Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Następna sala na sprzedaż !!!!  (Przeczytany 5633 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marzec, 2021, 21:58 »
A ty piszesz o willi w okolicy Legnicy.

Cytat poprawiony, nie ma tematu.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marzec, 2021, 15:40 »
akurat z tego pkt nic złego nie wynika.

prawo państwowe wymaga aby w statucie poświęcić chociaż jedno zdanie likwidacji osoby prawnej i rozdysponowaniu jego majątku, wiec takie zdanie musiało zostać napisane (inaczej sąd wezwałby wnioskodawcę do poprawienia statutu)

co więcej, konstrukcja zdania wskazuje, że ŚJ raczej NIE zamierzaja kończyć działalności w Polsce.
[/b][/size]

Chodziło mi tylko o to, że nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da On zrobić złego nikomu:)
Może odwołać Nadarzyn i zadysponować majątkiem według swego uznania bez pytania zborów w Polsce.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2021, 16:36 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Marzec, 2021, 16:45 »
Nic nowego pod słońcem,sprzedawali i będą sprzedawać.Ja czekam na nowe światło iż program zgromadzeń specjalnych i obwodowych tylko droga elektroniczną.Sale zgromadzeń generują olbrzymie koszty przy ich nieznacznym wykorzystaniu.Wiec może ,już wkrótce.....I nagle zamiast świątyni hala targowa.
A kiedyś w literaturze dowodem upadku religii była sprzedaż kościołów.Natomiast u JW sprzedaż sal jest dowodem wzrostu bo trzeba więkrzych -tylko gdzie one
są ??


Offline Sebastian

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marzec, 2021, 17:02 »
Chodziło mi tylko o to, że nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da On zrobić złego nikomu:)
dokładnie o to chodzi :)
Może odwołać Nadarzyn
dokładnie o to chodzi :)
i zadysponować majątkiem według swego uznania bez pytania zborów w Polsce.
teoretycznie tak, w praktyce nie należy obawiać się tego, a już na pewno nie należy myśleć, że taki zapis w statucie oznacza "szykujemy przekręt, sprzedamy nieruchomości i znikniemy"

na świecie jest zbyt dużo baranów (sorry: owieczek), aby komukolwiek opłacało się znikać z kasą, gdyż lepiej cały czas pomnażać tę kasę.

Zdzichu i jego 9 kumpli wybudują salę gratis, za 10 lat salę sprzeda się. Owszem, 1 z tych osób przebudzi sie ale pozostałe 9 nadal będzie wysyłać dobrowolne datki

w kolejnym dziesięcioleciu Zbychu i jego 9 kumpli wybuduje drugą salę gratis, za 10 lat salę sprzeda się. Owszem, 1 z tych osób przebudzi sie ale pozostałe 9 nadal będzie wysyłać dobrowolne datki

w jeszcze kolejnym dziesięcioleciu Rysiek i jego 9 kumpli wybuduje drugą salę gratis, za 10 lat salę sprzeda się. Owszem, 1 z tych osób przebudzi sie ale pozostałe 9 nadal będzie wysyłać dobrowolne datki


w kolejnej dekadzie Mirek i jego 9 kumpli wybuduje drugą salę gratis, za 10 lat salę sprzeda się. Owszem, 1 z tych osób przebudzi sie ale pozostałe 9 nadal będzie wysyłać dobrowolne datki

itd. itp. Interes może trwać nawet tysiąc lat, więc po co go przerywać, skoro owieczki dają się strzyc?!
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2021, 17:09 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Agnesja

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marzec, 2021, 18:54 »
Witam , Nadarzyn Warszawska 14
05-830 Nadarzyn, pruszkowski, mazowieckie
Ma na sprzedaż 53 lokale w tym  sale królestwa, prywatne mieszkania i działki
Obliczyłam ile to wszystko jest warte bagatela 16 792 700 zł

Nie rozumiem jeśli chodzi o mieszkania , które dostali w ramach darowizny nie przeznaczą dla potrzebujących rodzin i mają ciężkie warunki?
Trąbą ciągle o przejawianiu miłości, ale jeśli chodzi o uczynki i wsparcie w potrzebie to już nie.

https://www.otodom.pl/shop/kontakt-ds-nieruchomsci-ID9JlQ/?search%5Bcategory_id%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&shop=1
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Marzec, 2021, 19:19 »
Witam , Nadarzyn Warszawska 14
05-830 Nadarzyn, pruszkowski, mazowieckie
Ma na sprzedaż 53 lokale w tym  sale królestwa, prywatne mieszkania i działki
Obliczyłam ile to wszystko jest warte bagatela 16 792 700 zł

Nie rozumiem jeśli chodzi o mieszkania , które dostali w ramach darowizny nie przeznaczą dla potrzebujących rodzin i mają ciężkie warunki?
Trąbą ciągle o przejawianiu miłości, ale jeśli chodzi o uczynki i wsparcie w potrzebie to już nie.


