Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Modlitwa  (Przeczytany 3800 razy)

Offline donadams

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipiec, 2021, 10:53 »
To ja jedynie dam znać - tak dla odmiany - że się modlę ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipiec, 2021, 15:44 »
Modlitwa - parafrazując definicję słowników to; rozmowa z kimś z poza rzeczywistości, transcendentny.
Dlaczego obecnie się nie modlę? Ponieważ ze zdziwieniem odkryłem u siebie, że moje modlitwy były objawem z pogranicza schizofrenii nabytej (podobnie jak inni), oczywiście nie wiedząc o tym, a gdyby ktoś przypisał mi tą przypadłość, byłbym obrażony. Dziś wiem, iż taki objaw jest jednym z nabytych czynników społecznych (nie genetycznych). Obecnie modlitwę zaliczam do czynników leczniczych metodą placebo, które w umiarkowanym stopniu mogą pełnić rolę pozytywną, w sensie aktywności etyki moralnej. Czyt. m. in. w podtytule: 
Cytuj
Objawy schizofrenii  - Schizofrenia to choroba najczęściej ujawniająca się we wczesnej dorosłości. Jej objawy można podzielić na pozytywne (wytwórcze), negatywne oraz poznawcze. Do pierwszych należą urojenia i halucynacje (omamy). Urojenia to zaburzenia treści myślenia, polegające na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach oraz podtrzymywaniu swojej wersji pomimo obecności argumentów i dowodów wskazujących na jej nieprawdziwość. Halucynacje natomiast są zaburzeniem spostrzegania. Są to nieprawdziwe doznania zmysłowe spowodowane zaburzeniem funkcji poznawczych organizmu, czyli obrazy, dźwięki, smaki, zapachy, doznania czuciowe. podkreślenie własne
Natomiast gdy w środowisku społecznym, gdzie religijność przewodników weszła w fazę manipulacji fanatycznej, to następuje duże prawdopodobieństwo udzielania się pozostałym i nowym członkom. Jednym z czołowych wyznań religijnych jest ciało kierownicze ŚJ, które dobrze potrafi wprowadzać w taki stan omamienia, a to już skutkuje negatywnymi reakcjami. Mimo tych negatywnych okoliczności następuje okłamywanie siebie wbrew naturze w rodzaju: "Czuję się wspaniale, bo Jehowa mnie wysłuchuje, oraz, należę do wielkiej rzeszy zbawionych, sprawia mi przyjemność zachodzić do ludzi i głosić im o Jehowie" itp.


Offline Sebastian

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipiec, 2021, 19:22 »
To ja jedynie dam znać - tak dla odmiany - że się modlę ;)
mam pytanie: czujesz się wysłuchiwany?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipiec, 2021, 19:59 »
To ja jedynie dam znać - tak dla odmiany - że się modlę ;)
Do jakiego boga się modlisz? Chrześcijańskiego, żydowskiego (każde plemię miało swojego boga tak przynajmniej z biblii wynika ), czy jeszcze do jakiegoś innego?
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2021, 20:05 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lipiec, 2021, 21:42 »
POlecam modlitwy do rządzących nami szaraczkami  :(
- aby rząd pokochał podatników , niepełosprawnych ,służby medyczne i ex śj.  :)
Módlmy się wspólnie aby BÓG sprawił cud i olśnił zarządzających  :)
Amen .


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Lipiec, 2021, 22:27 »
Jeśli ktoś ma taką potrzebę modlitwa może być czymś pozytywnym.

Przykładowo ludzie chodzą do psychologów płacąc im za wysłuchiwanie swoich przeżyć.
Można się zwierzać przyjacielow, ale czasem przyjaciel okaże się fałszywy, nie każdy też ma przyjaciela
albo przyjaciel nie zawsze ma czas nas wysłuchać.

W przypadku modlitwy ten przyjaciel zawsze ma czas i nigdy tego nie wykorzysta przeciw nam.


