym samym tygodniu kobieta podjęła pracę, na warunkach o jakich nawet nie marzyła.

Mateuszu, ja nie składam pustych obietnic, ja nie pobieram żadnych opłat, ja nie naliczam odsetek, więc nie musisz zaczynać samodzielnego życia pożyczek, długów, odsetek itd. itp.

W pracy do której Ciebie zaprowadzę, będziesz traktowany jak człowiek. Na swoje utrzymanie zarabiasz własną pracą, nie jesteś uzależniony od czyjejkolwiek łaski i niełaski. Nie będziesz musiał nikomu za nic dziękować ani nikomu w pas się kłaniać i poniżać się. To naprawdę dużo dla kogoś, kto został niegodnie potraktowany przez swoich najbliższych.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudzień, 2021, 20:52 »
Nie miałem siły żeby z nimi walczyć. Wyrzucili mnie na bruk. Będę jakoś walczył sądowo ale teraz nie dam rady w żaden sposób. Jestem z województwa łódzkiego. Po technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pracowałem jako dostawca w Uber ale zabrali mi samochód. Chce mieć parę groszy na start i samochód chociaż do pracy. Zaraz zginę w długach i z tego nie wyjde. Naprawdę to nie jest tak że nie chce pracować. Szukam wsparcia na start nawet pożyczki żebym mógł odpracować. Wstyd mi że tak muszę prosić obcych. Myślałem że tutaj mnie ludzie zrozumieją

Facet, masz dopiero 24 lata. Jak się nie stoczysz w nałogi, to całe życie przed Tobą. Trochę źle zacząłeś na naszym forum - żadnych konkretów o sobie, żadnej historii, żadnych przemyśleń tylko: "Hi, gib me money". Z naszej perspektywy taki numer mógłby odwalić trampek czy jakiś inny złośliwi Świadek, których chciałby od odstępczuchów kasę wycisnąć.

Nie przejmuj się uszczypliwościami - wiemy, że pozbawienie rodziny to tragedia, którą ciężko opisać. Jednak źle zaczynać znajomość - nie prosi się o kasę po pierwszym: "Witam". Z tego co piszesz, masz wykształcenie techniczne i do tego jesteś z łódzkiego. No sorry, marsz do Łodzi i do roboty. Robotę powinieneś znaleźć bez trudu (znam to miasto). Jak będziesz mieć problem - idź do IKEA albo Gillete. Prawie zawsze prowadzą rekrutację. Jak nie to idź do agencji pośrednictwa.


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień, 2021, 21:03 »
nie wiem, czy Mateusz będzie zainteresowany, ale jeśli ktokolwiek inny "nagle znajdzie sie w czarnej d...", bez pieniędzy i bez pracy i bez dachu nad głową, ale chce uczciwie fizycznie cięzko pracować (i zdrowie mu na to pozwala), to moja oferta jest aktualna

każdego roku jestem w stanie pomóc kilku osobom więc jeśli ktoś czyta moje słowa, to niech się skontaktuje bo jest niemalże pewne, że znajdę dla niego jakieś sensowne miejsce pracy.

wystarczy napisać sms 799 831 259 ja pomogę znaleźć wyjście z sytuacji.

oferta jest aktualna dzisiaj i będzie aktualna za 20 lat (dopóki Sebastian żyje)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Do

Odp: Witam
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Grudzień, 2021, 21:29 »
Dobrze wiedzieć Seba.
Jak będę w potrzebie zgłosze się na pewno może nawet i za te 20 lat, szczególnie że mam nie daleko.
Pozdrawiam
Do


Offline Lovely

Odp: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudzień, 2021, 06:53 »
Mateusz, my Ciebie całkowicie rozumiemy i współczujemy Ci sytuacji w jakiej się znalazłeś. Na forum otrzymałeś 3 oferty pracy, w tym jedna ofertę z Twojego województwa a drugą z noclegiem i wyżywieniem. Dodatkowo zostali wymienieni dwaj pracodawcy w Twojej okolicy, którzy najprawdopodobniej są w stanie Ciebie zatrudnić od razu / prawie od razu. Uważam, że na forum otrzymałeś pomoc i zrozumienie, może nie takie jakbyś chciał, ale otrzymałeś podpowiedź/ rozwiązanie problemu.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline on-on

Odp: Witam
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Grudzień, 2021, 10:40 »
Do roboty się wziąć, a nie "daj! Daj!". Chłopie nie wstyd Tobie prosić o jałmużnę jak masz siłę, zdrowie i możliwości pracy?
Tonięcie w długach w wieku 24 lat? Weź przestań. Ogarnij się i weź się do roboty, zacznij zarabiać. Pasożytnictwo.
Daj na spłatę długów, daj na chleb, bo nie chodzę do pracy, daj na okulary dla męża.

Daję na operacje, rehabilitację osób, które naprawdę potrzebują pieniędzy. Dałem na pierwszą zbiórkę Lucyfera, ale gdy zobaczyłem, że w kolejnej zbiórce zbiera na okulary, a jeszcze w kolejnej na "pomoc finansową" zrobiło mi się niedobrze.



