Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?  (Przeczytany 1976 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwiec, 2021, 22:47 »
Jak znał język polski to na pewno zrozumiał.


Offline Sebastian

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec, 2021, 13:38 »
moim zdaniem, większość opowieści o wypędzaniu demonów to psychologiczny efekt przedziwnego splotu katolickiej pobożności ludowej ze świadkowską pobożnościa ludową...

wiadomo powszechnie, że w Polsce co roku dokonuje się grubo ponad sto różnych cudów, np. komuś tam na szybie ukazuje się Matka Boska, gdzie indziej grasują demony, ale uciekają przed wodą świeconą, itd. itp.

Można się z tego śmiać, można traktować poważnie, ale _istnieją_ ludzie wyznania rzymskokatolickiego, którzy _naprawdę_ szczerze wierzą w autentyczność takich zjawisk...

niewielka część tego ciemnogrodu trafia do świadków Jehowy i co dalej?

Myślicie, że oni ot tak sobie lekką ręką odpuszczą sobie wszelkie wyobrażenia o świętych obcowaniu i o "nieświętych obcowaniu"? ;) przecież to są dalej ci sami ludzie z taką samą wiedzą i z takim samym poziomem inteligencji i z taką samą wyobraźnią...

przynajmniej część tych osób, chciałaby przeżyć w swoim życiu duchowym "coś ekstra", a niestety, doktryna świadków Jehowy stanowczo wyklucza prywatne objawienia.

Jako świadek Jehowy nie masz najmniejszych szans że Jezus albo Maryja albo nawet Świety Bonifacy przyjdą i skierują do Ciebie jakieś super ważne orędzie na temat czci dla tetragramu...

Jak więc wypełnić tę pustkę? Otóż, wyobraźnią...

a wyobraźnia, wyobraźnia, wyobraźnia jest od tego, aby bawić się, bawić na całego... :)

i właśnie ta wyobraźnia podsuwa myśli, że myszy grasujące po kuchni to nie są zwykłe myszy tylko demony, które próbują odwieść Ciebie od prawdziwego wielbienia i od wychodzenia do służby kaznodziejskiej od domu do domu...

Może nie wyrzuciłeś do śmieci wszystkich świntych obrazków?
Może została Tobie jakaś pamiatka z pierwszej komunii świętej?
Może gdzieś w kącie za szafą leży od dawna nieużywany różaniec?
Widocznie tak, a wtedy demony mają przystęp i składają wizytę... :)

Jak ktoś wezwie na pomoc starszego zboru, a tenże starszy zboru poprosi emerytkę siostrę Zosię o porządne wysprzątanie mieszkania osoby "napastowanej przez demony", to...

nie da się wykluczyć, że siostra Zosia przyłoży się do pracy wymiecie wszystkie kąty, a nawet umyje podłogę na mokro. Jeśli tak sie stanie, to być może kolejnej nocy harcujące myszy nie zrzucą jakiegoś przedmiotu na ziemie i nie obudzą domownika...

A jak sie Zosia mocno przyłoży do pracy to być może nawet bezrozumne myszy zrozumieją że darmowa wyżerka niechcący rozsypanych przez niepełnosprawnego domownika produktów żywnościowych w końcu skończyła sie i same pójdą sobie gdzie indziej...

A jeśli Zosia przy okazji znajdzie jakiś "balwochwalczy" przedmiot i "akurat wtedy" muszy sobie pójdą precz, to wtedy "oczywisty wydaje się wniosek", że mamy kolejne potwierdzenie wierzeń świadków Jehowy (teza: nie ma balwochwalczych przedmiotów, więc demony już nie atakują).

tak to działa od strony czysto psychologicznej...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 09:49 »
Wiem ze nie na temat ale poszukując coś na temat wypędzenia demonów przez świadków znalazłem to

Cytat:
Cytuj
Oniemiałem z wrażenia. Tego wieczora po powrocie do domu wziąłem Biblię (w przekładzie Króla Jakuba) mojej zmarłej babki i zacząłem ją wertować, szukając imienia Jehowa. Wiedziałem, że jeśli je znajdę w tej Biblii, to Gwen ma rację, iż Jehowa to imię Boże. Byłem jednak przekonany, że go tam nie będzie. Możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, gdy w Księdze Wyjścia 6:3 przeczytałem: „Ukazałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi pod imieniem Bóg Wszechpotężny, ale pod imieniem moim JEHOWA nie byłem im znany”
.

Tutaj pisze ze gościu korzystał z przekładu króla jakuba i poszukiwał coś na temat Imienia Boga bo ta Gwen powiedziała ze ma na imie Jehowa
idąc tym tokiem myślenia i korzystając z Bibli Wujka Jakuba czytamy ze w Wyjscia 6:3 przeczytał ze Bóg ma na imie Jehowa chodź w Bibli Króla Jakuba mamy: ADONAI a nie Jehowa taka manipulacja.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101986604?q=Demony&p=par


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 10:40 »
Wiem ze nie na temat ale poszukując coś na temat wypędzenia demonów przez świadków znalazłem to

Cytat:.