Offline Sebastian

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipiec, 2021, 22:37 »
jeśli Bóg ma mieć funkcję milczącego psychologa lub milczącego przyjaciela, to spoko...

gorzej, jeśli osoba modląca się zacznie jakieś wydarzenia z życia interpretować jako "odpowiedź Boga na modlitwę", gdyż wtedy może popaść w kłopoty...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipiec, 2021, 22:39 »
jeśli Bóg ma mieć funkcję milczącego psychologa lub milczącego przyjaciela, to spoko...

gorzej, jeśli osoba modląca się zacznie jakieś wydarzenia z życia interpretować jako "odpowiedź Boga na modlitwę", gdyż wtedy może popaść w kłopoty...
[/b][/size]
Lub wyciągnąć go z kłopotów. Wiara czyni cuda !!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


batnasekte

  • Gość
Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipiec, 2021, 23:12 »
Ja się modlę.

Miałem sen. Wyrokiem sądu oprawcy w garniturach i krawatach z tronu Szatana w Warwick, Nadarzyna i innych ośrodków Betel za zniszczenie życia i rozbijanie rodzin milionów osób, jako skazańcy zawisnęli na latarniach.

O to modlę się co dzień aby sen stał się rzeczywistością, amen.


Offline sawaszi

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipiec, 2021, 23:42 »
Ja się modlę.

Miałem sen. Wyrokiem sądu oprawcy w garniturach i krawatach z tronu Szatana w Warwick, Nadarzyna i innych ośrodków Betel za zniszczenie życia i rozbijanie rodzin milionów osób, jako skazańcy zawisnęli na latarniach.

O to modlę się co dzień aby sen stał się rzeczywistością, amen.

Podaj tttttttttttto do sądu w Stazburgu i wygrasz sprawę - czego Ci życzę  :)
Tu nie jeden ( tego forum) chciałby normalnie żyć  :)
Pozdrawiam Cię i troszkę dystansu do tego wszystkiego - nabierz w sobie  :)


Offline Sebastian

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipiec, 2021, 23:47 »
POlecam modlitwy do rządzących nami szaraczkami  :(
- aby rząd pokochał podatników , niepełosprawnych ,służby medyczne i ex śj.  :)
Módlmy się wspólnie aby BÓG sprawił cud i olśnił zarządzających  :)
Amen .
czyżbym coś przegapił i Jarosław K. został ogłoszony Bogiem/bogiem? :)
modlitwa (nie _za_ ale) _do_ rządzących, o której Bóg Jarosław czyni cuda/cudactwa? :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lipiec, 2021, 00:08 »
Do jakiego boga się modlisz? Chrześcijańskiego, żydowskiego (każde plemię miało swojego boga tak przynajmniej z biblii wynika ), czy jeszcze do jakiegoś innego?

Mój szwagier (który mnie okradł)_ modli się do BOZI  8-)
- kiedyś cyganka mi wróżyła z kart we Wrocku ; "umrzesz na raka serca , bo nie dałeś mi pieniąszków na moje dzieci ! , pakleta zaraza i niech ci ditko w serce zalizie "  >:D

























































































































Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Lipiec, 2021, 00:16 »
Sawaszi ''cuześ'' taką przerwę zrobił .....? jak w modlitwie przed Amen- dajesz po pisankach  >:D


Offline sawaszi

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Lipiec, 2021, 01:02 »
Sawaszi ''cuześ'' taką przerwę zrobił .....? jak w modlitwie przed Amen- dajesz po pisankach  >:D


To klątwa owej cyganki (klawiaturę w kompie zacina) -czy to urok jej to sprawił ?
Moja dobra rada ; nigdy nie słuchajcie cyganów z Warwick i tych na ulicach .


Offline Trinity

Odp: Modlitwa
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Lipiec, 2021, 01:09 »
właśnie!
cużeś?

pamiętam taką strażnicę. nawijka o modlitwie i tekst no mamy się modlić bla bla o królestwo
a jak ktoś zapyta przecież i tak przyjdzie królestwo bo to zapowiedział Bóg  to po co o to strzępić buzkę?
i ja wtedy zrozumiałam że to jest sztuka dla sztuki.
skoro i tak ma przyjść królestwo boże to co ja mogę?
przecież nie dołożę łokcia do niczego