Offline Legion

Odp: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Grudzień, 2021, 11:28 »
Chłopie nie wstyd Tobie prosić o jałmużnę (...) Weź przestań. Ogarnij się i weź się do roboty, zacznij zarabiać.

Cytuję tylko ten kawałek ale mój post odnosi się do większej ilości ludzi piszących w tym wątku.
Nie znacie Mateusza, nawet nie wiecie czy to nie jakiś dziki podstęp o którym ktoś tutaj już pisał.
Nie wypowiadajcie się w ten sposób nie znając człowieka, a może ma chłopak depresję, a może jakąś chorobę, niską samoocenę (co na rynku pracy powoduje, że taki delikwent sam się wyklucza z poszukiwań godziwych zarobków - coś o tym wiem).

Pomoc na zasadzie "Weź się w garść", "zrób coś ze sobą", "dzieci w Afryce mają 1000 razy gorzej i jakoś sobie radzą" nikomu nie służą ani nie pomagają. Sebastian, chyba ktoś jeszcze ale mi umknęło kto, wyciągnęli rękę do chłopaka. Jeżeli skorzysta to super, niech się dogadują na PW, jeżeli nie to niech robi co uważa za słuszne. Sami dobrze wszyscy wiecie, że moment odejścia z tego bagna - a może powinienem powiedzieć - z tej sekty jest trudne. Sam organizuję życie na lewo aby móc w końcu w pełni zerwać z tym niewdzięcznym trzecim... Jehową... ale jak wiecie sznura potrójnego ciężko bla bla bla.

Nie oceniajcie tak szybko człowieka po kilku zdaniach napisanych tutaj. Chcecie pomóc, pomóżcie, nie chcecie lub nie przekonał was do wpłat, nie wpłacajcie i napiszcie kulturalnie, że macie wątpliwości czy jest to słuszna sprawa, wątpicie w uczciwość lub nic nie piszcie i nie wpłacajcie.

Dla kogoś kto ma zaniżoną samoocenę i nie czuje fachu w ręku napisanie "weź się za robotę" jest chyba gorsze niż przejście obojętnie.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2021, 11:30 wysłana przez Legion »


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Grudzień, 2021, 11:45 »
Jaki czas temu chciałem iść na zasiłek dla bezrobotnych. ;D
Niestety w Gdańsku tyle ofert pracy, że nie da rady.
Firmy ochroniarsko-portierskie ścigają się w poszukiwaniu pracowników. :-\
No i niestety nie mogłem zrealizować swej zachcianki, by przez rok dostawać kasę. ;)


Offline Blue

Odp: Witam
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Grudzień, 2021, 12:12 »
Pomoc na zasadzie "Weź się w garść", "zrób coś ze sobą", "dzieci w Afryce mają 1000 razy gorzej i jakoś sobie radzą" nikomu nie służą ani nie pomagają. Sebastian, chyba ktoś jeszcze ale mi umknęło kto, wyciągnęli rękę do chłopaka. Jeżeli skorzysta to super, niech się dogadują na PW, jeżeli nie to niech robi co uważa za słuszne. Sami dobrze wszyscy wiecie, że moment odejścia z tego bagna - a może powinienem powiedzieć - z tej sekty jest trudne. Sam organizuję życie na lewo aby móc w końcu w pełni zerwać z tym niewdzięcznym trzecim... Jehową... ale jak wiecie sznura potrójnego ciężko bla bla bla.

Nie oceniajcie tak szybko człowieka po kilku zdaniach napisanych tutaj. Chcecie pomóc, pomóżcie, nie chcecie lub nie przekonał was do wpłat, nie wpłacajcie i napiszcie kulturalnie, że macie wątpliwości czy jest to słuszna sprawa, wątpicie w uczciwość lub nic nie piszcie i nie wpłacajcie.

Dla kogoś kto ma zaniżoną samoocenę i nie czuje fachu w ręku napisanie "weź się za robotę" jest chyba gorsze niż przejście obojętnie.

W pełni się zgadzam Legion. Najgorsze co można zrobić dla osoby w dołku, to powiedzieć jej coś w stylu: "Ja miałam gorzej ale sobie poradziłam!". Kiedy ktoś jest naprawdę dotknięty złymi myślami, to po takim tekście pomyśli sobie tak: -Rzeczywiście, ona sobie poradziła chociaż miała gorzej... Ja nie potrafię się podnieść. Jestem zerem, po co to ciągnąć..."

Już nie jedna osoba odebrała sobie życie po takiej "pomocy". Co ciekawe, tego typu zachowanie było powszechne wśród Świadków Jehowy! Nie pamiętam ile razy byłem świadkiem podobnej sytuacji, w której ktoś umniejszał problemom towarzysza, chcąc "przemówić mu do rozsądku". Kończyło się tak, że pocieszenie odniosło podobny skutek do tego, co robili "przyjaciele" Hioba...
Kiedy tylko mogłem, to tępiłem takie zachowanie z mównicy. Nie zgadzam się z nim także tutaj.


