Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka sJ w dobie Covidu  (Przeczytany 6920 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Moderator
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Pamiątka sJ w dobie Covidu
« dnia: 08 Marzec, 2021, 22:48 »
(mtg:  >:D >:D >:D


Offline Technolog

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec, 2021, 11:37 »
Trudno poszukać odpowiedni dział na forum do takich obrazków?
Nie jesteś tu od dzisiaj, żeby tego nie wiedzieć, że to nie dział śmiesznych obrazków.


Offline Nadaszyniak

  • Moderator
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec, 2021, 18:53 »
Trudno poszukać odpowiedni dział na forum do takich obrazków?
Nie jesteś tu od dzisiaj, żeby tego nie wiedzieć, że to nie dział śmiesznych obrazków.
(mtg): Wezmę pod uwagę na przyszłość co napisałeś Technolog - przepraszam

PS. Zgadzam się, że w tamtym dziale nie odpowiedni był ten wątek, ale w Nadaszyniakowym uważam pasuje doskonale, nich ''Dżechowiaki" zaglądają, może ten mem ich pobudzi do myślenia
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2021, 23:10 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec, 2021, 10:29 »
Miałem to nieszczęście przysłuchiwać się dialogom z filmu z jworg-a odnośnie pieczenia chleba na pamiątkę.
Padają tam słowa (cytuję z pamięci): To bardzo ważne aby WSZYSTKO było tak jak za dni Jezusa, czyli do ciasta nie można dodawać nic poza mąką i wodą. A chwilę potem: Ale jeśli nie ma mąki pszennej wtedy można użyć kukurydzianej. WTF?!? Nie można dodać soli bo to byłoby niezgodne z tym co robili w starożytności ale można mąkę kukurydzianą?
I jeszcze obrzydliwa manipulacja: Jezus powiedział, że chleb oznacza jego ciało. Po czym lektor mówi: chleb i wino przeszły z rąk do rąk a potem Jezus powiedział czyńcie to na moją pamiątkę.
Czyżby kolejny zrewidowany przekład? CK zatwierdziło głos z góry?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nadaszyniak

  • Moderator
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec, 2021, 11:08 »

I jeszcze obrzydliwa manipulacja: Jezus powiedział, że chleb oznacza jego ciało. Po czym lektor mówi: chleb i wino przeszły z rąk do rąk a potem Jezus powiedział czyńcie to na moją pamiątkę.
Czyżby kolejny zrewidowany przekład? CK zatwierdziło głos z góry?

(mtg): tak się stają ''Dzechowiaki''- KANIBALAMI, ale wiosenne ''pisanki'' to szokujące, że byłem jednym z ludojadów- brrrrrrrrr .... - groza  >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:32 »
Dostałem dziś od siostry Ani wiadomość MMS. Na zebrania zoomowe nie zaglądam, na stacjonarnym byłem ładnych parę lat temu, może w 2016r. Z siostrą Anią miałem ostatni kontaktu ze 2 lata, kiedy to spotkaliśmy się gdzieś na mieście i chwilę rozmawialiśmy.
W otrzymanym MMS-ie uśmiechnięty Syn Jehowy z dłonią wyciągniętą w geście zaproszenia i treść: "Witaj w dniu Pamiątki" oraz treść:
A - "Pozdrawiam. ♡"
Nwiązałem rozmowę.
DPT - "Dziękuję. Również pozdrawiam w związku z jutrzejszym dniem Pamiątki"
A - "DeepPinkTool aż tak się oddaliłeś? Pamiątka jest dziś"
DPT - "Nie oddalałem się, wciąż mieszkam tam gdzie mieszkałem. Pamiątka była dziś?"
A - "Będzie o 18, nie wiesz? Nikt Cię nie zapraszał?"
DPT - "Nie zapraszał. Co do Pamiątki, to stosuję tę żydowską metodologię, że dzień zaczyna się po zachodzie słońca, dlatego wg tradycji Pamiątka to dzień jutrzejszy."

Tu się dialog urwał. Nie wiem czy siostra Ania nie zrozumiała o czym piszę, czy może czymś uraziłem jej chrześcijańskie uczucia religijne. W każdym razie od ok. godz. 10 nie otrzymałem żadnej kolejnej wiadomości.
 


