Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.  (Przeczytany 2822 razy)

Offline Fantom

Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« dnia: 14 Wrzesień, 2021, 08:41 »
 Stacja Four Corners w Australii wyemitowała reportaż z byłymi ŚJ. ''Ujawnianie tajemniczego świata Świadków Jehowy. Byli członkowie ujawniają sekretne praktyki stosowane do wzbudzania strachu i utrzymywania dyscypliny wśród wyznawców. Ci, którzy uciekli, mówią, że czas pociągnąć ich do odpowiedzialności.''

 Poproszono ŚJ w Australii o możliwość odniesienia się do filmu. Oddział  ŚJ nie zgodził się na bezpośredni komentarz. W zamian przesłali pisemny komentarz i odpowiedzi na pytania zadane przez Four Corners.

Jeżeli ktoś jest chętny może zechce sie wysilic i wstawić napisy do filmu?

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=EeUMcHZEfWw&ab_channel=NigelRowley

Całość: https://www.youtube.com/watch?v=Lf7ISfHj1BI&ab_channel=NigelRowley Napisy w j.polskim w ustawieniach.

Pytanie i odpowiedzi do i od ŚJ. List w j. angielskim. https://www.documentcloud.org/documents/21061174-jw-response-to-four-corners?fbclid=IwAR0ls67N5cGk7wQSA3CgeilcstJ9pvPxaWEw3HBKW1_uhhFuRFNiu61TK4I

Dodatek: https://www.abc.net.au/news/2021-09-13/jehovah-witnesses-child-abuse-four-corners-investigations/100444320

Fragment odpowiedzi udzielonej przez ŚJ w liście: ''Mimo to Świadkowie Jehowy uważają za swój moralny i biblijny obowiązek zapewnianie duchowego pocieszenia i pomocy ofiarom molestowania dzieci i ich rodzinom, a my to robimy. Chociaż Świadkowie Jehowy początkowo nie przyłączyli się do Programu, jako społeczność wyznaniowa nadal odpowiadaliśmy bezpośrednio na wszelkie roszczenia o zadośćuczynienie w sposób troskliwy, sprawiedliwy i oparty na zasadach. 25 lutego uchwalono poprawkę Komisji ds. australijskich organizacji charytatywnych i organizacji non-profit (2021, środki nr 1) z 2021 r., która nakłada na organizacje charytatywne obowiązek dołączenia do programu. Dlatego Świadkowie Jehowy rozpoczęli proces wdrażania.''
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2021, 08:51 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Aliki

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień, 2021, 19:39 »
 Film jest w całości dostępny na oficjalnej stronie ABC i można go będzie oglądać do sierpnia, domyślam się że 2022. Obejrzało go już milion widzów. Jest konkretny. Można też pobrać transkrypcję w języku angielskim albo kliknąć na tłumaczenie polskie.
Jedyne czego mi tam brakuje to konkretne cytaty nakazujące/sugerujące zerwanie kontaktów z wykluczonymi. Bo org wyparł się tego w swym obłudnym liście do redakcji.


Offline Vog

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień, 2021, 18:26 »
Dobry dokument. Pokazuje na przykładach bezduszność organizacji, oraz patologiczne zachowania wynikające wprost z nakazów CK.


Offline Technolog

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień, 2021, 22:22 »
A poprzedni wstrząsnął? Komisja wstrząsnęła? Po rosnącej najwyższej głosicieli na to nie wygląda.


Offline PoProstuJa

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień, 2021, 23:05 »
A poprzedni wstrząsnął? Komisja wstrząsnęła? Po rosnącej najwyższej głosicieli na to nie wygląda.

Pewnie, że komisja wstrząsnęła! Od 2016 zaczął się masowy exodus ŚJ z organizacji... jeśli nie fizyczny, to na pewno mentalny.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 00:19 »
Od 2016 zaczął się masowy exodus ŚJ z organizacji

Po rosnącej najwyższej głosicieli na to nie wygląda.

Kto ma rację?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 00:50 »
Kto ma rację?