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Grudzień, 2021, 13:25 »
Zwrócę uwagę na jeszcze jeden element: kilka osób spośród wypowiadających się z góry założyło, że Mateusz NIE skorzysta z zaoferowanej mu pomocy i pod tym (nie zweryfikowanym założeniem) kontynuowało swoje jęki, jaka to współczesna młodzież niefajna roszczeniowa itd.

Ciekaw jestem, jak poczuliby się udzielacze mądrych rad, gdyby dowiedzieli się, że np. Mateusz zamiast siedzieć i odpisywać na ich uwagi, zaczął szukać książeczki BPH, sprawdzać pociągi jadące w Karkonosze, ewentualnie pakować walizkę na podróż.

Przecież osoby wypowiadające się NIE MIAŁY żadnej informacji że pozytywna reakcja Mateusza jest wykluczona (przykładowo, Mateusz NIE napisał publicznie: "Sebastian spadaj na drzewo ze swoimi schroniskami wysokogórskimi") a mimo to z góry założyli, że Mateusz zareaguje nieodpowiednio.

Żaden znak na niebie i na ziemi nie zaprzeczał także temu, że Mateusz np. sporządza listę płyt aby pohandlować z DPT albo robi cokolwiek innego (np. poszedł na rekrutację do IKEA itp.)

Ja osobiście, gdybym z góry założył że Mateusz nie skontaktuje się ze mną, to nie poświęciłbym kilkunastu minut na zreferowanie co mam do zaoferowania.

Ja jednak jestem optymistą i zakładam że albo Mateusz (albo ktoś inny w równie krytycznej sytuacji) skontaktuje się ze mną.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Grudzień, 2021, 18:31 »
Czy cierpiącemu na depresję pieniądze pomagają w walce z nią?

Człowiek prosi o całkiem sporą kwotę.
10 tys PLN oszczędnemu wystarczy na rok wynajmu pokoju i wyżywienia.

Nikt tu całkowicie nie potępia tego człowieka tylko jego podejście do pieniędzy i pracy.


Offline Lovely

Odp: Witam
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Grudzień, 2021, 18:31 »
Nie wiem czy powyższe wiadomości odnoszą się również do mojego postu. Natomiast jeśli Mateusz szuka pociągów do Karpacza albo robi listę płyt albo znalazł inne dobre dla niego rozwiązanie to trzymam kciuki i wierzę, że wszystko się uda! Naprawdę z całego serca.
Współczuję sytuacji, która nie jest łatwa. Ułożenie sobie życia od nowa nie jest ani szybkie ani łatwe.
Od siebie dorzucam, że chętnie kupię "dobrą" książkę

Sebastian, dziś nic nie wskazuje na to, abym miała potrzebę skorzystania z Twojej propozycji. Ale życie nauczyło mnie, że wszystko może się zdarzyć, więc kto wie

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Grudzień, 2021, 20:01 »

Ja, Sebastian, nie dość że potrafię z dnia na dzień znaleźć Tobie pracę z zakwaterowaniem i z wyżywieniem, to jeszcze dokonuję wstępnej selekcji pracodawców, bo jako miejscowy wiem kto z karkonoskich gestorów bazy turystycznej jest krwiopijcą, a jest uczciwy wobec pracowników, itd. itp.

Uprzedzam, że pracy jest dużo i pot będzie Tobie po tyłku kapać (dlatego uczciwie wspomniałem że jest to oferta dla młodych i sprawnych), ale pieniądze są konkretne, a pracodawca wyróżnia się uczciwym podejściem do pracowników.

Sebastianie, zachęciłeś mnie! Co prawda nie jestem w trudnej sytuacji finansowej, mam pracę i gdzie mieszkać, to jednak perspektywa znalezienia wspaniałej pracy w ładnej okolicy całkowicie mnie przekonuje!
A jeszcze jak dodasz, że tam nie ma smogu w zimie, to chyba zacznę się pakować...

Gdybym była tym Mateuszem, to stałabym już na peronie PKP z walizką!


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Witam
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Grudzień, 2021, 21:02 »
Moim zdaniem jednak zaczecie od daj pozwala wyciągać jakieś wnioski i nie bez powodu część zareagowała negatywnie. Każdy codziennie ocenia ludzi czy tego chce czy nie.
Co innego prosic o pomoc bo xyz, a co innego prosić o pieniądze bo już nie jestem SJ . I tak samo mysle ze 10k jako zapomoga to duża kwota.
Podsumowując post nie wzbudził mojego zaufania. Autor może też wyciągnąć z tego wnioski jak ludzie szczerze pisza co myślą.
Jeżeli autor ma depresję, problemy emocjonalne itp. To jedyna metoda na pomoc jest udanie sie do specjalisty. Klepanie po ramieniu ani "złote" rady nic tu nie dadza.