https://www.otodom.pl/shop/kontakt-ds-nieruchomsci-ID9JlQ/?search%5Bcategory_id%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&shop=1

No właśnie bo w statucie z 2014 r. pisze:

Art. 7. Dla realizacji celu, o którym mowa w art. 6, Związek w szczególności:

7) udziela pomocy materialnej i duchowej ofiarom klęsk i katastrof, jak również innym
potrzebującym, przyczyniając się tym do wywyższenia Boga i ukazania Jego miłości
oraz udzielanego przez Niego pocieszenia (2 Koryntian 9:13; 1 Piotra 2:12);


Dobre to bo ja jak się przyznałem w towarzystwie, że wsparłem swoim podatkiem kalectwo dziecka kolegi z pracy to wszyscy mnie zbesztali za zmarnowane pieniądze. Okazało się, że mi nie wolno.


A tu ciekawostka, jak się okazuje nie  oszukują bo według tego statutu TS:

Art. 7. Dla realizacji celu, o którym mowa w art. 6, Związek w szczególności:

5) kupuje, sprzedaje, buduje i wynajmuje lub pod innym tytułem prawnym bierze lub
oddaje we władanie obiekty służące realizacji celów statutowych;
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2021, 19:29 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NNN

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec, 2021, 21:20 »
Dobrze Sebastianie prawisz. Nikt nie zarzyna kury znoszącej złote jaja.

 Problem tkwi całkiem gdzie indziej. Problem jest w tym, że Komitet Oddziału jest całkowicie zdominowany przez CK, a za nimi stoi z kolei Towarzystwo Strażnica. Zbory nie mają osobowości prawnej i są zdane na łaskę i niełaskę powyższych podmiotów. Same nie mogą nic załatwić, bo są dla państwa niewidoczne prawnie. Głosiciele są wychowywani przez organizację jako ślepi i głusi. Nie zdają sobie w ogóle sprawy ze swojego fatalnego położenia. Umieją dawać kasę i biżuterię na budowę sal królestwa i sal zgromadzeń, ale już nie interesują się dalej sprawami własności. Ale niech no tylko się zainteresują, to co się dzieje? Powiedzmy, że cały zbór chce być właścicielem sali kr. i żadne negocjacje nie zdały rezultatu. Natychmiast wyrzuca się cały zbór i natychmiast oni nie mają dostępu do sali i do pieniędzy. Jest ich mało i nie mogą się sami utrzymać, tracą wszelką łączność z Warwick i dosięga ich wszystkich ostracyzm. Sala zostaje sprzedana i jest pozamiatane. Tak przecież było od 1917 roku za Rutherforda. Kto się sprzeciwiał, lądował poza strukturami.  A jak było wiele lat później, jak Ruti zabierał  wolność zborom? Do zboru, który się nie podporządkował przysyłał swojego nadzorcę. Większość odeszła, ale tych co zostali pędzono do głoszenia i za parę lat odrobiono straty.

    A więc sytuacja głosicieli i dzisiaj jest beznadziejna. Teoretycznie wszelkie miejsca kultu powinien budować Związek Wyznaniowy lub Zbory, jeśli by posiadały osobowość prawną. Tak jest często w tak zwanym Babilonie wielkim, ale nie w organizacji Bożej. Tutaj inwestorem jest często Towarzystwo Strażnica, które jest poza strukturami Związku Wyznaniowego "Świadkowie Jehowy w Polsce" i łączą go z z tym Związkiem niejasne powiązania. Głosiciel wie, że to jest "prawne narzędzie organizacji" i to musi mu wystarczyć. Tymczasem to "narzędzie" już w fazie budowy staje się właścicielem działki i powstającego budynku, albo dużo wcześniej. Głosiciele są urabiani przez wiele lat, a potem taki, aktem darowizny  przekazuje część majątku lub całość  na swoją ukochaną organizację. Tak mu się przynajmniej wydaje. Tymczasem prawnik z Nadarzyna, który się uprzejmie pofatygował do jego domu zapisuje to wszystko na Towarzystwo Strażnica lub ostatecznie na Zarząd Związku, pozostający w stanie całkowitej uległości do tegoż Stowarzyszenia, więc wkrótce i tak tam ląduje ta nieruchomość. I finito. Tak to się ciągle kręci i nie ma stąd żadnego dobrego wyjścia.