Tutaj pisze ze gościu korzystał z przekładu króla jakuba i poszukiwał coś na temat Imienia Boga bo ta Gwen powiedziała ze ma na imie Jehowa
idąc tym tokiem myślenia i korzystając z Bibli Wujka Jakuba czytamy ze w Wyjscia 6:3 przeczytał ze Bóg ma na imie Jehowa chodź w Bibli Króla Jakuba mamy: ADONAI a nie Jehowa taka manipulacja.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101986604?q=Demony&p=par

Jaka manipulacja? Masz na myśli to co napisałeś? Kogo chcesz zmanipulować?


Offline Kyuubi

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 10:48 »
chodzi to ze w tym artykule jest manipulacja tam pisze ze ten chłopak korzystał z Bibli Wujka Jakuba i w wersecie Wyjścia 6:3 przeczytał ze Bóg ma na imie Jehowa chodz w przekładzie Bibli Wujka Jakuba nie ma słowa Jehowa tylko Adonai.

a. Wiedziałem, że jeśli je znajdę w tej Biblii, to Gwen ma rację, iż Jehowa to imię Boże. Byłem jednak przekonany, że go tam nie będzie. Możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, gdy w Księdze Wyjścia 6:3 przeczytałem: „Ukazałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi pod imieniem Bóg Wszechpotężny, ale pod imieniem moim JEHOWA nie byłem im znany”.



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 10:51 »
chodzi to ze w tym artykule jest manipulacja tam pisze ze ten chłopak korzystał z Bibli Wujka Jakuba i w wersecie Wyjścia 6:3 przeczytał ze Bóg ma na imie Jehowa chodz w przekładzie Bibli Wujka Jakuba nie ma słowa Jehowa tylko Adonai.

a. Wiedziałem, że jeśli je znajdę w tej Biblii, to Gwen ma rację, iż Jehowa to imię Boże. Byłem jednak przekonany, że go tam nie będzie. Możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, gdy w Księdze Wyjścia 6:3 przeczytałem: „Ukazałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi pod imieniem Bóg Wszechpotężny, ale pod imieniem moim JEHOWA nie byłem im znany”.

Nie manipuluj. W artykule nic nie pisze o przekładzie Jakuba Wujka.


Offline Kyuubi

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 16:31 »
Cytuj
Oniemiałem z wrażenia. Tego wieczora po powrocie do domu wziąłem Biblię (w przekładzie Króla Jakuba) mojej zmarłej babki i zacząłem ją wertować, szukając imienia Jehowa. Wiedziałem, że jeśli je znajdę w tej Biblii, to Gwen ma rację, iż Jehowa to imię Boże. Byłem jednak przekonany, że go tam nie będzie. Możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, gdy w Księdze Wyjścia 6:3 przeczytałem: „Ukazałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi pod imieniem Bóg Wszechpotężny, ale pod imieniem moim JEHOWA nie byłem im znany”.

...................


Offline Sebastian

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 18:17 »
anglojęzyczna Biblia Króla Jakuba i polskojęzyczna Biblia Jakuba Wujka to dwa zupełnie inne przekłady (mimo że w tytule występuje to samo imię)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Czerwiec, 2021, 19:34 »
acha no to korekta:

And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by [the name of] God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them. [King James Version, Wj 6]


Offline Blue

Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Czerwiec, 2021, 11:10 »
Jak wiemy "Kościół Katolicki" sie tym zajmował czy np: Państwo Warrenowie w latach 90. Czy ktoś kiedykolwiek zwrócił sie do Świadków Jehowy w temacie opętania przez demona ? czy tez jego wypędzenia może coś słyszeliście na ten temat.
Zapraszam do dyskusji ale takim względem wiary w tym kontekście.

Kościół katolicki zajmował się męczeniem chorych, biednych ludzi, których paranoję najpierw podsycał a potem starał się z nią walczyć za pomocą guślarstwa i przesądów, często zniechęcając chorych do korzystania z profesjonalnej opieki. Egzorcyzmy to jedna z tych rzeczy, na których Kościół buduje swój autorytet, jako instytucji, która może wyleczyć to, czemu nie daje rady medycyna. Nic dziwnego zatem, że KK był np. bardzo przychylny produkcji słynnego filmu "Egzorcysta", w którym dzielny ksiądz daje odpór piekielnym siłom. Warto zaznaczyć, że po tym filmie odżyła fala "opętań" na całym świecie i popyt na egzorcystów mocno wzrósł.

Podsumowując - KK tyle samo wypędził tych demonów co ŚJ, czyli zero.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie wypędzali kiedykolwiek demony ?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Czerwiec, 2021, 11:26 »
...
Podsumowując - KK tyle samo wypędził tych demonów co ŚJ, czyli zero.

Czyli KK i ŚJ stoją na podium Ex aequo wraz z apostołami i Państwem Warrenami?

Hmmm...
Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.  ;) ;D >:D