Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przykłady religijnego fanatyzmu  (Przeczytany 5502 razy)

Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudzień, 2020, 13:24 »
Nie ma takiej opcji. Prędzej całe cielsko kierownicze zostanie odstępcami niż ona. Tam nie ma już własnej inteligencji. Zamiast mózgu jest procesor dokładnie zaprogramowany przez orgię. Jak pozamykają na zawsze wszystkie sale, to ona będzie tym, który ostatni zamknął za sobą drzwi i przekręcił klucz.

Bardzo smutne.. Ale nadzieja umiera ostatnia.
Ostracyzm jest chyba najbardziej znanym przejawem fanatyzmu religijnego. Tak naprawdę jest skutkiem strachu, jakie wpojono wyznawcy przed wszelką innością,  a już szczególnie przed byłym ..

jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Grudzień, 2020, 13:38 »
czepiasz się :)

Nemo pisał o swojej siostrze i Trynity pisała o swojej siostrze (kontekst wyraźnie na to wskazuje)
Wypowiedzi Trynity są tak 100% kobiece, że pomyłka co do płci jest niemożliwa...

Witaj Sebastian
Z uniżeniem nadmienię wobec Ciebie, 'nie czepiam się' tylko proszę zauważ:
6+3=9
ale taki wynik daje także 5+4
Sposób interpretacji jest tylko jednym z możliwych - pozdrawiam  :)

PS. Nie wspomniałem co Nemo pisał tylko sam post Trinity
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2020, 13:41 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline nazari

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Grudzień, 2020, 18:59 »

Witaj Sebastian
Z uniżeniem nadmienię wobec Ciebie, 'nie czepiam się' tylko proszę zauważ:
6+3=9
ale taki wynik daje także 5+4
Sposób interpretacji jest tylko jednym z możliwych - pozdrawiam  :)

PS. Nie wspomniałem co Nemo pisał tylko sam post Trinity
Ale o co kaman?


Offline Sebastian

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Grudzień, 2020, 19:12 »
Ale o co kaman?
chodzi o to że albo diler Nadarzyniaka oferuje dobry towar albo sam Nadaszyniak jest cudzoziemcem który mozolnie zgłębia niuanse języka polskiego :)

wg Nadaszyniaka wyrażenie "moja była" wskazuje jakoby Trynity była mężczyzną i miała jakąś ex-narzeczoną albo ex-żonę; nawiasem mówiąc Nadaszyniak "bezpodstawnie" pominął opcję jakoby Trynity była lesbijką :)

ja tłumaczę że chodzi o rodzeństwo (a ściślej o poprzednią postawę tegoż rodzeństwa), a Nadaszyniak swoje że jego interpretacja jest lepsza

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline nazari

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudzień, 2020, 19:21 »
Przecież polska język to najpiękniejsza język na świecie jest.
Nie trzeba nawet używać zaimków osobowych żeby wiedzieć o jaką płeć chodzi


Offline Sebastian

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Grudzień, 2020, 19:41 »
Dziś w radiu słyszałam o parze która  jest razem 19 lat, są po  ślubie cywilnym, teraz zamierzają wziąć ślub kościelny (mają pełnoletnie dzieci) !!!
wg mnie, NIE jest to żaden fanatyzm, ale _prawidłowa_ postawa :) lepiej wziąć ślub o 19 lat za późno niż o 19 lat za wcześnie :)

jeśli po 19 latach "życia w grzechu" nadal chcą być razem, to ten kościelny ślub im nie zaszkodzi

tak na marginesie, to słyszałem jak w latach 50-tych czy 60-tych (w każdym razie czasy mocno konserwatywne obyczajowo) para narzeczeńska zamknęła buzię księdzu który marudził coś podczas chodzenia po kolędzie;

ksiądz powiedział to co uznał za stosowne a później kazał się tłumaczyć(!) dorosłym ludziom(!) dlaczego "żyją w grzechu"; i jeszcze zakończył swoją wypowiedź słowami: "a teraz słucham: DLACZEGO?!"

kobieta wypaliła do księdza coś w stylu: Jezus kazał 77x przebaczać i ja mojemu facetowi 77x przebaczę kolejny rok "życia w grzechu", ale 78-my raz mu nie przebaczę i tuż przed jego 102-mi urodzinami przyprowadzę go do kancelarii parafialnej" a później oboje zaśmiali się księdzu w twarz...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Grudzień, 2020, 20:17 »
Sebastian- pozostawmy spór interpretacji,  napisałeś bardzo subtelnie post, omijając dyskretnie słowo publiczny ''idiota'' - nie ładnie a przecież jesteś facet z klasą  :)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2020, 20:25 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Takajaja

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Grudzień, 2020, 21:03 »
wg mnie, NIE jest to żaden fanatyzm, ale _prawidłowa_ postawa :) lepiej wziąć ślub o 19 lat za późno niż o 19 lat za wcześnie :)

jeśli po 19 latach "życia w grzechu" nadal chcą być razem, to ten kościelny ślub im nie zaszkodzi


Sebastian, wątki ci się pomyliły 😁 Ten wpis Storczyka jest w innym wątku.
I poza tym Storczyk nic w nim nie pisze o fanatyźmie, bo tamten watek tego nie dotyczy😉


Offline Sebastian

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Grudzień, 2020, 21:10 »
Sebastian, wątki ci się pomyliły
zgadza się, mea kulpa
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Grudzień, 2020, 21:58 »
A ja mam prośbę do Nadaszyniaka i Sebastiana. Jak chcecie sobie do oczu skakać, to może na PW sobie idźcie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Grudzień, 2020, 00:02 »
W tym roku minęły 4 lata odkąd nikt z rodziny Leny (rodzice i czwórka rodzeństwa) się do nas nie odzywa, pomijając jeden epizod rok temu, gdy spotkaliśmy jej matkę przypadkiem w sklepie i choć zamieniła z nami dwa słowa to zapytana wprost potwierdziła, że zamierzają kontynuować obecny stan rzeczy. Jeśli to nie jest przykład fanatyzmu religijnego to nie wiem co nim jest.