Agnesja naliczyła ponad 50 nieruchomości na Otodomie  do sprzedaży, ale to jest to co teraz tam wisi, tymczasem oni je sprzedają już ponad rok, więc wiele transakcji już dawno z finalizowano. Oczywiście niektóre nie sprzedano do dzisiaj. Mam nadzieję, że ktoś to liczy skrupulatnie od początku, bo to się na pewno w przyszłości przyda. Powinniśmy to dokumentować, bo to jest właśnie ten przekręt metodą  "na Jehowę" mający tylko pozór praworządności.  Nadarzyn jest tylko pośrednikiem, ale jak on to sprzedaje to znaczy, że ten majątek już przed sprzedażą należał do Towarzystwa Strażnica. Nikt nam tego jednak nie powie zasłaniając się tajemnicą handlową.

Ciekawie więc brzmi  Artykuł 87 i 88 Statutu Świadków Jehowy w Polsce (oczywiście one musiały się tam znaleźć, na okoliczność rozwiązania Związku Wyznaniowego). Komitet Oddziału w Nadarzynie podejmuje uchwałę ale ... zatwierdza to CK. A "Art. 88: O przeznaczeniu pozostałego majątku decyduje w uchwale o rozwiązaniu Komitet Oddziału" ale ... "przy czym taki majątek może zostać przekazany jedynie na cele religijne lub dobroczynne jednej lub kilku osób prawnych reprezentujących społeczność Świadków Jehowy."


To co może Nadarzyn? Tak naprawdę nic. A osoby prawne to właśnie są: Towarzystwo Strażnica i mnogość jej bliźniaczych  korporacji, których nikt ze świadków nie może  skontrolować, a i specjalistyczne urzędy państwa miałyby z tym ogromne kłopoty, ale nie znaczy, że nie dałyby sobie rady.
Towarzystwo Strażnica oczywiście nie czeka na sytuację, gdyby musiało zgasić światło i opuścić kurę znoszącą złote jaja (musiałby TS do tego ktoś zmusić)  i już  od dawna grabi, grabi i grabi.

Zastanawiające i pożałowania godne jest nasze nic nierobienie i nasze milczenie przed władzami tego kraju. Bo nikt chyba nie oczekuje, że nasze tutaj pisanie ktoś wreszcie zauważy i postanowi przerwać bogacenie się cwaniaków na obcych narodach. Nie jest mi bowiem wiadomo, aby ktoś z naszych napisał gdziekolwiek i wskazał na mechanizmy oszustw TS. Tylko wielość takich opisów może ruszyć machinę urzędniczą państwa do działania. Jeden 86 letni staruszek w Skarżysku Kamiennej walczy ciągle z TS, ale z racji wieku czyni to na tyle nieudolnie (nie da się poprowadzić), że zdaje się, że na naszych oczach właśnie Towarzystwo Strażnica sprzedało jego własność i to dość szybko, bo właśnie zniknęła ona z oferty.

 
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2021, 21:36 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marzec, 2021, 22:07 »
NNN to co napisałeś jest prawdą ale nie ma opcji żeby się Państwo Polskie angażowało się
w rozliczanie ŚJ z majątku bo to prowadziłoby w kolejnym kroku do rozliczenia KK, a ci grabią na większą skalę.

Nie rozliczy ich pewnie rząd USA ponieważ soki ze świata są ciągnięte to USA.
Rząd amerykański może zaliczyć to jako eksport o wysokiej stopie zwrotu, tak
jak prawa do utworów muzycznych, filmów czy oprogramowania.
Czysty pieniądz przy relatywnie małych nakładach.


Offline Lovely

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Marzec, 2021, 07:22 »
Myślę, że jakakolwiek ingerencja rządu przyniesie odwrotny skutek. Gdyby ŚJ rząd zaczął deptać po piętach to wszystko co mają wyprzedaliby na raz a braciom w zborze powiedzieliby, że musieli to zrobić, żeby nie stracić Sal Królestwa i majątku. To co robią "powoli" zrobiliby hurtem i jeszcze mogliby o tym powiedzieć publicznie a część braci stwierdziłaby, że to calkiem rozsadne.
Uważam, że szybciej wzbudziłyby wątpliwości u ŚJ (tylko pewnie u pojedynczych osob) opowieści o przypadkach, gdzie rzeczywista osoba nie może odzyskać swojego majątku.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline NNN

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec, 2021, 20:34 »
Myślę, że jakakolwiek ingerencja rządu przyniesie odwrotny skutek. Gdyby ŚJ rząd zaczął deptać po piętach to wszystko co mają wyprzedaliby na raz a braciom w zborze powiedzieliby, że musieli to zrobić, żeby nie stracić Sal Królestwa i majątku. To co robią "powoli" zrobiliby hurtem i jeszcze mogliby o tym powiedzieć publicznie a część braci stwierdziłaby, że to calkiem rozsadne.
Uważam, że szybciej wzbudziłyby wątpliwości u ŚJ (tylko pewnie u pojedynczych osob) opowieści o przypadkach, gdzie rzeczywista osoba nie może odzyskać swojego majątku.
 
