Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru  (Przeczytany 8373 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Grudzień, 2020, 09:50 »
Janna, dobrze wiedzieć ze mamy jak Adam z Ewa. Jeszcze trochę modlitwa bedzie jak osobista rozmowa z Bogiem. Najgorsze ze ten kto to wezmie do "serca" staje się zabetonowanym sJ i nie na szans na jego wyciągnięcie. Znam sporo takich straconych osób. Na szczescie znam tez takich co po wielu latach zobaczyli ze moze tu coś nie gra i pomimo obaw zaczęli czytac odstepcze materiały.

Swoja droga ciekawe czy komuś na "rozmowie" wykazali dlaczego niezgoda z naukami sJ to odstępstwo. Ja nie znam takiego wersetu.


Offline Natan

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Grudzień, 2020, 12:29 »
Swoja droga ciekawe czy komuś na "rozmowie" wykazali dlaczego niezgoda z naukami sJ to odstępstwo. Ja nie znam takiego wersetu.

David A. Reed, były starszy zboru i pionier stały tak skomentował uznawanie niewinnych ludzi za odstępców przez liderów organizacji Świadków:

"W kolumnie 'Pytania czytelników' (strony 27-28) w Strażnicy nr 10/1987 r. [...] odpowiedziano na pytanie czytelnika: 'Dlaczego Świadkowie Jehowy wykluczają ze społeczności (ekskomunikują) za odstępstwo pewne osoby, które w dalszym ciągu podają się za wierzące w Boga, Biblię i Jezusa Chrystusa?'. Oficjalna odpowiedź zawiera następujące myśli:

'Prawowita przynależność do Świadków Jehowy wymaga uznawania całego szeregu prawdziwych nauk Pisma Świętego, w tym również tych wierzeń biblijnych, które są właściwe tylko Świadkom Jehowy. Co wchodzi w skład takich wierzeń? […]
że obecnie na ziemi działa ‘niewolnik wierny i rozumny’, któremu zostały powierzone wszystkie ziemskie sprawy Jezusa i który jest ściśle związany z Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy (Mat. 24:45-47); że rok 1914 oznaczał koniec Czasów Pogan i ustanowienie Królestwa Bożego w niebiosach, jak również rozpoczęcie przepowiedzianej obecności Chrystusa […] że tylko 144 000 chrześcijan otrzyma nagrodę niebiańską […]'.

Wobec tego, jednostki, które jako Świadkowie Jehowy są przykładnie moralne i aktywne, mogą zostać wykluczone jako odstępcy za kwestionowanie 1914 roku lub za negację liczby osób idących do nieba, albo co jest bardziej znamienne, za kwestionowanie prawa Ciała Kierowniczego do tego rodzaju ustaleń".

Całość komentarza autora można znaleźć w: David A. Reed, Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów, s. 126-128.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:04 »
Lol. Czyli na podstawie strażnicy. Szkoda ze przed chrztem nie powiedzieli ze nie biblia stanowi prawo tylko staruszkowie z CK. W biblii wyraźnie jest napisane co to jest odstępstwo i raczej nie ma wzmianki o niewolniku.

Jednak po latach 80 coś się zmieniło bo jakoś nie wyobrażam sobie zeby teraz na łamach strażnicy ktos "zadal" takie pytanie.

Natan, czy książka jest warta 26 pln?


Offline Takajaja

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:05 »

także moi drodzy, to by było na tyle, specjalnie nagrywałam i spisywałam słowo w słowo, żebyście wiedzieli jaką to "ewangelię" głosi się obecnie w Wielkopolsce. Dodam tylko, że odsłuchanie tego bełkotu bardzo się odbiło na moim zdrowiu psychicznym i dlatego butelka wina okazała się nieodzowna.
Pozdrawiam wszystkich

Ja w połowie już wymiękłam.....co za brednie!!
Krytykują to, co sami robią z tymi ludzmi...


