Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 2499 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Luty, 2021, 17:38 »
Rozmawiałeś w Loydem Evansem? Kiedy, gdzie? Będzie jakiś nowy wywiad?

Rozmowa Huberta zawarta jest w "warszawskim filmie " na YT.


Offline Blue

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Luty, 2021, 17:40 »
A nie znam. Zarzucisz linkiem?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Luty, 2021, 17:59 »


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty, 2021, 18:34 »
DeepPinkTool dziękuję za pomoc ,Blue zajrzyj proszę do załącznika przy moim pierwszym wpisie ,pozdrawiam i życzę ciepła.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty, 2021, 18:38 »
DeepPinkTool dziękuję za pomoc ,Blue zajrzyj proszę do załącznika przy moim pierwszym wpisie ,pozdrawiam i życzę ciepła.

Nie ma za co. A tak na marginesie, to mojemu wybudzeniu też pomogła "Zielona Księga", którą jak się okazało w rozmowach z braćmi i siostrami w moim macierzystym zborze mało kto przeczytał.  ;)


Offline dziewiatka

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Luty, 2021, 00:54 »
Cały problem z literaturą  oraz starszymi wydaniami wszelkich publikacji jest taki , że to co tam jest prawdą to niekoniecznie dzisiaj jest prawdą.I tak jest problem z niewolnikiem z1987 roku bo to nie ten sam niewolnik co dzisiaj.Po za tym zarówno leksykon, Wnikliwie jak i książka o historii świadków, to fundamenty wszelkiego rodzaju ciekawości i początek odkrywania nieznanego oblicza organizacji. Będąc martwą duszą w zaborze to taka trochę wygodna pozycja ,po przetrwaniu kilku lat w obawie że przyjdą i będą molestować,dziś mam to w głębokim poważaniu.Nawet gdyby pojawił się w zboże nawiedzony uzdrowiciel ,który za cel postawiłby usunięcie wszelkiego rodzaju złogi utrudniające dostęp do błogosławieństw bożych to i tak nie zburzy mojej oceny  organizacji  i Boga.Niech żyje normalność ,to ja decyduje jak mam się ubrać co jeść czy wierzycie w kogo.


Offline TomBombadil

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Luty, 2021, 12:44 »
:) Pytanie, jeśli w ogóle zadane, faktycznie aktualne, tym bardziej, że pytany nie raczył odpowiedzieć a pytający jakby na odpowiedź wcale nie czekał.  ;)

Natomiast przytoczona strażnica Nr 10 z 1987r. nie nakazuje w "Pytaniach czytelników" wielbić CK.
Mówi się tam jedynie o tym by wierzyć,
"że obecnie na ziemi działa „niewolnik wierny i rozumny”, któremu zostały powierzone wszystkie ziemskie sprawy Jezusa i który jest ściśle związany z Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy (Mat. 24:45-47); [w87/10 s. 28]


Witaj.Wielu braci spotyka się w małych gronach.Oczywiście po zerwaniu z Orgiem.Alternatywą są też grupy chrześcijan ewangelicznych.Ale to jak kto czuje.
Odejście nie oznacza odrzucenia Boga i wiary w Jego słowo. Zwykle zaczyna się ciekawe życie.Zaczyna siępo pridtu Życie.