Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: COP 26 w Glasgow  (Przeczytany 1747 razy)

Offline sawaszi

COP 26 w Glasgow
« dnia: 06 Listopad, 2021, 17:20 »
Co myślicie o tym szycie klimatycznym i wypowiedziach czołowych polityków ?


Offline Storczyk

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad, 2021, 20:40 »
25 tys. osobistości spotkało się podczas pandemii, jakby nigdy nic ?
Nagłówki piszą, że to niby był festiwal hipokryzji.


Offline sawaszi

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad, 2021, 20:50 »
Ten szczyt na temat klimatu jest skierowany głównie do rządów i finansiery świata tego aby w końcu zaczeli myśleć o przyszłości naszych dzieci i wnuków a nie tylko o swoich biznesach


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2228
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad, 2021, 21:16 »
Gdzieś tu niedawno ktoś założył wątek psychomanipulacja i takie tam.
Myślę, że dobrym probierzem że ktoś manipuluje drugim człowiekiem jest sytuacja
kiedy zachęca on do określonych działań wymagających wyrzeczeń, ale sam tak nie czyni.

Przeczytałem artykuł
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27755044,bendyk-koniec-suv-a-miesa-i-latania-nie-mam-pojecia-jak.html#s=BoxMMt1

I taka perełka z niego:

Grzegorz Sroczyński: Co cię najbardziej przeraziło?

Edwin Bendyk: Złożoność tego wszystkiego. W raporcie IPCC są zaszyte problemy – tylko trzeba się wczytać – które cholernie trudno przełożyć na język polityki. Mamy trzy główne gazy cieplarniane: dwutlenek węgla, metan i podtlenek azotu. Każdy z nich inaczej pracuje. I teraz zobacz, na czym polega łamigłówka: główny postulat to jak najszybsza redukcja emisji CO2 ze spalania węgla, gazu, ropy naftowej. Słusznie. Tyle że gdy spalamy paliwa kopalne, zwłaszcza węgiel, emitujemy do powietrza również związki siarki, które z kolei mają efekt chłodzący. Gdyby nie one, to średnia temperatura Ziemi byłaby obecnie nie o 1,1 st. C wyższa niż w epoce przedprzemysłowej, ale o 1,7 st. C wyższa. Więc jeżeli do 2040 roku skończymy ze spalaniem paliw kopalnych, to równocześnie zniknie efekt chłodzący wywołany przez związki siarki.

No ale znikną też ocieplające emisje CO2.

Zaraz, zaraz. Dwutlenek węgla ma tę właściwość, że się kumuluje w atmosferze. Nie będzie – owszem – nowych gigaton CO2, ale te stare nadal będą tam siedzieć i pracować. A „nakładka" ze związków siarki zniknie, bo one z kolei się nie odkładają w atmosferze. Czyli na drodze do obniżenia temperatury przeżyjemy szok termiczny polegający na szybkim wzroście temperatury, kiedy zmniejszy się ilość aerozoli siarki, które trochę ziemię chłodziły.

No ale znikną też ocieplające emisje CO2.

Zaraz, zaraz. Dwutlenek węgla ma tę właściwość, że się kumuluje w atmosferze. Nie będzie – owszem – nowych gigaton CO2, ale te stare nadal będą tam siedzieć i pracować. A „nakładka" ze związków siarki zniknie, bo one z kolei się nie odkładają w atmosferze. Czyli na drodze do obniżenia temperatury przeżyjemy szok termiczny polegający na szybkim wzroście temperatury, kiedy zmniejszy się ilość aerozoli siarki, które trochę ziemię chłodziły.


Polecam przeczytać cały artykuł.