Offline Sinéad

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:18 »
David A. Reed, były starszy zboru i pionier stały tak skomentował uznawanie niewinnych ludzi za odstępców przez liderów organizacji Świadków:

"W kolumnie 'Pytania czytelników' (strony 27-28) w Strażnicy nr 10/1987 r. [...] odpowiedziano na pytanie czytelnika: 'Dlaczego Świadkowie Jehowy wykluczają ze społeczności (ekskomunikują) za odstępstwo pewne osoby, które w dalszym ciągu podają się za wierzące w Boga, Biblię i Jezusa Chrystusa?'. Oficjalna odpowiedź zawiera następujące myśli:

'Prawowita przynależność do Świadków Jehowy wymaga uznawania całego szeregu prawdziwych nauk Pisma Świętego, w tym również tych wierzeń biblijnych, które są właściwe tylko Świadkom Jehowy. Co wchodzi w skład takich wierzeń? […]
że obecnie na ziemi działa ‘niewolnik wierny i rozumny’, któremu zostały powierzone wszystkie ziemskie sprawy Jezusa i który jest ściśle związany z Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy (Mat. 24:45-47); że rok 1914 oznaczał koniec Czasów Pogan i ustanowienie Królestwa Bożego w niebiosach, jak również rozpoczęcie przepowiedzianej obecności Chrystusa […] że tylko 144 000 chrześcijan otrzyma nagrodę niebiańską […]'.

Wobec tego, jednostki, które jako Świadkowie Jehowy są przykładnie moralne i aktywne, mogą zostać wykluczone jako odstępcy za kwestionowanie 1914 roku lub za negację liczby osób idących do nieba, albo co jest bardziej znamienne, za kwestionowanie prawa Ciała Kierowniczego do tego rodzaju ustaleń".

Całość komentarza autora można znaleźć w: David A. Reed, Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów, s. 126-128.

Ladies and gentlemen!!! No i wszystko jasne.
2018 - p.i.m.o.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:40 »
David A. Reed, były starszy zboru i pionier stały tak skomentował uznawanie niewinnych ludzi za odstępców przez liderów organizacji Świadków:
'Prawowita przynależność do Świadków Jehowy wymaga uznawania całego szeregu prawdziwych nauk Pisma Świętego, w tym również tych wierzeń biblijnych, które są właściwe tylko Świadkom Jehowy. Co wchodzi w skład takich wierzeń? […]
że obecnie na ziemi działa ‘niewolnik wierny i rozumny’, któremu zostały powierzone wszystkie ziemskie sprawy Jezusa i który jest ściśle związany z Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy (Mat. 24:45-47); że rok 1914 oznaczał koniec Czasów Pogan i ustanowienie Królestwa Bożego w niebiosach, jak również rozpoczęcie przepowiedzianej obecności Chrystusa […] że tylko 144 000 chrześcijan otrzyma nagrodę niebiańską […]'.

Czyli tych nauk, które nie mają potwierdzenia w PŚ lub są zwyczajną interpretacją Niewolnika Wiernego i Roztropnego, jak choćby nauka o niewolniku z Mat. 24:45-51. Aby dopełnić tą wypowiedz jest jeszcze jeden werset w NT na temat niewolnika, gdzie wprost ta nauka nazywana jest przypowieścią. Łuk 12: 35-38


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Natan

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Grudzień, 2020, 14:53 »
Natan, czy książka jest warta 26 pln?

Napisz do mnie na priv, to postaram się - ale już po nowym roku - taniej lub... gratis. Ale tylko dla Ciebie.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Grudzień, 2020, 11:42 »
Dzisiaj na zebraniu się wyjaśniło. Bóg posługiwał się ZAWSZE jakas organizacja do wprowadzenia swojego zamierzenia. CK jest niedoskonale i jak Dawid powinniśmy cierpliwie czekać bo jak czegoś nie rozumiemy to pamiętajmy ze to Bóg ustanowił CK.
Tak się zastanawiam czy w tym przykładzie CK to Saul... >:D

Wydzwiek wykładu. Kochasz Boga to musisz znosić niedoskonałości CK i ich nowe wizję swiatla. Oczywiście odstepcy to zło i nie wolno na nich nawet patrzeć.


