Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Następna sala na sprzedaż !!!!  (Przeczytany 5608 razy)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec, 2021, 08:25 »
Witaj sebus770.  :) Sprzedajesz?  ;)


Offline Technolog

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec, 2021, 09:16 »
Sala na sprzedaż a zbór/zbory które tam były gdzieś muszą jeździć.
Wybudowali nową, przenieśli na inną salę, czy zbory podzielili i dokleili do okolicy?


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec, 2021, 10:32 »
To ja już mam pewność, że tu faktycznie idzie o budowlankę pod przykrywką wyznania religijnego. Oczy się otworzyły jak swego czasu robili łączenie zborów bo działalność spowalnia, by potem z powrotem zacząć budować, bo przecież rośnie! Zawsze jak patrzę na te budynki wystawione na sprzedaż to serce mi się kraje, bo w to zainwestowano masę wysiłku i dobrej woli - nie mówiąc już o pieniądzach - ludzi, którzy faktycznie myśleli, że robią to dla Królestwa i dla siebie. Tymczasem tu od początku mogło iść o cynizm i wyrachowanie góry, która to traktowała jako długoterminową lokatę kapitału.

Co by nie powiedzieć, w przypadku kościoła przynajmniej widać czemu służył budynek. Jest w taki sposób stawiany, że jego wykorzystanie w innych celach jest maksymalnie utrudnione, nieprzyjazne wszelkim reorganizacjom i ten duch sakralny wciąż się unosi nad budowlą. I takie podejście to ja nawet szanuję. Sale królestwa mają to w minimalnym stopniu, tzn. budują parterową salę bez podziału na większą liczbę pomieszczeń. Jakby byli kompletni cyniczni, to zbudowaliby piętrówkę, podzielili na pokoje, rozbili zbory na mniejsze grupy i jazda; po wszystkim odsprzedać byłoby jeszcze łatwiej. Ale widać do tego poziomu cynizmu żeby stawiać pełnoprawne mieszkania jeszcze nie dosięgli.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2021, 10:35 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec, 2021, 11:27 »
Lata 2003-2005. Koszt postawienia,wraz zakupem działki, tego projektu oscylował w granicach 320- 400 tysi. Siła robocza darmowa. Sale wtedy były finansowane przez udzialanie pożyczek plus wkład własny. Oczywiście pożyczka udzielana z kasy która już wcześniej głosiciele wpłacili, więc w de facto dla organizacji było to za free. Przyjmując że bracia spłacili 200 tys i teraz za to dostaną jakieś 600 tys to zysk jest 800 tysięcy złotych polskich. Biznes jakich mało.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec, 2021, 11:32 »
A kasa płynie za wielką wodę.

STATUT Świadków Jehowy w Polsce z 2014 r.

PREAMBUŁA
Art. 30. W odniesieniu do Związku, Ciało Kierownicze w szczególności:
1) nadzoruje realizację przez Komitet Oddziału celów statutowych;
2) powołuje i odwołuje członków Komitetu Oddziału;
3) powołuje i odwołuje członków Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych –
Polska;
4) zatwierdza w formie pisemnej:
a) zmiany Statutu,
b) uchwałę Komitetu Oddziału o rozwiązaniu Związku oraz
przeznaczeniu pozostałego majątku.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline PoProstuJa

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec, 2021, 14:08 »
Jakieś 15 lat temu pomagałam na budowie nowej sali. No to tylko teraz szukać czy już ją wystawili na sprzedaż... czy jeszcze nie...

Co by nie mówić o Świadkach z USA (o ich wierzeniach religijnych), to jednak są to geniusze jeśli chodzi o dorabianie się kasy!

Mechanizm: "wybuduj za grosze darmową siłą roboczą - odczekaj - sprzedaj" - jest genialny!

Oczywiście ma charakter działalności rabunkowej, bo w te sale ludzie wkładali swoje pieniądze (oszczędności, ziemie, pierścionki), siły i czas (urlopy! wakacje! weekendy!), ale czy to interesuje tych z USA?!

Jeśli "odstępcy" nie przemówią do Świadków w jakiej tkwią oni religii, to będą do nich krzyczały kamienie... a konkretnie te cegły, które kładli własnymi rękami budując salę, która właśnie rozpływa się w powietrzu... a pieniądze za nią lecą do USA.

Zostały im zebrania na Zoomie (sprytne zagranie: łatwiej sprzedać salę jak się nikt po niej nie pałęta).

Ciekawostka / pytanie:
Czym się różni sieć McDonald's od Świadków?
Niczym!
I tu i tu najważniejsze są nieruchomości na całym świecie w dobrej lokalizacji!
A hamburgery (i religia) to tylko przykrywka dla tej biznesowej działalności!

 


Offline sebus770

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marzec, 2021, 15:37 »
Sale już nie są potrzebne teraz wszystko jest on-line . Nawet skrzynki
są on-line wystarczy przelew zrobić 😂😂😂


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marzec, 2021, 16:22 »
Sale już nie są potrzebne teraz wszystko jest on-line . Nawet skrzynki
są on-line wystarczy przelew zrobić 😂😂😂

Jak nie są potrzebne, co ty gadasz?! :P A na czym się niby będzie zarabiało jak nie na nowych obiektach na sprzedaż? Idzie kryzys, a ziemia i nieruchomości to najlepsza lokata kapitału.