W każdym bądź razie kiedyś moja mama spytała
- Mieciu / imię zmienione/ dlaczego nie utrzymujecie kontaktu ze swoimi wnukami od najstarszego syna ? Przecież dobrze żyje , pracuje , ma fajną rodzinę , radzi sobie.
- Bo on jest przecież wykluczony i ie chce wrócić- odpowiedział Mieciu.
- No ale masz od niego fajne wnuki , one nie są niczego winne.
- A po co wiązać się z wnukami , które pójdą na zatracenie i zagładę?

Niestety takie sytuacje dzieją się w wielu świadkowych rodzinach. Ja sama znam osoby, których rodzina wyrzekła się (wraz z wnukami!) po ich odłączeniu się.

A to z tymi wnukami to są historie mniej i bardziej radykalne.
Historia "mniej" radykalna - dziadkowie ("święci" Świadkowie) widują się z wnukiem co jakiś czas, ale nie z jego rodzicami, którzy się odłączyli. Po "przekazaniu" przez rodziców dziecka pod opiekę babci / dziadka następuje automatyczne zatrzaśnięcie tym rodzicom drzwi przed nosem! Czasem dziadkowie nawet nie wpuszczają ich do budynku lub do sieni w bloku.

Historia bardziej radykalna - święci dziadkowie widząc na ulicy swoje odłączone dzieci idące z małymi wnukami mijają je obojętnie i idą dalej przed siebie.

Gdybym nie słyszała tych historii na własne uszy od osób, które osobiście tego doświadczyły, to nie byłabym w stanie uwierzyć, że można być aż tak zaślepionym przez 8 facetów z Ameryki!
Jeżeli pewnego dnia w Strażnicy pojawi się artykuł, że "odstępców" należy potraktować nożem, to ci "najświętsi" i najgorliwsi Świadkowie w zborze najpewniej pierwsi zaczną ostrzyć noże!

Tacy fanatycy są jak "bałwany" opisane w księdze Izajasza... Mają oczy - a nie widzą. Mają uszy - a nie słyszą. Mają serca - ale ich nie używają i brak w nich jakiejkolwiek miłości. Mają mózg, ale nie myślą...
Mają sumienie... zaraz...zaraz... sumienia to akurat nie mają!


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Grudzień, 2020, 08:50 »
Historia "mniej" radykalna - dziadkowie ("święci" Świadkowie) widują się z wnukiem co jakiś czas, ale nie z jego rodzicami, którzy się odłączyli. Po "przekazaniu" przez rodziców dziecka pod opiekę babci / dziadka następuje automatyczne zatrzaśnięcie tym rodzicom drzwi przed nosem! Czasem dziadkowie nawet nie wpuszczają ich do budynku lub do sieni w bloku.

Nie wyobrażam sobie oddać dziecka w opiekę takim dziadkom. Przecież oni na 100% robią dziecku pranie mózgu gdy rodziców nie ma w pobliżu. "Mamusia nie kocha Jehowy, ale Ty możesz! Zobacz, jaka fajna bajka, Piotruś i Zosia kochają Jehowę".

My zamierzamy postawić sprawę jasno - jeśli dziadkowie chcą kiedykolwiek zobaczyć wnuczkę, to niech najpierw uporządkują sprawy z nami i przestaną nas traktować jak śmieci.


Offline Sinéad

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Grudzień, 2020, 09:38 »
Nie wyobrażam sobie oddać dziecka w opiekę takim dziadkom. Przecież oni na 100% robią dziecku pranie mózgu gdy rodziców nie ma w pobliżu. "Mamusia nie kocha Jehowy, ale Ty możesz! Zobacz, jaka fajna bajka, Piotruś i Zosia kochają Jehowę".

My zamierzamy postawić sprawę jasno - jeśli dziadkowie chcą kiedykolwiek zobaczyć wnuczkę, to niech najpierw uporządkują sprawy z nami i przestaną nas traktować jak śmieci.

Popieram w 100%!
2018 - p.i.m.o.


BetMen

  • Gość
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Grudzień, 2020, 10:24 »
Uzupełnianie co roku plecaka na wypadek Armagedonu, też można zakwalifikować jako przejaw fanatyzmu?
Tak ma mój szwagier z żoną...


Offline Sebastian

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Grudzień, 2020, 13:45 »
Uzupełnianie co roku plecaka na wypadek Armagedonu, też można zakwalifikować jako przejaw fanatyzmu?
raczej objaw słabości duchowej; osoba która naprawdę spodziewa sie bliskiego końca powinna przeglądać plecak ucieczki co najmniej raz w miesiącu a najlepiej co sobotę
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)