Offline Sebastian

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad, 2021, 22:05 »
kiedyś lubiałem pójść co środę na piwo ze zwolennikami Konfederacji i posłuchać ich mądrości

najbardziej rozbawiła mnie taka złota myśl:

zamiast martwić sie pomysłami lewactwa takimi jak _rzekome_ ocieplenie klimatu trzeba aby każdy prawdziwy prawicowiec postarał sie o tuzin dzieci a jak nie może o tuzin to co najmniej o dziesięć a minimum o osiem - a lewactwo niech sobie dalej promuje swoje LGBT i temu podobne pomysły. Jeśli każdy prawicowiec będzie miał tuzin dzieci to za kilka dekad lewacy wymrą jak dinozaury a prawica zaprowadzi lepszy porządek w którym nie będzie głupiego gadania o ocieplaniu klimatu.

wg mnie to taka konfederacyjna wersja wałęsowego aforyzmu: "nie chcesz mieć gorączki, to stłucz termometr"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2228
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad, 2021, 14:23 »
Najbardziej ekologiczną postawą jest samobójstwo.


Offline Sebastian

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad, 2021, 14:36 »
niestety, byłem prześmiewcą i obecnie jestem wśród jeleniogórskich Konfederatów niemile widziany... a wszystko dlatego że robiłem sobie bekę z ich antyislamskich lęków w 2015 roku,
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2228
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad, 2021, 15:51 »
Zabójstwo jest też postawą ekologiczną ale tu można mówić o hipokryzji.


Offline Sebastian

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad, 2021, 16:03 »
ja moim kubusiowo-puchatkowym małym rozumem nie ogarniam dlaczego ten jeden czy dwa a nawet trzy stopnie celsjusza wywołują taką panikę, skoro mieliśmy niedawno małą epokę lodowcową w epoce najazdów szwedzkich (uzbrojone wojsko szwedzkie na koniach maszerowało zimą po skutym lodem Morzu Bałtyckim) a wcześniej mieliśmy epokę dużo cieplejszą z której pochodzi nazwa Grenlandii jako zielonej wyspy.

i jakoś mimo tych (znacznie większych niż jeden czy dwa stopnie) wahań temperatury nasza cywilizacja nie wyginęła.

może faktycznie zieloni czerwoni i reszta sygnalizacji świetlnej nieco przeginają...

 
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janeczek

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad, 2021, 20:25 »
Zachowujemy się jak pchły na psie mamy planetę i nią kierujemy czego to my nie możemy, jak Sebastian napisał już w naszym czasie klimat był mocno zmienny piszę tak o 2000 lat jako odnośni.
Zmienia się biegunowość planety były już wielokrotne zmiany orbity to elipsa a żyjemy jako rasa bardzo krótko, nie mamy odnośni.
Bardziej się martwię o DNA ludzkości sami robimy sobie krzywdę, sytuacja że dzieci w miastach są wychowywane bez pyłków naturalnej żywności spotkałem 9 latkę której śmierdział chleb z pieca bo był zwykły na zakwasie.
Dziecko nie rozumiało że konserwowy mrożony zakalec z supermarketu wędliny z folii z 80 procent mięsa to śmieci konserwowane, wędlina to 250% mięsa tak jest z 2,5 kg mięsa mamy 1kg wędlin.
Rozpacz mamy że dziecko jest brudne zjadło truskawkę z ogrodzonego pola nie myta czysta tylko w folii, ja tylko mięso świeże kupuje i robi się co potrzeba niestety o kabana trudno zaraza afrykańska.
Niczego nie powstrzymamy niczego nie uchronimy klimat się zmieni ludzie umrą i nowi się urodzą, trzeba z tym żyć jak są ciekawscy to niech się dowiedzą dlaczego Egipcjanie przestali budować piramidy, pchełki mają domek dopóki piesek nie pójdzie na łąkę i się nie wytarza w rosie, zdaje się że planeta też tak robi.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopad, 2021, 22:46 »
W 2030 zacznie się mała epoka lodowcowa


Offline Blue

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad, 2021, 08:25 »
W 2030 zacznie się mała epoka lodowcowa

Gdzieś to już słyszałem...



Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad, 2021, 12:23 »
Szczyt rzekomo klimatyczny czyli dotyczy podobno klimatu ziemi a wypowiadają się politycy czyli panowie w śmiesznych ubrankach o zerowym znaczeniu dla tego co się dzieje na świecie bo zdecydują panowie którzy mają pieniądze a ci którzy drukują Pieniądze mają gdzieś głęboko klimat i te inne sprawy chyba że jest to ważne gdy chodzi o rządzenie światem ot cała filozofia ważności takich zdarzeń
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Blue

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad, 2021, 12:31 »
Szczyt rzekomo klimatyczny czyli dotyczy podobno klimatu ziemi a wypowiadają się politycy czyli panowie w śmiesznych ubrankach o zerowym znaczeniu dla tego co się dzieje na świecie bo zdecydują panowie którzy mają pieniądze a ci którzy drukują Pieniądze mają gdzieś głęboko klimat i te inne sprawy chyba że jest to ważne gdy chodzi o rządzenie światem ot cała filozofia ważności takich zdarzeń

hehe.

Śmieszni Pani w garniturach? Rządzi ten kto ma siłę. O sile pieniądza decyduje ten, kto go emituje. Żadne korporacje nie emitują pieniądza - poza tym,  majątek największych korporacji świata blednie przy budżecie USA.   
O prawdziwej sile decyduje ten, kto ma siłę. Żadna korporacja nie ma armii a te, które produkują broń są zależne od rządów krajów, w których działają.

Jaka korporacja rządzi w Chinach? Jakie firmy rządzą w innych krajach totalitarnych?

Myślę, że ogólnie pojęte "pieniądze" jednak przejmują się klimatem. Po pierwsze - w rozwiązaniach energetycznych, które mogą pomóc w walce z Ociepleniem Klimatu są pieniądze. Po drugie - skutki ocieplenia klimatu będą negatywne dla światowej gospodarki, co nie jest w jej interesie. Co prawda, ludzie myślą dość krótkowzrocznie, ale dla ogólnie dobrego pojętego dobra są w stanie skoordynować swoje działani. Tak jak to było w przypadku dziury ozonowej i wycofania z użytkowania Freonów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziura_ozonowa



Offline Panter

Odp: COP 26 w Glasgow
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad, 2021, 14:08 »
hehe.

Śmieszni Pani w garniturach? Rządzi ten kto ma siłę. O sile pieniądza decyduje ten, kto go emituje. Żadne korporacje nie emitują pieniądza - poza tym,  majątek największych korporacji świata blednie przy budżecie USA.   
O prawdziwej sile decyduje ten, kto ma siłę. Żadna korporacja nie ma armii a te, które produkują broń są zależne od rządów krajów, w których działają.

Jaka korporacja rządzi w Chinach? Jakie firmy rządzą w innych krajach totalitarnych?

Myślę, że ogólnie pojęte "pieniądze" jednak przejmują się klimatem. Po pierwsze - w rozwiązaniach energetycznych, które mogą pomóc w walce z Ociepleniem Klimatu są pieniądze. Po drugie - skutki ocieplenia klimatu będą negatywne dla światowej gospodarki, co nie jest w jej interesie. Co prawda, ludzie myślą dość krótkowzrocznie, ale dla ogólnie dobrego pojętego dobra są w stanie skoordynować swoje działani. Tak jak to było w przypadku dziury ozonowej i wycofania z użytkowania Freonów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziura_ozonowa

Wybacz Blue, ale ten twój tekst ...  to jakbym właśnie czytał zapewnienie z serwisu jw.org

Czym jest FED emitujący pieniądze jest bankiem państwowym czy prywatnym?
Czy nie jest jest legalnym prywatnym monopolem na produkcję pieniądza działającym na rzecz niewielu pod płaszczykiem ochrony i promowania interesu publicznego?

A co z MFW, EBC, Bankiem Światowym, Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, itp., itd.?

Czy słyszałeś o takich korporacjach (grupach) finansowych jak BlackRock, Blackstone, Vanguard? Jakim kapitałem operują? Jakie mają udziały w światowym systemie bankowym?

Pytanie choćby z naszego podwórka, czy NBP jest jeszcze "państwowy"? W ilu jeszcze %? 50, 40, 30% - kto da więcej?

Ile jeszcze jest narodowych banków centralnych niezależnych od światowej pajęczyny interesów globalnych? Chyba wystarczy każdemu palców u rąk i nóg aby policzyć.

Tak "pieniądz" przejmuje się klimatem, jak na nim może zarobić jeszcze więcej, a kosztami obciążyć tych, których i tak ma już w kieszeni.