Bo to jest tak, że ci JWExitowcy masowo próbują się kamuflować i by nikt nie podejrzewał ich o odstępcze poglądy zasilają szeregi głosicieli. Wszystko ma błogosławieństwo Szatana, więc tendencja będzie się raczej utrzymywać.  >:D


Offline janeczek

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 02:58 »
Jest inaczej mam takie coś że denerwuje ludzi podczas rozmowy na orga jestem cięty co tu kryć może nawet ponad miarę.
Potrafię rozmową ponękać robię to celowo ale i tak przypadkowo, był u nas znajomy że tak nazwę z okolic centrali Nadarzyn.
O ile jeszcze w 2019 gadaliśmy na temat organizacji przekomarzać się przy piwku, ja coś tam on Jehowa wyprostuje jak z narodem Izraelskim coś się mu zawsze wyrwało, on chyba testował ile wiem to ostatnio było słabo.
Moje zagajenie o obcisłych rajtkach u facetów nauki dla starszych w szczycie umierania na covid odpowiedz mnie zmroziła.
Wiesz skończ ja wiem że znasz to gówno, skończyłem wyraz twarzy no kop wiesz że jest zile.
Można odpierać bronić ale wszystko pęka jak nie widać konnica że wróci to co było do 1998 to chyba był ostatni rok świętej organizacji.
Nie tylko org to ma katolicy też opór ateistyczny i pedofilia zrobiły takie spustoszenia że konnica nie widać. katecheci obcisły nie wiem o co chodzi w tej ksywce, jaką miałeś godzinkę u pedofila byliśmy już tak bezwiednie.
Ale nasze zawsze bliższe znajomy odkąd pamiętam był wesoły pogodny nigdy nie miał doła przynajmniej u mnie.
Wypytałem żony co mu i wiesz on rady nie daje mają sprzeczne polecenia i ciągła presja, dlatego jak z dużą maszyną pomimo tego że już jest awaria ona działa, zamęczają tych co dla nich pracują a my pękamy powali.
 Widzą to dlatego drą ryja kasy słuchajcie CK nie oglądajcie tego co o nas mówią, przy okazji wykańczają emocjonalnie tych co im służą, a ławka krótka na pokolenie milenialsów bym nie liczył rozmawiałem z takim pomocniczy w korpo on mi dziadek skończ znajdę fajną niunię, to kopne w dupę tych 8 zboków.
Zasadniczo młody ma rację moje filozofie na nic mu.       
   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Safari

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 07:26 »

Kto ma rację?

Uwielbiam 🙂🙂🙂
Krotko I na temat 😊
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Lovely

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 07:48 »


Jest inaczej mam takie coś że denerwuje ludzi podczas rozmowy na orga jestem cięty co tu kryć może nawet ponad miarę.
Potrafię rozmową ponękać robię to celowo ale i tak przypadkowo, był u nas znajomy że tak nazwę z okolic centrali Nadarzyn.

Uwielbiałam takie rozmowy. Godzinami byłam w stanie rozmawiać w taki sposób.
Co ciekawe teraz sobie uświadamiam jak wiele osób wzbudzało u mnie wątpliwości. Lubiłam te rozmowy, bo były szczere mimo, że dość dyplomatyczne.
Myślę, że masowy exodus byłby gdyby można było się z wykluczonymi i z odstępcami spotykać bez problemu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Blue

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 09:54 »
A poprzedni wstrząsnął? Komisja wstrząsnęła? Po rosnącej najwyższej głosicieli na to nie wygląda.

Najwyższa liczba głosicieli to fałszywa rubryka. Z każdego zboru zbiera się najwyższą liczbę głosicieli z dowolnego miesiąca, po czym sumuje się to wszystko i w ten sposób dostajesz ogólną najwyższą liczbę głosicieli. Czyli np bierze się miesiące tylko z okresu pamiątki lub wizyty nadzorcy obwodu, gdzie starsi dzwonią do nieczynnych i pytają o zupę i dupę, oraz o to czy byli ostatnio w służbie. Jeśli akurat ktoś był, to przestaje być nieczynnym a staje się nieregularnym i już można go doliczyć do puli głosicieli. Dodatkowo, teraz żeby być głosicielem nie trzeba nawet podawać sprawozdania godzinowego - wystarczy powiedzieć, że było się w służbie.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 11:02 »
Chciałbym,aby wstrząsnął kimkolwiek.Przypuszczam ,że robi na nas wrażenie i ugruntowuje nasze przypuszczenia.
Przeciętny JW odbierze to jako atak szatańskiego świata na jedyną ,prawdziwą religię i.t.p .......
Jedyny pożytek to zanim ktoś do nich przyjdzie a poczyta coś w internecie o JW to MOŻE się zastanowi czy WARTO.


Offline Technolog

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 11:38 »
Najwyższa liczba głosicieli to fałszywa rubryka.
Wiem, ale w długim terminie powinno być widać spadek, np taki jak w Polsce. Może po godzinach albo liczbie studiów, ale tego nie analizowałem.