Marzena

  • Gość
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:37 »
Dostałem dziś od siostry Ani wiadomość MMS. Na zebrania zoomowe nie zaglądam, na stacjonarnym byłem ładnych parę lat temu, może w 2016r. Z siostrą Anią miałem ostatni kontaktu ze 2 lata, kiedy to spotkaliśmy się gdzieś na mieście i chwilę rozmawialiśmy.
W otrzymanym MMS-ie uśmiechnięty Syn Jehowy z dłonią wyciągniętą w geście zaproszenia i treść: "Witaj w dniu Pamiątki" oraz treść:
A - "Pozdrawiam. ♡"
Nwiązałem rozmowę.
DPT - "Dziękuję. Również pozdrawiam w związku z jutrzejszym dniem Pamiątki"
A - "DeepPinkTool aż tak się oddaliłeś? Pamiątka jest dziś"
DPT - "Nie oddalałem się, wciąż mieszkam tam gdzie mieszkałem. Pamiątka była dziś?"
A - "Będzie o 18, nie wiesz? Nikt Cię nie zapraszał?"
DPT - "Nie zapraszał. Co do Pamiątki, to stosuję tę żydowską metodologię, że dzień zaczyna się po zachodzie słońca, dlatego wg tradycji Pamiątka to dzień jutrzejszy."

Tu się dialog urwał. Nie wiem czy siostra Ania nie zrozumiała o czym piszę, czy może czymś uraziłem jej chrześcijańskie uczucia religijne. W każdym razie od ok. godz. 10 nie otrzymałem żadnej kolejnej wiadomości.

Nie czekaj na odzew.. bardzo dobrze wiesz, że w jej oczach po tym co napisałeś straciłeś...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:39 »
Nie czekaj na odzew.. bardzo dobrze wiesz, że w jej oczach po tym co napisałeś straciłeś...

Dokładnie. Dawno temu zauważyłem, że Świadkowie Jehowy są wierni swej wierze tym mocniej im mniej znają zasady swej wiary oraz treść Biblii.  ;)


Marzena

  • Gość
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:43 »
Dokładnie. Dawno temu zauważyłem, że Świadkowie Jehowy są wierni swej wierze tym mocniej im mniej znają zasady swej wiary oraz treść Biblii.  ;)

Żyją sobie w tym swoim super świecie duchowym i nie ma sensu ich zasmucać. Tym bardziej teraz gdy wielki dzień Jehowy jest na wyciągnięcie ręki.


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:47 »
w tym roku pamiątka dalej nie na sali królestwa tylko po domach?
będziemy mieli drugi rok tysiące "ukrytych pomazańców" którzy łykną wina poza zoomem...

to może mieć duże znaczenie na przyszłość jeśli chodzi o rozwój organizacji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Marzena

  • Gość
Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Marzec, 2021, 16:48 »
w tym roku pamiątka dalej nie na sali królestwa tylko po domach?
będziemy mieli drugi rok tysiące "ukrytych pomazańców" którzy łykną wina poza zoomem...

to może mieć duże znaczenie na przyszłość jeśli chodzi o rozwój organizacji

Tak dalej w ten sam sposób


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Marzec, 2021, 17:03 »
to super, gdyż pokusa picia wina na pamiątce może być dla wielu mocno fanatycznych świadków Jehowy początkiem ich odchodzenia od organizacji

epidemia odsunęła już tych mało gorliwych (stracili motywację do bycia w organizacji która przestała zapewniać im zaspokojenie potrzeb towarzyskich gdyż zoom to nie to samo co sala królestwa) a teraz druga już pamiątka z pokusą powolnego odpadania dla fanatyków

sumując: jest szansa że jw.org straci jednocześnie na dwóch frontach (tracąc i osoby obojętne i osoby nadgorliwe)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec, 2021, 17:30 »
A ja myślę, że część ludzi nie lubi chodzić na zebrania i akurat zebrania na zoomie są dla nich w jakiś sposób fajne. A do fajnego łatwo jest się przyzwyczaić i będzie ciężko wrócić na salę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline josh82

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marzec, 2021, 17:35 »
Dostałem wczoraj od jednego ze Starszych hasło do zalogowania się na Pamiątce.
Kotleta właśnie smażę, więc na chlebek miejsca nie będzie.


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka sJ w dobie Covidu
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Marzec, 2021, 17:37 »
A ja myślę, że część ludzi nie lubi chodzić na zebrania i akurat zebrania na zoomie są dla nich w jakiś sposób fajne. A do fajnego łatwo jest się przyzwyczaić i będzie ciężko wrócić na salę.
zgadza się, będzie trudno...

ciekaw jestem ile będziemy mieli w Polsce (już _po_ zakończeniu epidemii) takich "schizmatyckich" zborów, gdzie znajdą się starsi, którzy zorganizują sobie "internetowy zbór" zbierający się na zoomie i wcale nie używający sali królestwa.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)