Struktury państwa nie mogą działać w ten sposób by oglądać się na  przestępujących prawo i w odniesieniu do ich reakcji chronić swoich obywateli lub tego zaniechać. Nie można likwidować policji, prokuratury, sądów i więzień tylko dlatego, że przestępczość nie  maleje a raczej wzrasta i że przestępcy opracowują coraz to nowe i wymyślniejsze metody oszustw, kradzieży i omijania prawa. Nic tak nie rozzuchwala przestępcę jak świadomość bezkarności. Może go powstrzymywać nieuchronność kary.  Państwo ma konstytucyjny obowiązek ochrony zdrowia i życia obywateli.

  Oczywiście w wypadku świadków Jehowy nieraz można tylko mówić o omijaniu prawa, wykorzystywaniu luk prawnych, działaniu na szkodę osób i ich mienia, itp. Świadkowie stają przed sądami z powodu samowoli budowlanej i w sprawach zastąpienia braku zgody rodziców lub prawnych opiekunów na zabieg leczniczy w postaci transfuzji krwi orzeczeniem sądu.
To jednak na czym nam tak zależy (wykluczanie społeczne dorosłych i niepełnoletnich, komitety sądownicze, tajne rozporządzenia, przechwytywanie majątków wiernych metodą "na Jehowę", uwłaszczanie się na salach królestwa, w mawianie przestępowania "Wewnętrznego Prawa Związku" z chwilą , gdy się chce ten związek opuścić, niestosowanie się do zapisów RODO, złe traktowanie petentów nie będących już świadkami przez Biura Oddziału, et cetera, et cetera), wiąże się  z trudnością wykrycia przestępstwa, zwłaszcza popełnionego w izolowanej wspólnocie, gdzie ofiary nie czują się ofiarami, a nadużycia w stosunku do nich spotykają się z ich przyzwoleniem. Często też członkowie zborów nie chcą ujawniać nadużyć na sobie z powodu obawy przed wykluczeniem lub spodziewania się zarzutu działania na szkodę organizacji i jej świętości. W związku z powyższym pomoc musi przyjść z zewnątrz. Dlatego nie należy bać się działań rządów w tym zakresie. Przykładem dla nas jest  Australia, Belgia, Holandia, Finlandia, Szwecja i wcześniej Kanada i USA w sprawie pedofilii. Żeby nie te sprawy, organizacja byłaby jeszcze bardziej zuchwała.

Wiele państw ma w swoich rękach argument dyscyplinujący sekty, a mianowicie ich rejestrację. Jeśli by częściej używano wyrejestrowywania w związku z zarzutami pedofilii i innych przestępstw, ograbiania wiernych z ich majątków itd.  to jak widzimy na przykładzie Australii sekty boją się tego jak piekła, bo przecież dalej mogą funkcjonować, ale już bez dotacji, ulg i zwolnień podatkowych.

Dlatego ja nie czekałem na  te skomplikowane udowadnianie świadkom ich zła, przejeżdżałem w pobliżu to  zboczyłem trochę w kierunku tej kolejnej sali na sprzedaż i widzę sajgon. Napisu na ścianie " sala królestwa"  nie ma, niebieskiego jw.orga nie ma, no i  tabliczki na słupku w płocie informującym o porach zebrań też nie ma. Zostały po niej tylko cztery dziury po kołkach rozporowych. A ktoś już przede mną zostawił informację w postaci plakatów, co o tym wszystkim myśli. A na dzielni także plakaty na tablicach.

 
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2021, 20:58 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Kwiecień, 2021, 13:14 »


https://www.otodom.pl/pl/oferta/rodzinnie-dzialalnosc-zadbana-nieruchomosc-ID4aMPC.html


Powtarzam oryginalny link, jaki zaprezentował Sebus 770, ponieważ ten który widnieje w jego pierwszym poście już nie otwiera się na właściwej stronie.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Kwiecień, 2021, 15:27 »
Próbował ktoś robić oszacowania ile procent sal jest sprzedawanych jak najbardziej słusznie, bo zbory są na tyle małe/biedne, że połączenie ich z większymi jest sensowne; a w ilu procentach to nieuzasadniona chciwość?


Offline Czuwający

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec, 2021, 16:59 »
Tu macie linka do wszystkich nieruchomości wystawionych przez Nadarzyn
https://www.otodom.pl/shop/kontakt-ds-nieruchomsci-ID9JlQ/?page=2


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lipiec, 2021, 19:01 »
W moich okolicach to głównie działeczki: Węgorzyno, Recz, Trzebiatów.

Znaczy się apetyt był na budowę sal ale już sobie zdali sprawę, że ze wzrostu wiernych nici i trzeba pustą działkę sprzedawać.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lipiec, 2021, 23:17 »
Tej sali w Gierlachowie koło Sandomierza już nie ma, musiała pójść bo tania była, 150 tysięcy czy jakoś tyle
nihilista