Offline Technolog

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudzień, 2020, 15:51 »
Dzisiaj na zebraniu się wyjaśniło. Bóg posługiwał się ZAWSZE jakas organizacja do wprowadzenia swojego zamierzenia.
No czy tak zawsze to nie jestem pewny.
https://youtu.be/r3kLWgYC-X0

Ostatnio w kilku potrzebach zboru był temat narzucony przez list. Należało zrobić przemówienie na określony temat albo puścić film. I takie to potrzeby całego świata doskonale wpisują się w potrzeby lokalnego zboru. Albo odwrotnie.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Grudzień, 2020, 17:25 »
Szkoda ze malo kto/praktycznie nikt zwrócił uwagę na to ze to jawna nieprawda... z drugiej strony Bóg posługiwał się faryzeuszami/sadyceuszami wiec jak odpowiada im taka "latka" to nawet nie najgorzej  ::)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Marzec, 2021, 08:34 »
Juz prawie 3 mc minęły. Wątek ucichł. Chyba nie ma się co dziwić bo ja sam po kolejnych "potrzebach" nie mam nic więcej do napisania. Teraz idą krok dalej z okazji pamiątki. Rozmyslaj o wdzięczności to zostaniesz pionierem. Mozna by założyć ze jak nim nie jesteś to jej nie okazujesz. Smutne to. I po raz kolejny nacisk na to jak się super organizacja rozwija dzieki kierownictwu... CK i gdzies na końcu Jehowy. Ciekawe ze mowia ze trzeba mieć 30h. O zdjęciu limitów nie wspominaja.

Jedno mnie jeszcze złości. Co raz częściej zebranie się zaczyna od stwierdzenia:
"Zibaczny Co dla na dzisiaj Jehowy przygotował" i " zebraliśmy się by korzystać z pokarmu Jehowy". Obawiam się ze nawet nie zastanawiają się nad znaczeniem tego co mówią.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Marzec, 2021, 08:45 »
Warszawa wschodnia, limity zdjęte dla pionierów stałych i wyżej. Dla pomocniczych pozostały.


Offline Blue

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Marzec, 2021, 10:27 »
To prawda 7twarzy, ale żeby nie zostać zaliczonym do grona pionierów pomocniczych trzeba by było zmniejszyć ilość godzin w miesiącu. Jeżeli tylko zrobisz kilka więcej, nie ma żadnego problemu - możesz cieszyć się takim tytułem.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Marzec, 2021, 10:35 »
Blue?? Wyjaśnij mi szerzej swój komentarz, bo dziś od rana jakoś nie łapie wszystkiego:) Chodziło Ci, że trzeba jako stały pionier ponad 30 godzin, aby nie zaliczono Ciebie do pomocniczych?? Pozdrawiam


Offline Gostek

Odp: Potrzeby zboru
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Marzec, 2021, 11:22 »
Juz prawie 3 mc minęły. Wątek ucichł. Chyba nie ma się co dziwić bo ja sam po kolejnych "potrzebach" nie mam nic więcej do napisania. Teraz idą krok dalej z okazji pamiątki. Rozmyslaj o wdzięczności to zostaniesz pionierem. Mozna by założyć ze jak nim nie jesteś to jej nie okazujesz. Smutne to. I po raz kolejny nacisk na to jak się super organizacja rozwija dzieki kierownictwu... CK i gdzies na końcu Jehowy. Ciekawe ze mowia ze trzeba mieć 30h. O zdjęciu limitów nie wspominaja.

Jedno mnie jeszcze złości. Co raz częściej zebranie się zaczyna od stwierdzenia:
"Zibaczny Co dla na dzisiaj Jehowy przygotował" i " zebraliśmy się by korzystać z pokarmu Jehowy". Obawiam się ze nawet nie zastanawiają się nad znaczeniem tego co mówią.

Tak, te stwierdzenia typu  ,, zobaczmy, co dzisiaj przygotował dla nas Jehowa,, są dla części ŚJ, porażające.
 Przeszywają gdzieś do szpiku kości osoby potrafiące samodzielnie myśleć.. .