Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wywiad na WP  (Przeczytany 1357 razy)


Offline Estera

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik, 2021, 22:28 »
https://wideo.wp.pl/wyznania-bylej-swiadek-jehowy-zycie-po-wyjsciu-z-niebezpiecznej-sekty-6696199339263617v
https://www.facebook.com/WirtualnaPolska/posts/10159807473907376
   Vog.
   Miałam to wstawić, ale widzę, że mnie uprzedziłeś.
   Powiem tak.
   Komentarze pod nagraniem pokazują, że ludzie ci tzw. "ze świata" nie rozumieją sedna problemu w związku z tą organizacją.
   Tego, że osoba wychodząca stamtąd i niepopierająca linii nauk CK śj, jest od razu napiętnowana.
   Traci całą rodzinę, znajomych, przyjaciół i cały swój dotychczasowy świat.
   Ostracyzm, jakim są poddane osoby wychodzące stamtąd, jest oblany morzem łez.

   Oczywiście, wielu śj, z sąsiedztwa tych ludzi, to mili, uprzejmi mieszkańcy.
   Chodzą do pracy, są życzliwi, uczynni, oczywiście nie bezinteresownie, bo zawsze prawie chodzi o wciśnięcie trochę głoszenia.
   Wiemy jak to działa i wiemy jak to jest.
   Nikt, patrząc na tych przeważnie spokojnych, uśmiechniętych, opanowanych głosicieli nie wiąże tego z wielką manipulacją.
   Jaką zbiorowo są poddawani, a już nikt zapewne nie wnika, jakie jest drugie dno nauk strażnicy.
   Dlatego są tak pozytywnie odbierani.

   WIELU JEDNAK PORZUCA TEN KŁAMLIWY TWÓR.
   I jak wielu z nas może potwierdzić, prowadzi normalne życie, nie obdzierając dzieci z dzieciństwa szczęśliwego.
   A dorosłych z prowadzenia normalnego życia, bez wydziwiania czyli wg strażnicowych nauk.
   Bo za wszelką cenę śj musi inny niż otoczenie.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2021, 22:34 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Vog

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik, 2021, 23:05 »
   Vog.
Komentarze pod nagraniem pokazują, że ludzie ci tzw. "ze świata" nie rozumieją sedna problemu w związku z tą organizacją.
Dokładnie tak. Niektórzy nie potrafią rozróżnić dobrego PR od faktycznego obrazu grupy. Wielu z nich pewnie czyni to w dobrej wierze, chcąc bronić w ich opinii uciskanych ludzi.
Problem w tym, że świadkom przez lata udało się skutecznie zamiatać problem nienawiści wobec exów pod dywan i z ofiar zrobili sprawców.
Na szczęście ogromna większość ludzi nie nabiera się na ten obraz.


Offline Opatowianin

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik, 2021, 09:04 »
A wśród komentujących "zabłysnął" dobrze nam znany psychol-zbok (trampek Jehowy) - tym razem jako "Jacek Falkowski"... ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2021, 09:07 wysłana przez Opatowianin »


Offline Vog

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik, 2021, 12:48 »
A wśród komentujących "zabłysnął" dobrze nam znany psychol-zbok (trampek Jehowy) - tym razem jako "Jacek Falkowski"... ;)
O faktycznie, brat wydaje zawsze piękne świadectwo. Od razu widać, że sporo zadań przerobił w szkole teokratycznej.
Na szczęście mam go od dawna zablokowanego  :)


Offline Estera

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Październik, 2021, 12:11 »
Problem w tym, że świadkom przez lata udało się skutecznie zamiatać problem nienawiści wobec exów pod dywan i z ofiar zrobili sprawców.
Na szczęście ogromna większość ludzi nie nabiera się na ten obraz.
   Vog.
   Dokładnie jest tak jak tu napisałeś.
   Na moim terenie w ogromnej większości, raczej nikt śj nie kojarzy źle.
   Tu, ludzie się bardzo dobrze znają, a już śj, szczególnie i to na terenie całego zboru, który jest dość obszerny, terytorialnie.
   Bo to przeważnie byli katolicy, "przeobrażeni" w śj.
   I owszem, zdarzyło się parę ostrych, znanych obszernie incydentów, ale na przestrzeni dzięsiątków lat, od kiedy są tu śj, to jakby czas zatarł ten nieprzyjemny smak.
   Tu, nikt sobie śj nie kojarzy z problemem nienawiści, wrogości, przemocy czy pedofili.
   A już napewno nie z problemem takiego ostracyzmu wobec wykluczonych, jaki jest stosowany w tym ugrupowaniu religijnym.

   I jeśli w większości jest tak wszędzie, a wiemy, że śj bardzo dbają o swoje to pozytywne oblicze.
   To nic dziwnego, że przez społeczeństwo są postrzegani, tak jak to opisują komentarze.
   Chociaż, w naszym zborze jak pewien ojciec nakazał uczącej się jeszcze córce, wykluczonej ze zboru wyprowadzkę z domu.
   A potem za jakiś niedługi czas ona popełniła samobójstwo, to komentarze były ostre  :'( :'( :'(
   Naprawdę trudno było wyjść na teren z ... "głoszeniem tej tzw., dobrej nowiny" ...
   Osobiście miałam mocno włączony ostry hamulec.
   I to całkiem niedawne wydarzenia.
   Ale zaraz potem, odkryłam prawdę o śj.
   Więc zniknął mi problem z głoszeniem ;) tym świadkowym głoszeniem.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Legion

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik, 2021, 01:38 »
   Komentarze pod nagraniem pokazują, że ludzie ci tzw. "ze świata" nie rozumieją sedna problemu w związku z tą organizacją.
   Tego, że osoba wychodząca stamtąd i niepopierająca linii nauk CK śj, jest od razu napiętnowana.
   Traci całą rodzinę, znajomych, przyjaciół i cały swój dotychczasowy świat.
   Ostracyzm, jakim są poddane osoby wychodzące stamtąd, jest oblany morzem łez.

I niestety bez dobrych reportaży pokazanych w mainstreamowych mediach nic nie da się zrobić. Sam próbuję znajomemu, który jest "ze świata" wytłumaczyć, że po wyjściu moja rodzina zadzwoni do mnie dopiero z informacją o terminalnej chorobie albo śmierci bliskich. On nie potrafi tego zrozumieć, nie mieści mu to w głowie, po prostu to wypiera.


Offline Do

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec, 2022, 12:35 »


Offline Roszada

Odp: Wywiad na WP
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec, 2022, 12:37 »
Już wysyłam w świat. :)