Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Starsi zboru  (Przeczytany 2168 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Starsi zboru
« dnia: 17 Październik, 2021, 21:53 »
Dziś same newsy. Otóż jak twierdzi mój rozmówca, u mnie starsi w zborze, w tym tatuś duchowy odjechał odrębnym pociągiem do nowego świata. W zborze padają teksty w stylu: ,,Dziękujmy Jehowie w modlitwie za starszych w zborze, którzy będą z nami w nowym świecie po armagedonie". Czyli publicznie daje się małej trzódce do zrozumienia, że Ci starsi, którzy obecnie są w zborze zachowają przywileje po armagedonie. Normalnie chłopaki przyspawali się do stołków.  >:D >:D >:D Jakby tego mało było to uważają się za nieomylnych i ich słowo jest wyrocznią, zwykły szarak nie ma co dyskutować, bo starszy z racji przywileju ma obligatoryjnie rację. Dla podkreślenia ,,matriksa" na zebraniu szkoły i służby, żona starszego zboru stwierdziła skromnie, że starsi żadnej władzy w zborze nie mają, choć zawsze racje mają >:D >:D >:D
Ale to nie wszystko, klan rodzinny starszych się zrobił. Otóż dzieci tatusia obsiadają stołki na przywilejach. Normalnie konglomerat po kądzieli w zborze się zrobił. Nie ma co dyskutować, bo cała rodzina na przywilejach. To jest dopiero akcja w akcji >:D >:D
Dobrze, że mnie tam nie ma hehe ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik, 2021, 21:56 »
Według oficjalnej nauki JW, starsi będą książętami w raju...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik, 2021, 21:58 »
Według oficjalnej nauki JW, starsi będą książętami w raju...
[/b][/size]
Heh a możesz podać źródło, ja nie kojarzę!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik, 2021, 22:44 »
Na szybko znalazłem że strażnicy 89 1.9 s 22, ale jakiś rok temu było to samo w życiu i służbie. Poszukam jak będę miał chwilę...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik, 2021, 22:54 »
Na szybko znalazłem że strażnicy 89 1.9 s 22, ale jakiś rok temu było to samo w życiu i służbie. Poszukam jak będę miał chwilę...
[/b][/size]
Łał tego nie wiedziałem, albo wyparłem ze swej świadomości. W każdym razie zwracam honor. Mogą gnać odrębną lokomotywą do nowego świata ;D
Ps: z tego co pamiętam po roku 89 nie było takich artykułów. Ten artykuł z 89 był poza moim rozwojem duchowym, choć miałem zebrane w tomy te strażnice. Ale jak to w organizacji bywa, studiujesz to co jest aktualne.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2021, 22:56 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik, 2021, 00:03 »
Jestem chyba duzo młodszy a sam kilkukrotnie słyszałem to stwierdzienie. Księciunia jak ta lala. Nic tylko na ich polach pracować. Na koniec pochwala i zagrzej do robienia wincyj.

A i jakie sumienia one czyste maja. Pozazdrościć takie ksieciowej pelerynki.


Offline Safari

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik, 2021, 07:54 »
Jestem chyba duzo młodszy a sam kilkukrotnie słyszałem to stwierdzienie. Księciunia jak ta lala. Nic tylko na ich polach pracować. Na koniec pochwala i zagrzej do robienia wincyj.

A i jakie sumienia one czyste maja. Pozazdrościć takie ksieciowej pelerynki.

Tez pamietam takie artykuly.Chyba cos po 2000 Roku bylo.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Siedemtwarzy

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik, 2021, 08:41 »
Dzięki uprzejmości forumowicza, który mi przesłał fragmenty o książętach cytuje:
Jezus jako Król ustanawia »książąt«, czyli starszych, którzy troszczą się o trzodę” (Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań styczeń 2017 s. 3)
P.s. 2017 rok, a mi się zdawało że z rok temu, ale czas zapiera....


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik, 2021, 12:54 »

...

P.s. 2017 rok, a mi się zdawało że z rok temu, ale czas zapiera....

"Za pośrednictwem „książąt”, czyli starszych z grona pomazańców i z drugich owiec, Jezus Chrystus zapewnia pokrzepienie i kierownictwo osobom przygnębionym i zniechęconym." [Codzienne badanie Pism — czwartek 30 lipca 2020]


Offline Estera

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Październik, 2021, 14:54 »
   Niektórzy fanatyczni, to jeszcze w tym systemie starszych traktowali już jak ... "Książąt" ... przyszłej ziemi.
   Przynajmniej tak było w niektórych przypadkach w moim zborze.
   Ehhhh, szkoda gadać, co za absurdy.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lemuel

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Październik, 2021, 15:07 »
Na szybko znalazłem że strażnicy 89 1.9 s 22, ale jakiś rok temu było to samo w życiu i służbie. Poszukam jak będę miał chwilę...
Zawsze zaburzało mi to obraz raju: te same pieski na posyłki CK, książęta ??? :-\ (?? !!!), nadal będą się panoszyć i nadymać.
Nie dawało mi to spokoju, gdy jeszcze byłem PIMI.
  To jakaś odrębna klasa się wyłoniła: "ziemskie dzieci boże:o
Czyli są dzieci boże (namaszczeni), przyjaciele boży (drugie owce) i ziemskie dzieci (starsi). Herezje najwyższych lotów!

PS: źle zacytowałem: to są dzieci króla. W odróżnieniu od braci króla.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2021, 15:10 wysłana przez Lemuel »


Offline Do

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Październik, 2021, 16:38 »
To chyba o takich książąt chodzi.


Offline Estera

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Październik, 2021, 18:06 »
To chyba o takich książąt chodzi.
   Takich starszych, to nawet nie chciałabym mieć w starym systemie za swoich sąsiadów.
   Co dopiero, żeby byli "książętami" w nowym świecie.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik, 2021, 19:10 »
Z ilości artykułów na ten temat widać, że temat niezbyt chodliwy ;). A u mnie modlitwy zanoszą, no nie wiem, armagedon czują czy coś?? :P
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dawalkowiak

Odp: Starsi zboru
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik, 2021, 23:27 »
Osobiście słyszałem tekst, który wypowiedział pewien młody i świeży starszy zboru. Zamiast powiedzieć np. że "jako grono starszych zboru postanowiliśmy, to powiedział... My książęta postanowiliśmy..."  :-\Wtedy też byłem starszym i moja reakcja na ten tekst była pełna politowania dla tego człowieka, i szkoda mi było że tak mu palma karierowicza odwaliła.
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...