Offline janeczek

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marzec, 2021, 16:51 »
Był list trzeba dbać o mienie bracia króla, u nas odśnieżali bo trzeba sprzątać i dbać ma być 12 stopni żeby wilgoć się nie zbierała remont planują na zoomie łazienek bo sala ma parę lat, i jak stwierdzili po wizycie NO nie jest godne organizacji słynącej z porządku i czystości, bo wiecie bracia coś z nadwyżkami trzeba zrobić ile mniej wydajemy na zebrania paliwo czy wyjazdy na odległe tereny, już wszystko gotowe jak tylko pandemia minie a minie jak wszystko to budowy ruszą, tak nieoficjalnie usłyszałem że zaczynali w tygodniu z 58 okienkami na zoom a teraz sam widzisz jest ponad 90, znaczy nowa sala by się przydała obecne miejsce gdzie jestem to 3 i pół zboru 3 sale sprzedane jedyny problem to ludzie raczej ogniści że tak nazwę nie popuszczają i żrą się mocno, na odległość można przejawiać ducha jehowy ale oko w oko to gorzej bywa, a to ci co w prawdzie od lat i trudno szczylowi 30 letniemu takich usadzić
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec, 2021, 20:01 »
Co tam sala. Zobaczcie jaki gustowny pałacyk mają na sprzedaż.  ;D

https://www.otodom.pl/pl/oferta/atrakcyjna-nieruchomosc-duze-mozliwosci-ID44NvL.html
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NNN

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec, 2021, 21:03 »

  9 sierpnia 2020 roku ten budynek wyglądał tak jak niżej. Sposób wykorzystywania budynku  i działki bardzo czytelny, dobrze widoczny.

      Wtedy byli chyba jeszcze bardzo dumni ze swojej sali królestwa. A dzisiaj? Co się takiego stało, że teraz sprzedają ją po tajniacku?  Wstydzą się? Boją się, że jako salę królestwa będzie trzeba sprzedać taniej? Przecież mienie Jezusa Króla powinno być bezcenne. Zresztą nie wiem do końca czyje to mienie. W jednym z listów pisali, że na uroczystym otwarciu sali, w modlitwie przekazują takie sale Jehowie. On jest ich właścicielem. A kasa wędruje jeszcze do kogoś innego. A jeszcze ktoś trzeci ponosił i ponosi nadal koszty, bo w ogłoszeniu piszą, że budynek jest stale ogrzewany i konserwowany. 
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2021, 21:16 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marzec, 2021, 21:08 »
Co tam sala. Zobaczcie jaki gustowny pałacyk mają na sprzedaż.  ;D

https://www.otodom.pl/pl/oferta/atrakcyjna-nieruchomosc-duze-mozliwosci-ID44NvL.html

Toż to pałac godzien zmartwychwstałych patriarchów!  ;D

Ciekawi mnie skąd mają tak osobliwą posiadłość, aż 10 pokoi. Na salę królestwa to zdecydowanie zbyt luksusowe i inaczej stawiane. Czyżby ktoś przepisał w dziele pańskim?

EDIT: Właśnie doczytałem, że to budowla z 1915. I w środku przestrzenie jak pod salę konferencyjną, czyżby historyczna budowla Towarzystwa?
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2021, 21:57 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline NNN

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Marzec, 2021, 21:39 »
Toż to pałac godzien zmartwychwstałych patriarchów!  ;D

Ciekawi mnie skąd mają tak osobliwą posiadłość, aż 10 pokoi. Na salę królestwa to zdecydowanie zbyt luksusowe i inaczej stawiane. Czyżby ktoś przepisał w dziele pańskim?

EDIT: Właśnie doczytałem, że to budowla z 1915. I w środku przestrzenie jak pod salę konferencyjną, czyżby historyczna budowla Towarzystwa?
Ja się odnosiłem do pierwszego wpisu niejakiego sebusa770. Chodziło mi o salę królestwa w okolicy Dąbrowy Górniczej, w Łośniu ul Przedziałowa 7. Porównanie mojego zdjęcia ze zdjęciem z linku z wpisu sebusa770- bezcenne!   A ty piszesz o willi w okolicy Legnicy.  Pardon za to, że nie zacytowałem wpisu sebusa770.
https://www.otodom.pl/pl/oferta/rodzinnie-dzialalnosc-zadbana-nieruchomosc-ID4aA2a.html



« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2021, 21:45 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Następna sala na sprzedaż !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marzec, 2021, 21:43 »
STATUT Świadków Jehowy w Polsce z 2014 r.
Art. 30. W odniesieniu do Związku, Ciało Kierownicze w szczególności:
(...)
4) zatwierdza w formie pisemnej: (...)
b) uchwałę Komitetu Oddziału o rozwiązaniu Związku oraz przeznaczeniu pozostałego majątku.
akurat z tego pkt nic złego nie wynika.

prawo państwowe wymaga aby w statucie poświęcić chociaż jedno zdanie likwidacji osoby prawnej i rozdysponowaniu jego majątku, wiec takie zdanie musiało zostać napisane (inaczej sąd wezwałby wnioskodawcę do poprawienia statutu)

co więcej, konstrukcja zdania wskazuje, że ŚJ raczej NIE zamierzaja kończyć działalności w Polsce.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)