Offline Proctor

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 11:41 »
Jest inaczej mam takie coś że denerwuje ludzi podczas rozmowy na orga jestem cięty co tu kryć może nawet ponad miarę.
Potrafię rozmową ponękać robię to celowo ale i tak przypadkowo, był u nas znajomy że tak nazwę z okolic centrali Nadarzyn.
O ile jeszcze w 2019 gadaliśmy na temat organizacji przekomarzać się przy piwku, ja coś tam on Jehowa wyprostuje jak z narodem Izraelskim coś się mu zawsze wyrwało, on chyba testował ile wiem to ostatnio było słabo.
Moje zagajenie o obcisłych rajtkach u facetów nauki dla starszych w szczycie umierania na covid odpowiedz mnie zmroziła.
Wiesz skończ ja wiem że znasz to gówno, skończyłem wyraz twarzy no kop wiesz że jest zile.
Można odpierać bronić ale wszystko pęka jak nie widać konnica że wróci to co było do 1998 to chyba był ostatni rok świętej organizacji.
Nie tylko org to ma katolicy też opór ateistyczny i pedofilia zrobiły takie spustoszenia że konnica nie widać. katecheci obcisły nie wiem o co chodzi w tej ksywce, jaką miałeś godzinkę u pedofila byliśmy już tak bezwiednie.
Ale nasze zawsze bliższe znajomy odkąd pamiętam był wesoły pogodny nigdy nie miał doła przynajmniej u mnie.
Wypytałem żony co mu i wiesz on rady nie daje mają sprzeczne polecenia i ciągła presja, dlatego jak z dużą maszyną pomimo tego że już jest awaria ona działa, zamęczają tych co dla nich pracują a my pękamy powali.
 Widzą to dlatego drą ryja kasy słuchajcie CK nie oglądajcie tego co o nas mówią, przy okazji wykańczają emocjonalnie tych co im służą, a ławka krótka na pokolenie milenialsów bym nie liczył rozmawiałem z takim pomocniczy w korpo on mi dziadek skończ znajdę fajną niunię, to kopne w dupę tych 8 zboków.
Zasadniczo młody ma rację moje filozofie na nic mu.       
 
Mam wrażenie że swoje przemyślenia tłumaczyć w translatorze z portugalskiego na rozyjski potem na angielski i dalej chiński, szwedzki i dopiero Polski.
Ciężko się to czyta.


Offline Legion

Odp: Kolejny dokument o ŚJ wstrząśnie Australią.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 11:49 »
Jest inaczej mam takie coś że denerwuje ludzi podczas rozmowy na orga jestem cięty co tu kryć może nawet ponad miarę.
Potrafię rozmową ponękać robię to celowo ale i tak przypadkowo, był u nas znajomy że tak nazwę z okolic centrali Nadarzyn.
O ile jeszcze w 2019 gadaliśmy na temat organizacji przekomarzać się przy piwku, ja coś tam on Jehowa wyprostuje jak z narodem Izraelskim coś się mu zawsze wyrwało, on chyba testował ile wiem to ostatnio było słabo.
Moje zagajenie o obcisłych rajtkach u facetów nauki dla starszych w szczycie umierania na covid odpowiedz mnie zmroziła.
Wiesz skończ ja wiem że znasz to gówno, skończyłem wyraz twarzy no kop wiesz że jest zile.
Można odpierać bronić ale wszystko pęka jak nie widać konnica że wróci to co było do 1998 to chyba był ostatni rok świętej organizacji.
Nie tylko org to ma katolicy też opór ateistyczny i pedofilia zrobiły takie spustoszenia że konnica nie widać. katecheci obcisły nie wiem o co chodzi w tej ksywce, jaką miałeś godzinkę u pedofila byliśmy już tak bezwiednie.
Ale nasze zawsze bliższe znajomy odkąd pamiętam był wesoły pogodny nigdy nie miał doła przynajmniej u mnie.
Wypytałem żony co mu i wiesz on rady nie daje mają sprzeczne polecenia i ciągła presja, dlatego jak z dużą maszyną pomimo tego że już jest awaria ona działa, zamęczają tych co dla nich pracują a my pękamy powali.
 Widzą to dlatego drą ryja kasy słuchajcie CK nie oglądajcie tego co o nas mówią, przy okazji wykańczają emocjonalnie tych co im służą, a ławka krótka na pokolenie milenialsów bym nie liczył rozmawiałem z takim pomocniczy w korpo on mi dziadek skończ znajdę fajną niunię, to kopne w dupę tych 8 zboków.
Zasadniczo młody ma rację moje filozofie na nic mu.

Przepraszam, czytam po 2 razy... ale nic, a nic nie rozumiem... Można na polski?