Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Były Świadek Jehowy, zostanie wyświęcony na katolickiego księdza w wieku 25 lat  (Przeczytany 490 razy)

piter1953

  • Gość

Były Świadek Jehowy, zostanie wyświęcony na katolickiego księdza w wieku 25 lat
WYŚWIĘCENIE

Pascal Deloche | GODONG

Francisco Veneto - opublikowano 13.10.21
„Dorastałem myśląc, że Kościół Katolicki nie jest czymś pozytywnym” – powiedział, ale wtedy prawda wiary katolickiej zaczęła go przyciągać.

W nadchodzących miesiącach były Świadek Jehowy zostanie wyświęcony na katolickiego księdza. 25-letni Amerykanin pochodzenia meksykańskiego Miguel Mendoza otrzymał święcenia diakonatu 13 lutego wraz z ośmioma innymi seminarzystami z archidiecezji Denver w Kolorado, jego rodzinnej ziemi.

Zgodnie z artykułem zamieszczonym na stronie internetowej El Pueblo Católico, opublikowanym przez archidiecezję, młody diakon poinformował o kontekście rodzinnym, w którym się urodził i wychował:

„Kiedy się urodziłem, byli już Świadkami Jehowy. Wiem, że moja matka chciała być zakonnicą, kiedy była w Meksyku, ale babcia jej nie pozwoliła. Wkrótce porzucili wiarę katolicką i spotkali się ze Świadkami Jehowy”.
Fałszywe wyobrażenia o Kościele

Miguel przyznaje, że matka obdarzyła go „prawdziwą miłością do Boga”, jednocześnie zauważając, że „Świadkowie Jehowy mają inne poglądy niż katolicy”.

„Mają błędne wyobrażenie o wierze katolickiej” – zauważa. „Nie zgadzam się z nauką Kościoła katolickiego i jest prawie nienawiść do Kościoła. I dorastałem z tym, myśląc, że Kościół katolicki nie jest czymś pozytywnym”.
Pragnienie poznania prawdy

Miguel postanowił dowiedzieć się więcej o katolicyzmie, gdy miał 16 lat.

„Chciałem wiedzieć, dlaczego jesteśmy przeciwko Kościołowi katolickiemu, dlaczego to „uczyło fałszywych rzeczy”, dlaczego „czczą” Maryję Dziewicę lub „czczą” Papieża i te złe rzeczy, które moim zdaniem dotyczą Kościoła”.

To właśnie w trakcie swoich śledztw myślał o kapłaństwie, zaczynając od zdjęcia odprawiającego Mszę św. Papieża Jana Pawła II. Miguel chciał dowiedzieć się więcej o szatach liturgicznych, ołtarzu i ludziach klęczących przed „tym kawałkiem chleba”.

A im więcej badał i wiedział, tym bardziej go pociągał.

„Słyszałem wezwanie. Pan wezwał mnie do zrobienia czegoś wspaniałego, jak odprawienie Mszy św. i przyniesienie Chrystusa do ołtarza. Postanowiłem się ochrzcić, a dwa lata później wstąpiłem do seminarium ”.

To był dopiero początek cudu wiary: jego brat, a potem matka i ojciec wrócili do Kościoła. Dziś cała rodzina przyszłego księdza Miguela Mendozy celebruje wiarę katolicką i oczekuje święceń kapłańskich młodego 25-letniego diakona, zafascynowanego prawdą o Kościele.https://it-aleteia-org.translate.goog/2021/10/13/ex-testimone-di-geova-verra-ordinato-sacerdote-cattolico-a-25-anni/?_x_tr_sl=it&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc


DeepPinkTool

  • Gość
...
„Słyszałem wezwanie. Pan wezwał mnie do zrobienia czegoś wspaniałego, jak odprawienie Mszy św. i przyniesienie Chrystusa do ołtarza. Postanowiłem się ochrzcić, a dwa lata później wstąpiłem do seminarium ”.
...

 :o toż to szok  :o to prawie jak św. Paweł albo przenajświętszy Jan Paweł Wtóry.  :o


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Ciekawe czy cos brał. Tak słyszałem, że jak coś się bierze, to nie tylko się widzi, ale słyszy >:D >:D >:D
« Ostatnia zmiana: 28 Październik, 2021, 20:47 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

ja bym na Waszym miejscu nie nabijał się z tego księdza...

ja Sebastian też kiedyś po powrocie z sekty miałem okres fascynacji katolicyzmem, zasuwałem (co prawda jako świecki wierny a nie jako kapłan) na wszystkie msze, nabożeństwa majowe, różańcowe, itd. itp.

jestem bezbożnikiem, ale rozumiem tego człowieka i jego fascynację Kościołem Katolickim...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
ja bym na Waszym miejscu nie nabijał się z tego księdza...

ja Sebastian też kiedyś po powrocie z sekty miałem okres fascynacji katolicyzmem, zasuwałem (co prawda jako świecki wierny a nie jako kapłan) na wszystkie msze, nabożeństwa majowe, różańcowe, itd. itp.

jestem bezbożnikiem, ale rozumiem tego człowieka i jego fascynację Kościołem Katolickim...
 

Naprawdę??? Też słyszałeś jak Pan Cię wzywał do Kościoła?  :o


Offline Sebastian

jako byli ŚJ rozumiecie język świadków Jehowy i dlatego nikt z was wyrażenia "wzywać imienia Jehowy" nie będzie porównywał np. do wzywania karetki pogotowia, gdyż każdy z was rozumie co zacytowany zwrot ("wzywać imienia") oznacza.

w tym przypadku nabijacie się, bo nie rozumiecie specyficznego języka używanego przez gorliwych katolików...

jako bezbożnik który kiedyś był gorliwym katolikiem, uprzejmie wyjaśniam, że mówienie: "słyszałem że Pan mnie woła" może ale _nie_musi_ oznaczać "odbierania fal dźwiękowych"...

dużo częściej jest to _metafora_ nawiązująca do Ewangelii i do powołania apostołów przez Jezusa...

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
jako byli ŚJ rozumiecie język świadków Jehowy i dlatego nikt z was wyrażenia "wzywać imienia Jehowy" nie będzie porównywał np. do wzywania karetki pogotowia, gdyż każdy z was rozumie co zacytowany zwrot ("wzywać imienia") oznacza.

w tym przypadku nabijacie się, bo nie rozumiecie specyficznego języka używanego przez gorliwych katolików...

jako bezbożnik który kiedyś był gorliwym katolikiem, uprzejmie wyjaśniam, że mówienie: "słyszałem że Pan mnie woła" może ale _nie_musi_ oznaczać "odbierania fal dźwiękowych"...

dużo częściej jest to _metafora_ nawiązująca do Ewangelii i do powołania apostołów przez Jezusa...

Sebastianie, kto się nabija?

Do tematu, słyszenie głosów przez "zaślepieńców religijnych" nie koniecznie musi mieć związek z istnieniem mechanicznej fali dźwiękowej.


Offline Sebastian

patrzę na ten wątek i widzę że owszem, Gandalf nabijał się z tego ksiedza, ale Ty raczej nie...

jestem bezbożnikiem, ale mam w sobie duży sentyment do katolicyzmu i chyba (na wzór telefonu w kieszeni, który "sam wybiera nr i dzwoni") :) włączył mi się tryb "obrony Kościoła" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Michu72

Z jednego bagna w drugie bagno.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik, 2021, 22:28 wysłana przez Michu72 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
:o toż to szok  :o to prawie jak św. Paweł albo przenajświętszy Jan Paweł Wtóry.  :o
Ten od krycia zapędów Paetza?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
patrzę na ten wątek i widzę że owszem, Gandalf nabijał się z tego ksiedza, [/b]ale Ty raczej nie...

jestem bezbożnikiem, ale mam w sobie duży sentyment do katolicyzmu i chyba (na wzór telefonu w kieszeni, który "sam wybiera nr i dzwoni") :) włączył mi się tryb "obrony Kościoła" :)
[/size]

Mylisz się Sebastianie nie nabijam się. Nie mogę zrozumieć jak były ŚJ wpada w katolicyzm i zostaje księdzem. Ale to nie mój problem. Przypomnę twoją wypowiedź. Mała cichodajka.....i duża cichodajka lub jakoś tak...
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

ja rozumiem - ale tylko dlatego że zrobiłem w życiu więcej głupstw niż Ty, Gandalfie... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)